Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

poruka: 38
|
čitano: 6.326
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Ovako u osnovnoj skoli sam radio osnovu teoriju o racunaru, word i corel..barem se toliko sjecam... U srednjoj (gimnaziji) u prvom razredu smo ucili historiju racunara, princip rada racunara, hardversu strukturu racunara...sto se tice programa radili smo u wordu i excelu, sad u drugom razredu smo ucili vektorsku i rastersku grafiku i poslije toga smo radili u paintu (sad ce te se sigurno poceti smijati, ali vjerujte mi samo da znate kakvih je ocjena bilo, kako djeca ne znaju...a jos profesor uvali neku caku), onda smo radili algoritam, informacione sisteme i  baze podataka..  crtali smo algoritme u wordu i evo sad trebamo da pocenmo raditi u Accesu... sto se tice 3 godine informatike ima samo izborna što sam i namjeravao uzeti.. cuo sam da se radi frontpage i pascal (turbo pascal), takode trebao bih se i corel raditi samo ne znam u kojoj godini ali eto u prve dvije ga nema...et za sada toliko..sto se tice 4 godine pojma nemam sta se radi 

 

Sad vi...Namigiva


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
16 godina
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
pa u osnovnoj ,neshto malo al jako malo Visual Basic, i zezali se u gimnaziji, poceli osnove windowsa ,worda ...al poshto sam znao ja nisam to radio :D vec sam po shkoli (na zahtev profe) popravljao racunare,postavljao za prezentacije i sl + se prijavio na takmicenje Siemens Join Multimedia sa timom ..sve u svemu imao sam oddlicnog profu iz infosa
16 godina
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike

U osnovnoj sam išao u informatičku grupu. Bilo je to još doba Spektruma i C64, pa i ponekih Orlova Namigiva Programirali smo u BASICu i igrali se ponešto. U srednjoj školi smo radili na 286icama i Honeywell x086 računalima (iz kraja 70tih valjda) u Pascalu i Turbo Pascalu (MIOC - informatički smjer). Na faksu (negdje od 97' na dalje..) smo ipak imali nešto moderniju opremu i radili smo na Pentiumima II (a kasnije III i IV - majko moja koliko sam studirao Belji se) u Office-u, pa malo HTML i web dizajn, pa Visual Basic, te SQL. Doma sam radio još C++, Java-u i neke skripte u Unix-u. Sad na poslu radim u ProC-u, UNix-u i nešto sitno u java-i.

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 1:11 (Dado_ZG78).
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Osnovna  : Nesto malo Word,Excel, Power Point ..

Srednja skola: O radu racunala,dijelovi

                        Word,Power Point

 

I trenutno radimo u c++ pa prelazimo na excel

16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

UT, Medal of Honor... :-)))))))))))))))

16 godina
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

U osnovnoj smo samo smjeli gledati orlove(nisu se palli), u srednjoj su bili macovi i freehand.


jesti i spavati
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

 

 

 

 

1337
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 16:57 (zeleni).
16 godina
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Kad sam ja išao u osnovnu (početak 90-ih) nije bilo informatike kao redovni, bila je kao izborni pa rekoh da vidim što je to, a uglavnom se je svodilo na igranje igara te nešto sitno rada u BASICu i DOS-u.

 

Srednja (sredina, kraj 90-ih) Office isto kai na faksu (početak 00)


hcsc
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
HCSC kaže...

Kad sam ja išao u osnovnu (početak 90-ih) nije bilo informatike kao redovni, bila je kao izborni pa rekoh da vidim što je to, a uglavnom se je svodilo na igranje igara te nešto sitno rada u BASICu i DOS-u.

 

Srednja (sredina, kraj 90-ih) Office isto kai na faksu (početak 00)


 Hehehe :D Onda se sigurno sjecas Gorile :D Basic igra u dosu, dva majmuna medju zgradama gadjaju se bananama :)

1337
16 godina
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Iskreno malo teže možda. Siječam se Kolo sreče i GP trke motora bila je pista u Yugoslaviji, Rijeka (Grobnik). Bilo je još par ali mi je siječanje isčeznulo, možda su bile i banane...


hcsc
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Osnovna - UT
Srednja:
1. razred -  Računalstvo - Word i Excel i osnove korištenja računala

2. razred - Računalstvo - Acess i Visual Basic 2005 (predavao mi Silvano Šavle koji je napisao sve moguće knjige za škole pa mi krv popio - svaka 3 tjedna trebali predati novu bazu podataka i programe za ocjenu )
                 Osnove elektrotehnike - Crocodile, Electronic workbench i trebali eagle ali nismo

3.razred - Digitalna elektronika - principi registara, memorija itd...
4.razred - Mikroračunala - Bascom, povijest i programiranje mikrokontrolera, principi rada prvih procesora ( intel 8080, motorola i ostala ekipa)


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
zeleni kaže...
HCSC kaže...

Kad sam ja išao u osnovnu (početak 90-ih) nije bilo informatike kao redovni, bila je kao izborni pa rekoh da vidim što je to, a uglavnom se je svodilo na igranje igara te nešto sitno rada u BASICu i DOS-u.

 

Srednja (sredina, kraj 90-ih) Office isto kai na faksu (početak 00)


 Hehehe :D Onda se sigurno sjecas Gorile :D Basic igra u dosu, dva majmuna medju zgradama gadjaju se bananama :)

ajme sjecam se gorila ... nesto u stilu wormsa :))
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

7. raz sam...

5. -> povijest kompa, paint, logo, pisanje u notepadu

6. -> logo, powerpoint i vise se ne sjecam

7. -> net. excel, word, logo

16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

U osnovnoj neki Ski - nesto i Prehistorik!!

U srednjoj su bile vec nesto "ozbiljnije" igre i naravno Word, Excel, PP itd.


Double posters deserve to die!!
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

U osnovnoj nazalost nisam imao informatike,ali sam zato isao na tecaj 4 godine gdje se radio Microsoft Office,Corel 9 i Net!!!

Srednja skola...paaa...profa je bio veliko g.....o da sam ga zelio samo podapeti,opet Microsoft office,rad i struktura racunala, a sad sam upisao Ekonomski fax gdje imam predmet Informatiku tj. Uvod u informatiku ali sam se odlucio sad u 9 mjesecu prebaciti na poslovnu skolu i uzeti smjer Poslovne Informatike sto traje 2 godine!!!Sa strane se bavim Web designom i igrama!!!

16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

mi u školi nemožemo ni upalit kompove ako nekom to uspije mira čekat bar 5 min. da se windows '90 i nešto sitno upali... kako  je  moguće imat informatiku na takvim kompovima???

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
Da sam čekao da me netko u školi nauči i sada ne bi znao ništa. Lijepo sam ja uzeo stvari u svoje ruke i sam se naučio i mogu vam reći da ćete prije naučiti sami nego da vas netko u školi tjera.
16 godina
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

http://www.old-computers.com/museum/computer.asp?st=1&c=53

 

na  ovim  makinama  sam  ja  imao  informatiku  u  srednjoj  (92-95)

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2008 17:01 (Wolverine).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike

u 7. i 8.razredu orao i comodore (Basic, igranje igara)

srednja:dos, GWbasic, Star office

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
pc-haker kaže...
Da sam čekao da me netko u školi nauči i sada ne bi znao ništa. Lijepo sam ja uzeo stvari u svoje ruke i sam se naučio i mogu vam reći da ćete prije naučiti sami nego da vas netko u školi tjera.

hehe..''uzdaj  se  u se  i  u  svoje  kljuse''    doduše  ja  nisam  morala  sama  učit  meni  je  brat  sve  pokazivo... 
 
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Bogte vidio jeste vi svi napredni bili kroz skolovanje... :D

 

Ja imao informatiku samo u 1. srednjem, crtali nesto u paintu, pisali u wordu i takve gluposti. Doso na fax i na prvim vjezbama profa nam dadne zadatak  iz c++ da radimo za bodove.

Gledam ja u njega ... WTF? Nista brale demistificirani c++ u sake i opleti ... polozio nekako :D

 

16 godina
protjeran
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
Maximus kaže...

Bogte vidio jeste vi svi napredni bili kroz skolovanje... :D

 

Ja imao informatiku samo u 1. srednjem, crtali nesto u paintu, pisali u wordu i takve gluposti. Doso na fax i na prvim vjezbama profa nam dadne zadatak  iz c++ da radimo za bodove.

Gledam ja u njega ... WTF? Nista brale demistificirani c++ u sake i opleti ... polozio nekako :D

 

 Uh, pa ti si sretan sto si ucio paint. Mi smo imali cobalt ili nesto slicno nesjecam se jer sam te satove izbjegavao pri samosvjesnoj odluci da se nezelim unazadivati, te sam iste provodio u lokalnom kaficu... onda dodes na faks i gledas ove iz purgergrada kako rasturaju, prste od znanja impresioniraju i profe padaju u nesvjest, al samo prvih par mjeseci.. ha.. ha..

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

Evo ja sam sad osmi razred i zasad proučavamo UT svaki sat, dok prof pušta glazbu ili nekad zna i on zaigrat s nama...

 

16 godina
moderator
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
Bruno kaže...

 

 

I trenutno radimo u c++ pa prelazimo na excel

Sasvim logičan i prirodan slijed :-)

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
Domagoj kaže...
Bruno kaže...

 

 

I trenutno radimo u c++ pa prelazimo na excel

Sasvim logičan i prirodan slijed :-)

Vjerojatno slijedi obrada fotografija u Paintu. :D 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

sad sam drugi srednje pa trenutno radimo c jezik, prije toga smo radili excel, PP, Word i sve to, a u prvom ,anravno povijest računala. u osnovnoj smo radili isto excel i word pretežito, surfali netom, i uglavnom sluišali profu što nam je pričala neš o windowsima što uopće nije imalo veze s vezom. jedino dobro u osnovnoj je bilo to štosmo imali puno projekata iz informatike, poput snimanja filma za godišnjak, pa onda slikanje po školi, sve to kompnoirali u taj gopdišnjak, jednom smo isto snimali film ovak bezveze al je to bilo propalo. jedino je loše što smo imali žensku profesoricu pa nam niš nije dala, a bili sve muški na informatici(čitaj: 'oćemo igrat!!!)


Nisam se potpisao!
16 godina
offline
Sta ste radili u skoli sto se tice informatike?

zarse to ući uškoli ?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
Domagoj kaže...
Bruno kaže...

 

 

I trenutno radimo u c++ pa prelazimo na excel

Sasvim logičan i prirodan slijed :-)

 a sta ja tu mogu ...Belji se
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 14:09 (Bruno).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
zeleni kaže...
HCSC kaže...

Kad sam ja išao u osnovnu (početak 90-ih) nije bilo informatike kao redovni, bila je kao izborni pa rekoh da vidim što je to, a uglavnom se je svodilo na igranje igara te nešto sitno rada u BASICu i DOS-u.

 

Srednja (sredina, kraj 90-ih) Office isto kai na faksu (početak 00)


 Hehehe :D Onda se sigurno sjecas Gorile :D Basic igra u dosu, dva majmuna medju zgradama gadjaju se bananama :)

 tocno to.. gorila, nibblesi, elite, hot rod i prehistorik 2.. i rasturaj
16 godina
offline
RE: Sta ste radili u skoli sto se tice informatike
Seabro kaže...
zeleni kaže...
HCSC kaže...

Kad sam ja išao u osnovnu (početak 90-ih) nije bilo informatike kao redovni, bila je kao izborni pa rekoh da vidim što je to, a uglavnom se je svodilo na igranje igara te nešto sitno rada u BASICu i DOS-u.

 

Srednja (sredina, kraj 90-ih) Office isto kai na faksu (početak 00)


 Hehehe :D Onda se sigurno sjecas Gorile :D Basic igra u dosu, dva majmuna medju zgradama gadjaju se bananama :)

 tocno to.. gorila, nibblesi, elite, hot rod i prehistorik 2.. i rasturaj
 
E Hot Rod kad se sjetim te igre (farbanje, nadogradnja i vožnja/utrka auti), visio danima, čak mislim da bih je još uvjek negdje doma na disketi i pronašao, barem mislim. 

hcsc
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice