T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.375
|
čitano: 6.328.532
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
ja cu plačat 319kn max3 paket, Znaci flat adsl internet 20mbit/s, maxtv osnovni paket i telefon halo opcija. Ja nebi u tcom ali zbog prikljucka sam morao nesto uzet na 24mjs, a do onda ce vec nesto novo doc u ponudu iskon, optima...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Meni doma je račun sada 159kn. MAX2 uz ugovor na 24mj. U tome je još uključena turbo+ 40 brzina.

Uglavnom ukratko, nakon što nam je istekao stari ugovor, nazovu oni meni starog i ponude mu ugovor mislim da je bilo za 240kn i on prihvati. Ja se čudim, to je bilo skuplje od ugovora koji smo prije imali, bilo je 215+10kn za turbo 40 ali eto. No nakon par dana primjetim da mi je download sporiji, provjerim brzinu kad vidim da je sad brzina ograničena na 20Mbit/s. Znači da bi imao staru brzinu još bi na tih 240 kn trebao nadoplatit 10kn. Uglavnom sam nakon toga poslao zahtjev za raskid ugovora pa su zvali i ponudili sve to za 159kn na što sam pristao.

Nudili su mi MAX3 mislim za 209kn mjesečno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 21:49 (5220).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet
ja mislim da oni stavljaju te cifre kako kome, dok sam se zalio da mi dosao racun 296kn za telefon i tbox zamjenski internet, i sad vidim na telekom profilu da je racun stavljen 234kn.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Iskreno da ti velim, ne da mi se vise gnjaviti s njima. Kad istekne ugovor radim raskid. Konkurencija ima u startu povoljnije pakete, a sto se tice kvalitete usluge mislim da su svi tu negdje... A i s mobilnim odlazim, on mi je jos 8 mj. U staroj tarifi 1,5 gb i 200 min prema ostalima za 109kn. Al ako opet produžiš ugovor onda dobivaš 10gb i 500min ali za 149kn... Razočarali su me mnogo, a njihov sam korisnik od početka...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Već vam je pisano da ne budete dobili ništa specialno, od sluzbe za korisnike ili ovih standardno što prodaju produžuju ugovore...

Bolji uvjeti se dobivaju preko prodajnog predstavnika, ili službe za zadržavanje korisnika naglasak je ovo ZADRŽAVANJE. 

Njih obično vam prespoje kad kažete da idete kod drugih. Meni su s 280 kn, nudili 250 pa 235, pa 215 obična sluzba za korisnike, da bi nakraju  sluzba za zadrzavanja korisnika ponudila max2s ili kako se vec zove paket za 180kn flat + turbo 50 telefno free fiksni i 1000 minuta na mobilne, te pošto je na oca linija onda još dobio tablet za 99kn, bio bi i jeftiniji paket, ali moji žele lovca pa je malo skuplji paket, takoder su nudili paket s  max tv, ali tv ne korisim pa nije bilo potrebe...

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
davor333 kaže...
Koliko plaćate pakete? Ja imam vdsl, 40/4 flat, telefon nis posebno 500 min prema mobilnim od dodataka i to izađe 240 kn, čini mi se mnogo puno. Pokusao sam nešto spustiti ali nema sluha s druge strane... Na kraju sam rekao da raskidam ugovor nakon isteka ugovora, cca za 4-5 mj, a oni meni da im je zao i da pratim pakete kad ce biti akcije. Mislim da ce sljedeći biti Iskon ili Vip...

 240 kuna nije puno.

HT je 2016. godine nudio 2D paket i to na optici za 180 kuna (https://www.satelitskiforum.com/sf/index.php?page=Thread&postID=157970#post157970).

 

Koliko se sjećam, ubrzo su dobili zabranu za tu ponudu od HAKOM-a, tako da tko je to uzeo, uzeo je...


Razmišljam o prijelazu na VIP i to 2D paket za 149 kuna za internet 70 megabita i neograničeno telefoniranje u HR.

 

1.) Varijanta 1, bez provjere dostupnosti za moju kućnu adresu

 

Vip internet - kabel i optika

Vip Internet

    Flat internet promet
    Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s
    Upload od 7 Mbit/s do 10 Mbit/s

Download 120 Mbit/s prva tri mjeseca
139 kn/mj. uz ugovor na 24mj

2.) Varijanta 2, nakon provjere dostupnosti za moju kućnu adresu

 

Kabelska


Duo net + tel

    Stabilni superbrzi internet brzine 70 Mbit/s
    Neograničeni pozivi prema svim fiksnim i mobilnim mrežama u HR

149 kn/mj

 

"Navedene cijene vrijede za usluge na vlastitoj kabelskoj i optičkoj infrastrukturi."

 

Prošli tjedan su me zvali u ime VIP-a i rekli da se šire na moje područje. Pa ozbiljno razmišljam o odlasku s HT-a na VIP, jer smatram da plaćam previše.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
5220 kaže...

Meni doma je račun sada 159kn. MAX2 uz ugovor na 24mj. U tome je još uključena turbo+ 40 brzina.

Uglavnom ukratko, nakon što nam je istekao stari ugovor, nazovu oni meni starog i ponude mu ugovor mislim da je bilo za 240kn i on prihvati. Ja se čudim, to je bilo skuplje od ugovora koji smo prije imali, bilo je 215+10kn za turbo 40 ali eto. No nakon par dana primjetim da mi je download sporiji, provjerim brzinu kad vidim da je sad brzina ograničena na 20Mbit/s. Znači da bi imao staru brzinu još bi na tih 240 kn trebao nadoplatit 10kn. Uglavnom sam nakon toga poslao zahtjev za raskid ugovora pa su zvali i ponudili sve to za 159kn na što sam pristao.

Nudili su mi MAX3 mislim za 209kn mjesečno.

 Pisao sam o tome, čini mi se i to baš u ovoj temi. Mene su u kratkom razmaku zvali triput u ime HT-a i nudili od 209 do gotovo 300 kuna za 2D paket tj. istu uslugu. Jedino što me drži na HT-u je trenutno mjesecima stabilna veza na internet i njihovo brzo otklanjanje kvarova. S VIP-om nemam nikakvog iskustva, i zato nisam siguran bi li oni bili dobra opcija.

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
Grisha kaže...

Postoji li negdje "karta pokrivenosti" ili nešto slično gdje se mogu vidjeti područja Hrvatske i najbrže moguće brzine interneta po gradovima i naseljima? Tu mislim na ADSL, ne na mobilne mreže, to znam da postoji.

 Evo ga. Izvoliš. 

 

http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/SirokopojasniPristup#sthash.YaduMnY4.dpbs

 

 

 Meni na toj karti piše da sam pokriven sa 100+ megabita. To mogu biti jedino Bnet i VIP sa svojim kabelom (Bnet 100% jer je godinama u ulici, a VIP ili koristi nešto mimo toga ili prodaju to isto). HT tu sigurno nema ništa brže od 40 megabita u idealnim uvjetima (ja imam stabilnih 30/5).

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:55 (ridealong).
6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Prvo, MaxTV ti ne troši tih 100Gb, to ti je samo promet sa računala/mobitela/tableta.

Turbo 10 ti neće moći aktivirati, jer je Turbo Mix opcija (koja ti je aktivirana) namjenjena korisnicima koji imaju brzinu do 4Mb/s.

Najbolja opcija ti je da uzmeš satelitski MaxTV i da ti probaju pustiti brzinu 10Mb/s po fiksnoj liniji.

6 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Puni Turbo 50 bi trebao raditi bez problema...

12 godina
offline
T-Com Internet

Danas su mi zamijenili ZTE sa Speedportom, ali valjda neka novija revizija, ima ac wifi i gigabitni port. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Speedport je koma router, tolko lose radi da sam ga morao zamjeniti sa asus routerom koji sam morao sam kupiti.... Crasha se kad se nakaci vise uređaja na router
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Speedport je koma router, tolko lose radi da sam ga morao zamjeniti sa asus routerom koji sam morao sam kupiti.... Crasha se kad se nakaci vise uređaja na router

 Mene sluzi gotovo savrseno vec skoro 2 godine.Sve zicno mi je spojeno preko switcha, na njega preko wirelessa 3-4 uredaja.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

I kod mene speedport dela odlicno od 07/2017, pokriva dva objekta, u prvom prosjecno 6-10 uredjaja, u drugom ( preko extendera ) jos 5-8 uredjaja u prosjeku...
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...
Speedport je koma router, tolko lose radi da sam ga morao zamjeniti sa asus routerom koji sam morao sam kupiti.... Crasha se kad se nakaci vise uređaja na router

Routeri koje dijele operateri na rubu su svojih mogućnosti kad ih se pošteno optereti. Tako su ih projektirali proizvođači (koliko para toliko muzike). Tko doma hoće imati pošteni wifi mora kupiti dodatni pošteni AP.

6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

I kod mene speedport dela odlicno od 07/2017, pokriva dva objekta, u prvom prosjecno 6-10 uredjaja, u drugom ( preko extendera ) jos 5-8 uredjaja u prosjeku...

 Dva objekta? Dva apartmana od 10 m2 pod istim krovom?

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ne druze. Dvije obiteljske kuće, obje katnice, dvije brojne obitelji ( znaci kombinacija hrpe smartphonea, laptopa, desktopa, tableta, broj ovisi o tome koliko je ukućana doma tj koliko je devicesa trenutno aktivno...s time da i prijatelji od djece koriste tu mrezu kada su kod nas )
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
perkoxcar kaže...
dado16 kaže...
Speedport je koma router, tolko lose radi da sam ga morao zamjeniti sa asus routerom koji sam morao sam kupiti.... Crasha se kad se nakaci vise uređaja na router

 Mene sluzi gotovo savrseno vec skoro 2 godine.Sve zicno mi je spojeno preko switcha, na njega preko wirelessa 3-4 uredaja.

 Mozda si bas prosjecan korisnik...kad su u pitanju tb  u downloadu i uploadu, jednostavno crkava router....Da ne kazem da je losa podrška oko bilo kakvog naštimavanja, dos protect, port forward jos radi nekak al nikak itd itd....

battletag:MasnaKrvavic#2275
10 godina
offline
T-Com Internet

jel opet meni samo zeza net? brzina je normalna a jedva da mi otvori stranicu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-Com Internet

kod mene bio speedport i stalno bili neki problemi. da ne pricam o otvaranju portova. trenutno imam zte ali planiram uzeti nesto bolje. preporuke?

mjesecno se radi od 1-1.5TB prometa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
dado16 kaže...

Mozda si bas prosjecan korisnik...kad su u pitanju tb  u downloadu i uploadu, jednostavno crkava router....Da ne kazem da je losa podrška oko bilo kakvog naštimavanja, dos protect, port forward jos radi nekak al nikak itd itd....

 Dos protect? :) Zaboravi da ce router radit bilokakav dos protect, to ako ti je stavljeno stavljeno je radi kozmetike. Speedport je dobar za ono sto treba radit i jedan od boljih tcomovih gledajuci koje su sve krseve davali. Rekao bi cak i najbolji od siemensa sx.

9 godina
offline
T-Com Internet

Moj brat je na optici T-com,, ima 100/20 u ugovoru, a na speedtestu nikad vise od 68/13. Posto ja nisam blizu Zagreba gdje je on, samo da pitam ima li tko takvih iskustava? Sluzba za korisnike kaze da je to normalno i da je rijec o oscilacijama nekim.... I vec 2 mjeseca se nateze s njima. Ima novi komp, u novoj je zgradi, spojen je novim lan kabelom. Ima valjda speedport router i jos neki.. Meni je to glupo jer ja sad na bakru imam skoro tu brzinu, a imat cu i vise kad prodje vectoring... Smatrao sam da je optika nesto naprednije,, a sad se pitam,, da li je uistinu....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Clarkec kaže...

Moj brat je na optici T-com,, ima 100/20 u ugovoru, a na speedtestu nikad vise od 68/13. Posto ja nisam blizu Zagreba gdje je on, samo da pitam ima li tko takvih iskustava? Sluzba za korisnike kaze da je to normalno i da je rijec o oscilacijama nekim.... I vec 2 mjeseca se nateze s njima. Ima novi komp, u novoj je zgradi, spojen je novim lan kabelom. Ima valjda speedport router i jos neki.. Meni je to glupo jer ja sad na bakru imam skoro tu brzinu, a imat cu i vise kad prodje vectoring... Smatrao sam da je optika nesto naprednije,, a sad se pitam,, da li je uistinu....

 Nevalja nesto, normalno da to nije dobro. Ili mu kabel ne valja, ili mu nije nesto dobro spojeno neka prijavi gresku. Malo sam skeptican u ovu pricu kad ti je brat rekao "da sluzba kaze da je to normalno" jer doslovno nema teorije da su mu za optiku to rekli, osim ako se ne spaja preko wifija. Dal mu je lik mjerio gusenja nakon instalacije?

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
Clarkec kaže...

Moj brat je na optici T-com,, ima 100/20 u ugovoru, a na speedtestu nikad vise od 68/13. Posto ja nisam blizu Zagreba gdje je on, samo da pitam ima li tko takvih iskustava? Sluzba za korisnike kaze da je to normalno i da je rijec o oscilacijama nekim.... I vec 2 mjeseca se nateze s njima. Ima novi komp, u novoj je zgradi, spojen je novim lan kabelom. Ima valjda speedport router i jos neki.. Meni je to glupo jer ja sad na bakru imam skoro tu brzinu, a imat cu i vise kad prodje vectoring... Smatrao sam da je optika nesto naprednije,, a sad se pitam,, da li je uistinu....

 Nevalja nesto, normalno da to nije dobro. Ili mu kabel ne valja, ili mu nije nesto dobro spojeno neka prijavi gresku. Malo sam skeptican u ovu pricu kad ti je brat rekao "da sluzba kaze da je to normalno" jer doslovno nema teorije da su mu za optiku to rekli, osim ako se ne spaja preko wifija. Dal mu je lik mjerio gusenja nakon instalacije?

 Razgovarao je s mnogo agenata, resetirali su liniju, a ja sam mu dao nekoliko lan kabela pa nije ni do njih.. Ne vjerujem da je mjerio ista, jer kad je bio tehnicar rekao mu je da ce dobit punu brzinu po ugovoru uskoro.. Ali nista.. Cini mi se da cemo morat malo ostrije s njima, pa da posalju tehnicara da vidi u cemu je problem. Koliko moraju minimalno osigurati brzinu? 70%?

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
sandokan111 kaže...
dado16 kaže...

Mozda si bas prosjecan korisnik...kad su u pitanju tb  u downloadu i uploadu, jednostavno crkava router....Da ne kazem da je losa podrška oko bilo kakvog naštimavanja, dos protect, port forward jos radi nekak al nikak itd itd....

 Dos protect? :) Zaboravi da ce router radit bilokakav dos protect, to ako ti je stavljeno stavljeno je radi kozmetike. Speedport je dobar za ono sto treba radit i jedan od boljih tcomovih gledajuci koje su sve krseve davali. Rekao bi cak i najbolji od siemensa sx.

 To mi palo ajmo rec trenutno napamet, slazem se speedport je trenutno najbolji od svih krševa do sad...al je i on krš, samo malo bolji od ovih....govorimo o optici, gdje su brzine ogromne i podatci su ogromni, i tu on ne zadovoljava uvjete, mogu sasvim sigurno reci medu najgorim routerima za optiku....tko dobije za vdsl bit ce mu sasvim dovoljan, i meni je bio ok za vdsl....

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
T-Com Internet

Moj brat ipak ima ZTE na kojem ni kao admin nisam uspio provjeriti koja je pustena brzina jer nemam iskustva s tim. AL testirao sam, brzina speedtesta je uvijek 68/10. Studenti koji se javljaju na tel nemaju pojma o pojmu i tu nastaje problem. Nema pomoci. Katastrofa...

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...
Ne druze. Dvije obiteljske kuće, obje katnice, dvije brojne obitelji ( znaci kombinacija hrpe smartphonea, laptopa, desktopa, tableta, broj ovisi o tome koliko je ukućana doma tj koliko je devicesa trenutno aktivno...s time da i prijatelji od djece koriste tu mrezu kada su kod nas )

 Sorry ali teško mi je u to povjerovati.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

I sad bi ja trebao ići popaliti sve te devicese, nazvati i ove iz druge hiže da i oni sve popale, i onda u sucelju rutera napraviti ss da bi tvoje kraljevsko visocanstvo blazeno zaspalo uvjereno da speedport i nije tako loš ... ????

Buš bar ćevape platil za taj trud ?

😊
6 godina
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

I sad bi ja trebao ići popaliti sve te devicese, nazvati i ove iz druge hiže da i oni sve popale, i onda u sucelju rutera napraviti ss da bi tvoje kraljevsko visocanstvo blazeno zaspalo uvjereno da speedport i nije tako loš ... ????

Buš bar ćevape platil za taj trud ?

😊

Što se mene tiče, ne moraš ti ništa napraviti.

 

Drugi su već spomenuli krševe, i to ne bez razloga. Poput njih, također imam iskustva s dijelom routera koje je HT davao korisnicima tijekom godina (nisam ih, jasno, imao baš sve), pa znam koliko se pojedini router mučio ili nije mučio kada ga se opteretilo i koliki mu je domet wifi-ja.

 

Asus, D-link, Netgear i svi ostali odmah mogu zatvoriti firme jer ih je Speedport prepišao...

 

 

 

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Te negativne kritike tog rutera sam i ja procitao pa sam se pribojavao kaj bu ht tehnicar donio kod pustanja usluge ( novi ugovor imam od proslog ljeta, dotad bio na amisu ).

Donio je tog speedporta, uz tvrdnje da je to noviji i bolji model u odnosu na one kritizirane. Prvu kuću je pokrio odprve, obje etaze ( malo sam ga nakosio, nije onako okomito na zidu montiran nego ukoso, da pokrije dobro i po vertikali ), a u drugoj kući smo stvar rijesili extenderom , tako da nakraju opet sve ide kroz taj speedport
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice