ASUS X550JK sa windows 7 problem

poruka: 34
|
čitano: 9.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

 kad sam instalirao w7 kad ustekam bilo sta na usb ne reagira,invalid sam pa koristim touchpad mis koji sad nece prepoznat,pomoc neka?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Poskidaj drivere i instaliraj ih jer je moguce da win i nema bas sve il je nesto poslo krivo tijekom instalacije.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem
nicky.sl kaže...

Poskidaj drivere i instaliraj ih jer je moguce da win i nema bas sve il je nesto poslo krivo tijekom instalacije.

 2 puta sam reinstal radio,probat cu drivere

10 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

A da nisi mozda nesto smrda u biosu pa nebi bili lose uci u bios i staviti ga na default.

Moze lako bit da su i crkli usb ulazi

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

A može biti da nanoviji lapovi baš i ne j.... sedmicu. svi sada guraju 8.1. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem
nicky.sl kaže...

A da nisi mozda nesto smrda u biosu pa nebi bili lose uci u bios i staviti ga na default.

Moze lako bit da su i crkli usb ulazi

 sve je default

14 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Imaš 2 usb3 porta i jedan usb2, usb3 neće raditi dok se ne instalira, čipset ili grafika, tako da je najbolje instalaciju drivera početi sa čipsetom i grafikom , pa onda sve ostalo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem
ivo454 kaže...

Imaš 2 usb3 porta i jedan usb2, usb3 neće raditi dok se ne instalira, čipset ili grafika, tako da je najbolje instalaciju drivera početi sa čipsetom i grafikom , pa onda sve ostalo.

 hvala,probat cu

9 godina
neaktivan
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Ja sam juce kupio asus x550jk i prodavac u vemilu mi je rekao da na taj laptop nemre win 7 nego samo 8. A i na cdu sa driverima pise win 8 only.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem
Alanusis kaže...

Ja sam juce kupio asus x550jk i prodavac u vemilu mi je rekao da na taj laptop nemre win 7 nego samo 8. A i na cdu sa driverima pise win 8 only.

-taj model dolazi s predinstaliranim OSom, kao i hrpe drugih/modela/brandova ....

 

-ako je bez OSa/free/ne WIN.. tad mora biti kompatibilan. (može se instalirati željeni OS). Razlika je što proizvođač ima support, koji je tad ograničen, tad se korisnik mora snaći za potpunu funkcionalnost (ali ono što trgovci vole ubaciti, garancija.. to se tad ne može gubiti).

-problem je ugl u potrebi flashanja BIOSa, što je moguće iz win, .. naravno win8 jer support postoji samo za w8. Ponekad kad se takve stvari pročuju po EU, kad neka komisija to poveže, OEM-MS... i kad to nazovu tying.. tad MS iskešira parstomiliona. Do tad, juzer koji je kupio notebook s win8 ili za win8 i 'vrištećim reklamom', treba korstiti s win8 (ili se treba znati snaći, ne čuditi, jer takve su stvari u biznisu).

 

-trgovci nisu relevantni za procjenu dali npr win7 može gore.

-problem kod 99% 'kućnih korisnika' neke reinkarnacije win7 je ugl. (nepostojanje) UEFI boot, odgovarajući medij, osnovno znanje za podešavanje.

-ne forsirati korištenje 'pogrešne verzije' OSa za koju možda nikad neće postojati support proizvođača. Kad se kupi auto s benz.motorom tad se ne tanka dizel.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Ako na Asusovim sluzbenim stranicama postoje driveri za win 7 64bit tad znam da taj trgovac prica gluposti

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem

Ne znam. Moj nije dosao sa OS-om nego freeDos-om pa sam morao s rufusom bootat iso win8 na usbu i onda u Dos-u povuc i instalirat. I komp radi bez problema.

 

10 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Jednako bi radio i sa win 7 64bit

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Ja sam instalirao win 7 i shebao se..Morao sam stavit 8.1

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

evo ga nakon instalacije usb drivera sve radi,hvala svima na pomoci 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem

.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 13:56 (nicky.sl).
12 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

bok,

 

šta se sve treba isključit u biosu da se može instalirat win7 na ovaj lap ili se ne može sa dvd instalirat i mora ići preko usb-a?

 

meni zapne instalacija preko dvd-a kad započne instalacija i treba extractirat fileove od win7 i tu zapne

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem
batizg kaže...

bok,

 

šta se sve treba isključit u biosu da se može instalirat win7 na ovaj lap ili se ne može sa dvd instalirat i mora ići preko usb-a?

 

meni zapne instalacija preko dvd-a kad započne instalacija i treba extractirat fileove od win7 i tu zapne

 

 

 

 

 Koliko si cekao?

12 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

nakon nekog vremena javi grešku 0x80070017 koja se odnosi na bad media error ali dvd je ispravan,

 

win8.1 je odmah instaliran

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2015 8:47 (batizg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Flash bios na novu verziju. Nakon toga bi se trebala otvorit u biosu opcija da biras OS koji dižeš gore. Odabereš OS i dalje klasika. Ja sam tako riješio problem na novom Asus x552m, samo je mogla osmica gore, nakon flasha, otvorio opciju za win7 i digo ih bez ikakvih problema. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

stavim dns zadnji bios pa javim rezultate

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem

na mojem asusu x550jk su problem riješili driveri, koje sam manual instaliral s dvda jer launcher radi samo sa win8, nikakav flash biosa

12 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

koje drivere si morao instalirat?

 

ima zadnju verziju biosa tak da nije do biosa

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem

Neznam, ne sjecam se, al probaj ručno instaliravat jednog po jednog. Nemaš ih baš jako puno i skoro svi (osim mozda jednog ili dva) mogu na windows 7, to cak i pise na njima.  Jedino glupi launcher ne dozvoljava automatsku instalaciju. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem

Kaj ste onda zaključili? Jel jedini problem sa win 7 na ovom laptopu to da treba ručno poskidati neke drivere ili ima više problema?

12 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

ja sam frendu stavio win8.1 jer mu se zurilo pa nisam imao vremena isprobati to sa driverima da mogu stavit win7,

 

a na stranici postoje svi driveri potrebni za rad u win7 64

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

win7 radi na ovom laptopu jedino što drivere koje skinete sa stranice proizvođača morate spržiti na cd(ili dvd) jer po defaultu win7 na ovom laptopu nema driver za usb, za wlan, lan, pa jedini vam je ulaz u računalo CD (DVD).

bitno vam je da osposobite wlan i poslije toga windows update manje više sve povuče sa interneta.

 

Ovi koji ne mogu instalirati win7 na njega ili nemaju ispravan cd ili ne znaju

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

pozdrav...Kupio neki dan asus k555l laptop,instalirao sam windows 7 i sad mi se nece uopce spojit na internet,ni preko kabla niti wi-fi...Dali netko zna kako rijesit taj problem?

mmajer
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: ASUS X550JK sa windows 7 problem

Prepiši iz device managera hardware id za te komponente i netko će ti iskopat drivere ako ih ima...

 

Ako ne znaš kako, evo:

10 godina
offline
ASUS X550JK sa windows 7 problem

Molim pomoc. Kupio sam asus K555l instaliro win 7 , instaliro sam driver grafe,zvuk i za intel grafu.

Ali nikako nemogu instalirat driver za net i za usb. a ako nemogu na net nemogu naci drivere ,

a da odem na drugi laptop skinit oped nemogu prebacit na novi jer nemogu instalirat usb. 

Al sam skino na netu drivere i stavio na cd i instaliro i oped nista.

Jel bi mi neko mogo pomoci i dati mi link di da anadem drivere za internet i usb 3.0 i 2.0. Hcala

Radi se o ovom laptopu http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-f555lb-xo013d-core-i5-5200u-27ghz-ram-6gb-hdd-1000gb-geforce-940m-2gb-2-god-jamstvo-best-buy/F555LB-XO013D

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice