Vip/Iskon tv i racunalo

poruka: 2
|
čitano: 1.970
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Vip/Iskon tv i racunalo

Vec mjesec i pol ne mogu imati internet i tv da rade zajedno nego uvijek moram istekati iz switcha da bi ovo drugo radilo.

Ugl. bio sam na Vipu i oni nisu znali rijesit taj problem,presao na Iskon i opet ista stvar.Greska se bila dogodila kad se prebacivalo s amisa na vip pa se morao mijenjati ruter.

Amisov ruter je imao tu neku podrsku mislim da bridge mode tako da TV i internet moze raditi zajedno ali to nemaju niti Vipov i Iskonov ruter.

Da ne duljim...

 

Glavni ruter je u prizemlju i na njemu sve uredno radi(znaci kada se direktno spoji tv ili racunalo),na katu broj 1. se nalazi tv i on dobiva zicu od switcha na 2. katu.

Kada se iskopca TV lan zica onda sva racunala rade normalno a cim se ukopca TV dobije signal ali sjebe sva ostala racunala.

 

Ruter je Iskonov,koristim TP link switch,imam D link access point i net gear switch koji izgleda da ne radi jer kad ga spojim direktno u ruter i onda iz njega u komp pise da nema mreze.

 

Sto da sad napravim,dosao sam na forum i siguran sam da ce netko od ekipe pomoci

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vip/Iskon tv i racunalo
Stvar je u tome da ti se lan port na glavnom ruteru bridge-a u IPTV ili internet, ovisno što je spojeno na njega, pa bilo to preko switcha ili direktno kabelom. Znači ako imaš switch spojen u npr. lan3 na ruteru, aiz tog switcha ti ide u STB i računalo, ne može ti oboje raditi. Jedino rješenje je ili provući kabel direktno od STB-a do rutera ili ih povezati powerline adapterom.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice