Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.608.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...
Hvala forumasu The_Fichek na preporuci ovo mi je kuciste totalno promaklo u moru slicnih, za malih 450 kunica stvarno fino kucistel

Kako više ne vidimo slike složenoga računala komplet? Prije si to uvijek isticao pa mi je ovo malo čudno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Bude polako, kad slozim sve...😎lp
Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Evo za sad je sve utrpano unutra bez ikakvih problema, 3x3,5" hdd, 2x ssd, vodeno, 5x 120mm fanova..jedino ova gtx ica bas ne pase inace mjesta ko u priči😎kad sve osposobim i namjestim poslikam stavit cu fotke u odgovarajucu temu, i jos pitanje ima kod nas bijelih ekstenzija za gpu,lp
Intel Core™ i7 Forever
7 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

_itsmoriarty 

 

Da li taj kontroler radi na PC-u?

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
It'sMe932 kaže...

_itsmoriarty 

 

Da li taj kontroler radi na PC-u?

 Xbox kontroleri imaju odličnu windows podršku. Jedino mi nije jasno zašto ne rade u samom desktopu umjesto miša dok sjediš u trosjedu. 

12 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
dax-lax kaže...
It'sMe932 kaže...

_itsmoriarty 

 

Da li taj kontroler radi na PC-u?

 Xbox kontroleri imaju odličnu windows podršku. Jedino mi nije jasno zašto ne rade u samom desktopu umjesto miša dok sjediš u trosjedu. 

 Može se. Nažalost uz dodatni softver: Gopher360

https://www.windowscentral.com/how-use-xbox-one-controller-mouse-control-your-windows-10-pc

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ma to znam jer sam koristio na x360 kontroleru davno sličnu aplikaciju. Ne znam koja im je prepreka to ubaciti pod klasičan hid. Ili bar službeni sw unutar win-a

12 godina
online
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
dax-lax kaže...

Ma to znam jer sam koristio na x360 kontroleru davno sličnu aplikaciju. Ne znam koja im je prepreka to ubaciti pod klasičan hid. Ili bar službeni sw unutar win-a

 Točno.

Steam controller recimo to ima po defaultu :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
Stjepanj kaže...
Hvala forumasu The_Fichek na preporuci ovo mi je kuciste totalno promaklo u moru slicnih, za malih 450 kunica stvarno fino kucistel

Kako više ne vidimo slike složenoga računala komplet? Prije si to uvijek isticao pa mi je ovo malo čudno.

 Eno ti fotki, sretan?lp

Intel Core™ i7 Forever
7 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Znači ako kupim ovaj: https://neutrinomobile.hr/microsoft-xbox-one-wireless-controller-sport-white.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

mogu ga s kompom bežično koristiti, ne moram ništa dodatno kupovati?

Da li moram onaj wireless adapter kupovati posebno ili se on dobije?

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 15:15 (It'sMe932).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
It'sMe932 kaže...

Znači ako kupim ovaj: https://neutrinomobile.hr/microsoft-xbox-one-wireless-controller-sport-white.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

mogu ga s kompom bežično koristiti, ne moram ništa dodatno kupovati?

Da li moram onaj wireless adapter kupovati posebno ili se on dobije?

 ako imaš bluetooth na kompu nekako već riješen (na matičnoj ili što već), mislim da ti ne treba ništa posebno da ga spojiš

jer spajaju se putem bluetooth tehnologije (ako se ne varam), pa ako to imaš nekako ukomponirano na kompu, miran si
ako nemaš, možeš uvijek spojiti kablom, ili kupovati adapter za bežično spajanje koji microsoft prodaje 

 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Zanimljivo je da sony ds4 kontroler nema podršku u windowsu ali zato na steamu ima potpunu. Isto se spoji bt-om a steam provajda razna podešavanja. 

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Stijepanj imas u mikronisu...znam da su imali.extenzike od phanteksa..ja sam svoje uzeo u linksu od nzxt..e sad vidis kak je mene ubijala 1060 s crvenim a komfa crno bijela...hahahaj

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 18:33 (mariolla79).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
mariolla79 kaže...

Stijepanj imas u mikronisu...znam da su imali.extenzike od phanteksa..ja sam svoje uzeo u linksu od nzxt..e sad vidis kak je mene ubijala 1060 s crvenim a komfa crno bijela...hahahaj

 https://www.mikronis.hr/kabel-za-napajanje-phanteks-sleeved-crno-bijeli-p-n-ph-cb-cmbo-bw.aspx

ovo? nije bas ni jeftino, s njima nedobijes onaj cešljić da to ljepo zgleda a ne ovak raskupusano?

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 21:01 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...
mariolla79 kaže...

Stijepanj imas u mikronisu...znam da su imali.extenzike od phanteksa..ja sam svoje uzeo u linksu od nzxt..e sad vidis kak je mene ubijala 1060 s crvenim a komfa crno bijela...hahahaj

 https://www.mikronis.hr/kabel-za-napajanje-phanteks-sleeved-crno-bijeli-p-n-ph-cb-cmbo-bw.aspx

ovo? nije bas ni jeftino, s njima nedobijes onaj cešljić da to ljepo zgleda a ne ovak raskupusano?

Mislim da se ne dobije, a i kablići izgledaju dosta tanko...Ja mislim da ću si uzeti OVO u bližoj budućnosti, nije jeftino baš, al planiram uzeti samo 24-pinski i za grafu, ostali se ni ne vide. Ovi su dosta deblji (4mm ja mislim), neće se "vidjeti" kroz njih, a i dobi se 2 češljića.

7 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
matija656 kaže...
It'sMe932 kaže...

Znači ako kupim ovaj: https://neutrinomobile.hr/microsoft-xbox-one-wireless-controller-sport-white.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

mogu ga s kompom bežično koristiti, ne moram ništa dodatno kupovati?

Da li moram onaj wireless adapter kupovati posebno ili se on dobije?

 ako imaš bluetooth na kompu nekako već riješen (na matičnoj ili što već), mislim da ti ne treba ništa posebno da ga spojiš

jer spajaju se putem bluetooth tehnologije (ako se ne varam), pa ako to imaš nekako ukomponirano na kompu, miran si
ako nemaš, možeš uvijek spojiti kablom, ili kupovati adapter za bežično spajanje koji microsoft prodaje 

 

 Znači kontroler od 60€ se pretvara u kontroler od 90€ ako želim wireless... Ništa od toga.

Hvala svima na pomoći

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 21:21 (It'sMe932).
13 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

mislim da ne traži isključivo ms-ov wifi dongle već bilo koji bt 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...
mariolla79 kaže...

Stijepanj imas u mikronisu...znam da su imali.extenzike od phanteksa..ja sam svoje uzeo u linksu od nzxt..e sad vidis kak je mene ubijala 1060 s crvenim a komfa crno bijela...hahahaj

 https://www.mikronis.hr/kabel-za-napajanje-phanteks-sleeved-crno-bijeli-p-n-ph-cb-cmbo-bw.aspx

ovo? nije bas ni jeftino, s njima nedobijes onaj cešljić da to ljepo zgleda a ne ovak raskupusano?

 A mozes ih iazvat ali vidim po amazonu iste takve s sun kufer sealjica s njima u vrecici

https://www.amazon.de/Phanteks-ph-CB-cmbo-Interne-Elektrische-elektrischen/dp/B01G7VSDO0/ref=mp_s_a_1_3?ie=UTF8&qid=1544736268&sr=8-3&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=phanteks+extension+cable&dpPl=1&dpID=41vhUe947KL&ref=plSrch

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 22:25 (mariolla79).
15 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ja sam uzeo ove kablove i mogu reći da su jako kvalitetni. Uz njih sam uzeo i ove sata kablove.

Ovako to sada kod mene izgleda.

FC Bayern Munchen
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
playjob kaže...

S FX-8350 na Ryzen 7 2700x.
Asus ROG Strix X470-F Gaming
AMD Ryzen 7 2700x
G. Skill Trident Z RGB 3200MHz CL16

ADM, 5.996,01kn.

Video

 Jedna skolska ulozeno/dobiveno ryzen konfiguracija.

 

Nije da se za 4700kn mogla sloziti preskupa Intel konfa sa 9600k, odlicnom MSI z370 gaming m5 plocom i 16gb 3200 cl16 rama, ali cemu 20% vise performansi u gamingu za 25% manje novaca jel tak.

 

Isto tako tajming za urokat tolko para je odlican kad za par mjeseci izlazi Ryzen 2 koji ce se vrtiti na 6.0Ghz, a kostat  100$. 

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

@Grisha cestitke tebi i bratu na novim konfama. Uvik je lipo sloziti novo i uzivati. 

Cini mi se da si u drugoj temi spominjao buku stock hladnjaka, jel rijeseno!?

Inace ne vidim koliko imas ventova za usis.

P.s. sad dok je zima probaj samo taj zadnji vent obrnuti da puse direkt na proc!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

@Grisha

 

Takojder brutalan set-up uzivajte u radu/gamingu 

12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stijepane bravo za konfu ,lipe slike i napokon novo kuciste!
👍
AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
AdR03 kaže...

Konačno! 

 

Stvarno predobro izgleda, al konacno ce biti tek kad ubacis Ryzen 2 da graficka i monitor prodisu kako spada. 

16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Je trebao je po tebi ubaciti 8700k ili 9700k na 5ghz za 1440p rezu da dobije do 4% vece perfomanse nasprem ryzena ako ubrojis i starije igre. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Patrick_cro kaže...

Je trebao je po tebi ubaciti 8700k ili 9700k na 5ghz za 1440p rezu da dobije do 4% vece perfomanse nasprem ryzena ako ubrojis i starije igre. 

4% 

 

U svakoj igri se detalji mogu postimati da ne gubis puno vizualno, a da dobijes masu na performansama i tad su i na 1440p razlike 15-25% ovisno od igre do igre. 

 

 

16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da 4% link, najbolje da sa 1440p monitorom igra na 720p ili fhd rezi pa da dobije veci fps. Nije dosta 100fps pa se moraju rezati detalji da dobijes tih fantasticnih 144 ili 165fps. Ja neznam jer vi uopce igrate neki k... ili samo buljite koliko je fps u desnom gornjem cosku, pa ako slucajno padne gpu na 98% ajde da kupimo novi cpu jer nije to to ako nije non stop na 100%

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Patrick_cro kaže...

Da 4% link, najbolje da sa 1440p monitorom igra na 720p ili fhd rezi pa da dobije veci fps. Nije dosta 100fps pa se moraju rezati detalji da dobijes tih fantasticnih 144 ili 165fps. Ja neznam jer vi uopce igrate neki k... ili samo buljite koliko je fps u desnom gornjem cosku, pa ako slucajno padne gpu na 98% ajde da kupimo novi cpu jer nije to to ako nije non stop na 100%

 Nikad se ne gleda prosjek hrpetine igara, jer tu je broj tj slika iskrivljena. Evo ti primjera koliko se performansi moze dobiti pametnim rezanjem detalja

 20% 
 30% 
 45% 
 40%

 

sto znaci i da se na 1440p razlike itekako osjete kad se sve ustima kako spada.

 

CPU zahtjevni naslovi 25% vece performanse cak u prosjeku, o cem pricamo, davno prozvakano gradivo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2018 22:12 (war3_tft).
16 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Lol nikad se ne gleda hrpetina igra nego samo par komada, jer ti uopce citas sta si napisao? Znaci ako je 35igra prosjek 4% to ne valja, ali ako je 5 ili 10 igra veci prosjek to je pravi pokazatelj, svasta cu tu procitati. Isto tako pogledaj malo grafove koje si stavio i takoder koji su detalji, a tebi svaka cast ako ti vidis razliku izmedu npr 106 i 118 fps.  

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Patrick_cro kaže...

Lol nikad se ne gleda hrpetina igra nego samo par komada, jer ti uopce citas sta si napisao? Znaci ako je 35igra prosjek 4% to ne valja, ali ako je 5 ili 10 igra veci prosjek to je pravi pokazatelj, svasta cu tu procitati. Isto tako pogledaj malo grafove koje si stavio i takoder koji su detalji, a tebi svaka cast ako ti vidis razliku izmedu npr 106 i 118 fps.  

 Ne, nego imas hrpu igara koje nisu procesorski zahtjevne i naravno da ce one popraviti prosjek u korist Ryzena. Stavio sam ti primjer gdje su sve novije igre pa vidis i sam kakve su razlike, pa neces valjda uzeti novi cpu da igras stare cpu nezahtjevne igre. 

 

Ovo sta sam stavio nigdje nema razlike 108 i 116 FPS-a, da ima takvo nesto ne bi niti spominjao, ugl nemam vremena za oadavno prozvakane cinjenice. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice