TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

poruka: 221
|
čitano: 103.911
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat te P&O

Vidim da na ovom forumu nema nekih konkretnih informacija sto se tice wireless-a a ima mnogo upita, pa sam odlucio skupiti sve na jednom mjestu, ako nesto zaboravim slobodno pitajte i dodat cu u tutorial.

 

1. Ne kupujte wireless opremu na njuskalo.hr i slicnim stranicama.

Ovo je najcesca greska koju cine ljudi koji se ne kuze, a cesto i sami prodavaci na njuskalu neznaju sta prodaju.

Mozete naci mnogo oglasa tipa ovaj, ovaj ili ovaj koji prodaju muda pod bubrege, mozete nac i kartice na kojima pise da imaju snagu od 5000mw (5w), ali to je upravo to, samo "natpis" i nista vise, sve navedene kartice da bi imale 1000mW, 2000mW morale bi imat grdosiju od hladnjaka na sebi (tipa neki veci procesorski hladnjak) i ogromne antene da bi se to moglo iskoristit, plus vanjsko napajanje, sve navedene kartice imaju oko 200mW.

Isto tako zabranjeno je koristit uredaje cija snaga prelazi 500mW.

Drugo, ima i oglasa di ljudi prodaju Omni antene od 24dbi i slicne nebuloze, to su sve antene od zapravo 8-10dbi, jer Omni antena od 15dbi ima 2 ipo metra, kako onda ona od 24 moze imat 40cm?

(takoder vidi edit1)

 

2. Wireless zastita

Modemi svih hrvatskih operatera dolaze sa defaultnom WEP enkripcijom, a neki (tipa Bnet) cak i bez ikakve zastite.

WEP enkripcija je iznimno lagana za probiti, i tu moze dolaziti do velikih problema (citaj racuna) ako nemate flat internet, a upravo ona grupa korisnika koja ne koristi mnogo internet pa nema flat ni nezna da se to uopce moze dogoditi, a kada vam dode racun za internet od 5.000kn i vise vi nemozete nista, jer je sav promet napravljen kroz vas modem i nemozete dokazat da ga vi niste napravili.

Kako se zastiti? Jednostavnom promjenom enkripcije u WPA, to se obavi u par klikova u postavkama vaseg modema, istom obicno pristupate tako da ukucate adresu 192.168.1.1 u url bar vaseg internet preglednika (IE, firefox, chrome i sl), ako niste sigurni kako to napraviti sluzba za korisnike vaseg operatera vam moze pomoci u tome.

Ali i to nije kraj, i WPA enkripcija se moze probiti, ali ne tako lako, a osigurati se mozete stavljanjem sto duze lozinke, preporuca se barem 14 znakova, to bi trebalo biti dovoljno da probijanje iste traje barem par godina, stoga mozete biti mirni.

WPA i WPA2-psk enkripcije vam dodu na isto jer se obe probijaju na isti nacin.

 

3. Wireless signal

Na wireless signal utjece najmanje tisucu stvari, ako se spajate na vas kucni modem zidovi ce vam biti glavni problem ali i mikrovalne pecnice i bezicni telefoni mogu ometati signal, pogotovo u starijim zgradama, a sto vam je signal slabiji to vam je i brzina interneta manja, problem mozete rijesiti jacim wireless karticama za vas pc, wireless repetitorima itd, svaki slucaj zahtjeva drugacije rijesenje pa ako zelite savjet sto kupiti ostavite poruku u ovoj temi i potrudit cu se da vam sto prije pomognem oko najboljeg rijesenja

Ako se spajate na neki gradski hot spot, ili na "susjeda" tu broji stvari koje mogu ometati signal se penje u nebesa, a glavne su:

- Kisa, wireless signal nikako ne prolazi kroz vodu

- Drvece, kisa se skuplja na liscu i cak i kad kisa prestane isto ostaje mokro jos satima i onemogucava prolaz wireless signala

- Veliki zeljezni objekti, koce signal vise od najdebljih zidova

- Zgrade i kuce koje se nalaze izmedu vas i izvora signala

- Cak i jedan kombi parkiran izmedu vas i izvora signala moze vam "ubit" signal, te jos stotine stvari.

 

4. Wireless antene

Postoje 2 glavne skupine antena, Omni directional, tanke okrugle dugacke antene (od 30cm do 3 metra duzine), hvataju i odasilju u sve smjerove (360 stupnjeva oko sebe), preporucene su uglavnom za odasiljanje signala kada se ljudi spajaju iz svih smjerova, modemi koji imaju vanjske antene uvijek dolaze sa omni antenama.

Druga skupina su usmjerene antene, izgledaju kao tv antene, a ima i verzija koje izgledaju kao jedna plocica, ovakve antene hvataju i odasilju u samo jedan smjer, ali imaju daleko veci domet u tom odredenom smjeru od Omni antena, idealne za spajanje na udaljenje izvore signala.

 

EDIT 30.11.2011

Jedan je forumas rekao da nije tocno da usmjerene antene hvataju samo iz jednog smjera jer njegova hvata i iza sebe, evo odgovora detaljnije.

Znaci ovako.

 - Svaka usmjrena grid ili patch antena hvata i par desetaka metara oko sebe na otvorenom, ali dok recimo sa strane hvata 50 metara u smjeru di je usmjerena hvata i do 2km.

 - OMNI antena ce hvatat do 500m recimo ali jednako iz svih smjerova.

 - Jeftinije usmjerene antene cesto uopce nisu usmjerene, pogotvo ove kineske sa njuskalo.hr i slicnih stranica.

 

 

5. Wireless standardi, b/g/n.

- b standard: nudi brzine do 11Mbs i ograniceni domet u odnosu na n standard, uredaji oznaceni kao b radit ce i sa g/n uredajima ali sa b brzinom od 11Mbs, na uredaje koji rade na ovom standardu mogu utjecati druge stvari koje rade na 2.4ghz tipa bezicni telefoni, mikrovalne, druge mreze itd.

- g standard: nudi brzine do 54Mbs, isti domet kao b standard, na njega manje utjecu drugi uredaji koji rade na istoji frekvenciji, kompatibilan je sa b i n standardima.

- n standard: nudi brzine od 150/300/450Mbs ovisno dali uredaji ima 1, 2 ili 3 antene, svaka daje 150Mbs, radi na 5.0Ghz umjesto 2.4Ghz te time daje znacajno veci domet od b i g standarda, iznimno je otporan na smetnje, ali ne i imun, n uredaji rade sa b/g uredajima ali sa manjom brzinom (11Mbs za b i 54Mbs za g)

 

 

EDIT 1:

Ovaj covjek tvrdi da antena koju prodaje ima 48dbi, ta antena je velcine sake i ima 6dbi, da bi imala 48 morala bi biti veca od najvece satelitske antene koju ste ikada vidjeli uzivo.

 

Toliko za sada, ako sam nesto zaboravio slobodno napisite pa cu dodat.

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.10.2011 1:25 (Laxarus).
 
27 0 hvala 26
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ako trebate preporuku wireless kartice ili antene obavezno navedite sljedece stavke:

 

- Koliko je udaljen izvor signala na koji se spajate

- Dali imate opticku vidljivost ili ne (znaci dali ima zgrada, drveca i drugih objekata izmedu vas i izvora)

- Dali trebate spojiti samo vas pc ili je za sve ukucane (vise kompova)

 

Bez navedenih informacija nitko vam nemoze nista preporucit.

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Možeš li mi reći mogu li vremenske (ne)prilike ometati signal, npr. ja sam primjetio kad je oblačno vrijeme bolje mi je kvaliteta signala nego kad je vedro. Isto tako puno bolji signal mi je noću nego danju.

 

I trebala bi mi pomoć oko još jedne stvari. Ja se na internet inače spajam preko prijatelja koji živi u kući odmah nasuprot mene, udaljenost nekih 30m max.

Do prije nekih 2-3 miseca sve je funkcioniralo savršeno i uvijek sam imao punu brzinu paketa, odnosno onih standardnih 4 mbit-a. Onda mi se veza odjednom jeb*no usporila i jedva da potegnem nekih 0.8mbit-a. Prijatelju i dalje sve radi savršeno tako da ne vjerujem da je problem u t-comu. Ja sam pokušao sve moguće da riješim taj problem ali bez uspjeha. Mijenjao sam nekoliko antena i kartica, dužinu kabela do antene, položaje antene i sve ostalo što mi je padalo na pamet ali bez uspjeha.

Na putu od moje do njegove kuće nije ništa izgrađeno niti ima kakvo stablo ili nešto slično i stvarno mi nije jasno zašto se ovo događa ako je do prije 2-3 miseca sve radilo normalno.

 

Imaš li možda kakvo rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Volume kaže...

Možeš li mi reći mogu li vremenske (ne)prilike ometati signal, npr. ja sam primjetio kad je oblačno vrijeme bolje mi je kvaliteta signala nego kad je vedro. Isto tako puno bolji signal mi je noću nego danju.

 

I trebala bi mi pomoć oko još jedne stvari. Ja se na internet inače spajam preko prijatelja koji živi u kući odmah nasuprot mene, udaljenost nekih 30m max.

Do prije nekih 2-3 miseca sve je funkcioniralo savršeno i uvijek sam imao punu brzinu paketa, odnosno onih standardnih 4 mbit-a. Onda mi se veza odjednom jeb*no usporila i jedva da potegnem nekih 0.8mbit-a. Prijatelju i dalje sve radi savršeno tako da ne vjerujem da je problem u t-comu. Ja sam pokušao sve moguće da riješim taj problem ali bez uspjeha. Mijenjao sam nekoliko antena i kartica, dužinu kabela do antene, položaje antene i sve ostalo što mi je padalo na pamet ali bez uspjeha.

Na putu od moje do njegove kuće nije ništa izgrađeno niti ima kakvo stablo ili nešto slično i stvarno mi nije jasno zašto se ovo događa ako je do prije 2-3 miseca sve radilo normalno.

 

Imaš li možda kakvo rješenje?

Normalno je da se signal mjenja sa vremenskim prilikama, isto kao i nocu/danju, jer mnogo toga sto po danu ometa signal po noci nije u upotrebi ili je iskljuceno.

 

To sto kazes da je odjednom doslo do usporavanja veze, 99% da je netko od susjeda nabavio nesto sto je pocelo jako ometati signal, reci mi kakve si sve antene pokusavao do sada i kakav su rezultat davale?

TD za glupost
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ma promijenio sam ih nekoliko omnica, sektorki i usmjerenih različitih snaga i ništa nisam dobio u samoj brzini neta, znači ostalo mi je do max 1 mbit što sam uspio izvući. Jedino što mi se popravljala kvaliteta samog signala stavljanjem bolje antene ali opet ništa ne dobivam na samoj brzini

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Volume kaže...

Ma promijenio sam ih nekoliko omnica, sektorki i usmjerenih različitih snaga i ništa nisam dobio u samoj brzini neta, znači ostalo mi je do max 1 mbit što sam uspio izvući. Jedino što mi se popravljala kvaliteta samog signala stavljanjem bolje antene ali opet ništa ne dobivam na samoj brzini

Zanimljivo, jedino sto mi pada napamet je da i ti i tvoji prijatelj uzmete svaki po jednu usmjerenu antenu i uperite ih jednu prema drugoji, jer ponekad pojacavati samo s jedne strane nema bas velikih koristi ako modem nemoze "bacit" signal do tebe.

Samo pazi jer se mora biti jako precizni, okrenes li ju 3cm previse lijevo ili desno i gubici su ogromni, znaci treba ih jako precizno usmjeriti jednu prema drugoji.

Problem bi mogao biti ako modem tvog prijatelja ne podrzava izmijenu antena, tu bi trebao kupovati neki AP za njega, a to je 200kn pa na vise

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 23:45 (Laxarus).
13 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Laxarus kaže...
Volume kaže...

Ma promijenio sam ih nekoliko omnica, sektorki i usmjerenih različitih snaga i ništa nisam dobio u samoj brzini neta, znači ostalo mi je do max 1 mbit što sam uspio izvući. Jedino što mi se popravljala kvaliteta samog signala stavljanjem bolje antene ali opet ništa ne dobivam na samoj brzini

Zanimljivo, jedino sto mi pada napamet je da i ti i tvoji prijatelj uzmete svaki po jednu usmjerenu antenu i uperite ih jednu prema drugoji, jer ponekad pojacavati samo s jedne strane nema bas velikih koristi ako modem nemoze "bacit" signal do tebe.

Samo pazi jer se mora biti jako precizni, okrenes li ju 3cm previse lijevo ili desno i gubici su ogromni, znaci treba ih jako precizno usmjeriti jednu prema drugoji.

Problem bi mogao biti ako modem tvog prijatelja ne podrzava izmijenu antena, tu bi trebao kupovati neki AP za njega, a to je 200kn pa na vise

A neznam ni ja sam, kako sam ti rekao do prije 2-3 miseca sve je radilo savršeno i nikad nije bilo nikakvih problema niti ičeg sličnog. Tek kad su počeli problemi ja sam mijenjao i kartice i antene ali bez pomoći. On se isto spaja na taj modem wlanom i nema nikakve probleme. Nije mi jasno zašto ih ja imam odjednom.

 

Može li tu u čemu softverski problem biti?

12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Koliko sam shvatio taj modem je u njegovoji kuci, stoga je jasno da on ima bolji/jaci signal pa i punu brzinu, u softverski problem sumnjam, vise me brine kakve si to antene koristio do sada

 

Ako mislis da ti se isplati ulozit oko 200kn preporucam ti ovu antenu http://www.magazinrs.hr/wavearena-ant57-gda24e-5ghz-vanjska-mrezasta-antena-24dbi/WAV%2DANT57%2DGDA24E

Ali ako nemas mjesta za tu grdosiju ova je znatno manja ali jednako kvalitetna http://www.magazinrs.hr/airlive-wae-5014pa-5ghz-vanjska-patch-antenna-14dbi-51/OVL%2DWAE%2D5014PA

 

Koju god odaberes spojis ju na 5Ghz N usb stick ili N pce wireless karticu koja podrzava izmjenjive antene, obe su u teroiji overkill za 30m udaljenosti ali ako kazes da imas tolikih problema sa signalom valja ic na jace antene, koristi sto kraci antenski kabel, ogromni su gubici signala po metru kabela.

 

Ali prije kupovine bilo cega provjeri par stvari:

1. Ako modem tvog prijatelja ima vanjsku okretljivu antenu nek provjeri dali antena stoji uspravno, ako stoji polegnuta ili na strani ogromni su gubici

2. Provjeri jesi li na istoji visini sa modemom, on ne odasilje gore i dolje, samo oko sebe

3. Provjeri da nema vecih metalnih predmeta kraj modema ili izmedu tebe i modema, isto kao i bezicnih telefona te mikrovalnih pecnica

4. Ako ti je prijatelj premjestao modem nek ga pokusa vratit di je bio

 

Javi ako je ista pomoglo, a ako si iz osijeka mogu i izac na teren da izvidim situaciju, puno bolje bi znao kad bi sve osobno pregledao.

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 0:03 (Laxarus).
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Što se tiče samog modema sve je ostalo isto, antena je uspravno i već dvije godine se ne miče s mjesta gdje stoji tako da ne virujem da je problem do njega. Imao sam i onu wavearenu koju su stavio u prvom linku, nisam baš siguran jeli to taj model ali znam da je bila 24dbi.

 

Nisam ti se odma sitija reći, ali s ovom alfom koju sam nedavno uzeo hvatam još popriličan broj signala od kojih je desetak otključano i na koje se bez problema spojim i idem na net ali i dalje jedva da izvučem 1 mbit.

 

Pa nije moguće da je svim susjedima u qurcu modem ili antena???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ako je netko od susjeda nabavio nesto sto ometa wifi signal, jer kazes da su problemi poceli odjednom bez da ste ti i frend ista mijenjali, onda je normalno da ti to ometa i sve ostale signale oko tebe, jer nemoguce je ometat samo jedan signal kad ih je puno blizu, a ta alfa i slicne kartice cesto u windowsima pokazuju pun signal i ako on to nije, ni pola.

 

Ako kazes da si probao ovu grid antenu koju sam ti preporucio i nije bilo razlike onda jedino preostaje pojacat i dolazni signal, tj da tvoji frend nabavi jednu usmjerenu antenu i usmjeri ju prema tebi kao sto sam ti opisao par postova iznad, jer dosad si samo pojacavao svoji prijam signala ali ne i signal odasiljaca (frenda).

 

Jer da nabavis i 36dbi antenu opet ti lako posaljes signal do njega, ali on i dalje ima 3-4dbi antenu koja nemoze poslat signal nazad do tebe.

TD za glupost
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

A nema mi druge nego onda pokušati tako pa javim šta je bilo.

 

I hvala ti na pomoći!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Što kažeš za ovu? Dali je dobra?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/LivCRO1892
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Volume kaže...

A nema mi druge nego onda pokušati tako pa javim šta je bilo.

 

I hvala ti na pomoći!

Nema na cemu, i da ustedis koju kunu, kazes da si vec isprobao dosta antena, mozes uzeti bilo koju od tih antena, samo da je usmjerena ne Omni, i iskoristit ju jer nemoraju biti 2 iste antene na oba kraja.

Samo nemoji ici na manje od 9dbi

TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Liverpool1892 kaže...

Što kažeš za ovu? Dali je dobra?

Ne, za par kuna manje si mozes kupiti ovo, ista snaga, ali daleko kvalitetnija izrada i garancija, ipak kupujes u provjerenoji trgovini.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=AirLive+WL-1700USB

 

A ako imas koju kunu vise toplo preporucam ovaj stick, N standard daje veci domet i kvalitetniji signal od bilo kojeg b/g adaptera.

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=airlive+x.usb-3

TD za glupost
15 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

pozdrav,

 

meni treba... hm, ne znam šta mi treba, tj. ne znam kako se to zove.

Sad imam internet preko kabela spojen s laptopom. Tia bi se spajat wirelessom jer imam i mobitel i tablet koji se ne mogu spojit "preko žice". 

To mi treba jer sam na brodu, a obični router (ka oni šta ih doma svi imamo) mi je prevelik da ga svaki put nosim sa sobom. Jel ima za kupit samo neka antena koja se spoji na kabel i omogući bežično spajanje? Nikakve napredne funkcije mi ne trebaju, samo iz žičnog u bežično... čak bi mi odgovarala i neka shema da laptop ostane spojen, ali da iz njega nekako izvučem antenu (preko USBa?) i da se on ponaša kao veza između bežičnih uređaja i kabela.

Domet nije bitan, 3-4m je dovoljno (mala kabina:)

 

Proba sam već programe tipa connectify i sl. ali bez nekog uspjeha... malo bi radili pa bi se onda sve srušilo.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
mateo kaže...

pozdrav,

 

meni treba... hm, ne znam šta mi treba, tj. ne znam kako se to zove.

Sad imam internet preko kabela spojen s laptopom. Tia bi se spajat wirelessom jer imam i mobitel i tablet koji se ne mogu spojit "preko žice". 

To mi treba jer sam na brodu, a obični router (ka oni šta ih doma svi imamo) mi je prevelik da ga svaki put nosim sa sobom. Jel ima za kupit samo neka antena koja se spoji na kabel i omogući bežično spajanje? Nikakve napredne funkcije mi ne trebaju, samo iz žičnog u bežično... čak bi mi odgovarala i neka shema da laptop ostane spojen, ali da iz njega nekako izvučem antenu (preko USBa?) i da se on ponaša kao veza između bežičnih uređaja i kabela.

Domet nije bitan, 3-4m je dovoljno (mala kabina:)

 

Proba sam već programe tipa connectify i sl. ali bez nekog uspjeha... malo bi radili pa bi se onda sve srušilo.

Na brodu imas nekakvu 3g vezu preko t-mobile ili?

Inace ako laptop spojis preko kabela imas u samim windowsima mogucnost dijelenja te veze putem wireless kartice od laptopa,

ides u network and sharing centre > setup a new connection or network > setup a wireless ad hoc network > tu odaberes wpa2, stavis ime mreze i lozinku i to je to, meni se takva veza nije nikada srusila

TD za glupost
15 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

Na brodu imamo vezu preko inmarsat satelita. To su gore instalirane antena i razna čuda...

proba sam napravit "ad hoc" mrežu, ali slabo mi to radi. Sve te mogućnosti sam isproba, uključujući i ove programe tipa connectify, pa mi nije uspjevalo.

Na jednom mistu imamo router i tu možemo uvatit wireless, ali stvar je u tome šta bi ja tia sebi u kabini napravit wireless, da ne trebam ić negdi da bi uvatia signal. Taj router kojeg imamo je velika d-link kutija sa 3 antene, ne pada mi na pamet to nosit sa sobom svaki put kad idem na brod. Koje sam sriće, oni seljačine na aerodromu ne bi znali šta je to pa bi me proglasili teroristom i zatvorili u Guantanamo :)

15 godina
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

evo upravo sam napravia ad-hoc vezu, uključia "internet connection sharing" i spojia se iPadom na tu vezu. Uredno mi vidi mrežu i spoji se na nju, piše da je spojeno, ali kad upalim browser ili idem pogledat mail kaže mi da nema vezu na internet?! Ništa ja ovo ne razumim...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Trepa bi preporuka neke wireless kartice,antene...do 200 kn,udaljenost od modema je 1 kat,neznam sad koliko metara i ima dosta zidova. :))

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
donator_bubrega kaže...

Trepa bi preporuka neke wireless kartice,antene...do 200 kn,udaljenost od modema je 1 kat,neznam sad koliko metara i ima dosta zidova. :))

http://www.protis.hr/products/details/antena-indoor-airlive-wai102pa70-10dbi-patch-antenna-w70-cm-cable/226

Pretpostavljam da imas neki usb stick/pce karticu koja podrzava vanjske antene, ova antena bi trebala biti i previse osim ako nije prastara zgrada sa zidovima debljine pola metra

Samo ju treba usmjeriti prema izvoru signala i to je to

TD za glupost
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
mateo kaže...

evo upravo sam napravia ad-hoc vezu, uključia "internet connection sharing" i spojia se iPadom na tu vezu. Uredno mi vidi mrežu i spoji se na nju, piše da je spojeno, ali kad upalim browser ili idem pogledat mail kaže mi da nema vezu na internet?! Ništa ja ovo ne razumim...

Uspjesno si se spojio, veza je uspostavljena, a sad zasto ju ipad nemoze koristit je problem samog ipada, a to nazalost nije moje podrucije {#}

TD za glupost
13 godina
online
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Pozdrav!

Mogu li kako da preko svog moba(nokia x6) primam signal wirelessa i da ga mogu koristiti na pc?

ivek
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
IVOX kaže...

Pozdrav!

Mogu li kako da preko svog moba(nokia x6) primam signal wirelessa i da ga mogu koristiti na pc?

Mislis da se preko moba spojis na wifi pa tu vezu dijelis sa kompom?

Puno jednostavnije ti je kupit bilo kakav wifi usb stick za komp i izravno se spojit, jer ako ti je mob u dometu onda ti je svakako i komp

TD za glupost
13 godina
online
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Laxarus kaže...
IVOX kaže...

Pozdrav!

Mogu li kako da preko svog moba(nokia x6) primam signal wirelessa i da ga mogu koristiti na pc?

Mislis da se preko moba spojis na wifi pa tu vezu dijelis sa kompom?

Puno jednostavnije ti je kupit bilo kakav wifi usb stick za komp i izravno se spojit, jer ako ti je mob u dometu onda ti je svakako i komp

Razumjem ali ja pitam je li to izvedivo sa mobom?bez da sad uzimam usv adapter

ivek
12 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Ja neznam kako si ti to zamislio da komp lovi wifi signal bez ikakve antene/prijamnika (aka usb sticka)

Ne, nije izvedivo, kao sto tv nemoze lovit tv signal bez antene

TD za glupost
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&

ma znam da nije tvoje područje, pogleda sam po internetu, svi imaju taj problem kad iPhone žele spojit na taj način, a ima milion rješenja (meni ni jedno nije pomoglo).

 

Ja sam pita koji drugi način postoji, nekakva antena koju trebam kupit, da se ne spajam preko kabela nego bežično. Može li nekakav USB stick za wireless, pa da na taj način ide preko laptopa... bilo šta, samo da imam wireless, pa mora postojat način...

12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
mateo kaže...

ma znam da nije tvoje područje, pogleda sam po internetu, svi imaju taj problem kad iPhone žele spojit na taj način, a ima milion rješenja (meni ni jedno nije pomoglo).

 

Ja sam pita koji drugi način postoji, nekakva antena koju trebam kupit, da se ne spajam preko kabela nego bežično. Može li nekakav USB stick za wireless, pa da na taj način ide preko laptopa... bilo šta, samo da imam wireless, pa mora postojat način...

Pa ima uredaja u kojima ustekas kabel pa imas wifi, na tisuce, ali kazes da ti je klasicni modem prevelik za nositi, a nijedan takav uredaji nije velicine mobitela da ti stane u dzep (niti znatno manji od klasicnog modema) zato ti ih nisam ni preporucio, plus svaki takav uredaji treba i vanjsko napajanje

 

Pardon, nisam mogao se sjetit koji je ovo uredaji

Izvoli, trebalo bi biti savrseno rijesenje za tebe

http://www.bug.hr/bugtv/d-link-dap-1350/695.aspx

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=D-Link+DAP-1350

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.10.2011 19:38 (Laxarus).
15 godina
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Laxarus kaže...
mateo kaže...

ma znam da nije tvoje područje, pogleda sam po internetu, svi imaju taj problem kad iPhone žele spojit na taj način, a ima milion rješenja (meni ni jedno nije pomoglo).

 

Ja sam pita koji drugi način postoji, nekakva antena koju trebam kupit, da se ne spajam preko kabela nego bežično. Može li nekakav USB stick za wireless, pa da na taj način ide preko laptopa... bilo šta, samo da imam wireless, pa mora postojat način...

Pa ima uredaja u kojima ustekas kabel pa imas wifi, na tisuce, ali kazes da ti je klasicni modem prevelik za nositi, a nijedan takav uredaji nije velicine mobitela da ti stane u dzep (niti znatno manji od klasicnog modema) zato ti ih nisam ni preporucio, plus svaki takav uredaji treba i vanjsko napajanje

 

Pardon, nisam mogao se sjetit koji je ovo uredaji

Izvoli, trebalo bi biti savrseno rijesenje za tebe

http://www.bug.hr/bugtv/d-link-dap-1350/695.aspx

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=D-Link+DAP-1350

Genijalno čovječe, pa baš mi ovo treba, pogodia si ka prstom u g*vno :)

Baš čitam neke recenzije po internetu, idealna stvar za mene. Puno hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 3:27 (mateo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&
Laxarus kaže..

Nemam nikakvu karticu,Internet rpimam preko wireless adaptera. :)

Bolje džaba lezat,nego dzaba radit! xD
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 8:45 (donator_bubrega).
16 godina
neaktivan
offline
TUT Wireless internet, sve sto trebate znat P&O

Imam ja jedno pitanje za wireless gurue

 

Imam već postojeću wireless mreži između mene i frenda, na krovovima su gridice i APi spojeni u bridge mode. Ja, korisnik(1) kupim internet od frenda frenda koji ima izlaz na net i sve super radi. Ali sad bi se još jedan frend uključio u mrežu pa sam ja to ovako zamislio.

 

 

Pošto on vidi samo moju antenu, a ne od frenda od kojeg ja kupim net, planirao sam umjesto svoje grid antene staviti omnicu, a svoju grid antenu premjestiti kod njega, tj. korisnika(2).


1. Pa imam samo jedno pitanje: Zanima me da li ima kakvih problema ako sa dvije grid antene [I]pucam[/I] na jednu omnicu?

2. Ima li kakvih problema ili smetnji zbog jačine grid antena il usmjerenog signala sa njih na raspršeni signal sa omnice?


Stvar bi trebala funkcionirati ovako, ja od frenda koji ima izlaz dobivam net sa njegovog APa i grid antene, na moju omnicu i AP koji je u WDS Repeater ili Universal Repeater modu, i onda korisnik(2) dobiva net na svoju grid antenu i AP koji je u Client modu, s moje omnice.


Pošto imam u mreži 2 Airlive 5460 koja bih iskoristio, treba kupiti još jedan uređaj za korisnika(2) koji bi bio u Klijent modu. Pitanje je da inzistiram da kupi Airlive uređaj da svi budu identični u mreži ili bi bio dovoljan i jedan Edimax EW-7228APn? Stvar je u tome što ću ja slagat to, pa da izbjegnem eventualne nekompatibilnosti uređaja, odnosno njihovu želju da se nespoje jedan na druge. Il to nema veze kad se radi o AP/klijent modu.

Skida je u privitku, valjda jer neznam kako se stavlja slika u post :S




Tako sam ja to zamislio ovako ko laik što se tiče mreža. Sve prijedloge prihvaćam, samo je uvjet da se iskoriste dvije postojeće grid antene :)

Da li je istina da su omnice jako osjetljive na statički elektricitet i da često rikavaju kartice/APi koji su pod njima?

Hvala

WaterCooled
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 16:36 (Pupo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice