TP-Link WA701ND pomoc oko antene

poruka: 15
|
čitano: 2.439
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
TP-Link WA701ND pomoc oko antene

pozz

imam navedeni Access Point i htjeo bih uzeti jacu antenu(njegova je 5dBi) radi boljeg prijema odnosno slanja signala.

Pa ako moze neka preporuka antene i dali uopce moze ici jaca antena.

Hvala vam unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene

Ako mozes odsarafit postojecu onda mozes i stavit novu.

Tesko da ces s tim rjesit problem.

E sad, ako stavis vecu antenu i dalje imas na uredjaju s kojim se spajas njegovu antenu i opet je upitno koliko ce ti to pomoc.

 

Prvo vidi mozes li preselit sam ruter na bolju lokaciju da ti pokriva bitnije prostore bolje.

Ako ti je AP kod prozora na jednoj strani kuce, a ti se zelis spojit s suprotne strane onda bi bilo pametno preselit AP u sredinu kuce da pokrijes cijeli prostor koji trebas. 

Vecinu problema rjesis postavljanjem AP-a na bolje mjesto. Ako imas ogromnu kucu, kupi jos jedan tp-link za 120-130kn i postavi na drugi kraj, spoji oba ap-a kabelom i to je to.

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
10 godina
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene

Dobro Ante reče ako pretpostavimo da taj uređaj koristiš u kući/stanu jer u takvom okruženju usmjerene antene (više dBi) neće pomoć već će čak biti lošije.

 

Napiši kako i u kojim uvjetima sad radi taj TP-link  , možda link na drugu kuću  , samo wifi ili sa LAN kablom ?  ....ili da pitamo babu Vangu.

15 godina
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
AF139 kaže...

....ili da pitamo babu Vangu.

 Trebali bi prilagat tlocrt zgrade/kuce i na njega ucrtat AP, tak bi odmah sve znali :D. Pojedinci imaju trivijalne probleme koji se rjese pomakom ap-a, rutera par metara, no oni se svom silom bore protiv toga. Kad mu nacrtas signal na tlocrtu onda lampice upale i sele ap gdje god treba.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.5.2016 19:45 (Ante).
9 godina
odjavljen
offline
TP-Link WA701ND pomoc oko antene

Znaci moj ruter stoji na vanjskom zidu i hvatam signal od frenda koji je preko puta. Zracne linije nekih 50 metara, nema nikakvih prepreka.
jacina signala je oko 15-20 decibela cak i 25. zna me zezat kad je losije vrijeme pa zato planiram uzeti nekakvu antenu naravno pitam prvo vas da vidim da li je moguce uopce to.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 22:05 (Garac24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Garac24 kaže...

Znaci moj ruter stoji na vanjskom zidu i hvatam signal od frenda koji je preko puta. Zracne linije nekih 50 metara, nema nikakvih prepreka.
jacina signala je oko 15-20 decibela cak i 25. zna me zezat kad je losije vrijeme pa zato planiram uzeti nekakvu antenu naravno pitam prvo vas da vidim da li je moguce uopce to.

 Zna neko?

10 godina
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene

Ovisno je o situaciji tj. kako koristiš taj TP-Link....spajaš se sa svojim PC (možda i smartfon ) bežično na TP Link koji radi u modu "repeater" ili si na PC spojen preko LAN kabla a TP-link u "access" modu.

Ukoliko postaviš usmjerenu ( veće pojačanje antene) a koristiš "repeater" mod  tada bi kod tebe bio lošiji wifi signal u kući jer ga antene usmjeri prema susjedu.

 

Ako koristiš samo LAN kabal sa TP-link preko PoE do PC tada možeš koristiti  neku od boljih antene npr. panel , parabola(grid) ili yagi samo gledaj da koaksijalni kabal od antene na TP-link bude što kraći ( pazi kod kupnje da ima RP-SMA konektor).

7 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Pozdrav.kupila sam tp-link model tl-wn722n i dobila cd za instalirat,ali u moj mali laptop ne ide cd.kako da ja sad to instaliram?ako mi moze neko pomoc...hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Pozdrav.kupila sam tp-link model tl-wn722n i dobila cd za instalirat,ali u moj mali laptop ne ide cd.kako da ja sad to instaliram?ako mi moze neko pomoc...hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Lenci1234 kaže...
Pozdrav.kupila sam tp-link model tl-wn722n i dobila cd za instalirat,ali u moj mali laptop ne ide cd.kako da ja sad to instaliram?ako mi moze neko pomoc...hvala

 Ako možeš kako do interneta, onda se spoji i potraži instalaciju, a ako ne, zamoli nekog da ti CD kopira na usb stik i onda instaliraj. Koja je verzija TP linka V1 ili V2. V1 driver možeš skinuti ovdje

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2016 19:32 (ivo454).
7 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Kako da znam dali je v1 ili v2??ne znam se ja bas s tim koristit....mogu se na poslu spojit na iternet.i sta moram instalirat i kako?hvala
7 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Vidim da ste mi poslali vise drivera koj da instaliram?
13 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Lenci1234 kaže...
Kako da znam dali je v1 ili v2??ne znam se ja bas s tim koristit....mogu se na poslu spojit na iternet.i sta moram instalirat i kako?hvala

 http://www.tplink.com/be/support/download/?model=TL-WA701ND

7 godina
neaktivan
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Biste mi mogli na mail poslat driver za windows 7?!!hvalaaa lenuccialeon@gmail.com
9 godina
odjavljen
offline
Re: TP-Link WA701ND pomoc oko antene
Dali neko zna Jel bih mogao TP-LINK WA701ND postavit u kući da širi wifi signal a da s drugim uređajem hvatam od frenda. Slika je gore vislje kakva je situacija i koliko je frend udaljen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice