HP Compaq nx9105 nema slike

poruka: 3
|
čitano: 1.682
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HP Compaq nx9105 nema slike

Pozdrav,

 

imam problem s navedenim laptopom. Kupio sam novu matičnu ploču preko eBay-a za njega. Sistem se normalno diže (barem se tako čini) jer disk odradi svoje no nemam slike na ekranu. Probao sam spojiti laptop na vanjski monitor preko VGA priključka no ništa se ne događa. Gore je Ubuntu pa mi ne rade tipke za prebacivanje na vanjski monitor tako da nisam siguran dal je problem sa matičnom (sumnjam jer je nova i zapakirana) ili je otišao inverter/kabel od monitora. Pošto gore nisu Windowsi ne mogu provjeriti ispravnost iste na vanjskom monitoru pa molim nekoga za savjet dal postoji kakav shortcut ili trik za Ubuntu za promjenu monitora ili neki pametan savjet kako da probam dobiti sliku na vanjski monitor.

 

Hvala unaprijed!

Commodore 64 OC ~ 67, TV RIZ 15 cm upgrade to 15,5 cm - color
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HP Compaq nx9105 nema slike
Štefek kaže...

Pozdrav,

 

imam problem s navedenim laptopom. Kupio sam novu matičnu ploču preko eBay-a za njega. Sistem se normalno diže (barem se tako čini) jer disk odradi svoje no nemam slike na ekranu. Probao sam spojiti laptop na vanjski monitor preko VGA priključka no ništa se ne događa. Gore je Ubuntu pa mi ne rade tipke za prebacivanje na vanjski monitor tako da nisam siguran dal je problem sa matičnom (sumnjam jer je nova i zapakirana) ili je otišao inverter/kabel od monitora. Pošto gore nisu Windowsi ne mogu provjeriti ispravnost iste na vanjskom monitoru pa molim nekoga za savjet dal postoji kakav shortcut ili trik za Ubuntu za promjenu monitora ili neki pametan savjet kako da probam dobiti sliku na vanjski monitor.

 

Hvala unaprijed!

Postoji kombinacija ali sad nisam siguran koja je ,najbolje pogledaj na youtube.

Ali mislim da je tu drugi problem u pitanju,promjeni procesor ili ram pa isprobaj,nadam se da nije grafika u pitanju,jer samo ona daje takve znakove .

Pa ako bios nepokazuje onda je grafika ali prije svega probaj s procom ili ramom.

10 godina
neaktivan
offline
HP Compaq nx9105 nema slike( radi sistem)

pozdrav

 

laptop koji sam dobio ne radi mu ekran (ne znam zašto) , kada spojim na drugi ekran radi ali poremećene su boje

ako iko zna da rješi taj problem neka šalje na tomislav.buganik@gmail.com

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.4.2014 2:59 (Non123).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice