Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.098.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Nosite li sat?

Nosim li sat? Ne, nosim telefon u dzepu.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ja volim nositi satove i evo tražim si sada novi.

 

Nekako mi je bolje pogledati na sat nego na telefon koliko je sati.

 

Sat mi je postao obaveza, ako ga nemam kao da sam izgubljen .



LP!
:) 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
15 godina
offline
Nosite li sat?

sat nije samo obican pokazivac vremena, to je pravi muski modni dodatak, sat je meni umjetnost.

a radije dignem samo ruku da vidim kolko je sati nego da vadim mob i gledam.

16 godina
odjavljen
offline
Nosite li sat?

Damn ... kog vraga sam uletio ovdje . Nikada nisam volio nositi sat ali ove Festine TDF su ubojito dobre {#}{#}

 

Definitivno na listu zelja za ovu godinu 

Head.Fi-er
12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ajmo poznavatelji satova što kupiti za 3500kn max?

Muški sat je u pitanju. Jedina 2 uvjeta su da narukvica mora biti metalna i da je novi iz dućana. Nebitno da li je okrugli ili kockast isto kao proizvođač.

Još nisam počeo obilazit dućane pa da vidim kaj ćete mi preporučit te na koje marke pripazit.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

Kaj gledaš digitalni ili na kazaljke, quartz ili mehanika?

Crkva je zlo 21. stoljeća
12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

E to sam zaboravio napisat, obavezno na kazaljke i kvarcni.

Ustvari može i mehanika al neznam dal je to dovoljno love za neki ok mehanički sat.

 

12 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

Imaš Tissot, Citizen, Seiko, Casio odličnih satova za te pare.

 

Tissot T-navigator ti je recimo automatic a za ostale si pogledaj na 24 chrono.

 

Crkva je zlo 21. stoljeća
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
lolipopmen kaže...

Ajmo poznavatelji satova što kupiti za 3500kn max?

Muški sat je u pitanju. Jedina 2 uvjeta su da narukvica mora biti metalna i da je novi iz dućana. Nebitno da li je okrugli ili kockast isto kao proizvođač.

Još nisam počeo obilazit dućane pa da vidim kaj ćete mi preporučit te na koje marke pripazit.

 

 

Ako hoces kvalitetan sat koji nije isfuran i zasićen na tržištu možeš neku njemačku marku. Od poznatijih Laco, Stowa, Steinheart, Junkers od švicarskih kvarcnih luminox ima dobrih modela. Ako hoces nesto uobicajeno onda seiko ili citizen( modeli sa hrpom dodataka i radio upadate vremena).

12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Baš sam našao jedan njemački sat, Junghans Racer Chronograph, sat mi je prekrasan i kupio bi ga međutim kod nas sam našao model sa metalnom narukvicom, ali plavi brojčanik, meni se sviđa crna varijanta al ona je sa kožnim remenom. I cijena mi je taman, 3500kn. 

http://www.heta.hr/satovi/junghans/junghans-racer-chronograph/

16 godina
offline
Nosite li sat?

Moja preporuka ti je da odeš u jednu od urarskih radnji (eto stavio si link na Hetu, možeš kod njih) i pogledaš satove uživo, sasvim je to nešto drugo nego slika s neta. Tako sam se i ja zaljubio na prvi pogled u Festinu koju trenutno imam. Gledao sam dugo razne slike s neta, ali dok nije došla na ruku za probu...

12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

POzz ekipa, trazim si neki sat od recimo 500 kn pa do nekih  800-1000 +/-
za oko mi je zapelo sljedece:
http://www.njuskalo.hr/muski-satovi/casio-edifice-ef-550d-1av-oglas-4626910
http://www.njuskalo.hr/muski-satovi/stvarno-opasan-g-shock-ga-100-oglas-10622885
http://www.njuskalo.hr/muski-satovi/casio-g-shock-ga-100-wr200m-oglas-8129128
 Koja je sigurnost kupovat ove gshock od lika iz bosne?
Neke druge preporuke? svidaju mi se casio gshock Ga100 modeli i modeli koju su vise '' gospodski'' kozna narukvica, kronografi, nes tipa ovo http://www.britishwatchcompany.com/images/mens-gun-metal-finished-guess-phantom-chronograph-watch-p8522-8892_zoom.jpg
Edit: imam 19 god, tak da volim ajmo rec ''novije'' stvari, nevolim one casio kockaste modele, mark ecko pola-kilaše i slicne ekstra ogromne satove

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 3:25 (Goddish).
12 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

Već je bilo o ovom srbinu/bosancu sa Njuškala, to su sve replike i to loše. 

Crkva je zlo 21. stoljeća
10 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Imam jedan sat, koji mi je tata dao davno.

 

Radi se o Time Force 100M ( ANA DIGI 851 - SREBRNI )  !

E sada pokidala mi se narukvica - to nije predpostavljam skup popravak.

 

I sat ne radi - predpostavljam da je do baterije, zar ne ?

I zanima me kaže tata da je to mehanički sat tj. da se navija pokretima ruke, imaju li oni uopće baterije ? 

Ne razumijem se u mehaničke satove pa me zanima, da nešto naučim .

 

LP!
:)  

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
12 godina
offline
Nosite li sat?

Ne!

12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

evo i mene

12 godina
offline
Nosite li sat?

Evo i moj swatch

 

THIS LIFE IS NOT FOREVER
14 godina
offline
Nosite li sat?

Pozz ekipa, ne znam dali je dobar podforum ali imam pitanje, krizmani sam kum i odlučio sam kupiti sat na poklon e sad je pitanje koje i šta, ipak je to dečko od 15godina, sat bi trebao biti do cca 500kn pa ako imate koju preporuku

10 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

pogledaj Sector satove,ima dobrih do 700kn a vjerujem i nize....

14 godina
offline
Nosite li sat?

Ne kužim se u satove pa pitam. Nekada u prošlosti sam nosio samo neke jeftine kineske satove sa eBaya koji mi se nisu sviđali.. Pošto mi je 21 godina prilikom toga planiram si kupiti sat.

Mehanički,kožnena narukvica u smeđoj ili sivoj boji. I veličina da bude dobra budući da imam tanku ruku. 

Dugo sam tražio i našao u jednoj Požeškoj zlatarni ovaj Fossilov sat.

 

Koga sam god pitao do sada svi su rekli da im se sviđa.  Kao marka i kao sat je li dobar? i čemu služe ove ostale kazaljke?

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 0:00 (Bernard Huky Hux).
11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Bernard Huky Hux kaže...

Ne kužim se u satove pa pitam. Nekada u prošlosti sam nosio samo neke jeftine kineske satove sa eBaya koji mi se nisu sviđali.. Pošto mi je 21 godina prilikom toga planiram si kupiti sat.

Mehanički,kožnena narukvica u smeđoj ili sivoj boji. I veličina da bude dobra budući da imam tanku ruku. 

Dugo sam tražio i našao u jednoj Požeškoj zlatarni ovaj Fossilov sat.

 

Koga sam god pitao do sada svi su rekli da im se sviđa.  Kao marka i kao sat je li dobar? i čemu služe ove ostale kazaljke?

 

Vjerovatno si mislio na analogni a ne mehanički (automatik). Fossil je modna marka sata kao i Diesel,Armani.... u tom rangu satova je ok. Te ostale kazaljke su kazaljke štoperice. Po ovoj slici mi se čini da je ovo ogroman sat prečnika preko 45mm.

 

Ono što bi ti ja preporučio jeste neki Casio,Seiko,Orient i nešto slično (sve zavisi koliko novaca želiš da potrošiš) jer su to dosta kvalitetnije marke satova od gore nabrojanih. Druga preporuka je da izbjegavaš satove sa PVD premazom (pogotovo ove jeftine) jer će se brzo oštetiti i bit će primjetno a ne može se ispolirati, također kad kupuješ sat ako nije baš "elegantan" uvijek kupuj sa metalnom narukvicom a kožnu dokupi tako te izađe dosta jeftinije a možeš kombinirati.

 

 

 

@EROR1911   također ista preporuka, neki Seiko ili Casio za te novce je najbolji izbor

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Imam sat koji se zove squadrani, nigdije ga nema na netu,mislio sam da je neka kopija Rolex daytone al kad sam ga odnesao uraru na servis i zamijenu baterije rekao mi je da ce sve zajedno kostat 1200kn (zamijena baterije i nesto vezano sa elektroniku) jer je mehanizam svicarac i to jako dobar (ETA 251.272).

Kako da ja sad procijenim vrijednost tog sata? Di da nadem podatke o njemu? 

To je taj sat: http://upload.slike.com/slika/?image=1397311595-1500-x-1125px-IMG_20140331_192927.jpg

Dali iko zna ista o njemu?

11 godina
offline
Re: Nosite li sat?
4L4N kaže...

Imam sat koji se zove squadrani, nigdije ga nema na netu,mislio sam da je neka kopija Rolex daytone al kad sam ga odnesao uraru na servis i zamijenu baterije rekao mi je da ce sve zajedno kostat 1200kn (zamijena baterije i nesto vezano sa elektroniku) jer je mehanizam svicarac i to jako dobar (ETA 251.272).

Kako da ja sad procijenim vrijednost tog sata? Di da nadem podatke o njemu? 

To je taj sat: http://upload.slike.com/slika/?image=1397311595-1500-x-1125px-IMG_20140331_192927.jpg

Dali iko zna ista o njemu?

Za tu marku nikad nisam čuo ni kao satnu niti kao modnu?! Taj mehanizam je ok međutim čitav taj mehanizam (nov) ne vrijedi toliko koliko ti je zacijenio, sat kompletanne vrijedi toliko. Bježi ti od tog časovničara, mislim da pošto ni ti ne znaš šta je i kakav sat da te pokušava oderat po ušima.

Taj sat je pravljen po uzoru na Daytonu, možda neka firma naručivala ili neki vrag koji je propao.....

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
4L4N kaže...

Imam sat koji se zove squadrani, nigdije ga nema na netu,mislio sam da je neka kopija Rolex daytone al kad sam ga odnesao uraru na servis i zamijenu baterije rekao mi je da ce sve zajedno kostat 1200kn (zamijena baterije i nesto vezano sa elektroniku) jer je mehanizam svicarac i to jako dobar (ETA 251.272).

Kako da ja sad procijenim vrijednost tog sata? Di da nadem podatke o njemu? 

To je taj sat: http://upload.slike.com/slika/?image=1397311595-1500-x-1125px-IMG_20140331_192927.jpg

Dali iko zna ista o njemu?

Za tu marku nikad nisam čuo ni kao satnu niti kao modnu?! Taj mehanizam je ok međutim čitav taj mehanizam (nov) ne vrijedi toliko koliko ti je zacijenio, sat kompletanne vrijedi toliko. Bježi ti od tog časovničara, mislim da pošto ni ti ne znaš šta je i kakav sat da te pokušava oderat po ušima.

Taj sat je pravljen po uzoru na Daytonu, možda neka firma naručivala ili neki vrag koji je propao.....

 

Gledao sam da po netu, 40-70$ je nov mehanizam.. Ma dobar ce bit i bez chronographa.. I onako ih ne koristim. Vijerujem da je to sat napravljen za neku propalu firmu pa ga zato nema nigdije na internetu. Hvala na informacijama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.4.2014 16:07 (4L4N).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
4L4N kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...
4L4N kaže...

Imam sat koji se zove squadrani, nigdije ga nema na netu,mislio sam da je neka kopija Rolex daytone al kad sam ga odnesao uraru na servis i zamijenu baterije rekao mi je da ce sve zajedno kostat 1200kn (zamijena baterije i nesto vezano sa elektroniku) jer je mehanizam svicarac i to jako dobar (ETA 251.272).

Kako da ja sad procijenim vrijednost tog sata? Di da nadem podatke o njemu? 

To je taj sat: http://upload.slike.com/slika/?image=1397311595-1500-x-1125px-IMG_20140331_192927.jpg

Dali iko zna ista o njemu?

Za tu marku nikad nisam čuo ni kao satnu niti kao modnu?! Taj mehanizam je ok međutim čitav taj mehanizam (nov) ne vrijedi toliko koliko ti je zacijenio, sat kompletanne vrijedi toliko. Bježi ti od tog časovničara, mislim da pošto ni ti ne znaš šta je i kakav sat da te pokušava oderat po ušima.

Taj sat je pravljen po uzoru na Daytonu, možda neka firma naručivala ili neki vrag koji je propao.....

 

Gledao sam da po netu, 40-70$ je nov mehanizam.. Ma dobar ce bit i bez chronographa.. I onako ih ne koristim. Vijerujem da je to sat napravljen za neku propalu firmu pa ga zato nema nigdije na internetu. Hvala na informacijama.

Imam samo jedan problem na tom satu koji moram rijesit a to je krunica. Neznam na koji princip se zatvara. Mislim da nije na navoj nego na stisak al stalno mi je izbacuje nazad i kad je jedva uspijem zatvorit cim stisnem kronograph tipku ona iskoci. Dali postoji neki sistem za ju zatvarati ili je jednostavno na navoj al je izlizan?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
chaselol kaže...

Nosim li sat? Ne, nosim telefon u dzepu.

 

 

Kakve veze ima telefon u dzepu sa satom?

14 godina
offline
Nosite li sat?

nakon sony (tada još sa dodatkom ericssona) Liveview mn800, kupio sam Sony SW2 pošto sam naviko na pokojni liveview ovo je ok osvježenje, a i vodootporan je pa barem mogu ruke u miru oprat....

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
DodoNJa kaže...

nakon sony (tada još sa dodatkom ericssona) Liveview mn800, kupio sam Sony SW2 pošto sam naviko na pokojni liveview ovo je ok osvježenje, a i vodootporan je pa barem mogu ruke u miru oprat....

 

si zadovoljan sa njim? Razmisljao sam uzet samsung gear al je pre skup i ne moze se koristit na ostalim uredajima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Da se kupi kvalitetan sat ne treba plaćati nekoliko tisuća kuna. Ja trenutno imam sat švicarske marke Darvil (na slici)  kojeg sam dobio prije 12 godina na poklon, a tad je koštao oko 600-700 kuna. Sa njim sam plivao na moru, prao auto, cijepao drva, radio sa flaksericom i motornom pilom, igrao košarku, nogomet i ništa se nije pokvarilo. Svake 4 godine sam trebao promijeniti bateriju, a godišnje bi mi otišao unaprijed nekoliko sekundi, što je prihvatljivo. Japanski i švicarski satovi su najkvalitetniji, a sve ostalo je kockanje - ponekad kupite dobro, ponekad loše.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2014 16:22 (Hayden).
11 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Iako volim staove, nosim ih jedino svake 3-4 godine na razgovor za posao :)

 

Imam Fossil, D&G, Festina, Slava i neki led satic. Najzalosnije je sto se osjecam najkomotnije s tim plastikanerom ...

battlelog: b4stardo_CRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice