Alcatel one touch T10

poruka: 86
|
čitano: 47.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Dali je itko imao kontakta sa ovim tabletom, zanima me dali vrijedi kupovat? Unaprijed hvala.

 

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/tablets/one_touch_t10.html

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alcatel one touch T10

Dobio sam ga jučer od HT-a kod produženja ugovora za 8 kuna. Prvi dojmovi su dobri, brzo reagira na touch, ne zastajkuje u radu, instalirao sam većinu aplikacija s marketa kao i na moj htc evo 3d i sve rade bez problema. Prilično dobro je izrađen i djeluje čvrsto. Baterija je kao i kod svih tableta i smartfona lošiji dio, intezivnim korištenjem možeš ju potrošiti za 3 sata, slabijim korištenjem mislim da bi trajala cijeli dan...znači svakodnevno punjenje ti ne gine. Tablet je zgodan za sve poslove koje sam do sada obavljao s mojim htc-om, surfanje je ok, gledanje filmova također, zvuk je dosta glasan i wi-fi radi odlično. Prilično zgodna stvarčica za po kući ili u kafićima s bežičnom mrežom.....ako nisi u dometu onda baš i nije iskoristiv jer nema 3g, mada se za tablet ove cijene to ne treba i očekivati. Mislim da sam negdje pročitao da će u slobodnoj prodaji koštati oko 950 kuna. Realnija cijena bi bila oko 700-750 kuna. Plus kod ovog tableta su procesor i gigabajt memorije koji sasvim dobro vrte aplikacije. Od interne memorije ima 4 gigabajta od kojeg je dostupno 2,3 gigabajta tako da će ti treba memorijska kartica. Glavni i najveći minus po meni je ekran premale rezolucije 800-480 na 7 inča. Osjetljivom oku će smetati vidljivi pikseli, ali opet i ostali tableti ove cijene imaju istu rezoluciju....imao sam u rukama nekog kineza od 10 inča s rezolucijom od 1280-800 i slika nije ništa bolja. Ako te ne smeta gledati u lošiji ekran slabije rezolucije s tabletom ćeš biti zadovoljan. Eto nadam se da sam malo pomogao.....možda kasnije još nešto napišem jer ga imam tek jedan dan pa nisam još sve isprobao.

14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

puno hvala, to sam trebao, i ja sam u ht-u uzeo al mi nije jos doso, kolko si ga ti ceko?

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10
TJ-Lux kaže...

puno hvala, to sam trebao, i ja sam u ht-u uzeo al mi nije jos doso, kolko si ga ti ceko?

Zakonski rok za isporuku od HT-a je 1 mjesec.

 

A sad uređaj ti može doći za 3 dana, a može i za mjesec dana.

Neznam se potpisat..xDD
12 godina
offline
Re: Alcatel one touch T10

Čekao sam ga oko 20 dana, izgleda da ga nisu imali na stanju...sad vidim da ga puno ljudi dobija.....valjda ćeš uskoro i ti.

14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

kakve sam srece doci ce 30-ti dan xD

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2012 11:42 (TJ-Lux).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Alcatel one touch T10

Evo još malo sam ga isprobavao....antutu benchmark mi daje oko 3000 bodova, a za usporedbu moj htc evo 3d ostvaruje 7000 bodova. Igrao sam Angry birds rio na njemu i dosta je zapinjalo, ali mislim da je to više do svih onih add-ova i reklama kojim su nakrcali birdse....nekad mi zna zapinjati i na mom htc-u koji je više nego duplo grafički jači. Uz to kad sam izašao iz igrice pokazivalo mi je više od 400mb rama slobodno tako da mislim da nije problem u tome nego u neoptimiziranosti i svim tim dodacima koji jako usporavaju igru....baterija se i dalje brzo prazni ali mislim da će biti bolje kad prođe nekoliko ciklusa punjenja i pražnjenja...pitaj ako te nešto još zanima....

14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

hvala, ma to bi bilo to uglavnom, kad dode ako nes nebude jasno se javim u pm ;)

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Evo jucer je doso, trenutno sam jako zadovoljan. Dal bi mi mogao reci neke fora (mozda i korisne) funkcije i programice.. hvala :D

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10

Evo i ja čekam da mi stigne T10 pa me zanimaju "cake" dodavanje aplikacija,skype...itd itd...

13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Moja preporuka da si instalirate operu mini (ako več niste) 

I što znači kada ga punim da nekad gori crvena a nekad narandjasta lampica? dali daje signal da je pun?

 

Suha krpa na dnu mora.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 12:33 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Zasto operu?

To sa lampicom nisam skuzio, al misli da to ovisi o bateriji kolko je puna, a signal mi nije jos bio pun cak i ako sam pored rutera...

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Pa opera mi zasada najbolje radi... i prijatelju su mi je preporucili kao "najbolja" za android.... 

Suha krpa na dnu mora.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Alcatel one touch T10

Evo da i ja napišem svoj osvrt.

 

Imam dotični tablet i nisam baš previše oduševljen(ali za 8kn je ok)

 

Touchscreen je katastrofalan moram po par put jače stisnut da ulovi,nakon par dana korištenja več ima 1mrtvi pixel,a da negovorim o problemima i mukama s baterijom i paljenjem.

Traje oko 1-2h korištenja.

Dosta se grije i kvaliteta zvuka mu je ubitačno loša.

 

.

A ko plus mi se sviđa fluidnost te ICS{#}

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Hmmm čudno... kod mene sve radi perfektno samo klizim sa prstima i reagira odma..... Možda si dobio neki loši primjerak{#} Čuo sam da je još par korisnika imalo problema sa paljenjem i sa gumbima... 

Suha krpa na dnu mora.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 20:37 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Loš tablet (ali kako kaže ako ga gledaš kao tablet za 8 kn ok je). Također ne ide u istu rečenicu sa fluidnosti i istina touch je dosta loš.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Meni zasada jedino smeta sto kada surfam netom i kada se treba logirati na recimo bug,  ekran  se zacrni pa onda opet stisnem i vrati se..... 

Suha krpa na dnu mora.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2013 20:48 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

neznam za vas al meni radi super, brzo reagira, nis ne steka, baterija kad je wifi upaljen traje 3-4h, net vrti bez problema, je da se grije al ne obracam previse paznje na to, touch je po meni solidan i bez problema radi, zvuk je takav kakav je s obzirom da je zvucnik minijaturan ni ne ocekujem da cu imat zvuk kao na liniji....

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10

Moj tablet još nije stigao ali to znači po vašim komentarima da očekujem mačka u vreći ili ako me trefi neki iz dobre serije pa da me bat ne handri i da mi touch radi normalno...

BTW kako instaliram operu na njega?

13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Registiraš se na google play(baš preko tableta)  i tamo imaš hrpu free aplikacija uključujući i operu mini.

Suha krpa na dnu mora.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

ima li tablet ikakav nacin zicnog spajanja s tv-om

hdmi, mhl ili nesto slicno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Nema... ima one osnovne stvari  3.5 mm za slusalice... i mikro usb....

Suha krpa na dnu mora.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 14:16 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10
Kewin kaže...

Nema... ima one osnovne stvari  3.5 mm za slusalice... i mikro usb....

niti mhl preko usb-a?

steta

14 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

mene zanima mogu li mis il tipkovnicu spojit..

Ja sam mrtav i od toga ne bijezim!!! xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Nemože se... ima samo stvari koje sam gore naveo...  

Suha krpa na dnu mora.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 16:45 (Kewin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Pozdrav

Jedno pitanje: imam ovaj tablet Alcatel T10 i spojio sam se s pc-om uz pomoć programa Qloud media, gdje možes na serveru gledati određene foldere koje si predhodno odabrao na pc-u. Tablet je spojen na net preko moje mobilne mreže. Sve radi dok si u određenom dometu pc-a, na udaljenosti ne radi. Postoji li uopće kakva opcija spajanja s pc-om na većoj udaljenosti? Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

Ja svoj spajam preko Usb-a.... 

Suha krpa na dnu mora.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alcatel one touch T10

ja sam ga dobio danas ujutro (2 tjedna od narudžbe) i sve radi ok, jedino me malo smeta ona "traka" u pretrazi iznad tipkovnice i kod pisanja teksta sa predefiniranim riječima

ak neko zna kak da se to makne bio bih mu zahvalan.

inače wi-fi radi super,media player i pregled slika isto tak, touch je možda čak malo "premekan" u odnosu na mobitelove ekrane ali sve u svemu čisto ok za 8 kn

i dal zna neko gdje i kak se mogu skinut pojedine aplikacije za njega?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel one touch T10

pozz ljudi. zanima me da li je 

netko možda radio software update sa njihove

offical stranice za ovaj gadget? 

ako je kakve su reakcije tableta i ima li kakvih značajnih promjena,ako može kratki rezime {#}

 

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/tablets/one_touch_t10.html#.UQk3cB2hD5w

delerium_state
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel one touch T10
yolle kaže...

ja sam ga dobio danas ujutro (2 tjedna od narudžbe) i sve radi ok, jedino me malo smeta ona "traka" u pretrazi iznad tipkovnice i kod pisanja teksta sa predefiniranim riječima

ak neko zna kak da se to makne bio bih mu zahvalan.

inače wi-fi radi super,media player i pregled slika isto tak, touch je možda čak malo "premekan" u odnosu na mobitelove ekrane ali sve u svemu čisto ok za 8 kn

i dal zna neko gdje i kak se mogu skinut pojedine aplikacije za njega?

 

Pojedine aplikacije mozes staviti jedino da rootaš uredjaj (da ga otkljucas sa jednim postupkom) ali gubis na garanciji onda.

Suha krpa na dnu mora.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice