Acer Aspire 5755g se ne pokreće

poruka: 9
|
čitano: 1.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire 5755g se ne pokreće

 Dakle, kada upalim laptop upali se lampica na 3 sekunde, ali ne pokreće ni disk ni ventilator. Problem je nastao kad sam pokušao da priključim bluethoot u laptop (ne Usb, nego na ploču, poslje ga nisam mogao upaliti). Primjetio sam da se intel Hm65 chipset jako ugrije kad ga pokušavam upalit, ili kad priključim punjač (indikator punjenja radi). 

 

Intel i5

8 gb ddr3

Nvidia gt 540m 2gb

 

Unaprijed hvala za svaki tip.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće

najvjerojatnije crkla matična

14 godina
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće

Kako si to pokušavao priključiti bluetooth u laptop? U mini PCI-e? Što si sve rastavljao? Ako si vadio RAM-e, vidi jesi li dobro vratio.

HTC 8X :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće

U port za bluethoot. Nije radio i primijetio sam da su pinovi iskrivljeni. Probao sam sa RAM-om, cmos baterija, procesor. Apsolutno sve. Predpistavljam da je kvar na matičnoj. Nemogu naći za kupiti ovakvu nigdje, sa 2 gb dedicated grafičke. Pa me zanima jeli imao tko sličan problem. Može li se reparirat i isplati li se. Hvala

14 godina
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće

Ako si stvarno sve drugo eliminarao i sigurno je matična, probaj je ispeći u pećnici.

HTC 8X :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće

Ozbiljno? :) smiješno zvuči

9 godina
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće
IvanV6 kaže...

Ozbiljno? :) smiješno zvuči

Prema ovom što si napisao, vjerovatno da je čipset crkao. Mislim bilo bi super kada bi se takve stvari popravljale u pećnici, ali spržene elektroničke komponente se nažalost ne popravljaju po pećnicama, one se mijenjaju. Savjete poput pećnice preskoči, ako želiš popraviti ploču.

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2016 17:13 (ITelektronika).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće

Danas sam pronasao covjeka u Zg koji reparira matične. Rekao je da bi popravak trebao bit oko 300 kn, tako da se ne želim dalje experinentirat u svakom slučaju. Ali bi volio znati šta je. Vrlo vjerovatno chipset iako sam čitao po netu da bi najvjerovatnije mogla biti neka od komponenata iz sektora napajanja. 

9 godina
offline
Re: Acer Aspire 5755g se ne pokreće
IvanV6 kaže...

Danas sam pronasao covjeka u Zg koji reparira matične. Rekao je da bi popravak trebao bit oko 300 kn, tako da se ne želim dalje experinentirat u svakom slučaju. Ali bi volio znati šta je. Vrlo vjerovatno chipset iako sam čitao po netu da bi najvjerovatnije mogla biti neka od komponenata iz sektora napajanja. 

 Malo sam skeptičan po pitnaju cijene s obzirom na opis kvara. Javi kako je to prošlo.

www.itelektronika.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice