Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.607.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

FX je uvijek kotirao kao ulog za budućnost zato nemojte pretjerivat. To je ipak procesor za 8 jezgretina.

15 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Hvala na pohvalama 

Proc i maticnu sam dobio još prije pola godine, tako da tu nije bilo biranja 😁 a hx je išao jer sam ga upikno na bf. Možda vam je sada sve jasno 

14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
kiky94 kaže...

Hvala na pohvalama 

Proc i maticnu sam dobio još prije pola godine, tako da tu nije bilo biranja 😁 a hx je išao jer sam ga upikno na bf. Možda vam je sada sve jasno 

Evo sad smo sve shvatili! 

13 godina
online
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Nije

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

BeLLicus 240hz? lol, stvarno imas muda inace fini kutaklp

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

BeLLicus 240hz? lol, stvarno imas muda inace fini kutaklp

 Napisao sam u temu koji monitor kupiti zasto 240hz. Inače CSGO, Overwatch idu preko 240fpsa. Hvala Stjepko lp :))

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

playjob cemu cijena, reklama za jednu od najgorih trgovina u hr? inace s obzirom na tvoj gpu po meni si bacio 5000kn u vjetar...

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

playjob cemu cijena, reklama za jednu od najgorih trgovina u hr? inace s obzirom na tvoj gpu po meni si bacio 5000kn u vjetar...

 Da ljudi znaju, nikakva reklama.
Doći će i grafička na red, polako.
Jesi probao delidat i9-9900k?

Ne vidim šta fali grafičkoj. 
Šta ti kontaš da uzmem? Mislim da mi je bezveze uzimat RX 590 ili 580 jer su do 200 MHz jače od ove moje, a to mi je neisplativo s obzirom da uskoro izlaze novije AMD-ove grafičke, Intel i Nvidiu ni u ludilu ne uzimam. 
Suzio sam ti izbor na jednog proizvođača, čekam prijedlog.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 17:59 (playjob).
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

ne fali grafickoj nista vec procesoru, 5000kn upgradea naspram fx-a koji je vjerojatno uspjevao gurati tu grafu na 70-100%...

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

ne fali grafickoj nista vec procesoru, 5000kn upgradea naspram fx-a koji je vjerojatno uspjevao gurati tu grafu na 70-100%...

 
Šta ako sam baš imo problema s FX-om i smatro sam da nema smisla da ga ponovno kupujem već da prijeđem na nešto novije?
Mislim da nema smisla uzimat nešto staro 6 godina nanovo i opet se nakon nekog vremena patit s time.

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

ne fali grafickoj nista vec procesoru, 5000kn upgradea naspram fx-a koji je vjerojatno uspjevao gurati tu grafu na 70-100%...

 pa kupit će čovjek i novu grafu, već sad sigurno ima bolje rezultate nego prije

a nije svima svejedno pljunut hrpu love odjednom da se mijenja sve u komadu

 

recimo, meni je gtx 1070 overkill za ovaj i5 koji imam, no zasad i za cpu najzajebanije igre idu na max ili skoro max postavkama, a da ne pada minimalni fps ispod 40, prosječni je skoro uvijek iznad 60 ili više

sljedeće godine uzmem rajzen 3, neki 6/12, koji će moći i grafu iskoristiti do kraja, pa ću isto tako dobiti na stabilnosti i većem broju fps-a

tako mi je lakše nadograđivati komp malo pomalo, jer iz principa neću na komp trošiti pare koje sam stavio na stranu, ako ne mogu odvojiti od mjesečnih prihoda

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

5000kn za kaj? ti mozes upgrejdati na i7 za sicu, on je uzeo to za mozda jedva 30% bolji gpu load, meni to neam apsolutno ikakvog smisla s tako slabom grafom, nece mu puno taj ryzen pomoci ni s jacom grafom osim ak neode na preko 1440p, covjek igra igrice pobogupa mi taj dio nikako nije jasan. Vjerujem da je mogao proci puno bolje i dobiti puno vise za tih "5 hiljada" a ne "karikiram" 10 fpsa vise.lp

Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
Stjepanj kaže...

ne fali grafickoj nista vec procesoru, 5000kn upgradea naspram fx-a koji je vjerojatno uspjevao gurati tu grafu na 70-100%...

 pa kupit će čovjek i novu grafu, već sad sigurno ima bolje rezultate nego prije

a nije svima svejedno pljunut hrpu love odjednom da se mijenja sve u komadu

 

recimo, meni je gtx 1070 overkill za ovaj i5 koji imam, no zasad i za cpu najzajebanije igre idu na max ili skoro max postavkama, a da ne pada minimalni fps ispod 40, prosječni je skoro uvijek iznad 60 ili više

sljedeće godine uzmem rajzen 3, neki 6/12, koji će moći i grafu iskoristiti do kraja, pa ću isto tako dobiti na stabilnosti i većem broju fps-a

tako mi je lakše nadograđivati komp malo pomalo, jer iz principa neću na komp trošiti pare koje sam stavio na stranu, ako ne mogu odvojiti od mjesečnih prihoda

 Ma sve leti sad. Nijedna igrica nije imala niti dijelić microstutteringa, a igrao sam i to na max mogućim postavkama, CS:GO, Far Cry 5, PUBG, GTA V i FIFA-u 19.

Stjepanj kaže...

5000kn za kaj? ti mozes upgrejdati na i7 za sicu, on je uzeo to za mozda jedva 30% bolji gpu load, meni to neam apsolutno ikakvog smisla s tako slabom grafom, nece mu puno taj ryzen pomoci ni s jacom grafom osim ak neode na preko 1440p, covjek igra igrice pobogupa mi taj dio nikako nije jasan. Vjerujem da je mogao proci puno bolje i dobiti puno vise za tih "5 hiljada" a ne "karikiram" 10 fpsa vise.lp

 Čuj 10 FPS-a, 10 FPS-a nisam dobio niti u PUBG-u, a kamoli u ostalim igricama, puno puno više sam izvukao, tako da nemoj pričat bezveze.
Primjerice, uvijek sam imao problema s PUBG-om, sve na max postavkama hvata na ravno 100 FPS-a, prije je išlo na 40-45, a negdje 50 gdje je bilo malo tekstura.

 

I prestani spominjat da sam uzeo radi igrica, jesam većinom, al' isto tako nema smisla uzet nešto s manje kora i jeftinije pa onda opet nadograđivat ako to ne bude dostatno nakon nekog vremena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 19:56 (playjob).
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kolko puta dnevno ides gledati osvjetljenje kompa :D ?

14 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

 8 core FX je bio gadan bottleneck i za moju staru gtx770. Playjob je upravu, razlika je ogromna u svemu mogućem i nemogućem prelaskom sa FXa na AM4 platformu a vjerujem i bilo koju drugu Intelovu.

9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...

 8 core FX je bio gadan bottleneck i za moju staru gtx770. Playjob je upravu, razlika je ogromna u svemu mogućem i nemogućem prelaskom sa FXa na AM4 platformu a vjerujem i bilo koju drugu Intelovu.

 Ma daj čovječe.
Budući da pretežito igram CS:GO, FPS je padao s 200 na 60 prilikom pucnjave, otvorim konzolu i vidim da procesor nije mogao obradit bubam 500 od 2700 slika koje mu igrica zada.
Ubacim Ryzen 7 2700x, otvorim konzolu, nema takve greške.

Možda ipak bolje da sam ostao na FX-u iz 2012. godine i da sam sačuvao šest tisuća kuna?

9 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

mariolla79 

 

možeš bacit neki test tog xpg ssd-a?

čisto da vidimo kakve su brzine.

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Sa samsung magicianom mi je da 3456/1320... Stavit cu sliku kad dodjem doma..ja zadovoljan..nije velika cijena..kad dodjem stavljam winse pa cemo vidjet jel bu ka razlika naspram ovog starog ocz 120 vertex 4..da vidimo jel ce se jos brze dizat sustav

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 9:52 (mariolla79).
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Playjob pa mogao si za 4000-4500kn uzet i5 9600k z390 i 2x8gb 3600mhz rame i nabit veći fps nego sa 2700x,ako gledamo realno.
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Mislioče, mogao sam, mogao sam pričekat još mjesec dana da plaća sjedne na tekući i uzet i7 ili čak i9 ako bih još malo nadodao, al poanta je što ja nisam intelovac, neću nikad bit.

Pretjerivanje s tim cijenama, tjeranje cijena do neba, šišanje svijeta ko da su ovce, ista situacija s Apple-om, čiji sam korisnik, iP8+, samo me udaljava od toga. Nisam blesav bacat pare u vatru.

Godinama sam na AMD-u i tu i ostajem.
Vaša mišljenja me ne zanimaju, niti sam postavio kao prvo, krucijalno i decidirano pitanje - Intel ili AMD. Ne, postavio sam, ryzen 5 2600 ili 7 2700x.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 10:07 (playjob).
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Mariolla, stavio si da je deklarirana brzina 3500/3000, kako je tolika razlika izmedju 3000 i 1300. Svakako testiraj u nekom drugom programu.
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Kad bi taj nvme imao deklariranu brzinu bio bih u rangu samsunga 970pro što naravo nije. Njegove performanse su u rangu sa 970evo,odnosno nešto zanemarivo slabije. Ja sam htio taj Adata ali ga nisu imali u poslovnici pa sam uzeo 500gb 970evo. Cijenovno je razlika 150kn za 500gb model što gledajući na duže razdolje ne znači skoro ništa. Evo je ipak kvalitetniji i izdržljiviji disk po statistikama.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 10:37 (mislioc).
9 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Koja je poanta deklarirat 3500/3000 ako postigne 3000 i 1300? To treba na EU razini riješavat.
Ajd okej je brzina od 3000 umjesto 3500, ali 1300 odudara više nego upola od 3000.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 10:37 (playjob).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

mariolla79

taman prekjučer gledam recenziju 1tb modela - link

čini se kao jako dobra alternativa razvikanijim ssd-ovima, pogotovo što je dosta jeftiniji

 

još da ti matična ima m.2 utor između procesora i grafe, pa da ga hladi taj rajzenov top flow hladnjak, ne bi imao problema niti s padanjem brzine

ovako se vjerojatno poprilično grije kad ga grafa blokira i još dodatno zagrijava, pa vjerojatno throtla više nego što bi trebao

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Njima je tak na webu pisalo a i na adata stranici ali brijem ba je to za 1tb model meni na kitiji pise 3500/1350 za ovaj moj od 256..970 evo je 256 gb isto..brzina 3500 /1500 ali je razlika 180kn...to mi je bilo bezveze davat...a ovaj isto ima 5 g jamstvo..a i netteba mi veci za OS .za podatke imam evo860 500gb i hyper x od 240 sata 3

http://www.xpg.com/us/feature/583

Pise u speckama da performanse variraju kod velicine prostora na disku..a i s obzirom da sam frendu prodao za 250 kn kertex 4 128 i wd blue 1tb hard..ovaj nvme me ispao 300kn

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 16:47 (mariolla79).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

mariolla79

taman prekjučer gledam recenziju 1tb modela - link

čini se kao jako dobra alternativa razvikanijim ssd-ovima, pogotovo što je dosta jeftiniji

 

još da ti matična ima m.2 utor između procesora i grafe, pa da ga hladi taj rajzenov top flow hladnjak, ne bi imao problema niti s padanjem brzine

ovako se vjerojatno poprilično grije kad ga grafa blokira i još dodatno zagrijava, pa vjerojatno throtla više nego što bi trebao

 Testirao s igrom od sat vremena i upaljenim senzorima na hw monitoru..ssd mi je tocno ispod grafe..33c je jio max..ostali ssd i harhard na 25..mislim da nike visoko to ..za moj iza na kitiji pise 3500/1300..tak da je tto u zadanim granicama specifikacija...vidjet cu kak ce se ponasat s windowsima kard ih instaliram..a i dobio sam sam sink koji se se vi na ssd pa ce valjda to biti ok

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:07 (mariolla79).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

 Testirao s igrom od sat vremena i upaljenim senzorima na hw monitoru..ssd mi je tocno ispod grafe..33c je jio max..ostali ssd i harhard na 25..mislim da nike visoko to ..za moj iza na kitiji pise 3500/1300..tak da je tto u zadanim granicama specifikacija...vidjet cu kak ce se ponasat s windowsima kard ih instaliram..a i dobio sam sam sink koji se se vi na ssd pa ce valjda to biti ok

 ma nego što nego će biti ok, temperatura raste samo kod intenzivnog i konstantnog rada ssd-a, a kad i zatrokira da izbjegne pregrijavanje opet je poprilično brži običnih sata ssd-ova 

12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

matedgo

To je ovaj novi sa ledicama iza?

Pa gdje si ga prije uspio kupit?

7 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Mican je naj

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

C3c1l

 

Yep, samo što F(Freesync) verzija nema ledice, nego samo G(G-Sync) verzija.

Bio je naručen s amazona prošli tjedan i došao u petak.

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice