T-Com optika - router 5GHz

poruka: 7
|
čitano: 7.510
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
T-Com optika - router 5GHz

Poštovani forumaši,

imam jedno pitanje, unaprijed se ispričavam na neznanju.

 

Imam optiku od T-Coma 100/20 i neki dan mi je na laptopu bila brzina 1/20 a obzirom na udaljenost od routera očekujem 20/20.

Došao T-Comomv tehničar, promijenio kanal wifi mreže (ako se tako kaže) i sad je 30/20 ali je rekao da to nije trajno rješenje jer se routerima u okolici s vremenskim periodom sam mijenja kanala pa da će mi opet smetati.

Napomenuo je da je to sve na 2.4 GHz i pokazao mi je da na 5Ghz nema nikog.

Kako sam provjerio da moj laptop to podržava, zanima me da li je moguće njihov router prebaciti na tu frekvenciju ili moram kupovati drugi? (router je onaj standardni okomiti bijeli za optiku)

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Com optika - router 5GHz

isti problem kod mene ruter je lte jel tako. taj ruter podrzava samo 2.4 ghz mrezu.ja imam komp na drugom kraju stana sa dobrom wifi antenom pa sam imao poprilicne dropove u brzini i stabilnosti. onda sam prekopao cijeli stan i polozio kabl.  a drugi ruter ako uspijes isposlovati javi. gdje se nalazis btw? 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.12.2016 13:03 (=xfact=).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com optika - router 5GHz

Zapadni dio Zagreba.

 

Ne, router je Speedport W724V Type Ci

Našao sam informaciju da router može raditi na 5GHz ali je to T-Com onemogućio, da li je to moguće?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 9:36 (Pc44).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika - router 5GHz

Speedportovi su ''teski'' ruteri, jedina (malo cudna)opcija je da unistis ruter i kad ti dode tehnicar zamolis ga da ti stavi zte-eov ruter... njega ''slažeš'' po sebi.  Neznam jel t-com poceo koristiti huaweiove rutere ali ti huawejci su zakon. mos napravit blu rej od njega...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
neaktivan
offline
T-Com optika - router 5GHz

zte ima samo 2.4 opciju..  i vrlo slabu antenu. 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com optika - router 5GHz

Dakle jedino je rješenje kupiti drugi router?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika - router 5GHz

Ili kupiti dodatni AP koji radi na 5 Ghz i ustekati ga u LAN port od T-com modema....

http://www.winblogs.net
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice