Acer 7552g - crn ekran

poruka: 19
|
čitano: 25.228
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Acer 7552g - crn ekran
Eh, dada! Proslo cirka 4g i evo prvog veceg problema sa navedenim laptopom !

Znaci,rijec je o Acer Aspire 7552g .. Problem je crn ekran,odnosno laptop se upali,lampice svijetle,ventilatori zuje ali slike na ekranu NEMA !
Nema ni pozadinskog osvjetljenja, znaci crnilo ! Koliko sam proucio, problem je ili neki kabel, kontakt od ekrana ili graficka !?

Veceras cu spojiti laptop HDMI kablom sa drugim eksternim monitorom, pa me zanima ukoliko daje sliku na tom monitoru problem je u nekom kablu, kontaktu koji ne daje sliku na ekranu ili ...?
Ukoliko nema slike na tom monitoru isto, problem bi vjerojatno trebala biti grafulja posto nije integrirana vec 5850 mobility ..? Nemre bit maticna ? Kaj more bit u tom slucaju sve ? I koje je najjeftinije ili pak jedino rjesenje toga problema ??

Znam da mi vi sad na pricu ne mozete tocno odgovoriti, javit cu vam i jel daje sliku na monitoru btw, no volio bih znati na sto trebam biti spreman kad mi majstor tocno odredi kvar ....
Hvala !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Acer 7552g - crn ekran

Ako ti ne bude slike na drugom monitoru najvjerojatnije se mozes poceti pozdravljati sa laptopom jer mislim da je mala vjerojatnost kvara laptop monitora ili kontakta s monitorom, ali sve cemo doznati uskoro.....

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Acer 7552g - crn ekran

Vjerovatno otišao grafički čip (integriran je na matičnoj ploči), nema tu pomoći, raskopaš ga i prodaš za dijelove.

 

Mogao bi potražiti polovnu matičnu, ali možeš naići na sve i svašta, a i košta dosta.

 

Najbolje uzmeš ono što si dobio za njegove dijelove, nešto nametneš i kupiš novoga, inače ja bi se klonio Acera, preporučam Dell ili Asus.

Valentin
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran
fakEEE kaže...
Eh, dada! Proslo cirka 4g i evo prvog veceg problema sa navedenim laptopom !

Znaci,rijec je o Acer Aspire 7552g .. Problem je crn ekran,odnosno laptop se upali,lampice svijetle,ventilatori zuje ali slike na ekranu NEMA !
Nema ni pozadinskog osvjetljenja, znaci crnilo ! Koliko sam proucio, problem je ili neki kabel, kontakt od ekrana ili graficka !?

Veceras cu spojiti laptop HDMI kablom sa drugim eksternim monitorom, pa me zanima ukoliko daje sliku na tom monitoru problem je u nekom kablu, kontaktu koji ne daje sliku na ekranu ili ...?
Ukoliko nema slike na tom monitoru isto, problem bi vjerojatno trebala biti grafulja posto nije integrirana vec 5850 mobility ..? Nemre bit maticna ? Kaj more bit u tom slucaju sve ? I koje je najjeftinije ili pak jedino rjesenje toga problema ??

Znam da mi vi sad na pricu ne mozete tocno odgovoriti, javit cu vam i jel daje sliku na monitoru btw, no volio bih znati na sto trebam biti spreman kad mi majstor tocno odredi kvar ....
Hvala !

vise mogucnosti... ako ti ne radi ni na vanjskom monitoru, onda je graficka (pregrijava se cesto kod acera), eventualno maticna (rjedje)... ako imas sliku na vanjskom monitoru, onda je moguce inverter, lcd kabel, lcd panel, ccfl lampa. kad spojis na eksterni napisi sta je pa ces bit pametniji... 

Valentin17 kaže...

Vjerovatno otišao grafički čip (integriran je na matičnoj ploči), nema tu pomoći, raskopaš ga i prodaš za dijelove.

 

Mogao bi potražiti polovnu matičnu, ali možeš naići na sve i svašta, a i košta dosta.

 

Najbolje uzmeš ono što si dobio za njegove dijelove, nešto nametneš i kupiš novoga, inače ja bi se klonio Acera, preporučam Dell ili Asus.

citaj s razumijevanjem, grafika nije integrirana vec dolazi na posebnom MXM modulu i izmjenjiva je. Osim toga, ako i je do nje, nerijetko se moze spasit, jer ne izgori sam graficki cip, vec zbog pregrijavanja lemovi popuste, pa grafika ne radi kako triba.... 

13 godina
offline
Acer 7552g - crn ekran

Ispričavam se na previdu, malo sam brzopleto proletio kroz autorov post,

ali bez obzira na to, jer ako je problem grafička kartica, nema tu spasa,

bila ona integrirana ili vanjska nema nikakve veze, ako i uspije pronaći

nekakvu polovnu, velika je šansa da je i ta reparirana i da isto neće dugo.

Da ne spominjem cijenu, to je laptop star 4 godine, što je dosta i bilo kakav

popravak je neisplativ.

Valentin
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran

vidi, laptop je jaaako dugo i izdrza... kupovat rabljenu karticu je neisplativo, jer su po njuskalu od 400-600kn sto je suludo! na ebayu se nove krecu oko 90$ sto je isto oko 600kn, ali je bar novo. Ipak, najbolja solucija je da prvo vidi sto je, a ako i je graficka, slobodno nek se javi na pm, pa da pokusamo nesto, ionako nema sta izgubit... 

13 godina
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran
wifi kaže...

vidi, laptop je jaaako dugo i izdrza... kupovat rabljenu karticu je neisplativo, jer su po njuskalu od 400-600kn sto je suludo! na ebayu se nove krecu oko 90$ sto je isto oko 600kn, ali je bar novo. Ipak, najbolja solucija je da prvo vidi sto je, a ako i je graficka, slobodno nek se javi na pm, pa da pokusamo nesto, ionako nema sta izgubit... 

Slažem se.{#}

Valentin
13 godina
neaktivan
offline
Acer 7552g - crn ekran

Joj, nemam instalirane drivere za hdmi tako da nema signala na tv-u ! A windowse ne mogu dici opet jer imam sifru da si sam skine, i usto nisam ziher da sam na toj mrezi ikad se spajao sa wifiem pa neznam jel zapamtio uopce ! {#}

 

Nis, u cetvrtak nosim majstoru laptop na analizu ....... {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran
fakEEE kaže...

Joj, nemam instalirane drivere za hdmi tako da nema signala na tv-u ! A windowse ne mogu dici opet jer imam sifru da si sam skine, i usto nisam ziher da sam na toj mrezi ikad se spajao sa wifiem pa neznam jel zapamtio uopce ! {#}

 

Nis, u cetvrtak nosim majstoru laptop na analizu ....... {#}

spoji preko VGA porta na obicni monitor, ako je potrebno zaletis se do prvog susida koji ima stolni pc, pa vidis... to je bar 2 min posla... 

15 godina
neaktivan
offline
Acer 7552g - crn ekran

Da ne otvaram novu temu,evo ovdje moj problem :

U pitanju je HP ProBook 4720s(sa AMD Radeonom mobility 5470) .Prije par dana,nakon igranja ili nakon nekog laganog office rada,laptopu potamni ekran,znaci kao da je stavljen na najmanje osvjetljenje,i primjetim da se pojavi poruka : AMD Display Driver has stopped working and has recovered....I tako bi tamno stojao dok ga ne restartujem.Zatim isti dan se poceo javljati,odmah nakon paljenja Blue Screen sa BCCode a00000001,tako da nisam mogao ni drajvere od grafičke update.Eh sada,sinoc nakon sto je taj blue screen se pojavio ponovo,nakon sto se laptop ugasio pa ponovo poceo paliti,ekran je bio crn,znaci niti logo od HP niti prikaz boota windowsa,nista,tek na kraju se cuje ona muzika da se windows upalio.To se desilo par puta,a onda se jednom normalno upali ali nakon koje minute opet isti Blue Screen. 
Prvo sam mislio da je do grafičke i njenih drivera.Kada laptop spojim sa eksternim monitorom preko VGA slika je tu(na externom) i ne gasisi se laptop niti kakve greške prikazuje.Ali ukoliko odspojim externi monitor,slike ponovo nema na laptopu(gledao sam da nije slucajno ko pritisnuo koju FN tipku za ekran,ali nije ni do toga).
Ukoliko palim laptop bez spojenog VGA kabla i desi se to da se ne pojavi niti HP logo(znaci ekran potpuno crn) slike nema ni na externom monitoru nakon spajanja VGA kabla.

Zna li ko da li je do grafičke ili do monitora laptopa i imali mu spasa ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran
S obzirom da na vanjskom monitoru imas slike preko vga kabela,graficka bi trebala bit u redu. Problem bi vrlo vjerojatno moga bit u samoj lcd matrici ili u jeftinijem slucaju lvds flat kabelu,iako su mi simptomi cudni za njega.
U slucaju invertera ili osvjetljenja bi se na ekranu ipak trebalo moc razaznat kad se os digne.
15 godina
neaktivan
offline
Acer 7552g - crn ekran

Jutros kada sam ga ponovo palio,nista se ne moze razaznat,bukvalno crn ekran,ni trunčicu nije svijetliji,tj isto kao da je ugašen.Ali kada sam ga gasio i kada je na extretnom bila vec ona slika Shutting down,izvukao sam VGA kabal i na laptopu je samo bijela(mada prljavo bijela) pozadina blijesnula na manje od sekunde i nista vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran
Nyxem kaže...

Jutros kada sam ga ponovo palio,nista se ne moze razaznat,bukvalno crn ekran,ni trunčicu nije svijetliji,tj isto kao da je ugašen.Ali kada sam ga gasio i kada je na extretnom bila vec ona slika Shutting down,izvukao sam VGA kabal i na laptopu je samo bijela(mada prljavo bijela) pozadina blijesnula na manje od sekunde i nista vise.

To je zato jer je se slika prebacila na laptop...(al u tebe je pokvaren pa ne racunaj na to xD) Ako znas rastavljat laptop,onda ga rastavi i pogledaj kablove,ako je sve uredu,onda je rikno ekran...acer je to....

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer 7552g - crn ekran
kivic15 kaže...
Nyxem kaže...

Jutros kada sam ga ponovo palio,nista se ne moze razaznat,bukvalno crn ekran,ni trunčicu nije svijetliji,tj isto kao da je ugašen.Ali kada sam ga gasio i kada je na extretnom bila vec ona slika Shutting down,izvukao sam VGA kabal i na laptopu je samo bijela(mada prljavo bijela) pozadina blijesnula na manje od sekunde i nista vise.

To je zato jer je se slika prebacila na laptop...(al u tebe je pokvaren pa ne racunaj na to xD) Ako znas rastavljat laptop,onda ga rastavi i pogledaj kablove,ako je sve uredu,onda je rikno ekran...acer je to....

Aaa nije Acer u pitanju,HP Probook,napisao sam gore u prvom postu,nego nisam htio otvarat novu temu. :D
a otvarao sam HPa i gledao izgleda mi ok,mislim izgleda kao i uvijek,cistim ga svakih mjesec-dva pa vdim da se nije nista promijenilo.Jedino mi jos preostaje da otvorim i gornji dio gdje i jest monitor :S

10 godina
neaktivan
offline
Acer 7552g - crn ekran

Ma u naslovu je acer...svejedno,po kvaliteti su isti...

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer 7552g - crn ekran

Što se tiče HP-a,sam se "popravio".Nisam ga par dana dirao,i sinoc ga uzmem i ekran radi,ali nakon 2min rada,ekran potamni(ne skroz kao prije,nego ono kao da  je osvjetljenje nisko) i javla da je display driver se srusio pa se oporavio...Uglavnom,uzeo sam ga formatirati i evo,citav dan radi kako treba :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acer aspire one (zg5) crn ekran

Ekipo...moram se pohvaliti.

Nakon nekoliko sati provedenih za svojim lap-om(acer aspire one zg5), uspio sam ga složiti.

Simptomi:

Upalio sam lap. čuje se ventilator kako radi al ništa od slike na ekranu. Potpuno crn ekran ko da je isključen lap-top.

Postupak:

Nakon prvog "pečenja" matične ploče na 200 stupnjeva cca 10 minuta nisam postigao ništa,ali sam danas opet dobio volje da nastavim sa pretraživanjem savjeta za popravak i naletio na savjet upload-a biosa pomoću usb- sticka.

Pokušao nekoliko puta, ali neuspješno.

Zatim sam probao još jednom sa "pečenjem" matične ali ovaj puta malo većom temperaturom. cca 220 i to čak 17 minuta. (ne preporučujem Vam takve egzibicije ako niste kao ja, vec gotovo spremni baciti lap-top u zid). {#}  Izvadio matičnu  iz pečnice ostavio da se ohladi, sastavio lap-top, pokušao još jedamput uploadati bios, i uspio. I evo meni slike na ekranu. Sad Vam nemogu reći sa sigurnošću dal je problem riješen zbog pečenja ili uspjelog pokušaja uploada biosa. 

Nadam se da ćete i Vi ostali biti te sreće. {#}

 

Never give up!!!

 

 

p.s.  

valjda će mi raditi bar nekoliko sati{#}.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2013 19:53 (mancchi).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Acer aspire one - crn ekran

Kada Sam htjeo da instaliram windows 8.1 na Acer aspire one activiro Sam primary partition active na disku I kada Sam restartirao laptop 

pojavio mi she crn ekran Imali pomoci

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Acer aspire one - crn ekran
Fox234 kaže...

Kada Sam htjeo da instaliram windows 8.1 na Acer aspire one activiro Sam primary partition active na disku I kada Sam restartirao laptop 

pojavio mi she crn ekran Imali pomoci

 premalo informacija si dao. Jel prošao postupak instaliranja windowsa ili ne?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice