T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

poruka: 12
|
čitano: 20.122
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Pozdrav,

 

Uzeo bi optiku već i ranije, ali sam odustao zbog kablova i nade da će Bnet kod kojega sam od 2004. ponuditi bolje brzine. Nije da mi neophodno treba (imam 60/15) ali kad vidim da Tcom nudi 200/100 i 500/250 onda mi je krivo. S obzirom da me Bnet dodatno iznervirao nemogućnošću podešavanja DNS na routeru što mi je neki dan zatrebalo, odlučio sam se bolje potruditi.

 

Problem je što ne želim nikakve kanalice po stanu, a telka mi je na drugom kraju stana od ulaza. 

Još bi i mogao napraviti izvod za struju pored kutije za osigurače i tamo smjestiti ruter, ali kako onda spojiti sve to sa telkom?

 

Kako su vama spojeni uređaji?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?
Pa kako ti je sad spojen tv?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Na zidu od telke su utičnice za tel, tv itd i koakcijalcem je spojen modem na utičnicu a iz modema ide kabel u prijemnik za tv.

 

Problem je kaj se optički kabel treba dovesti iz ulaza.

16 godina
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?
Ne mogu uvesti optiku uz paricu?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Nemam pojma - zato i pitam :) Bilo bi krasno da izvuku paricu i stave optiku al ne znam mogu li to

16 godina
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?
A da zoves tcom sluzbu za korisnike pa pitas njih?

Valjda oni bolje znaju od nas na forumu i vjerovao ili ne poziv je besplatan.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Stvarno konstruktivan odgovor. Ne, ne znaju. Ni studenti u korisničkoj ni oni koji su stalno zaposleni. Vele "nema problema", a kad dođu nakon potpisivanja ugovora onda nude kanalice i vele "drugačije ne može". Upravo zato pitam ovdje jer možda postoji netko kome su umjesto parica provukli optiku ili je netko već imao neko rješenje, pa da složim u glavi kaj mogu napraviti prije nego ih nazovem i velim im kako.  

16 godina
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?
Oni to ni ne mogu znati. Mora se prvo pregledati.
Meni su uveli tako, bez kanalice uz bakar, ali sam imao "veze", dobru ekipu koja je potrošila par sati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?
DGS kaže...

Nemam pojma - zato i pitam :) Bilo bi krasno da izvuku paricu i stave optiku al ne znam mogu li to

Ako ti telefonski kabel od kutije na stubištu/fasadi do telefonske utičnice ide kroz kanalicu koja je dovoljno široka, velika je šansa da će moći, osim ako se negdje ne lomi jer optika ima ograničen radijus savijanja. Skineš telefonsku utičnicu, pa tamo pogledaš ima li kanalice iši je kabel gol u zidu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Možda bi moglo i tako ali sumnjam da će uspjeti kroz sva ta savijanja proći.

 

Napravio skicu kako bi to mogao izvesti sa što manje muke i bez kanalica po stanu. Ideja je da po stubištu od zgrade ide kanalica i onda kroz zid  koji je uz mjesto gdje bi mogao biti ruter probuše rupu

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2016 23:20 (DGS).
15 godina
odjavljen
offline
T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Bez kanalica tesko. Neda im se bakcati sa vucenjem parice i uvodjenjem optike. To je gadan posao, koji dugo traje. Uvesti ce ti, ako imas dobre nacrte i, ako je sve relativno lagano. Ako treba gore-dolje-lijevo-desno, zaboravi. Optika je jako osjetljiva. Ne znam sto ti kanali smetaju...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
T-com optika - kako provesti kablove po stanu?

Vjerovatno ti bužir ide direktno od tog ormarića vani do iznad utičnice po plafonu, tako da bi ti moglo bez problema proći.

 

Ako ti nije bitan broj telefona da ga prebaciš u t-com, naručiš optiku, dođe tehničar i zakačite paricu za nit i povlači, nisu te niti tako osjetljive jer imaju onu vanjsku žutu zaštitu, a unutra kao ispletenu mrežu pa kad povlačiš povlači za konektor a ne za nit.

Ako ne može ići lako se poništi zahtjev i nikom ništa, zato je bitno da ne ide prebacivanje broja. Kod mene je ovako urađeno i bez problema je prošao onaj lc/pc konektor kroz zavoj u zidu.

Ima i po pevec/bauhaus i sl. centrima onaj plastični provlakač, 15-20 kn i probaš prije ako ide kroz bužir, ovi na szk pojma o tome nemaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 1:16 (.delboy).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice