Asus Pro55s

poruka: 13
|
čitano: 4.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Asus Pro55s Paljenje ?!

Pozdrav forumaši. 

Pri paljenju laptopa Asus Pro55s prestao je sa paljenjem zaslona, unutar njega više se ne čuje rad. Ali pri pritisku tipke Power (paljenje) 
Laptop mi daje samo svjetlosni sdignali. kao sto vidite na slici. 

Budala na kvadrat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
12 godina
offline
Asus Pro55s

Dali lampica blinka ? unutar laptopa se ne čuje disk da se vrti i hladnjak cpu-a ? ako se čuje pokušajte spojiti laptop na externi ekran

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Pro55s

Nažalost lampica ne blinka, znači samo gori, kasnije kada bi pokuso duže držati power ona se i galje ne gasi, nego kao da je zamrzla ( zaštekala )
ne dvrdi disk i hladnjak cpu-a se ne čuju..

Budala na kvadrat
14 godina
protjeran
offline
Asus Pro55s

Izvadi bateriju i probaj ga upalit. Ako ne upali, onda mu otraga skini poklopac od memorije i ako imaš dvije pločice RAM-a makni jednu po jednu i probaj ga upalit, ako imaš samo jednu onda je premjesti u drugi slot i probaj ga upalit. Ako ni to ne upali, probaj od nekog posudit RAM koji 100 % radi da budeš siguran da nije memorija krepala. Dalje možeš probat skinut cijeli donji poklopac sa laptopa i izvadit bateriju sa matične, pričekat 10-tak sekundi i stavit je natrag, ako imaš multimetar probaj je izmjerit dal daje napon.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Asus Pro55s

Hvala ti, sada cemo to isprobat, pa ti javim informacije.
 

Budala na kvadrat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Pro55s

http://s9.postimg.org/4pahcmt33/WP_20150403_001.jpg
http://s27.postimg.org/lgo4ie8kz/WP_20150403_002.jpg

ovako pitanje je bilo u bateriji stavljena je nova!
ee sada je problem drugi, kuler radi od cpu-a 
ali sve dok mi radi wireless lampica, nece da mi pokaze sliku na display-u
kada se ona ugasi onda sve radi. imas gore na slikama prikazano.

Extremna budala
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus Pro55s

Dok je ti sam ugasiš ili dok se sama ugasi? Prvi put čujem za takav kvar, wireless nebi trebal imat nikakve veze s displayem. Probaj u BIOS-u vratit na default-ne postavke, ak ne upali probaj maknut bateriju sa matične i onda je vratit natrag nakon 10-tak sekundi. Ako ni to ne upali probaj wireless karticu izvadit i onda upali laptop, možda je ona u banani pa ne radi kak spada i ubija lap u pojam. Al velim, teško mi je reć kaj dalje jer prvi put se susrećem s takvim kvarom. Probaj ovo gore pa bumo vidli kaj dalje.

Trust me, I'm a Jedi!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Pro55s

Sve dok se sama ne ugasi, ne meni je to malo nepojmljivo. da i nakon sto mi se ona ugasi kuler automatski pojacava svoj rad.
eh cim budem mogo do biosa javim ti. 
evo sada cu izvaditi bateriju pa ti javim. 

Tnx za ovo do sada.

Extremna budala
12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus Pro55s

znaci ovako nepojmljivo mi je to da sastrane ima on/off prekidac za wairless ja ga stavim na off ali lampica jos svijetli
izvadio sam bateriju s maticne na deset sekundi i upalio i bez nje te je slucaj isti 
vratio nazad bateriju opet sve isto kako je bilo.

Extremna budala
12 godina
neaktivan
offline
Asus Pro55s

ovaj laptop ide iz problema u problem.

http://s3.postimg.org/5d2rowqgz/WP_20150403_010.jpg
http://s1.postimg.org/mi0wvjuwv/WP_20150403_016.jpg

kao sto sam predhodno napisao..znaci laptop nece da se upali sve dok se wirless lampica ne ugasi..cim se ugasila
laptop bi poceo sa radom.
ali desdio se sljedeci problem nakon nekoga vremena ( tocnije nekoliko sekundi bi se bios zamrzo.

ii tako malo po malo uz svo to zamrzavanje uspio sam podici windowse bez problema.

ali problem je slijedeci kada bi krenuo na internet i cim bi se bilo koji preglednik upalio sve bi se zamrzlo opet.
napisem dva slova i kraj.

drivere sam skido preko drugog računala.
i to je sve uredno instaliralo.

ali eto cim bi upalio preglednik ili bi radio 2 procesa odjednom sve bi zastekalo.
cpu pri radu radi na 10% - 40% kada je neka instalacija u pitanjuu.

pri radu croma ili nekog preglednika 7 - 15% 

Extremna budala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Asus Pro55s

Prekontroliraj RAM sa memtest-om (imaj na umu da iako prođe sve testove, svejedno more bit u kvaru i najjednostavnije ti je posudit ispravan RAM od nekog), možda je on u pitanju. Ako nije, najvjerojatnije je matična u kvaru.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus Pro55s
Ako si u mogucnosti istestiraj disk sa hard disk sentinelom
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice