Dual grafička u laptopu

poruka: 11
|
čitano: 6.116
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dual grafička

 Pozdrav ekipa, 

 

e ovako, danas sam kupio novi laptop, DELL Inspiron 5748

 

problem je sljedeći (ako je to problem)

 

Instalirao sam sve drivere i kada sam probao instalirati grafičku (nVidia GeForce 820M 2Gb) pojavio se problem, neče mi pokrenuti instalaciju dok se neinstaliraju driveri od intergirane grafičke ( neka Intel HD 1Gb). Nakon što sam instalirao intelovu grafičku uspio sam instalirati i nVidiu, ali svudgje mi sad piše da je primarna grafička Intel, a ne nVidia, dali je to problem ? dali integrirana vrti sve dok nepokrenem igricu pa onda pali nVidiu, ili što već? Kod windows expirience indexa mi je jako loša ocjena, što je pretpostavljam problem što vrti integriranu, a ne pravu grafu?

 

hvala na pomoći unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dual grafička
Tako je sve kao sto si rekao
9 godina
offline
Dual grafička u laptopu

Otvori nVidia GeForce Experience i tamo si možeš namjestiti koje aplikacije ti rade sa intregriranom karticom, a koje sa nVidiom.

Po deafultu, glavna kartica je integrirana dok se ne pokrene igra ili neka grafički zahtjevnija aplikacija.

 

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dual grafička
manzzetta kaže...

 Pozdrav ekipa, 

 

e ovako, danas sam kupio novi laptop, DELL Inspiron 5748

 

problem je sljedeći (ako je to problem)

 

Instalirao sam sve drivere i kada sam probao instalirati grafičku (nVidia GeForce 820M 2Gb) pojavio se problem, neče mi pokrenuti instalaciju dok se neinstaliraju driveri od intergirane grafičke ( neka Intel HD 1Gb). Nakon što sam instalirao intelovu grafičku uspio sam instalirati i nVidiu, ali svudgje mi sad piše da je primarna grafička Intel, a ne nVidia, dali je to problem ? dali integrirana vrti sve dok nepokrenem igricu pa onda pali nVidiu, ili što već? Kod windows expirience indexa mi je jako loša ocjena, što je pretpostavljam problem što vrti integriranu, a ne pravu grafu?

 

hvala na pomoći unaprijed

Ti hibridni sustavi su i namjenjeni da integrirana grafička kartica odrađuje većinu posla a diskretna odrađuje samo zahtjevnije stvari. U postavkama nVidia Control panela odrediš koji će se program vrtiti s diskretnom grafičkom i to je to. Vodi računa da diskretna grafička brše potroši bateriju tj. nemoj pretjerivati s programima koji će se vrtiti na njoj.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Dual grafička u laptopu

Meni kad sam duze na bateriji nece da prebaci na diskretnu nazad kad se prikljucim na kabel. Ima neko taki prob jos? Asus g750jz.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Dual grafička u laptopu

imam ja u hp laptopu isto intelovi i radeonovu grafičku, i uz drivere od laptopa mi se instalira i neki program preko gojeg mogu kontrolirat koja ce grafa sto pokretat i to je vrlo jednostavno.....

mislim da bi se i tebi zajedno s driverima trebao instalirat takav program....

jurehabs
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dual grafička u laptopu

Prvi put se sad susrećem s time, pa reko da provjerim. Instalirao sam onaj nVidi-a control centar, i tamo mi piše da integrirana grafička nije kompatibilna sa nVidia 3D menađerom, wtf ?? Nisu valjda stavili 2 grafe koje nisu kompatibilne ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dual grafička u laptopu

Integrirana je od intela ne od nvidie.

Tj. kako će biti kompatibilna sa nvidia 3D managerom ako nije nvidia već intel? A osim toga ni ne rade istovremeno pa ni ne moraju biti kompatibilne, svaka radi u svoje vrijeme. Za intelovu imaš posebna podešenja aka grafička svojstva, grafičke mogućnosti...

 

Nvidiu koristiš kod igara ili kod video renderinga recimo. Za sve ostalo: aka surf ili filmove je dovoljna i intelova. 

Na integriranoj se lap manje grije, manje buku radi i općenito baterija na taj način dulje traje. 

 

S tim da ta GT 820M i nije Bog zna što da bi i imao neku visoku ocjenu anyway. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 9:39 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dual grafička u laptopu
Oldy kaže...

Integrirana je od intela ne od nvidie.

Tj. kako će biti kompatibilna sa nvidia 3D managerom ako nije nvidia već intel? A osim toga ni ne rade istovremeno pa ni ne moraju biti kompatibilne, svaka radi u svoje vrijeme. Za intelovu imaš posebna podešenja aka grafička svojstva, grafičke mogućnosti...

 

Nvidiu koristiš kod igara ili kod video renderinga recimo. Za sve ostalo: aka surf ili filmove je dovoljna i intelova. 

Na integriranoj se lap manje grije, manje buku radi i općenito baterija na taj način dulje traje. 

 

S tim da ta GT 820M i nije Bog zna što da bi i imao neku visoku ocjenu anyway. 

 

 

neznam ja, zato i pitam ;) Reko nisu valjda stavili 2 nekompatibilne grafe da rade zajedno :D

 

A čuj, mislim da bi trebala imat veću ocjenu od 5.1 ?? S obzirom da mi je Tošiba imala 6.7 ocjenu, a star laptop 3 godine

9 godina
neaktivan
offline
Dual grafička u laptopu

ajde da i tu pitam..

znaci pada mi fps u igri kad sam na bateriji .. bilo je ok do novog drivera cak sam vratio i na stari al isto sranje..
sve mi je na high perf. .. i na grafi ( gt 740m)  i na laptopu kad igram..

bateriju ne mogu vaditi a bas da sam stalno na struji ne bu dobro  :)

dal ima jos nekaj kaj sam fulao jer vise ne znam kaj gdje sto i kako..

tnx

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dual grafička u laptopu
Nema veze ako si stalno na struji. Nove pamentne baterije se nece cijelo vrijeme puniti , tako da ako te je strah za bateriju neka te ne bude.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice