Nosite li sat?

poruka: 3.051
|
čitano: 1.100.245
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Normal warranty period is 2 years and 1 year for accessories. Ovo je što sam pronašao, s tim da sam ga naručio u Americi i nisam kutiju i papire nosio zbog carine pa ne znam koliko traje

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@ivic55

 

 

 

Hvala, još jednom ivic55 na konkretnom odgovoru. To je elektronika, ne može trajati tisuću kuki, kao mehanička ćuka.

 

 

Jel' može nek preporuka mehaničke ćuke u tom cjenovnom rangu(do 2500 kuna)?

 

Okay, znam da postoje specijalizirani sajtovi za ćuke, forumi, blogovi, al' me zanima što ti, a i drugi forumaši preporučate. Brend, model...

 

 

E, to sam već pitao, al' da pitam opet, imali li netko konkretnih iskustava sa satovima Victroinox(popularni brend džepnih nožića)?

O.K, cijene kreću od startnih pozicija, 4000-5000 kuna u HR, al' eto zanima dal' netko ima isksutvo sa njima? Prva, druga, treća ruka...

 

 

Još jedno pitanjce?

 

Vaš doživljaj kada imate mehaničku ćuku na ruci i elektroničku?

Sudar tradicije i SF? Kakav je to feeling?

 

Eto, budite slobodno kritični...ne, nosim sat(ima ga na mobaću), ali želim početi....

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Meni je bitno koje funckije ima pošto se bavim svime i svačime, a ne izgled (sličan odabir i sa ženama imam ), ne volim one glomazne satove koji ljudi kupuju samo da bi bili uočljiviji valjda misle više vrijede tako ili ne vide dobro brojeve

A neki hibrid elektronike i mehaničkog ti je casio prw 6000y pa je odličan ako si u nedoumici

13 godina
offline
Nosite li sat?

Stigao mi Citizen Eco-Drive.

Jednostavan, lagan i lijep, baš ono što sam tražio.

 

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Za mehaničke satove, pogledaj Orient - japanska kvaliteta, automatik, inhouse mehanizam

 

Umjesto Victorinoxa, uzeo bi rađe neki urarski brend... za 4000-5000 možeš dobiti puno kvalitetnije i jače brendove satova
(bi li za istu cijenu kupio hondu ili bi rađe ipak uzeo mercedes?)

 

kad kažeš mehanika, jel misliš baš mehanika (bez baterije) ili misliš na analogni sat (sa kazaljkama)?

 

ovisi mi od situacije što ću nositi, mislim da sve ima svoje mjesto i vrijeme: u uredu na košulju nosim klasične satove, a za sport, šljakanje i prljanje, pravi izbor je g shock. 

 

 

 

Can't find a better Jam!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?
Gunner_V kaže...

Za mehaničke satove, pogledaj Orient - japanska kvaliteta, automatik, inhouse mehanizam

 

Pogledajte si i Seiko, kojeg osobno preferiram.

14 godina
offline
Nosite li sat?

Sad da, Pebble Steel

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Gunner_V

 

E, fala na responsu...Bum si proučio taj Orient....

 

Da, Vic se fura na slavu svojih noževa, te vjerujem da su drugi brendovi puno satova jači koji su duže od njih na tržištu....

 

Mehanički sat sa baterijom, kojem je satni mehanizam, mehanički sa svim zupčanicima, oprugama, al' da baterija ga pokreće...Kazaljeke ili displej, manje mi je bito.

 

 

Slažem se da svaka situacija ima svoju ćuku, a za G-Shock vjerujem da je pravi radni sat koji može mnogo toga izdržati.

 

@Mr.greenx

 

Bum.

 

Prava ćuka za radničku klasu. Mada i njih ima u cijelom cjenovnom rangu.

Od entry levela do higend....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Nosite li sat?

Pogledaj si Seiko, Orient, Citizen satove-to su sve povoljni, a kvalitetni satovi. 

 

Švicarci su također dobri, ali su skuplji. Obzirom na budžet, na tebi je dal neki početni "švicarac" ili neki jači "japanac"

 

Razmisli želiš li automatik (mehanički sat koji se puni sa nosanjem na ruci) ili sat na bateriju (svugdje gdje ti piše "Quartz" znači da radi na bateriju). 

Satovi na bateriju su jednostavniji i praktičniji, ali automatik ima dušu :) 
to je nekadašnji princip rada satova i kucaju 6 puta u sekundi (to je preko 500 000 puta u 1 danu-fascinantno!)

 

Ako tražiš neki dress sat (klasični, na kazaljke, bez kiča) guglaj "Orient Bambino"-po mnogima best buy dress sat, a nije skup.

 

Modne satove (npr. Diesel, Calvin Klein, Puma itd) bi izbjegavao. Skupi su, a unutra su kineski jeftikaner, plaćaš ime, a vrijednost sata je nikakva. Dođe mi muka kad vidim Guess satove i slične kerefeke koje se prodaju po 2500kn u trgovačkim centrima, kad znam da za te pare kupiš space shuttle od sata!

 

Slobodno pitaj ako te što zanima.

Can't find a better Jam!
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Gunner_V

 

Hvala na odgovorima i komentaru! Sada i u buduće...

 

Zasada mi je prvi izbor Sunnto Core All Black  za moju prvu ručnu ćuku. Brijem ju uzeti iz Nove godine...

Za drugu, treću, ima vremena za razmišljanje,....uvijek je dobro naučiti nešto novo o nečemu što ne znaš...

Treba mi za bazen, planinarenje, trčanje, dugu štetnje sa Zeusom(pas), a i za svaki dan(EDC), ured....

 

 

Učim još o satovima, te gledam što se nudi, te na što treba paziti, što izbjegavati....

 

Npr. svaki odgovor na moj upit, zapamtim, zapišem, te onda kasnije analiziram, donosim neki svoj sud, itd....

 

Automatik? Puni se nošenjem na ruci? Sunčevom enegrijom? Na kojem principu to šljaka?

 

Orient Bambino je baš onako guba izgleda, pogotovo one plave verzije...

 

Ove kaj treba izbjegavati, neću ni gledati....

 

Nego, me zanima, vidim po netu, ...., da se neki ljudi žale na Suunto, da nakon nekog vremena elektronika počne zakazivati??

Znači, takvi satovi nisu za dugo? Kao mehanički koji uz normalno održavanje traju ono, deseteljećima???

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ja zadovoljan sa Michael Korsom,iako ga ne nosim stalno.
15 godina
online
Nosite li sat?

U principu satovi se danas dijele na:

-mehaničke

-elektronske (quartz) - napajaju se baterijom

 

Mehanički satovi mogu biti navijači ili automatik. Navijače je potrebno navijati ručno u određenim intervalima (zavisno o rezervi snage koju može ćuvati glavna opruga). Automatik satovi u suštini ze od navijača razlikuju samo u dodatnom dijelu (utegu) koji je konstruisan tako da njegova vrtnja bude iskorištena za navijanje sata. Dakle, samo nošenje sata je i njegovo navijanje. Na taj način, sat koji skinemo s ruke i ostavimo u stanju mirovanja može još da radi izvjesno vrjeme (1-7 dana zavisno o konstukciji i cjenovnom ramhu sata)

Mehanički satovi su više na cijeni kod ljubitelja i kolekcionara, i općenito su vrjedniji, no imaju jednu "slabu tačku" u poređenju sa quartz satoovima - ni blizu nisu precizni kao kvarcni. Čak ni najskuplji mehanički satovi nisu ni blizu preciznosti ni jeftinih, a kamoli skupljih kvarcnih satova. Red preciznosti boljih mehaničkih satova je +/- 5 sekundi dnevno, mada se daju uštimati i u +/- 1 sec/dan na servisu i uz redovno održavanje.

 

Quartz satovi su pogonjeni baterijom i mogu biti analogni (s kazaljkama), digitalni (s displejom) ili kombinovano analogno/digitalni (jedno vrijeme bili jako popularni). Postoje u izvedbama od jeftikanera (par eura) do vrhunskih jako preciznih satova (+/- par sekundi godišnje)

Neki quartz satovi imaju mogučnost sinhronizacija sa svjetskim vremenom (atomskim satom) putem radio valova ili na neki drugi način. Sinhronizacija se najčešće obavlja jednom dnevno bez ikakvog uplitanja vlasnika sata. Odličan su izbor za one koji uvijek žele tačno vrijeme.

Nedostatak quartz satova je potrebna promjena baterije nakon nekog vremena, te općenito su manje cijenjeni među ljubiteljima satova (osim onih koji imaju u sebi neki od vrhunskih quartz kalibara renomiranih proizvođača - proguglati malo)

 

Postoje i hibridna rješenja (solar/ecodrive i sl.). U biti, to su kvarcni satovi koji imaju punjivu bateriju unutra, no nema potrebe za izmjenom iste jer se ona dopunjava bilo solarnom energijom pretvorenom u električnu, bilo mehaničkom (pomoću utega - slično kao kod automatika) koja se određenim sklopom pretvara u električnu i puni bateriju.

 

U hibridna rješenja spadaju i kombinovani mehanički sat sa elektronikom koja reguliše tačnost, no to je već egzotika i košta jako puno (proguglati Seiko spring drive)

 

Dakle zaključak:

-Za praktičnost i tačno vrije po relativno maloj cijeni - quartz (bilo analogni, bilo digitalni)

-Za ljubitelje satova, pravi old fashion mehanički sat (uglavnom skuplje ako se traži kvalitet, i slabija tačnost). Najjeftinije će se proći sa japanskim ili ruskim satovima. (Seiko, Citize, Orient - odličan izbor po povoljnoj cijeni)

 

Moj stav:

Preferiram mehaničke satove. Volim da mu čujem "srce". Volim kad kazaljka klizi u visokom broju mehaničkih otkucaja po minuti, za razliku od kvarcnih koji kucaju 1 otkucaj svake sekunde, pa sekundara skače od crtice do crtice.

No ne bježim ni od dobrog kvarcnog sata, pogotovo od ecodrive-a ili solarnog. To donosi sasvim nove mogućnosti.

morrisoN
11 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

ne jer imam sat na mobu a i smeta mi to na ruci :/ nisam naucen nosit ga.

15 godina
offline
Nosite li sat?

Panzer, s obzirom na nabrojane tvoje aktivnosti onda bi ti preporučio tako neki sportski sat tipa suunto, garmin i slično, iako sam ja veliki fan Casio G-shocka.

 

Kupio sam g-shock prije 4 godine i vidi se tragovi nošenja ali znam da će me taj sat nadživjeti. :)

 

Jesu suunto i garmin bolji i sofisticiraniji satovi, ali G smatram Best buy sportskim/beater satom (beater-sat za svakodnevno nošenje i šljakanje kojeg ti nije žao ako ga lupiš ogrebeš itd). Vojske cijelog svijeta ga nose s razlogom zadnjih 20,30 godina, jer je jeftin, a prokleto dobar. 

 

Moj gshock je bio oko 1000 kn(rabljenih ima po 300kn) , a kolega je kupio garmin za 3000kn i sad ga ne nosi kad idemo na paintball i šumu jer ga je strah da ga ne ogrebe, ošteti itd(a samo radi toga ga je i kupio!).

Ja svoj skinem i doslovce ga šutnem pred njim da ga provociram. 

Koliko bi vas šutnulo svoj suunto ili garmin ili riskiralo pogodak paintballom? :)

 

 

 

Znači zaključak : za svakodnevno umjereno korištenje, za sport šetnje, planiranje bi suunto bio super.

Za hardcore upotrebu, radna mjesta tipa skladištar, građevina i slične situacije gdje vam je žao sata, g shock je bolji izbor. Ako se strga za 300 kn kupiš novi i deri dalje... (napomena:kako je to jako popularna vrsta satova, ima i na njuškalu fejkova pa pripaziti) 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 22:00 (Gunner_V).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@morrisoN

 

Hvala na iscrpnom postu. Dao si mi zaokruženu slike, te pojasnio neke detalje koji su mi bili nejasni,odnosno jasno mi napisao osnovne razlike između satova.

 

@Gunner_V

 

Između Garmina & Suunto, nekako ipak dajem prednost Suuntu. Neracionalna odluka, više onako iz moje glave, nego što je utemljenan na činjenicama. 

Otkako sam pročitao review od kolege forumaša ivic55 o njegovom Suuntu, rekao to je to. Želim taj sat, te sada još gledam koji i malo tako proučavam materiju.

 

Baš sam danas sa trenerom u gym, razgovarao o njegovom Suuntu, modela Ambit2, te veli da ga služi već 3 kuke dosta dobro, ali kao veli ekipa, gumeni remeni su im slabi, tj. brzo se potroše. Zanimala me dal' na trenerovom Suuntu, šteka softver, te veli da sa tim nema problema. I još je rekao da je njegov sat od safirnog stakla, da se ne bi mogao ogrebati...

 

Za G-shock sam isto skužio da ga ekipa dosta hvali, te su mi i oni zanimljivi, al' ću ipak sebi kao prvu pravu ćuku uzeti Suunta, a G-Shock, ako se "zapalim" za satove, sigurno doći u moj kolekciju. Veli ekipa ako se navučeš na satove, da onda tome nema kraja....Poznato je to meni, na mojem osbonom primjeru za neke druge predmete, a da nisu satovi...

 

Hvala ti još jednom na korisnom odgovoru, te sada ima potvrdu da je G-Shock za hard-core uvjete.

 

Iza Nove godine, planiram uzeti svojeg Sunntača(još bum vidio koji točno model, al' za sada planiram Core All Black), te ću ga ovdje predstaviti nakon kaj ga nabavim. U međuvremenu ću dakako pratiti ovu temu, te pitati ako mi nešto  bude nejasno...

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Gunner_V kaže...

 

Moj gshock je bio oko 1000 kn(rabljenih ima po 300kn) , a kolega je kupio garmin za 3000kn i sad ga ne nosi kad idemo na paintball i šumu jer ga je strah da ga ne ogrebe, ošteti itd(a samo radi toga ga je i kupio!).

Ja svoj skinem i doslovce ga šutnem pred njim da ga provociram. 

Koliko bi vas šutnulo svoj suunto ili garmin ili riskiralo pogodak paintballom? :)

Ja. Moj tactix je poprilično tvrd sat.

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nosite li sat?
tnakir kaže... 

Koliko bi vas šutnulo svoj suunto ili garmin ili riskiralo pogodak paintballom? :)

Ja. Moj tactix je poprilično tvrd sat.

 I ja sa svojim fenixom običnim. Nema safirno staklo ali nema ni jednu ogrebotnicu a ne štedim ga. Mali milijon puta sam opizdio s njim u nešto.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Novo u kolekciji,pre zadovoljan s obzirom da je cijena niska a kvaliteta solidna.

12 godina
offline
Nosite li sat?

Kupio si poklon za Božić 

 

Casio EDIFICE . Gledao već duže vremena uzeti edifice liniju,i naiđem na ovaj i odmah mi se svidio i uzeo.Nije ni preskup,1000kn

 

Sad sam miran jedno godinu dana,a onda bi bio red na G-SHOCK samo što je taj malo skuplji,tj onaj najskuplji od 4k što ima sve - barometar,altimetar,termometar,kompas itd.Samo što za taj treba i uštediti 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Gdje mogu kupiti kavlitetnu crnu gumenu narukvicu? Nesto tipa da je jednostavno i elegantno. Mozete li preporuciti sa ebaya ili drugi marketplace koji nudi besplatnu worldwide dostavu.

13 godina
offline
Nosite li sat?

U zadnje vrijeme sam kupio par satova sa Aliexpressa i mogu reći da su se pokazali odlični za te novce. Odlično izgledaju. 

Dobro, nisam kupio one od 2-3$, već one od 20-30$, ali smatram da do nekih 200-300 eura, ako ne i više, treba gledati isključivo izgked sata, jer je sami mehanizam i opčenito kvaliteta, više manje isti qrac.

 

 

Ništa ne ostavljam nezavrš
6 godina
offline
Nosite li sat?

Pozdrav, evo igrom slučaja sam našao sat ispred ordinacije fizijatra pa me zanima jeli to trolex ili real deal?

Malo je strgan, zgleda da je pao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Na prvu izgleda Legit, ali pripazi neke detalje:

 

  • Nema graviranja na poklopcu zadnje strane
  • Kristalno čisti natpisi
  • Savršene kazaljke
  • Teži je nego satovi sličnih gabarita

 

Sugeriram pregledati sat kod urara pa će sa sigurnošću reći radi li se o pravome.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 15:56 (Bazen21).
6 godina
offline
Nosite li sat?

Hvala na odgovoru kolega, ima li još tko što za dodati?

Teži je i izgleda i meni kao real deal.

15 godina
offline
Nosite li sat?

u slučaju da je pravi, radi velike vrijednosti mislim da si dužan odnijeti to na policiju? 

Can't find a better Jam!
11 godina
offline
Nosite li sat?

Nema šanse da na originalnom Rolexu satni markeri otpadnu "tek tako", sat bi morao biti uništen totalno da bi satni markeri otpali. Kopija 100%, inače je karakteristično za te kopije da im otpadaju kazaljke, brojevi i šta sve ne.

 

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 17:17 (Sheldon Cooper Ph.D).
12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Otvoris, slikas mehanizam pa postas sliku da vidimo. :)

Pogledaj na youtube kako ga otvorit sa gumenom loptom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 18:11 (4L4N).
11 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Evo da i ja jednog imam.

14 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Do not feed the trolls!!
16 godina
odjavljen
offline
Nosite li sat?

Nije sat ali je multikey za otvaranje kucista . Kako imam preko nekoliko Festina ovo mi je must have sa povremenu zamjenu baterija ...naravno..i kutija sa 10 baterija je tu :)

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice