Ko radi najkvalitetnije laptope?

poruka: 92
|
čitano: 35.315
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Kupujem prvi laptop u životu.Nakon malo istraživanja manje više mi je jasno kakav ću si laptop kupit i po kojoj cijeni.Tu mislim na konfiguraciju.Međutim,nemam blage veze od kojeg proizvođača da ga uzmem.Tu sam pročitao svašta...te hp nema dobru bateriju,te Dell nema dobar adapter ,te ovo te ono.Može li mi molim vas neko konkretno pomoć?Kojeg proizvođača da izaberem kad je kvaliteta izrade,materijal itd u pitanju.Pretpostavljam da se o tome piše u stručnoj literaturi i da ovdje ima ljudi koji to prate.Dakle ne rekla kazala tipa "ja sam čuo".Molim konkretnu pomoč sa argumentima.Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Dakle,za što ćeš koristiti laptop.Znamo da treba bit čvrsto i kvalitetno izrađen.Da li ti je važan dugotrajan vijek baterije,je li bitno ako je teži ili hoćeš lagan i prenosiv,da li su bitne performanse,veličina ekrana...?I koliko misliš potrošiti na kupovinu?

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 11:19 (dncrmt).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Teško je konkretno odgovoriti na to pitanje. Sva prijenosna računala unutar iste cjenovne kategorije su otprilike iste kvalitete.

 

Ja imam HP, Toshibu i Lenovo. Koristio sam i Dell. Nemam nekih (prevelikih) zamjerki niti na jedan od njih.

 

Bitno je samo izbjegavati one iz tzv. entry levela. Iako, i kod skupljih modela može ti se dogoditi da naletiš na loš primjerak.

 

Najbolje ti je pogledati ponudu obzirom na iznos koji si namijenio za kupovinu. Zatim suziš izbor na nekoliko modela i pročitaš sve njihove testove koje možeš naći.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
11 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Pitaj Artfulla na pp ;)

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Ovo nije zacratno u kamenu, ali ja bih to poslozio ovako - Lenovo, HP, Dell

- Psiho246
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

uvijek ćeš biti razočaran sa laptopom,pogotovo prvim. ja sam ih izmjenjao stotinu,ali i u servisu isto toliko bar.
imao sam acera novoga kojem su otpale tipke nakon 7 dana. ali svi su mi acer-i bili ODLIČNI. znači nije generalno,nego od modela do modela. hp mi je nekako najbolji i nikada s njima nisam imao problema.
COMPAQ nekadašnji je nenadmašan ! imao sam laptop na koji sam doslovce mogao stati svojom težinom (oko 100 kg ) . bio je naravno težak ali umjesto cd pogona mogla se staviti dodatna baterija.
jako ti je bitno pogledati monitor prije kupnje,pogotovo ako si razmažen na kakav samsung od 24 inch-a. :)
računaj na eksterni disk i ostalo. broj usb priključaka nikada nije dovoljan. ja sam se uvjerio da je najbitniji procesor,a sve ostalo možeš dograditi(osim grafičke),čak i vanjski monitor spojiti. pogledaj da li ima draft-n jer će ti to možda biti korisno.
i za kraj,ibm me razočarao. platio sam ga 11.000 kn i nakon 13 mjeseci otišao monitor-garancija istekla,popravak 4.000 kn ! zato OBAVEZNO doplati produženje jamstva ! kvalitetna torba puno znači :)
sretno !

Z
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 12:02 (opcom).
16 godina
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Lenovo ThinkPad serija..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Koristicu ga za svasta pomalo.Najvise internet,muzika i filmovi.Volio bi i odigrat koju ofkors.Baterija mi i nije vazna toliko jer ga ne mislim puno nosit okolo.Velicina ekrana 17".Uglavnom,najvaznije mi je da dosta dugo vremena nemoram kupovat nista novo.Po svemu sto sam vidio do sad dvoumim se između Asusa K72JKhttp://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=12881&catid=184 i Dell-a http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=5555

Asus ima nesto jaci procesor i graficku a Dell mi je nesto malo jeftiniji a mislim i da bi se zeni vise svidio sto mi i nije nebitno jer cu ga upakirat ko rodjendanski poklon.Asus je smeđi,sto mi se ne svidja i puno je robusniji.Uglavnom 5500 do 6000 kn mislim potrosit,procesor i3, solidna graficka.Ak za tu lovu znate za nesto boje...pucajte.Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Lenovo & Apple - hands down

Every hole is a goal!
16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Od više ujednačenih prijenosnika najbolji je onaj za kojeg imaš najdulji jamstveni period! Duljina jamstvenog perioda ti mora biti prvi kriterij za eliminaciju - ništa ispod 24mj. ne uzimati.

 

Neovisno o namjeni i "snazi" ugrađenih komponenti važno je procijeniti intenzitet s kojim ćeš prijenosnik koristiti. Ako će to biti sekundarno računalo kojeg ćeš koristiti cca 1put dnevno onda si manje više bez brige. S druge strane ako ćeš prijenosnik koristiti kao primarno računalo što se prevodi na često seljakanje s njim i otvaranje i zatvaranje poklopca cca 50puta na dan onda više pažnje treba posvetiti i kvaliteti izrade kućišta (eventualno pristupačnosti nadogradivih komponenti - RAM i HDD). Ovo mnogi ljudi uopće ne razmatraju, pa se pokaju kad im se nakon svega dva mjeseca sve živo rasklima - šarke popuste pa se zaslon ljulja po svojoj volji, tipkovnica se uvija i počne škripati, a za nadogradnju RAM i HDD treba razmontirati cijeli stroj... i ostalo. Nakon kvalitete ekrana upravo kvaliteta izrade kućišta je razlog broj dva zašto se dva prijenosnika s nominalno jednakim komponentama u cijeni mogu razlikovati i preko 1000 kn.

 

Najgore je od svega što su prijenosnici na našem tržištu manje više jednaki - same OLD shit! Gotovo svi imaju 15.6" ekran 1366×768 koji su kao kul za gledanje filmova!? Whatever! Kao da se prijenosnici primarno kupuju za gledanje filmova (pravi razlog vjerojatno je u uštedama pri proizvodnji). A kad pregledaš Internetske stranice -uff- bez skrolanja skoro pa vidiš samo gornji banner. 15.4" su po meni bili puno bolji. I da, ekrani visokog sjaja su također apsolutni ne-ne. Kao da stojiš/sjediš pred zrcalom.

 

O ostatku hardvera neću trošiti riječi - svatko sam najbolje zna što treba. Ali ovo gore spomenuto meni je također važno, a malo ljudi o tome razmišlja, čak i oni koji kupuju drugi ili treći prijenosnik, a ljudi u prvoj kupnji gotovo nikada.

 

EDIT: Nakon što sam pročitao tvoj post kojeg si u međuvremenu ostavio, savjetujem ti da si kupiš stolno računalo! Vjeruj mi 17" prijenosnik zapravo nije prenosno računalo već PRENOSIVO računalo, a takav je i svaki desktop stroj. Sretno s kupnjom!

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 12:15 (LupusInFabula).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Ja bih svoj Apple Mac Book pro stavio bez razmisljanja odmah ispred bilo kojeg LEnova ili HPa. Jednostavno mu nema premca sto se tice kvalitete izrade, odlican ekran, hardware i sl. Glavna i ogromna mana mu je paprena cijena jedino.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 12:14 (mislav_01).
16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
mislav_01 kaže...

Ja bih svoj Apple Mac Book pro stavio bez razmisljanja odmah ispred bilo kojeg LEnova ili HPa. Jednostavno mu nema premca sto se tice kvalitete izrade, odlican ekran, hardware i sl. Glavna i ogromna mana mu je paprena cijena jedino.

Unibody Mac je odličan (bio u užem izboru kad sam kupovao lap prošle godine), ali očigledno nisi imao Thinkpad seriju u ruci.  Recimo da je Thinkpad serija više za terenski rad, robustnije izrade, ali neuglednijeg dizajna od Mac-a.. Zato ga nosim po gradilištima i sl..  ;)

 

A zanimljivo, niti cijenom ne zaostaje za Mac-om..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
16 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Pogledaj malo toshibe isto, al gledaj da imaju ovu garanciju.

Ima ih sličnih ovom asusu kaj si naveo.

 

https://www.nomatterwhatguarantee.com/main_structure.php?page=home

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Svaka čast...ti gađaš u srž problema.Kvaliteta izrade kučišta i je ono sta mi je najvaznije.Zato sam i otvorio temu na ovaj nacin.

Racunalo ce mi bit primarno 2-3 mjeseca dok si ne kupim kvalitetno stolno.Nakon toga bit ce primarno mojoj zeni koja stalno visi za kompom i puno puta ce ga otvorit i zatvorit pa i seljakat.Zato sam i stavio naglasak na kvalitetu izrade.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?

Thinkpad T serija.

Kučište je IBM klasika, ružno ali kvalitetno i robusno.

Imaš jamstvo 3 godine pa si sa te strane miran.

 

http://www.superbit.hr/Prijenosna-racunala/LENOVO/IBM/ThinkPad-T500-p/n-NL37SCD/Detailed-product-flyer.html

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-Thinkpad-T500-Notebook.11970.0.html

 

Pitanje je samo dali ti treba kvalitetno ili nabrijano računalo?

 

Kod Dell-a XPS serija i Latitude (isto ružni).

Kod HP-a EliteBook serija.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2010 14:26 (MARVEL).
16 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Apple je daleko na prvom mjestu

 

pa onda dugo nitko, pa onda Lenovo (ponosni vlasnik Thinkpada) 

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
A kakvi su sonyjevi? Svidaju mi se tipke njima, imaju cist dizajn i djeluju cvrsto, reko bi cak da malo kopiraju apple. Jel ima netko iskustva?
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?
sony je vjerojatno dobar ali skup, nedavno su javili da su asus i toshiba najpouzdaniji, al nemoj samo fujitsu siemens molim te....
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Hvala...dali ste mi puno korisnih informacija.Lenovo je prvi izbor.Frend me nagovara da uzmem Dell studio 1558.Ako neko ima kakvu informaciju o tom kompu molim nek mi kaze ukratko

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Gerontius kaže...

Apple je daleko na prvom mjestu

 

pa onda dugo nitko, pa onda Lenovo (ponosni vlasnik Thinkpada) 

za nekoga tko je izjavio da zeli igrati na laptopu aplle je na daleko zadnjem mjestu, pa onda dugo nitko, pa sony, acer.....

16 godina
protjeran
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

SquareTrade_laptop_reliability

 

ASUS and Toshiba were the most reliable manufacturers, with fewer than 16% having a hardware malfunction over 3 years

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
the_tux kaže...

SquareTrade_laptop_reliability

 

ASUS and Toshiba were the most reliable manufacturers, with fewer than 16% having a hardware malfunction over 3 years

Meni je prije 4 godine na Toshibi od 12k kuna riknuo ekran nakon 6 mjeseci. Zamijenili ga novim i laptop do dan danas radi samo sto mu je izdusila baterija prije godinu dana. sad ga koristim kao HTPC

13 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Sad sam čuo da izlazi neka marka puma i čini se da ce to biti jos najbolji laptop

Pavle Dujmovic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

Ko radi najkvalitetnije laptope?- Apple

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ko radi najkvalitetnije laptope?

NemojAsusa ako Boga znaš Imaju loše matične za koje ako ćeš ga nadograđivat ne podržavaju 90% hardvera

 
1 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
mtopol kaže...

menij je za laptop najbitnija baterija... da traje barem 5 sati, modeli kojima baterije traju 2 sata su totalno bezveze. Za laptop nisu bitne performanse, niti izgled, vec funkcionalnost i prenosivost... Nerazumijem ljude koji si kupe laptop i onda ga drže doma za stolom spojenog na punjac i nemrdaju snjime izvan kuće.( Za to postoje stolna racunala)

O kakvoj ti funkcionalnosti pricas a nisu ti bitne performanse? Ako radis u CS4 paketu i ne mozes pokrenuti PS onda taj lap nema funkcionalnost a baterija moze trajati godinu dana. Dzaba ti.

A sto se tice prenosivosti. Sta je sa ljudima koji imaju lap, rade na poslu 8 sati. zatvore ga na kraju radnog dana. Otkopcaju ga sa doka i kad dodju kuci nataknu na dok, upale ga i nastave raditi tamo gdje su stali. Ocito ne radis na kompu nista ozbiljno od face i msna ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
Gerontius kaže...

Apple je daleko na prvom mjestu

 

pa onda dugo nitko, pa onda Lenovo (ponosni vlasnik Thinkpada) 

A po cemu ti to ocjenjujes?

Ne vidim po cemu je apple kvalitetniji od HP-a recimo. Naravno gledamo istu klasu i cjenovni rang. Nemoj porediti HP od 300 EURa sa appleom koji nema nista u tom rangu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ko radi najkvalitetnije laptope?
logic kaže...
Gerontius kaže...

Apple je daleko na prvom mjestu

 

pa onda dugo nitko, pa onda Lenovo (ponosni vlasnik Thinkpada) 

A po cemu ti to ocjenjujes?

Ne vidim po cemu je apple kvalitetniji od HP-a recimo. Naravno gledamo istu klasu i cjenovni rang. Nemoj porediti HP od 300 EURa sa appleom koji nema nista u tom rangu.

HP po nicemu ne može biti u rangu sa appleom...apple i alienware najbolji proizvođaci laptop-ova i nekada IBM

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice