Grafička kartica za laptop

poruka: 9
|
čitano: 9.448
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Grafička kartica za laptop

vidio sam da je vec bila slicna tema, no nije bilo odgovora koji mi je trebao

 

dakle, kolegi s posla je vec treci put krepala graficka u laptopu, ima neki stariji gamerski Asus ili Acer, nemam pojma tocno koji, i ima slot za vga, znaci nije integrirana

 

 

pitanje je dal se igdje moze kupiti graficka za laptop u ducanu, samo da radi, nije bitno koja...

 

pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Grafička kartica za laptop
Jako opširan opis si dao. Pitaj kolegu o kojoj se točno grafičkoj radi jer daleko da može bilo koja grafa stati u laptop.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička kartica za laptop
flapo kaže...
Jako opširan opis si dao. Pitaj kolegu o kojoj se točno grafičkoj radi jer daleko da može bilo koja grafa stati u laptop.

  tvornicki je bila nvidia 8800M neka, sad je ati 3xxx, neznam koja tocno...

 

lako za to dal stane, u ducanu se prokontrolira, nego samo dal ima igdje za kupiti, sa garancijom naravno

14 godina
offline
Re: Grafička kartica za laptop

U nas u dućanu nigdje nemožeš naći grafe za laptope. Jedino možeš pitat u servisu da li je mogu zamjenit, ali to će te doći više nego sam laptop jer nitko to ne drži na lageru, te ima zajebancije...

Što se tiče zamjene nije ona jednostavna. Ja na mome morao sve skinuti da bi mogao doći do nje (8600m gt). Tako zaboravi priču kao na PC-u da se može samo dignut/stavit.

Prvo pogledaj ovdje o kojem tipu grafičke se radi:

http://www.mxm-upgrade.com/Table.html

http://www.mxm-upgrade.com/Tech_13.html

Onda skinuti upute kako rastaviti laptop.

Moj savjet ti je kupit preko ebay-a.

 

Ali prije svega ako nije napravljeno obavezno ovo:

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/popravak-graficke-kartice-koristenjem-pecnice/67886.aspx

Ja sam svoju tako ispekao prije mjesec dana i sad radi kao sat :) ušteda 100%.

13 godina
offline
Re: Grafička kartica za laptop

Imam ti ja nesto od toga....na pp mi posalji model lapa

10 godina
neaktivan
offline
Grafička kartica za laptop

Društvo, da li znate da li mogu da zamjenim grafičku u laptopu i gdje mogu da kupim grafičku za laptop? Ja imam HP Omen 17, i7700hq, 8gb RAM i gtx 1050 2gb. Ali primjecujem da mi je 2gb malo za novije igre, pa bih htio da je zamjenim...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Grafička kartica za laptop

Ne mozes, te grafike su ti sve zalemljene.

 

Jedini laptopi koji jos imaju mogucnost zamjene su Clevo (i njihovi re-brandovi).

Ali i kod njih treba paziti, jer samo top tir Clevo laptopi imaju tu mogucnost, ali je veoma skupo i neisplativo.

 

Recimo nadogradnja sa GTX980M na GTX1080 kosta 1200€, zajedno sa sustavom za hladnjenje.

A za te novce se kupi cijeli novi laptop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Grafička kartica za laptop

Citao sam o nekakvim eksternim grafickim kartama. Da li zna neko nesto o tome?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička kartica za laptop
LukaMagnus kaže...

Društvo, da li znate da li mogu da zamjenim grafičku u laptopu i gdje mogu da kupim grafičku za laptop? Ja imam HP Omen 17, i7700hq, 8gb RAM i gtx 1050 2gb. Ali primjecujem da mi je 2gb malo za novije igre, pa bih htio da je zamjenim...

 -količina VRAMa je nevažna dok GPU nije dovoljno jaka za iskoristiti više.. imaš dovoljno VRAMa.

 

LukaMagnus kaže...

Citao sam o nekakvim eksternim grafickim kartama. Da li zna neko nesto o tome?

 -imaš temu, potraži. (potrebno malo iskustva oko računala..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice