Hlađenje laptopa

poruka: 52
|
čitano: 21.827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Ovako znam da ima već ovakvih tema,al' nema veze...

 

Znaći kad na laptopu recimo igram Duke Nukem ili Battlefield 2 Bad Company temperatura GPU-a dođe do ~70-75°C, a CPU-a ~75-80°C

 

A dok ne igram temperatura GPU-a je 45-55°,a CPU-a 49-55°

 

Moja konfiguracija:

AMD Turion II Dual-Core P540,2.40gHz

ram 3gb

ATI Radeon HD 5470(512mb)

 

Možete preporučiti dobro hlađenje ja razmišljam o ovome.

 

I možete li mi reći koje su maximalne temperature tih mojih komponenti?

Kako bi to hladilo moj laptop jer laptop od ispod nema nikakvih rupa,da li je to hlađenje u stanju hladiti kroz plastiku? o.O

 

 

-Unaprijed Hvala 

Programer,3D artist i web dizajner
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 16:33 (Wedran Dev).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Neznam koje su maksimalne temperature zataj laptop al definitivno su visoke,

i nemoj razmišljati nego uzimaj dok budeš imao što hladit, i ljetne su temperature i kažeš da igraš na njemu, nikako ništa ispod njega stolnjaci ili nakrevetu na deci i tako, ubija laptop!!

Nino
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hlađenje laptopa

U idle su ti odlične ali su ti malo povišene dok igraš! Sve dok ne prelazi 90-95°C je prihvatljivo, ali slobodno uzmi hlađenje jer će pomoć. 

We often refuse to accept an idea merely because the tone of voice in which it has been expressed is unsympathetic to us - Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hlađenje laptopa

Da ne otvaram novu temu.

Zanima me da li sta pomazu ova hladenja za laptope?

Inace mi je laptop uvijek bio vruc, ali u zadnje vrijeme dok se igram se smrzne nakon pola sata.

Nisam siguran da li je zbog procesora ili graficke. Ne usudim se otvarat laptop da mijenjam pastu na procesoru.

Pa me zanima koliko pomazu ove podloge s ventilatorima, a ne bih htjeo bacit bezveze 200kn, ako mi nece dovoljno hladiti.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Hlađenje laptopa

pa pomažu dosta ali probaj ispiriti laptop kompresorom

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hlađenje laptopa

meni nije pomoglo. Dao sam 200 kn da bih slušao zujanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2011 15:49 (bruno03).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Hlađenje laptopa

Evo upiknuo sam CHIEFTEC CPD-1525HD za 200kn.

Bio mi je cilj pogledati XIGMATEK D1612 ili jedan od Coolermastera, ali nisu imali, a meni je bilo hitno.

Bio je neki od 500kn, a to mi je bilo previse. Isao bih do 300kn.

 

Ima dva 70mm ventilatora. Buka je podnosljiva. Vjerujem da se daju lako zamijeniti, ako pocnu vibrirati.

Gornja strana je aluminijska mrezica (bilo mi je bitno da je cijela gornja strana zracno propusna).

Cini mi da je dobar dio i pokriven filtrom za prasinu.

Ima tri USB-a, ladicu za 2,5" disk (to mi nije bilo uopce vazno) i mogucnost napajanja preko ispravljaca (ispravljac nije u pakiranju?!).

 

Plasticno kuciste djeluje jeftino i krhko. Kada se podesi da bude pod nagibom nozice se ne drze previse cvrsto, ali kad se stavi laptop, ne bi se trebale sklopiti same od sebe (bar se nadam {#} ).

Srecom laptop ima gumene nozice pa ne moze skliznuti s aluminijske mrezice (nema nikakav granicnik s donje strane). To bi moglo stvarati probleme laptopima s plasticnim nozicama ili ako su od tvrde gume.

 

Kod prvog paljenja mi je resetiralo vanjski hard disk koji je bio napajan iz USB-a pokraj kojeg sam napajao hladenje. Povukao je preveliku struju.

Spojio sam samo jedan USB (a ima dva) pa je mozda i to uzrok. Editirat cu post kad bolje istrazim sto se dogada.

 

I na kraju, najbitnija stvar.

Rashladilo mi je laptop i to poprilicno.

Posto nisam dobio nikakav program za mjerenje temperature posluzio sam se SpeedFanom.

Temperatura HDD-a mi je bila 50-55°C, a s hladenjem je 40°C.

CPU je kretao od 50°C pa do 75°C. Na 75°C mi se zakocila masina i slika se pocela "topiti". S hladenjem mi ne prelazi 55°C.

Nazalost na grafickoj ocito nema senzora za mjerenje temperature, a vjerujem da je ona uzrok "topljenja" slike i blokiranja laptopa.

 

U principu sam zadovoljan s onim sto sam dobio za 200kn. Temperatura mi je niza 20-ak stupnjeva.

Budem istestirao malo temeljitije sta se dogada s napajanjem.

Pa, ako ne budem zadovoljan, mozda zamijenim za neki drugi model.

 

Bio bih zahvalan, ako netko ima koje hladenje s ovog popisa da napise koje slovo sto mu se svida, sto ne i sl.

 

edit 01:

Malo sam preuredio kamo mi je sta ukljuceno u USB portove. I sad kad su mi ukljucena oba USB prikljucka za hladenje, ne resetira mi vise hard disk.

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 8:59 (Chaky).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Hlađenje laptopa

Ja sam svoj laptop digo na 4 špila karata i tu i tamo ga otvorim i propušem s pumpom za bicikl i radi ko nov.

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Hlađenje laptopa

Prije 2 godine sam kupio i vratio ovaj.

Dojmovi: spustio temperaturu za 2 stupnja i i zujao za popi***

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Ja imam slični problem na laptopu.Recimo igram neku igricu i temperatura mi dodje i do 90°c i onda mi se laptop ugasi neznam dali ima jos slicnih tema ali mislim da je pregrijavanje procesora imam laptop hp probook 4515s sa procesorom Amd Turion(tm)x2 Dual Core Mobile RM-76 2.30 GHz bi se mogle temperature smanjti hladnjakom za Lap??

Dajte mi prijedloge

 

Nikola
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hlađenje laptopa

Prva stvar koju napravis (kako je netko iznad vec spomenuo) je da ispuses laptop od prasine.

Pogledaj malo vise moj post o hladnjaku za laptop.

Meni je spustilo temperaturu za oko 20°C.

Inace imam ovu Toshibu A210-19J Satellite

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hlađenje laptopa

Hvala ti mi mos samo dati link od tog tvojeg posta

Nikola
14 godina
protjeran
offline
Re: Hlađenje laptopa
Rodić kaže...

Hvala ti mi mos samo dati link od tog tvojeg posta

Fakat, daj pomozi čovjeku da se ne mora probijati kroz jednu stranicu -.-

http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/hladenje-laptopa/106369.aspx?page=0&jumpto=2075572&sort=asc&view=flat

Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2011 17:55 (trackmanijak).
15 godina
offline
Hlađenje laptopa

Daj sto si tako sarkastican pa znas li ti kolika je ovo tema ima citavih deset postova...nema smisla se onda tako ponasati :D

He who dares, wins
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Joj guys krivo sam razumio ja mislio to je neki drugi post

 

Nikola
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Hlađenje laptopa
misliš tema, topic, thread? post je jedan "komentar" u temi.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

e,ljudi..ja sam nova i neam pojma di zapocet novu temu,a imam pitanje u vezi mog laptopa :/

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Hlađenje laptopa
ajde, pitaj tu
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

imam e-machines laptop i manje od jedne godine je star i svakih 2 sata (otprilike,nekad za 5 sati) mi se zblokira iz cista mira pa ga moram rucno gasit..nije da igram cod i takve igrice neg mi se zna zblokirat kad gledam film ili surfam...cak se i zblokira kad nis ne radim na njemu...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Hlađenje laptopa
Uf, može biti puno toga, od nekog zloćudnog softvera, pa do problema s memorijom... Možda netko drugi od kolega može više reć?
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

hmmm...ah dobro,hvala svejedno..bum nekog drugog pitala {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Hlađenje laptopa
ma, mislio sam dal neko tu na forumu može nešto reć, al izgleda da te niko ne šljivi ni pol posto
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
14 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Jel ti se grije laptop? Mom frendu se abnormalno grijao dok nije ništa radio na njemu (dok je radio još gore) i samo se zblokirao i trebalo ga je gasit. Očistili smo ga i promijenili pastu na procesoru i radi bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

pa da,grije se..od kad sam ga dobila se blokira stalno

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hlađenje laptopa

znam bit na njemu,onak odem na fejs pa odem gledat telku i ostavim ga upaljenog,samo skype recimo radi i kad budu reklame na telki odem na laptop i vidim ga zblokiranog..al onda nije pregrijan,samo kad ga koristim se jaaako zagrije

13 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

Pa čišćenje od prašine sigurno neće odmoći, kao ni zamjena termalne paste.

Ako imaš nekoga tko se razumije nek ti to napravi ili ga odnesi na servis da ti ga očiste.

Također bi možda pomogla i reinstalacija winsa.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

stvar je u tome kaj je novi laptop a blokira se od kad sam ga dobila

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Hlađenje laptopa
pa, šta nisi reklamirala odma? sad ti neće uvažit. Imaš garanciju? nosi na servis. samo sve bitne podatke negdje spremi.
Error! The signature row can't display the awesomness of this signature!
12 godina
neaktivan
offline
Hlađenje laptopa

reklamirala sam odmah na pocetku da je manje od godinu dana star...imam garanciju jos al sam htjela provijerit dal mogu i ja to da ga ne nosakam bezveze {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hlađenje laptopa

{#}

Ubiste temu.

A i smrdi mi na trola.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice