Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

poruka: 42
|
čitano: 14.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Alienware m18x r2

Dobar dan,

Ovo je moj prvi post na Forumu,zato cinite kuco...:))

Misija je jednostavna: Kupnja "Alienware M18X" u HR

Malo moj Background;

Moj prvi Alienware laptop je M11X,kupljen preko HID Evolution.

Osnovna konfiguracija je iznosila 800usd setup preko HID-a sa postarinom 1450usd.
Jos dan danas se jezim iskustva sa carinom (Split) majstor je otvorija Dell Shop te prema spec. racuna izlistavao upgrade.
Nakon 1h mrcvarenja trazi dozvolu za radi. frq,zahvaljujuci Forumu na ovo sam bija spreman,
No dobro,to je moje iskustvo siguran sam da je netko prosao bolje.
Da skratim,zelio bih pdjeliti iskustvo kupnje kao i moguce komplikacije,
Lp


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Chapter I
Prije par mj dobija sam emali od PBZ card kao korisnik Amex-a obavjest o novoj usluzi called; GlobalShop wtf..
Jeste li znali da GlobalShop čini Vašu kupnju u SAD-u sigurnom, jednostavnom i bezbrižnom te pri tome nudi korisna rješenja?

Kako kupovati
Detaljni vodič upućuje Vas u to kako kupovati online u SAD-u te kako da Vam kupljeni artikli budu dostavljeni do Vašeg doma.
Kalkulator
Može Vam dati okvirnu procjenu ukupnih troškova dostave do Vašeg doma. Okvirna procjena uključuje osiguranje pošiljke i carinske pristojbe,blablabla..etc
Hm,usluga je manje/vise transparentna za konfiguraciju od 2500usd treba izdvojiti oko 900usd (attachment) sto i ne zvuci tako lose za 7970 Crossfire
Total: 3400 usd x 5.8 = 19720kn ,nije lose uzimajuci u obzir konf Instar-informatika
mada ova dolazi sa SSD 256 Total damage: 23499kn mada neki za isti setup traze nevjerovatnih 27999Kn!!!
Kalkulator
Može Vam dati okvirnu procjenu ukupnih troškova dostave do Vašeg doma,nisam zadovoljan sa okvirnim procjenama jer kod nas(HR) takav okvir redovno....... Idemo sad postavljati pitanja prije bilo kakvog zakljucka.
to customerservice
Hi
In near future my plan is to purchase Alienware Mx17/18 from Dell USA,
can you pls confirm that shipping address is correct (pls see
attachment ‘’Adr.jpg”)
On yours web page for Croatia VAT is 23% in mean time the gov.
increase to 25%,can you pls confirm total for 2500usd (pls see
attachment “Ship Cal.jpg”)
Brgs
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Chapter II
Skriveni troskovi....

Prvi mail to GlobalShop je poslan prije 7d and no reply...danas sam napravio fwd.....
Uz malo pretrazivanja po njihovim stranicama nadem da je za HR dostavljac Saga-Express;
Prvi mail poslan prije 7d;

Dobar dan,
Namjeravam kupiti laptop preko GlobalShop usluge,vjerovatno ste imali
slicnu situaciju pa bih zelio znati tocnu cijenu kao i moguce komplikacije.
Ovo je okvirni izracun GlobalShop-a
Dell/Alienware MX18
Product Value 2580 usd
Weight 8.17kg
Package dimension Lenth 53cm With 20cm Height 44cm
Shipping Costs 211 usd
Customs and Courier 717.27usd
Insurance 48usd
Total 976.27usd
Lp

No replay.....danas ponovno fwd
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Chapter II
Skriveni troskovi.......
Dok cekam nekakav info...idem pokusati napraviti nekakvu simulaciju troska iz gornjeg primjera.
Dell 2580usd
Shipping costs: 211 usd
Insurance: 48 usd
Total: 2839 usd, (cinjenica je carina udara na total,iznos robe + troskovi postarine)ovaj iznos carina pretvara u Kn 2839 x 5.8 = 16466 kn te udara 25%PDV sto znaci 16466 + 4116 = 20582Kn,
U gornjem primjeru stoji: Customs and Courier 717.27 x 5.8 sto iznosi 4160Kn,posto na stranicama GlobalShop za HR stoji da je PDV 23% idemo kompenzirati: 16466 + 23%(3787Kn) = 20253Kn
Sto znaci Carina 3787Kn VS Courier 373Kn
Konacno;
Total + carina (PDV only) = 20582Kn + Courier 373 Kn = 20955Kn

Ali........izvuceno iz Carina.hr

Ostali troškovi postupka
Osim carinskog duga (carina, PDV i eventualno trošarina) – koje obračunava i naplaćuje carinska služba i koji su prihod Državnog proračuna, kod uvoza robe putem poštanskih pošiljka ili pošiljaka koje se dopremaju putem kompanija brze dostave, mogu nastati i dodatni troškovi za uvoznika (primatelja pošiljke).
Ti dodatni troškovi su uobičajeno troškovi poštanskog posredovanja, manipulacija s robom, troškovi otpremnika za ispostavljanje carinske deklaracije (ako je propisano) i drugi troškovi koje naplaćuje pošta, kompanije brze dostave te otpremnici, odnosno druge pravne osobe koje vrše dopreme robe iz inozemstva i/ili ispostavljanje deklaracije .
Ti troškovi su propisani tarifama i cjenicima navedenih osoba, te ih carinska služba ne obračunava, ne naplaćuje i na njih nema utjecaja.
Stoga, savjetujemo građanima da se prije naručivanja robe iz inozemstva uz korištenje različitih web servisa, cjelovito i iscrpno informiraju o uvjetima pružanja usluga prijevoza, dopreme i posredovanja u carinjenju takve robe i poglavito cijenama pružanja takvih usluga, kod kompanija putem koje će roba biti dostavljena.

Ali........

Novosti - Pooštrena su pravila uvoza te je potrebno imati sve upute na hrvatskom jeziku.

http://www.vecernji.hr/vijesti/konacno-uvoz-laptopa-mobitela-e-citaca-bit-ce-jeftiniji-brzi-clanak-382429
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Javi se ovlaštenom distruberu:
ASBIS Croata

 

Vjerovatno mogu nabaviti bilo koji AlienWare po narudžbi,

vjerovatno bi morao ostaviti nekakav polog, ali vjerovatno će te ispasti jeftinije nego da plaćaš carinu (karinu). 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Chapter II
Skriveni troskovi....
Total + carina (PDV only) = 20582Kn + Courier(???Kn),

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/narucivanje-iz-inozemstva/748.aspx?page=1

2. Jedinstvena carinska deklaracija podnosi se u svim ostalim slučajevima. Jedinstvenu carinsku deklaraciju može popuniti i podnijeti svaka osoba koja nastupa u svoje ime i za svoj račun. Carinska deklaracija popunjava se sukladno pravilima propisanima Pravilnikom o uporabi obrazaca pri provedbi Carinskog zakona (Narodne novine br. 176/03) i naputcima Carinske uprave. Uobičajeno je, međutim, da s obzirom na složenost postupka carinjenja općenito, a u ovom smislu osobito popunjavanja carinske deklaracije i podnošenja pripadajućih isprava, carinsku deklaraciju podnose opunomoćenici (ovo najčešće bude kurirska služba koja dostavlja pošiljku, gdje im se zapravo daje takva punomoć, a onda oni to odrade kako odrade pa zato troškovi nekad budu astronomski!)

Takoder ima tu jos,..poredovanja pri uvozu, bankovne garancije, manipulativnih troskova, skladistenje i slicnih piz...ima li tko iskustva sa ovim?


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Imam jedno pitanje {#}

Dali ste kojim slučajem iz Osijeka ili možda imate neke veze s tim gradom (milsim na fakultet) ?

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Btw..

Carina FAQ

Može li fizička osoba sama podnijeti JCD carinskoj službi, ili mora angažirati špeditera

Fizička osoba može, ukoliko podnosi i robu, podnijeti carinsku deklaraciju, isključivo ako je podnosi u svoje ime i za svoj račun, a radi se o izvozu ili uvozu robe nekomercijalne naravi za osobne potrebe odnosne fizičke osobe. Iako se u pravilu fizičke osobe pojavljuju kao deklaranti u putničkom prometu kada usmeno deklariraju robu koju unose ili iznose, nema zapreka da, ukoliko poznaju carinske isprave, i pravila popunjavanja, podnesu pisanu carinsku deklaraciju radi carinjenja robe nekomercijalne naravi.

No, upozoravamo kako je podnošenje carinske deklaracije iznimno složeno te uključuje poznavanje kompleksnih propisa, a ujedno podrazumijeva i odgovornost deklaranta, tj. osobe koja podnosi JCD, za točnost i istinitost svih podataka, pa tako i ispravno navedenu tarifnu oznaku za odnosnu robu, carinsku vrijednost, obračun carine i PDV-a, itd., odnosno netočno deklariranje povlači prekršajnu odgovornost.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

{#}Ne,Sibenik (Eng kyb)

15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

{#} Plan je iscrpiti sve moguce opcije,pa cak ukluciti i daljnu rodbinu USA,Germany,slijedeci tjedan idemo na domace distributere {#}

 
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Btw.....

 

Carina FAQ

 

Uvoz osobnih računala, laptop-a, mobitela, GPS uređaja i druge RiTT opreme

Pod RiTT opremom se podrazumijeva:

„telekomunikacijska terminalna oprema“, obzirom da “omogućuje komunikaciju na način da se priključuje, izravno ili neizravno, bilo kojim putem na sučelja javnih elektroničkih komunikacijskih mreža“ (jer uključuje modem za priključivanje na telefonsku mrežu), te „radijska oprema“ ako „omogućuje komunikaciju odašiljanjem i/ili prijamom radijskih valova“ (ako uključuje bežični modem ili bežičnu komunikaciju s perifernim jedinicama, npr. s mišem).

Prilikom uvoza određenih uređaja koji imaju mogućnost spajanja na Internet ili drugu bežičnu komunikaciju s središnjom jedinicom, kao što su GPS uređaji, osobna računala, laptop, mobiteli, sustavi za nadzor (nadzorne kamere spojene bežičnim sustavom s unutarnjom jedinicom i sl.), sukladno Uredbi o određivanju robe koja se izvozi i uvozi na temelju dozvola (NNRH, broj 77/2010 i 114/2011), za najveći broj takvih roba bila je pripisana obveza pribavljanja dozvole za uvoz.

Međutim, od 01. ožujka 2012. godine, nakon izmjena odredbi spomenute Uredbe o određivanju robe koja se izvozi i uvozi na temelju dozvola („Narodne novine“, broj 25/2012), dozvole više nisu potrebne za uvoz telefonskih aparata, uključivo i bežične, odašiljače za radiodifuziju ili televiziju, te radare i radionavigacijske uređaje.

No i nadalje postoji obveza provedbe mjera provjere značajki proizvoda pri puštanju robe u slobodan promet sukladno propisima o tehničkim zahtjevima za proizvode i ocjenjivanju sukladnosti, odnosno pripisani su tehnički zahtjevi za RiTT opremu, postupak ocjenjivanja sukladnosti te označavanje RiTT opreme oznakama sukladnosti u skladu s odredbama Zakona o tehničkim zahtjevima za proizvode i ocjenjivanju sukladnosti (NNRH, broj 20/10) i Pravilnika o radijskoj opremi i telekomunikacijskoj terminalnoj opremi (NNRH, broj 25/2012).

Fizička osoba može, za vlastite potrebe, uvoziti RiTT opremu koja udovoljava odgovarajućima zahtjevima iz navedenog Pravilnika i koja je, između ostaloga, označena propisanom oznakom sukladnosti (oznakom sukladnosti „C“ ili europskom oznakom sukladnosti „CE“). Detaljnije informacije o uvozu mogu se naći na web stranicama www.hakom.hr.

Više informacija o pravilima postupka carinjenja poštanskih pošiljaka možete pronaći na linku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 21:47 (nesiba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Moguce tegobe?

HAKOM Priopcenje za medija

http://www.hakom.hr/default.aspx?ID=995

Proizvođač ili osoba odgovorna za stavljanje RiTT opreme (Gdje spadaju i prijenosnici) na tržište Republike Hrvatske obvezna je korisniku prigodom prodaje osigurati upute za uporabu na hrvatskom jeziku, opis tehničkih značajki, podatke o vrstama sučelja na koja se oprema može priključiti te istaknuti upozorenje o mogućim ograničenjima uporabe radijske opreme, odnosno potrebi pribavljanja propisane dozvole za uporabu radiofrekvencijskog spektra, kao i izjavu o sukladnosti s bitnim zahtjevima.

Narode novine

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_02_25_645.html

DODATAK 1.
UNUTARNJA KONTROLA PROIZVODNJE
1. Ovaj Dodatak opisuje način ocjenjivanja sukladnosti u kojem proizvođač ili njegov ovlašteni zastupnik osigurava i izjavljuje da RiTT oprema udovoljava bitnim zahtjevima iz članka 4. ovoga Pravilnika. Proizvođač ili njegov ovlašteni zastupnik obvezan je izdati Izjavu o sukladnosti i svaki uređaj označiti oznakom sukladnosti iz članka 11. ovoga Pravilnika.
2. Proizvođač mora pripremiti tehničku dokumentaciju iz točke 4. ovoga Dodatka, koju su on ili njegov ovlašteni zastupnik obvezni čuvati u razdoblju od najmanje deset godina od dana proizvodnje posljednjeg takvog uređaja, te je dati na uvid nadležnom inspektoru, u skladu s njegovim zahtjevom.
3. Ako ni proizvođač, niti njegov ovlašteni zastupnik nemaju sjedište u Republici Hrvatskoj, obvezi davanja na uvid tehničke dokumentacije nadležnom inspektoru podliježe osoba koja stavlja RiTT opremu na tržište Republike Hrvatske.
Ovo bi moglo stvoriti problem,treba provjeriti dali su jos vazece dozvole izdane od HAKOM-a za Alienware,
Upustva na HR jeziku?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Chapter II
Skriveni troskovi...

Evo i odgovora od Sage...

Postovani g,

Tesko je unaprijed izracunati bas sve troskove.
Na laptop nema carine ali PDV je 25% i kod carinjenja morate platiti uslugu speditera.
U bazu za izracun idu i transportni troskovi.

Lijep pozdrav,

Vlado Stepanic
SAGA EXPRESS d.o.o.
ZAGREB, CROATIA
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

svoj laptop sam uzeo isto sa HID evoutiona

 

 

17x R4 sa 7970m bazna konfiguracija 2100$ sa poštarinom....

 

 

samo moja je sreća jer sam trenutno u Američkoj bazi..... pa mi je to dostavljeno kao da sam u USA....

 

 

a u HR bi me taj model izašao oko 20000kn sa pdvom i dostavom.... tako da sam odustao....

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Vojnik,neka te Sv.Mihovil cuva,nadam se da ste bolje opremljeni nego mi prije 18g..:)
Slazem se da je nerazumno kupovati kod nas,ali me najvise zivciraju dostavne sluzbe...Teoretski uz laptop se moze dobiti i popust + PDV ispada dosta povoljnije nego kod domacih distributera.
Ali dostavne sluzbe su obavijene maglom...

Btw,Jeli postoji mogucnost da se jedan donese nako ispod ruke...:)

Lp
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Idemo postavljati pitanja administraciji;
To Carina Helpdesk;
Postovani,

Planiram uvesti prijenosnik Alienware P12E (M18X) za koji je vec
izdano odobrenje za uvoz i stavljanje na trziste od strane HAKOM-a

Medutim 1/3/2012 doslo je do izmjene zakona za RiTT opremu?

Lijep pozdrav

Odgovor;
Poštovani,
Uvoz osobnih računala, laptop-a, mobitela, GPS uređaja i druge RiTT opreme
Pod RiTT opremom se podrazumijevaju:
„telekomunikacijska terminalna oprema“, obzirom da “omogućuje komunikaciju na način da se priključuje, izravno ili neizravno, bilo kojim putem na sučelja javnih elektroničkih komunikacijskih mreža“ (jer uključuje modem za priključivanje na telefonsku mrežu), te „radijska oprema“ ako „omogućuje komunikaciju odašiljanjem i/ili prijamom radijskih valova“ (ako uključuje bežični modem ili bežičnu komunikaciju s perifernim jedinicama, npr. s mišem).
Prilikom uvoza određenih uređaja koji imaju mogućnost spajanja na Internet ili drugu bežičnu komunikaciju s središnjom jedinicom, kao što su GPS uređaji, osobna računala, laptop, mobiteli, sustavi za nadzor (nadzorne kamere spojene bežičnim sustavom s unutarnjom jedinicom i sl.), sukladno Uredbi o određivanju robe koja se izvozi i uvozi na temelju dozvola (NN, broj 77/2010 i 114/2011), za najveći broj takvih roba bila je pripisana obveza pribavljanja dozvole za uvoz.
Međutim, od 01. ožujka 2012. godine, nakon izmjena odredbi spomenute Uredbe o određivanju robe koja se izvozi i uvozi na temelju dozvola („Narodne novine“, broj 25/2012), dozvole više nisu potrebne za uvoz telefonskih aparata, uključivo i bežične, odašiljače za radiodifuziju ili televiziju, te radare i radionavigacijske uređaje.
No i nadalje postoji obveza provedbe mjera provjere značajki proizvoda pri puštanju robe u slobodan promet sukladno propisima o tehničkim zahtjevima za proizvode i ocjenjivanju sukladnosti, odnosno pripisani su tehnički zahtjevi za RiTT opremu, postupak ocjenjivanja sukladnosti te označavanje RiTT opreme oznakama sukladnosti u skladu s odredbama Zakona o tehničkim zahtjevima za proizvode i ocjenjivanju sukladnosti (NNRH, broj 20/10) i Pravilnika o radijskoj opremi i telekomunikacijskoj terminalnoj opremi (NN, broj 25/2012).
Fizička osoba može, za vlastite potrebe, uvoziti RiTT opremu koja udovoljava odgovarajućima zahtjevima iz navedenog Pravilnika i koja je, između ostaloga, označena propisanom oznakom sukladnosti (oznakom sukladnosti „C“ ili europskom oznakom sukladnosti „CE“). Detaljnije informacije o uvozu mogu se naći na web stranicamawww.hakom.hr.
S poštovanjem,
Carinska uprava RH

Wtf..zasto jednostavno ne mogu reci treba vam TO I TO,no dobro
Ovo mi zvuci poznato; (oznakom sukladnosti „C“ ili europskom oznakom sukladnosti „CE“).

To:
Regulatory_Compliance@dell.com


Hi,
pls,need a copy of the original CE Declaration of Conformity for Alienware M18X R2 P12E
Brgs


Odgovor;
We have attached the CE documentation for your requested product.
Please let us know if we can be of further assistance
Ha,bio sam uvjeren da cert. moze dobiti samo Dell zastupnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Dobar dan,


Hvala na brzom odgovoru,

Mene bi zanimalo tocno koje papire trebam imati sa sobom kad dobijem poziv od Carine.

Takoder imam CE certi od Della koji vam saljem u attachmentu.

Negdje sam procitao da su uvjeti postozeni i da uredjaj treba imati upustva za upotrebu na HR jeziku,dali je ovo isto uvjet prilikom uvida u potrebnu dokumentaciju za odredivanje carinskog duga.


Lijep pozdrav
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Carina;

Poštovani,
Ako naručujete za svoje osobne potrebe onda vam je taj certifikat dovoljan.
Dokumentacija kojom se određuje carinski dug je račun.

LP;

Carinska uprava RH

Interesantno,ovdgovor sam dobio u roku od 60sec
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
U meduvremenu posto SAGA express ne odgovara na upit o mogucem trosku, indentican sam poslao Fedex zastupniku u HR
 
Poštovani gospodine,
 
Zahvaljujemo na Vašem upitu.
Na ukupnu vrijednost laptopa od 2.839,00 USD prema te
čaju USD od ovog tjedna prilikom carinjenja plaća se samo PDV i to bi bilo u iznosu od 4.119,50 kn.
Ujedno kako se radi o carinskoj robi obračunavaju se troškovi carinskog skladišta za pakete do težine od 10,00 KG u iznosu od 189,00 kn + PDV,
trošak skladišne manipulacije u iznosu od 100,00 kn + PDV te trošak bankovne garancije u iznosu od 77,24 kn.
 
Ukupni troškovi carinjenja iznosi bi cca 4.560,00 kn.
Za sva dodatna pitanja stojim Vam na raspolaganju.
Srdačan pozdrav,
 
Ocekivao sam damage od 1500kn kad ono manje od <500kn,nisam bas siguran da se isplati muciti za 441kn ali idemo viditi zbog cega je JCD tako kompicirana.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

To Carina;

 

Postovani,
Hvala na brzom odgovoru,jos jedno pitanje..
Po važećem zakonu o trgovini fizička osoba ima pravo kupovati isključivo za svoje potrebe - koliko shvacam vrijednost nije ograničena - samo je razlika u proceduri carinjenja robe do 5000 kn carini se u skraćenom postupku, a preko 5000 kn stranku se upućuje u redovan postupak carinjenja što uljkučuje uslugu speditera.(kojeg ja zelim izbjeci)
LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Chapter II
Skriveni troskovi....nastavak
 
Mislim da se ovaj Chap. moze zakljuciti;

Za 2580usd se moze dobiti osnovna konfiguracija sa ati 7970 crossfire
Za 259usd shipping
Total;2839 usd

U Kn;

2839usd = 16466Kn,

4119.5kn PDV,

450kn usluge speditera,

Total;21035kn teoretski ova cijena nudi ustedu od 2500 do 7000kn zavisno o trenutnoj ponudi na HR trzistu.

Takoder postoji alienware.de koji istu konfiguraciju nude za 2509Eur = cca 3257Usd,mislim da zivimo na krivom kontinentu.

Btw,svaki komentari su dobro dosli kao i iskustva.

Jedan od ovih dana cemo obraditi i ostale, Asus,Clevo,Sager,etc

 

Chapter III
Domaci distibuteri...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Slao sam kutiju kući iz baze...

 

 

preko DHLa,

 

 

dhl mora obavit sve troškove.... ili hr pošta...

 

 

tako da mislim da onda možda ni nema potrebe za traženjem špeditera.... mislim tako je bilo barem kod nas prije... kad sam uzimao sa ebaya.... a i sad....

 

 

u biti samo dobiješ poziv da dostaviš iznos kojim se predmet tereti..... i pošta odradi sve ...

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Tako je do 5000Kn nema problema,ide se u skracenu C proceduru,problem je za iznose vece od 5000Kn..

 

Ako imate vremena moze li jedan review za M17X,negdje sam citao da ima problema sa 7970 ali vecinom za crossfire,

 

Za M18X znam da je 90% raden od Al,kakav je build quality za M17X?

 

Lp

15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Chapter III

Domaci distributeri....

 

Webshop1...

Poštovani,
 
Dobili smo odgovor od dobavljača,
 možemo dobaviti model;
 DELL ALIENWARE M18x / Core i7 3610QM, DVDRW DL, 16GB, 256GB SSD + 1000GB, GeForce GTX 675M, 18,4" LED, G-LAN, BT, kamera, HDMI, eSATA, USB 3.0, Windows 7 Home Premium 64-bit, crni MPC   27.999,00.. {#}
 
Isti će uskoro doći na stanje i ako želite možemo sastaviti ponudu.


webshop2...

Dobar dan,
 Nadam se da me niste zaboravili,izgleda da ste Vi jedini shop koji
 moze nabaviti uredaj po razumnoj cijeni,ako postoji takva.
 Identicna konfiguracija M18X (kod vas 23499kn) se nudi za 27999Kn!!!
 
Lp
 
webshop2..Odgovor

Postovani
 
nismo zaboravili ali ne mozemo dobiti ponudu od Della radi nekih internih promjena na tom modelu do ponedjeljka
 
Ovaj model koji imamo na web stranici

***********************************************
 
Dolazi sljedeci tijedan i imamo jedan slobodan
 
Dok za ostale komponente cekamo ponudu
 
Srdacan pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Hi!

 

 

kvaliteta izrade je odlična....... uzeo sam si crnu varijantu... iako je i crvena bila privlačna... al ipak.... da me sin nezeza da mi je ženski laptop....

problema nemam nikakvih za sad (iako ih je bilo)..... iako ga baš u ovom svom Fobu nemam priliku ni isprobat kako treba.... ali sa kolegama pičim fifu 13, spojenu sa vga kabelom na 24? 16:10 monitor

 

detalji na max AA na 2x i lock na 30 sličica (1680x1050).... igra radi bez problema..... igrao sam još warhammer 40K Dawn of war Retribution , no tu na max rezoluciji i sa svime na high ili ultra..... bome je bilo problema....

 

tako da sam igre počeo prebacivat u 1366x768 i sve radi besprijekorno..... barem zasad...

no o 2 problema....

naime Alienware (DELL), Apple i možda neki drugi proizvođači imaju problema sa WD externim diskovima....

Ti diskovi zahtjevaju malo više struje, tako da imaju problema sa USB 3 konektorima na određenim laptopima.... čak i 3,5' serije sa vanjskim napajanjem

drugi problem koji sam dobio je bio na ekranu, kad sam jedno jutro upalio laptop, imao sam samo izmjenu boja na ekranu..... no nakon resetiranja win se bootao normalno.... i od tad se to nikad nije dogodilo više....

što se tiče nadogradnji... bile su mi previše skupe na HIDu ili DELL shopu... tako da sam samo išao na bazni model. Doduše uzeo sam Killer N bežičnu i anti glare protection screen , da spriječim oštećenja ekrana i smanjim odsjaj.

za kalibraciju monitora sam našao na netu file, te su boje perfektne (barem meni), iako pošto je ovo LCD.... kad leti lopta u fifi se može vidit ghosting efect.

ako mi padne još nešto napamet, napisat ću....

no kad sam vidio cijenu Asusa ROG 75 da je 1600-1800$ a ja sam ovaj uzeo za 2100$ sa poštarinom u bazu koja je bila malte ne 100$.... mislim da se nisam zeznuo, jer je laptop totalno modularan.... a 7970m je jača od 670m dosta... ako ne i 40-50%... tako da dugoročno gledano, definitivno se isplati....

 

 

P.S. isprobao sam i HDMI IN ulaz sa ps3, tu je isto bio problem, naime prvo sam negdje na netu našao da aktiviram ulaz jer nije bilo zvuka, a nakon toga mi se dešavalo da se slika gubi i pojavljue...

sad nisam saznao dal se radilo o kabelu .... software grešci ili o ulazu..... ali kako to laptopu i nije primarna namjena nisam se opterećivao....

 

 

 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Gotovina napokon slobodan!!!


Nekako mogu reci da su me prosle strasti regardimg M18X,nase trziste je inertno sta se tice ovog brand-a..sigurno tome pridonosi i cijena.

Normalno to ne znaci da necemo postavljati pitanja,

Imali tko da je vlasnik M18X sli or crossfire setup-a?

 

Chit-chat sa Dell agentom moze vam doniti ustedu i preko 400usd,vec sada cijena graf kartica je -10%

 

Agent (Chandrama S): "Would you like to finance the system, We have Dell preferred account for monthly payments."

 
Me: "Out of option, non US citizen"

 
Agent (Chandrama S): "oh! which country you are in"


Me: "Croatia"

 
Agent (Chandrama S): "We do not ship outside USA"

 
Agent (Chandrama S): "just wanted to check are you planning to ship in USA"

 
Me: "am planning to use Viaddress service to fwd my package, any comment?"

 
Agent (Chandrama S): "I have not heard about Viaddress service could you please tell me about this"

 
Me: "stby"

 
Agent (Chandrama S): "Sure"


 
Agent (Chandrama S): "Thank you"

 
 
Agent (Chandrama S): "Looks good"

 
 
Me: "Things are changing fast,"

 
 
Agent (Chandrama S): "Agree"

 
 
Agent (Chandrama S): "Looks awesome service"

 

Me; Any possibility on discount or coupon?, In near future.. You accept international credit card? (non US address for billing)?


Agent (Chandrama S): Hi, You can pay by International card and I can try for a good deal.

 

Decki iz HID-a su vec dobro poznati,mislim da trenutno nema bolje usluge.


Hi Ted,

If I understand ati 7970 have issues only with poor driver support, not hardware?..that can be changed in next few weeks with new updates and how can they(Nvidia) justify the price that's 100% more than what's basically the compatible products in performance.
 
Is any possibilities that SLI setup price will drop in coming weeks?

My plan is to stay within 3000usd budget.
 
Any possibility on discount or coupon?
 
Sending attachment...
 
Brgs.


HID;

Hi,Now that both the AMD 7970M and NVD 680M have been out for a few months, I can safely assess that the 680M is more reliable and has better driver support than the 7970M. I will advise you do your research online thoroughly and see for yourself.

Regarding the configuration you attached, we can do the same configuration but we will NOT be able to source the red color chassis. We only have the black one available. Price will be $3049 ($50 discount and includes custom nameplate) plus shipping. Please let me know the city and postal code in Croatia and I will get you shipping costs.

-Ted

HID;

Hi,If it was me personally and it was within my budget, I would recommend going with the SLI 680M setup. Although the performance will be about the same (some situations the CFX 7970M is better, some situations the SLI 680M is better), NVIDIA products are generally more reliable than the comparable AMD product.

We will assist in getting the product to you in Croatia. Let me know what I can do to help.
 
-Ted


Hi Ted,

Sorry for late replay,

When you  have time pls send me shipping cost.


Hi,Here are shipping rates to Croatia:

United States Postal Service•Express Mail International $214.63
FedEx•International Economy $428.00 •International Priority $562.75
DHL•International Express $429.84

-Ted

 

 

 


 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

Pozdrav!

Planiram si kupiti Alienware 18 prijenosnik i nakon puno istraživanja naletio sam i na ovu temu. Htio bih se zahvaliti autoru na napisanome jer ne bih otkrio Viabox (Viaddress) da nisam naletio na ovu temu.

 

Tako da mi je sada plan složiti narudžbu na Alienware.com s dostavom na Viaddress te da mi ga odatle proslijede na moju kućnu adresu. Ima li tko iskustva s ovim, btw? Mogu vidjeti što piše na njihovoj web stranici, ali me zanima ima li nečega što nisu napisali. Ništa nije besplatno u ovom svijetu, a oni tvrde da je kod njih sve besplatno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??

ja bi ti savjetovao kupnju Alienwarea sad iz EU (pogotovo da ga podigneš sam), jer će te naša carina uništit....

imao sam određenih problema na poslu te sam morao svoj laptop poslat DHLom kući.

carina me u zagrebu htjela smlavit za 5000 kn....

 

tako oda su laptop vratili na mjesto porijekla i na kraju sam ga nosio sa sobom.

 

 

 

uglavnom sretno

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 17:13 (Robert_84).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Vorta13 kaže...

Pozdrav!

Planiram si kupiti Alienware 18 prijenosnik i nakon puno istraživanja naletio sam i na ovu temu. Htio bih se zahvaliti autoru na napisanome jer ne bih otkrio Viabox (Viaddress) da nisam naletio na ovu temu.

 

Tako da mi je sada plan složiti narudžbu na Alienware.com s dostavom na Viaddress te da mi ga odatle proslijede na moju kućnu adresu. Ima li tko iskustva s ovim, btw? Mogu vidjeti što piše na njihovoj web stranici, ali me zanima ima li nečega što nisu napisali. Ništa nije besplatno u ovom svijetu, a oni tvrde da je kod njih sve besplatno...

Ako cete uzimat lap iz SAD-a obavezno uzmite 3y NBD jamstvo da isti mozete servisirati u hrvatskoj.

 

Odnosno ako gledati kojim slucajem single card rjesenja - bacite oko na precision m6800 sa ati M6100 - prilicno jaka graficka, iako profesionalna moze pokazat ozbiljne zube u igricama. Isto tako Orecision dolazi u startu sa 3 godine NBD jamstva, odnosno nakon prebacivanja regije na hrvatsku ostvarujete jamstvo kod nas.

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.2.2014 10:46 (darkydark).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje/Kako kupiti Alienware prijenosnik??
Robert_84 kaže...

ja bi ti savjetovao kupnju Alienwarea sad iz EU (pogotovo da ga podigneš sam), jer će te naša carina uništit....

imao sam određenih problema na poslu te sam morao svoj laptop poslat DHLom kući.

carina me u zagrebu htjela smlavit za 5000 kn....

 

tako oda su laptop vratili na mjesto porijekla i na kraju sam ga nosio sa sobom.

 

 

 

uglavnom sretno

 

Hvala na upozorenju, ali kupnjom u EU cijena iste konfiguracije je 50% veća. Provjerio sam već te opcije. Dobra stvar je što otkad smo u EU carine na uvoz laptopa iz SAD-a nema (ili su mi lagali), tako da ću morati platiti "samo" porez na vrijednost paketa. Još jedna dobra stvar je da kad ti Viabox prosljeđuje paket možeš odrediti koju vrijednost pišu na njega.

 

 

darkydark kaže...

Ako cete uzimat lap iz SAD-a obavezno uzmite 3y NBD jamstvo da isti mozete servisirati u hrvatskoj.

 

Odnosno ako gledati kojim slucajem single card rjesenja - bacite oko na precision m6800 sa ati M6100 - prilicno jaka graficka, iako profesionalna moze pokazat ozbiljne zube u igricama. Isto tako Orecision dolazi u startu sa 3 godine NBD jamstva, odnosno nakon prebacivanja regije na hrvatsku ostvarujete jamstvo kod nas.

 

Hvala na ovom inputu, morat ću malo obratiti pažnju na ostvarivanje jamstva/garancije. Promijenili su malo stranicu za kupnju i nema više uopće mogućnosti izbora za dodatne godine ili vrstu jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.2.2014 21:42 (Vorta13).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice