Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.098.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nosite li sat?

Možeš još za iste novce dobiti i Orient Mako što je u biti isti sat samo sa drukčijim dialom pa ne izgleda kao homage. Naravno svi dolaze u crnoj i plavoj verziji. Ray ima još i full crni ali je dosta skuplji, a Mako imaš i u većoj XL verziji i sa bijelim dialom te USA model sa tri boje.      https://orientwatchusa.com/product-category/watch-collections/mens-watches/diver/

 

Tu još možeš kupiti modele od prve generacije  http://www.orientuhren.de/index.php/mens-watches-divers-c-60_40?osCsid=jfmb2p81crk3hegcfpuuacqpg6

Do not feed the trolls!!
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Tako je, Ray i Mako su skoro isti sat, razlika je jedino u dizajnu. Ray bi bio nešto formalniji dok bi Mako bio sportskiji. Iako imam Raya, volio bi imati i Makoa jer mi je predobar :D
Can't find a better Jam!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Gunner_V kaže...
Tako je, Ray i Mako su skoro isti sat, razlika je jedino u dizajnu. Ray bi bio nešto formalniji dok bi Mako bio sportskiji. Iako imam Raya, volio bi imati i Makoa jer mi je predobar :D

 Pa trazim neki all around sat, vise mi se dopada ray jer nema nikakvih brojki, klasicni diver dizajn.

Upoznat sam sa automaticima, imam seiko 5, ali on je vise dressy, treba mi nesto za svaki dan.

 

Hvala puno

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
11 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Seiko Monster ti je dobar za tu ulogu :)

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Seiko skx 007 ili 009 best buy.
Možda je nešto skuplji od orient modela, no čini se kao bolji ako tražiš tool sat koji može biti i svakodnevni sat.
Paše mu sve, od gume, metala, kože ili nato remena.
Plus mu je i legendarni status koji uživa, tako da ga i kolekcionari skupocjenih satova uglavnom imaju u kolekcijama.
morrisoN
7 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Inače otkad znam za sebe nosim satove, kad izađem iz stana bez sata odmah osjetim neki čudan osjećaj i skužim šta mi fali

 

Imam tri sata

 

http://i.imgur.com/KB5vLtG.jpg ovaj malo sportskiji

 

https://zabiva.com/image/cache/data/accessories/tissot-quickster-chronograph-leather-t0954171604700-BA11HJEXUKO2N-420x420.jpg ovaj Tissot sam nedavno kupio

 

još imam neki guess ne znam točno model

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
Seiko skx 007 ili 009 best buy.
Možda je nešto skuplji od orient modela, no čini se kao bolji ako tražiš tool sat koji može biti i svakodnevni sat.
Paše mu sve, od gume, metala, kože ili nato remena.
Plus mu je i legendarni status koji uživa, tako da ga i kolekcionari skupocjenih satova uglavnom imaju u kolekcijama.

 Orient mi je ljepsi, nekako nije toliko agresivan, skx je vise tool watch, te ima manje napredan mehanizam (nema hacking i manual wind).

Jos je i hamilton khaki field u ramatranju, ali je nesto skuplji, no ipak, safirno staklo i "swiss made"

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
alien20 kaže...
Gunner_V kaže...
Tako je, Ray i Mako su skoro isti sat, razlika je jedino u dizajnu. Ray bi bio nešto formalniji dok bi Mako bio sportskiji. Iako imam Raya, volio bi imati i Makoa jer mi je predobar :D

 Pa trazim neki all around sat, vise mi se dopada ray jer nema nikakvih brojki, klasicni diver dizajn.

Upoznat sam sa automaticima, imam seiko 5, ali on je vise dressy, treba mi nesto za svaki dan.

 

Hvala puno

 

 

Allround ti je već spomenuti Monster, Suunto Core, eventualno neki đišok.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Da naravno Samsung Gear S3
Samsung S8+
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
pasko kaže...
Da naravno Samsung Gear S3

 

To nije sat, to je geđet i tak ga treba gledati. Nešto što ima autonomiju par dana i što je toliko osjetljivo nebi stavljao u isti koš s gore nabrojanim. Pogotovo za everyday korištenje i drljanje 24/7. Pogotovo tko radi u nešto zahtjevnijim uvjetima.

 

 

 

Daleko od toga da nije zanimljiva spravica, al to nije sat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 22:50 (Pupo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Deep blue nato diver 300m slike imas po internetu...
vidk ovo ako imas love deep blue ti je jako kvalitetan prakticki neunistiv ali i relativno kosta :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Koristim sat marke mvmt.

Zanima me zna li tko tocnu cijenu ili bar neka odokativna procjena sata ovoga kojeg cu postavit (sredina, bakrena boja)
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nosite li sat?
Ja imam Hamilton Khaki Field Automatic, pa ako hoćete mogu stavit par slika i napisat kratki review :)
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Bježi od toga, to su modni satovi koje sklepaju kinezi za 10$, nalijepe ime Hugo Boss, Diesel, pa čak i taj MVMT i prodaju ih po 1000,1500kn. Vrijednost takvih satova je nikakva. Preporučio bi kupnju satova od firmi koje se bave proizvodnjom satova npr Seiko, Citizen, Casio, Orient i Švicarce.

Zapitajte se, da je ista cijena, bi li kupili Diesel smartphone ili uzeli neki poznati brend koji se time bavi, npr Samsung, Lenovo, Huawei ?
Can't find a better Jam!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Cim ima tako neko modno ime bjezi kineski mehanizam ako si sritan jeftikaner japanski raspadne se u par godina...
Imas seiko casio citizen pulsar lorus tissot i druge koji su puno bolji...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
isuckatthisgame kaže...

Bas se vratih od sajdzjie sa sredjenom metalnom kopcom i novom baterijom na swatchu:) ...

 Pojacanje : shenhua 9269, s metalnom kopcom i vidljivom mehanikom. 200+ kuna prije 5 godina, danas se moze naci na internetu za upola nize.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
14 godina
offline
Nosite li sat?

Kupio prije dva tjedna Suunto Core all black nikad zadovoljniji, preciznost altimetra je vrhunska u metar pogodi, kompas radi super spasio me par puta da ostanem u pravom smjeru u šumama Rocky mountainsa, barometar pomaže praćenju olujnog nevremena jer se ovdje vrijeme mijenja doslovno svaka dva sata, jedino što ga muči je termometar, moram ga skinuti sa ruke da pokaže pravu temperaturu. Garmin gps satovi i gps na mobitelu su uvijek pokazivali krive visine svake sekunde zna skočiti za dvadesetak čak pedeset metara gore dole valjda zbog manjka signala u šumama.

Sve visine provjerene na google earthu i točne su u metar. Evo par slika sa Longs peaka, Colorado.

 

Preporuka svakome tko se bavi outdoor sportovima.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nosite li sat?
ivic55 kaže...

Kupio prije dva tjedna Suunto Core all black nikad zadovoljniji, preciznost altimetra je vrhunska u metar pogodi, kompas radi super spasio me par puta da ostanem u pravom smjeru u šumama Rocky mountainsa, barometar pomaže praćenju olujnog nevremena jer se ovdje vrijeme mijenja doslovno svaka dva sata, jedino što ga muči je termometar, moram ga skinuti sa ruke da pokaže pravu temperaturu. Garmin gps satovi i gps na mobitelu su uvijek pokazivali krive visine svake sekunde zna skočiti za dvadesetak čak pedeset metara gore dole valjda zbog manjka signala u šumama.

Sve visine provjerene na google earthu i točne su u metar. Evo par slika sa Longs peaka, Colorado.

 

Preporuka svakome tko se bavi outdoor sportovima.

 

 Odličan sat, imao ga i prešao na Fenix3. Govorim to, jer se ne slažem baš za to sa praćenjem nadmorske visine... I jedan i drugi fale ako je em promjenjivo vrijeme ili ako ga nisi kalibrirao prije đira (ako ne koristi GPS/Glonass). Fenix je tu možda i malo bolji upravo zbog GPS-a pa onda on temelju tog odredi visinu a ne pomću barometra... ali i potroši batku.

 Uglavnom i jedan i drugi odlični satovi... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Kalibriram visinu prije hajkinga na rendžerskim stanicama, kada krenem na hajk i spustim se sat se vrati na točnu visinu dok mi je gps fulao svaki put, a i treba mi sat koji neće potrošiti bateriju ako kampiram dva tri dana. U svakom slučaju oba su top.
A nije ni loš casio prw 6000y. Ako ga netko ima neka podijeli iskustva 😀
12 godina
offline
Nosite li sat?

Samo da kazem kako je http://www.watchshop.com/ totalno legit stranica. Narucio 14.09 http://www.watchshop.com/mens-sekonda-chronograph-watch-1157-p99991031.html ovog macora i stigo je jucer. Dakle 5 dana da stigne. Isti dan su ga zapakirali i poslali. Nazalost ne mogu poslat slike posto sam u drugom gradu, ali kad dodem doma idu :D 

 

Thumbs up za WS ! 

10 godina
offline
Nosite li sat?

Tek sam sada primjetio da na Bugu postoji i tema za satove. 

Moj prvi ozbiljniji sat sam dobio kao poklon od staraca za prvu pricest. Timex Ironman Triathlon. Koštao je tada nekih 50€. Sa 15 sam si nabavio sam prvi sat. Ni manje ni vise nego Swatch. 120€ sam ga platio i bas mi se je dopao na prvu. Nosio sam ga doslovno stalno. Dvije godine kasnije sam si nabavio Festinu. Sviđala mi se je kombinacija analognog i digitalnog. 180€ je stajao. Za 18. rođendan mi je stari poklonio Swiss Legend. Lijep i glomazan. Safir staklo i svicarske proizvodnje. Rijetko sam ga nosio jer nisam ljubitelj tih vecih satova. Kad sam ga dobio sam potrazio i taj model u ducanu je stajao 500€. Sa 20 sam si nabavio jedan celicni Lotus. Dozivio je jedan udarac gdje je napuklo staklo pa ga vise ne nosim, ali jos uvijek radi. Sa 22 godine sam si nabavio prvi i trenutno jedini automatik. Lorenz pozlacen 18k zlatom, Trenutno mi je to najdrazi sat od svih koje sam imao. Placen 600€ u Italiji u ducanu Stroili Oro. Iako nisam tip koji kupuje modne satove, ipak sam nabavio jednoga. Armani Ceramica crni. Lijep sat koji se je uklapao uz razne odjevne kombinacije. Trajao je 6 mj. Vratio sam se doma sa puta iz Novog Sada i nije ga bilo u koferu. Vjerojatno je netko iskoristio priliku kad sam ga skinuo u jednom klubu.

Postavio sam si kao cilj da cu do 30te kupiti jedan Tag Heuer. To mi je definitivno najdraza firma. Tu zelju cu si uskoro ostvariti, pet godina ranije. Vjerojatno cu nabaviti jedan od Formula 1 serije. Calibre 5 Automatik modeli su mi preskupi pa ce jos pricekati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Odlicna kolekcija 

Poslano sa Samsung Galaxy J5 2016
11 godina
offline
Nosite li sat?

Kakva su vam iskustva sa Daniel Klein satovima ? Kinesko smece sa napuhanom cijenom ili ipak spada u nesto kvalitetnije satove ?

12 godina
offline
Nosite li sat?

kinesko sranje sa logom. brat je uzeo dk sat sa onom pomodnom brončanom bojom. boja na donjem dijelu kućišta koja sjeda na kožu ruke se počela bubriti i ljuštiti od znoja. spizdio je 500 kn, a nema niš na kraju. bježi od toga i uzmi neku provjerenu i donekle povoljnu marku tipa seiko, casio itd. ili ako baš hoćeš neke modne marke fossil mi se čini najmanje loš za svoju cijenu.

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 21:54 (Hornet_93).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@ivic55

 

Uf, grebeno sam se zagrijao za ovu ćuku, nakon što si je ovako lijepo ukratko opisao, te priložio fotke.

 

Inače, nisam satonosac, ima tek jedan Shark, kojem je već otpao remen(strgao se)[](kupljen u rujnu, kolko para toliko muzike,)  koji koristim kada joggiram, šetam pesa, da ne moram vaditi cell phone from my pocket...

 

Well, znači da je ovaj Suunto Core All black, bolji od nešto skupljeg Garmina Fenix, te Casio bar u istoj usluzi za nešto manju cijenu??

 

Kalibiraš visinu kod rangera?? Kako to radiš?

Ako netko to zna malo objasniti. 

Okay, radio kalibracije električnih instrumeneta, al' si ne znam ovo predočiti kod ćuka....??

 

Svaki comm, dobro došao.

 

 

EDIT:: koliko često se mjenja baterija na takvim satovima kao što je Sunnto Core All Black??

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 14:53 (PzKpfw).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Ne znam je li bolji pošto Fenixa nisam probao, ali za mene što jednostavnije to bolje.

Iskreno ne da mi se skidati svaku večer sat kako bih bateriju napunio, a brat mi ima Core Regular black i baterija točno godinu izdržala, a lako se zamijeni novom i košta svega desetak kuna.

Kalibracija znači samo namjestiti referentnu visinu kod planinarskog doma ili na topografskoj mapi prije planinarenja kako bi sat bio što točniji.

Dobro služi barometar kad radim vani

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@ivic55

 

Hvala, ivic na odgovoru.

Dodatno pitanje: koliko vidim po netu, garancija na njihove satove(Suunto) je 24 mjeseca?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Nosite li sat?

moze brisanje, multi posto nesto zastekalo

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 21:17 (GrimReaperKC).
12 godina
offline
Nosite li sat?

moze brisanje, multi posto nesto zastekalo

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 21:17 (GrimReaperKC).
12 godina
offline
Nosite li sat?

Evo jedna fotka mojeg Aviatora

 

Imam 5 satova,pa cu svako toliko roknuti fotku jednog od njih,dok ih sve ne ispucam

 

Slika

 

ps nije mi dalo sliku uploadati pa evo ovak...

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2017 21:19 (GrimReaperKC).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice