Tehnologija budućnosti.

poruka: 19
|
čitano: 5.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Znači ova je tema za neka vaša očekivanja.Kakvom želite da bude tehnologija za 3 godine a kakvom ju očekujete da bude?

Kakvu tehnologiju želite za 15 godina a kakvom ju očekujete da bude?Slobodno spomenete neke konkretne stvari čak i linkajte na neke projekte i takve stvari.

 

Ja trenutno nemam vremena da o tome pišem,ali budem začas.

 

Ovo sa 3 godine sam stavio tek toliko da za 3 godine vidimo šta se ostvarilo.

 

 

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija budućnosti.
g12356 kaže...

Znači ova je tema za neka vaša očekivanja.Kakvom želite da bude tehnologija za 3 godine a kakvom ju očekujete da bude?

Kakvu tehnologiju želite za 15 godina a kakvom ju očekujete da bude?Slobodno spomenete neke konkretne stvari čak i linkajte na neke projekte i takve stvari.

 

Ja trenutno nemam vremena da o tome pišem,ali budem začas.

 

Ovo sa 3 godine sam stavio tek toliko da za 3 godine vidimo šta se ostvarilo.

 

 

Evo ja nešto mislim o tim vragovima časopisima,novinama,knjigama,više skoro nitko to nečita.Sada svi imaju internet pa nešto zamišljam o novinama preko nekih mobitela i to u touch verziji.Inačer mislim na neku posebnu stvar za čitanje,samo ubaciš neki čip koji bi se prodavao na kioscima.Kad kupimo ubacimo taj čip u reader i eto ti novina.O takvoj spravi maštam već 2 godine,bilo bi to simpatično imat! :D

I see peopels who have windows 99.
14 godina
odjavljen
offline
Tehnologija budućnosti.

Meni bi bilo dovoljno da se sve događa, trenutno nakon korisnikovog odabira. Dakle paljenje kompjutera, prijenos podataka, skidanje nečega (superbrze mreže), zatim fotorealistična grafika, pojednostavljenje nekih instalacija... To mi zasada pada napamet.

12 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

bilo bi zkn kad bi igre bile tipa stavis virtualnu kacigu na glavu i to ti salje sliku i sve i igras a u stvari upravljas umom...ali toga nece biti bar iducih 10 god

vatefak is going on :D
13 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Slijedeće 3 godine:

-više igara za mac

-više FOSS softvera(nadam se)

-windows 8 će biti flop kao windows vista i windows me

-novi directx

-laptopi postanu podjednako jaki kao desktop računala(danas možeš kupit laptop sa diskretnom grafičkom karticom za manje od 3k kuna)

-sve više ljudi prelazi na ssd tehnologiju

-jedno ili višeterabajtni ssd-ovi

-20. godišnjica bug-a

-Nove konzole možda

-Sve više noobova na internetu

-Azija će postati sve zastupljenija na internetu(osim japana koji je već sada razmjerno zastupljen).

 

Slijedećih 15 godina:

-Windowsi prelaze potpuno u cloud-nadam se da će se na toj točci uništit microsoft-prilika za Linux i FOSS softver

-Nadam se popularizaciji ležalica za računalo/laptop

-Nadam se   da nešta novo pregazi facebook...

-Nadam se početku prave komerijalne holografije...

-Mooreov zakon će početi   izdahivati ako se do tada ne pređe na kvantne procesore.

-početci kvantnog računalstva

-sve više hibridnih goriva a sve manje nafte

-postotak power usera će pasti na 10%,postotak računalne elite na 5%,ali za to je više kriva popularizacija računala i poboljšanje grafičkih sučelja.

-afrika će postati sve zastupljenija na internetu.

-Poboljšanje informacijske sigurnosti( drastično)

 

to su neka od mojih predviđanja. Više možda dobite kasnije kad se sjetim.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
offline
Tehnologija budućnosti.

Ocekujem da ce televizije postati punokrvni kompjuteri. Znaci kupis novu televiziju i sa njom dobijes neki OS koji ce biti sposoban za surfanje internetom, gledanje i snimanje filmova i programa, slusanje muzike, igranje igara, video komunikacije... U biti sve sto moze danasnji desktop u sklopu jedne "obicne" TV.

13 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Evo već me dugo nešto vuku prošla vremena pa često mislim kako bi bilo da postoji vremeplov tipa da imaš skoro sve moguće na vremeplovu:

  • Biraš hoćeš li se vratiti u neku godinu (npr:2009.) s time da imaš tamo onoliko godina koliko imaš sad ili koliko si imao u toj godini
  • Biraš razdoblje (Npr:13.5.2003 - 24.3.2003.)
  • Biraš vrijeme i mijesto gdje se želiš teleportirati u toj godini (npr:Zagreb,tvoja soba 13:15)
  • Hoćeš li potvrditi događaje(npr:Ti si sada razbio neku vazu 2007.za stvarno.pa da potvrdiš kad si se vratio iz te godine kao da nisi razbio vazu)

I naravno neke zabrane tipa da kad te netko ubije ti se automatski vraćaš u sadašnjost ali se i dalje možeš vratiti,naravno taj događaj kada te netko ubio automatski se poništava.Bilo bi kul prepričavati u prošlosti o tome kako će izaći novi Crysis,ovo ono blablabla.Stvarno cool.

R.I.P. Steve Jobs 1955 - 2011
14 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

bilo bi dobro da postoji DREAM RECORDER.lijepo nakon spavanja stavis usb na komp i pogledas svoj san.

13 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Ovo je dakle kako ja mislim da će možda biti

Bliža budućnost:

Windows 95 i 98 totalno izlaze iz uporabe

Neki novi OS

Današnja računala po puno nižoj cijeni

Facebook dobiva konkurenciju ali ne s tolikim korisnicima

N.A.S.A. dokazuje da je čovjek bio na mjesecu.

Hrvatska dobiva Euro u mijesto Kune

Još jedan neuspijeli smak svijeta

Remake filma "Rambo"

Hrvati počinju snimat horore

Dalja budučnost:

Napokon priznanje nekih država koje traže samostalnost

Nova generacija siemensa,touch ekran

Hrvat na mjesecu (Ja naravno)

N.A.S.A. otkriva novi planet nalik zemlji (po ko zna koji put -.-)

daaaaaaaaaaaaleka budučnost:

SMAK SVIJETA

Nemoguće:

Vremeplov

Rušenje vlade xD

R.I.P. Steve Jobs 1955 - 2011
16 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Keshe Foundation
Nuclear Engineer M.T. Keshe explains how a new understanding of physics
leads to alternative methods to generate electricity.
The presentation was held at the Elektor Live! electronics event held in Eindhoven,

Netherlands 26 November 2011.

Read Bible
13 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Kada pogledam sada ovu temu,neke stvari su se počele ostvarivati. :)

 

Volio bih vidjeti komad hardvera koji bi ti palio računalo čim bi ti npr. ušao u sobu ili stan.Eventualno još da te prepozna po biometriji.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2013 10:38 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija budućnosti.
Dinče kaže...

Evo već me dugo nešto vuku prošla vremena pa često mislim kako bi bilo da postoji vremeplov tipa da imaš skoro sve moguće na vremeplovu:

  • Biraš hoćeš li se vratiti u neku godinu (npr:2009.) s time da imaš tamo onoliko godina koliko imaš sad ili koliko si imao u toj godini
  • Biraš razdoblje (Npr:13.5.2003 - 24.3.2003.)
  • Biraš vrijeme i mijesto gdje se želiš teleportirati u toj godini (npr:Zagreb,tvoja soba 13:15)
  • Hoćeš li potvrditi događaje(npr:Ti si sada razbio neku vazu 2007.za stvarno.pa da potvrdiš kad si se vratio iz te godine kao da nisi razbio vazu)

I naravno neke zabrane tipa da kad te netko ubije ti se automatski vraćaš u sadašnjost ali se i dalje možeš vratiti,naravno taj događaj kada te netko ubio automatski se poništava.Bilo bi kul prepričavati u prošlosti o tome kako će izaći novi Crysis,ovo ono blablabla.Stvarno cool.

ideja je super ali je nemoguća 

13 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Ovo:

 

Čim holo tehnologija bude komercijalno i široko dostupna odmah ću ju kupit :)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija budućnosti.
g12356 kaže...

Ovo:

 

Čim holo tehnologija bude komercijalno i široko dostupna odmah ću ju kupit :)

  Jel bi se začudio možda da to gore nema nikakve veze sa hologramom nego je iluzija znana od stoljeća 16.

 

Moš i sam probati.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija budućnosti.
g12356 kaže...

Ovo:

Čim holo tehnologija bude komercijalno i široko dostupna odmah ću ju kupit :)

Ok, tu je domaći zastupnik: http://www.5group.eu/ pa javi kako radi {#}

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija budućnosti.
vgetik kaže...
g12356 kaže...

Ovo:

 

Čim holo tehnologija bude komercijalno i široko dostupna odmah ću ju kupit :)

  Jel bi se začudio možda da to gore nema nikakve veze sa hologramom nego je iluzija znana od stoljeća 16.

 

Moš i sam probati.

 

  Svejedno,zanima me zašto se holotehnologija još uvijek nije toliko razvila.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
14 godina
neaktivan
offline
Tehnologija budućnosti.

Ovo ti je najbliže hologramu trenutačno.

 

14 godina
offline
Tehnologija budućnosti.

Možda vam pomogne ovaj članak sa sljedećm linkom Tehnologije Budućnosti do 2066.g

http://www.djurman.com/best/future/dj_off_futuretech.htm

Dalibor

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tehnologija budućnosti.
intel97 kaže...
Dinče kaže...

...

ideja je super ali je nemoguća 

Ma znam ja da je ne moguća. A i da je moguća na šta bi ovaj svijet ličio.

Bolje nek se narod drži onog: "Ali nije život kazaljka na satu,što je bilo toga nikad više" :D

Dino
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice