Baterije 18650

poruka: 24
|
čitano: 13.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Baterry

Eh... ovako... Imam staru bateriju laptopa koja je potpuno crklaa..... Sada trebao bih nabaviti 4 NOVE li-ionske ćelije od 3,7V i barem 2000 mAh svha.... gledao sam i vidim cijene su oko 200-300 kn.... dok u austriji ima za nekih 5 eura ne više...... Im li išta jeftinije u ZAGREBU... pomoććć

Treba mi z izradu baterije laptopa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

što je ovo bugovci...... 31 put čitano, a nitko da odgovori

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Baterije 18650

Ja sam narucio iz HK set baterija (4 baterije + punjac) za oko 100 kn. Baterije su cini mi se 3800 mAh

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

okej.. ali što i gdje je HK

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

ok... ali što je HK

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterije 18650
HK= hong kong...

a mozes is sam napraviti čelije... bez nekih većih problema... imaš na jutubu...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650
Evo još jedno pitanje Ovako imam 2 baterije od laptopa s tim da jedan ima 14.8V i 8 ćelija, a druga 10.8V i 9 ćelija..... u ovoj bateriji s 8 ćelija sve rikava...... a ova s 10.8 sve 5.... Pitam bi li se moglo prebacit 8 baterija sa "zdrave" baterije na ovu koja je riknuta.... Jel mislim da je problem u VOLTAŽI, čuo sam da baterija neće radit ako ima ev u ovom slučaju (9.6V)
MOLIM BRZ ODGOVOR HITNO MI JE
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

ipak nisu bugovci baš neke pametne glave, kad se problem tiče.....

čitano prek 100 puta i ništa od mog odgovora

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 15:38 (dANCHY).
Moj PC  
0 10 hvala 0
15 godina
offline
Baterije 18650

Ebay je tvoje rijesenje. Kako ti nismo odgovorili. U chipoteci svaka baterija dodje 90-ak kn. Na internetu ih kupi za sicu!

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Baterije 18650

Može se i to učiniti (iskoristiti ispravne ćelije iz neke druge baterije), ali oprezno. Naime, ćelije koje ćeš koristiti moraju imati minimalno onoliki kapacitet koliki su imale ćelije u staroj bateriji, i naravno biti istog nazivnog napona.

Ne trebam napominjati da Li-ion ćelije moraš pažljivo spajati, jer u slučaju kratkog spoja ili prevelike struje i završnog napona punjenja može doći do eksplozije i požara.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 15:42 (KaeR).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Baterije 18650

Brkaš stvari....svaka ćelija ima 3.7v u bateriji 14.8v su ćelije spojene 2paraleno*4 serija....(s paralenim spajanjem ćelija povećava se kapacitet a s serijskim napon)dakle 4*3.7=14.8. Na tebi je da samo ćelije spojiš unutar baterije točno onako kako su bile.Jasno je da ćelije moraju bit li-ion.To možeš proverit s instrumentom ako bi ćelija imala oko 1.2 volta od druge baterije (što ja pretpostavljam 1,2*9=10,8) onda to nije li-ion ćelija i to ne možeš stavit u drugu bateriju

 

15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

ne u ovoj s 14.8V ti je 8 ćelija i svak aima 1.85V

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterije 18650
lucco85 kaže...

Brkaš stvari....svaka ćelija ima 3.7v u bateriji 14.8v su ćelije spojene 2paraleno*4 serija....(s paralenim spajanjem ćelija povećava se kapacitet a s serijskim napon)dakle 4*3.7=14.8. Na tebi je da samo ćelije spojiš unutar baterije točno onako kako su bile.Jasno je da ćelije moraju bit li-ion.To možeš proverit s instrumentom ako bi ćelija imala oko 1.2 volta od druge baterije (što ja pretpostavljam 1,2*9=10,8) onda to nije li-ion ćelija i to ne možeš stavit u drugu baterij

ovako ja bih sada trebao spojiti paralelno da povećam kapacitet, a to i nije sad fuulll bitno... a ako spojim serijski dobivam veći napon što bi onda kolko iznosilo (ako su 8*12.V što bi bilo 9.6V jelda)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Baterije 18650

Gore sam lijepo objasnio zašto baterija ima 14.8v s 8 ćelija....proguglaj vidit ćeš da li-ion ćelija ima 3,7v.

Ako je izmjereno 1,85 znači da je baterija potpuno prazna....

14 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

Vidi ovaj čaroban gumb!

Nemoj pisati duple postove! Nemoj pisati duple postove!
 

(Ako svijetli zeleno, ne znači da sam tu)--- http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1380237
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

nebi ni punjenje radilo ako su ćelije 1,2v tj struja punjenja bi bila dovoljno velika da izgori sklop punjenja(ovo je pretpostavka ne drži me za riječ) ali stvar nebi radila(to je sigurno)

Zašto ne narućiš preko e-baya 18650 ćelije, ako ti je hitno naruči preko dhl dođe unutar 3-4 dana, koštaju nekih 70-80kn+ dhl

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Baterije 18650
lucco85 kaže...

nebi ni punjenje radilo ako su ćelije 1,2v tj struja punjenja bi bila dovoljno velika da izgori sklop punjenja(ovo je pretpostavka ne drži me za riječ) ali stvar nebi radila(to je sigurno)

Zašto ne narućiš preko e-baya 18650 ćelije, ako ti je hitno naruči preko dhl dođe unutar 3-4 dana, koštaju nekih 70-80kn+ dhl

 hehe... ebay zahtjeva paypal a u to se još ne upuštam

15 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

Jel mi mogu oni to zamjenit ćelije u Baerijskom centru u đorđićevoj i po kojoj cijeni ako znate

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Baterije 18650
dANCHY kaže...

Jel mi mogu oni to zamjenit ćelije u Baerijskom centru u đorđićevoj i po kojoj cijeni ako znate

Kako bi mi to trebali znat. Nazovi i pitaj.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
10 godina
neaktivan
offline
Baterije 18650

Moze neka preporuka za 18650 baterije sa eBaya, koristio bi ih za powerbank, narucivao sam ovakve   nemaju pravi kapacitet i ne valjaju nista, napune mobitel samo 7% i vrlo su lagane u ruci

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Baterije 18650
next'24 kaže...

Moze neka preporuka za 18650 baterije sa eBaya, koristio bi ih za powerbank, narucivao sam ovakve   nemaju pravi kapacitet i ne valjaju nista, napune mobitel samo 7% i vrlo su lagane u ruci

 Originalni LG, Samsung, Panasonic (malo teže), a ostalo zaboravi, ostalo su lažnjaci....

Kruha i igala...
6 godina
offline
Baterije 18650

Jel tko kupovao na ebayu više 18650 ćelija, iz EU? Kako to ide sa poštom, jer ipak je litij u pitanju. Vidio sam ima i u Nizozemskoj stranica, možda šalju.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 0:21 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Baterije 18650
cvaja997 kaže...

Jel tko kupovao na ebayu više 18650 ćelija, iz EU? Kako to ide sa poštom, jer ipak je litij u pitanju. Vidio sam ima i u Nizozemskoj stranica, možda šalju.

 

nkon.nl ti je vjerojatno najbolja i najpouzdanija stranica za batke u EU (ako si na njih mislio pod "Nizozemska")... pola vape svijeta koji drži do sebe od tamo naručuje batke (bar ako se kupuje više komada odjednom jer je tada isplativije nego kod nas :)

dostava zna bit nešto sporija, ali su pouzdani...

 

kod nas imaš solidnih baterija po provjerenim vape shopovima pa si malo pogledaj - tipa JuiceDoctor (vjerojatno najpovoljniji), Parilica, Puffkalica,...

 

ovisi i kakve ti točno trebaju... pretpostavljam da ako je za laptop da ti ne trebaju baš neke preko 10A (kakve mi koji koristimo vape uređaje uglavnom koristimo, tj. 10-30A, ovisno o uređaju)

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 1:22 (60nine).
6 godina
offline
Baterije 18650

E bike.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice