Kvar na laptopu

poruka: 24
|
čitano: 9.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kvar na laptopu

Pozdrav.. imam Toshibu satellite L655D kada ga upalim cuju se ventovi, hard, dvd ,ali ne dizu se winsi i nema nikakve slike.

Nije radio mjesec/dva i stajao je sa strane do neki dan kada sam malo cackao po njemu i normalno je upalio.

Radio je sasvim normalno tocno 7 dana do jucer kada sam gledao film i pojacala se brzina okretaja ventilatora, zacrnila slika.

Kada sam ga ugasio (prisilno) opet se nemoze upaliti.

Otvorio sam ga, pocistio, provjerio rame, provjerio disk, promjenio pastu na procesoru, resetirao bios (vadio bateriju) ali nista..

Znate li mozda sto bi moglo biti?

Znaci on se cuje kao da radi, kada ga upalim inace (kada je radio) se vent najbrze okrece dok ne dodje do biosa, tada vent uspori i pocnu se dizati winsi.

A sad se vent najbrze okrece ali ostane tako i crna slika dok ga ne ugasim.

Hvala ako netko zna sto bi moglo, i koliko bi okvirno dosao popravak? jel maticna ili graficka?

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2013 23:53 (plug-in).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kvar na laptopu

Umro od pregrijavanja - nije održavan.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
offline
Kvar na laptopu

moguce, dobio sam ga.. sto da radim?

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kvar na laptopu

Nosi ga u servis ako ima jamstvo. Ako ne, jbg, vidi koliko dođe nova ploča.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
offline
Re: Kvar na laptopu

Hvala ti na pomoci, nema garu zato i pitam tu.. nemam iskustva kod laptopa.. znaci ploca? ima li smisla kupiti polovnu i dali ju je tesko naci polovnu?

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
14 godina
protjeran
offline
Re: Kvar na laptopu

Polovna bi značila da je popravljena.. ako kupuješ ploču, kupuj od laptopa kojima je razbijen ekran.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
offline
Kvar na laptopu

moram bas od tog modela? i mogu li ja popraviti svoju? kako?

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.7.2013 0:17 (plug-in).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvar na laptopu

Hvala ti na pomoci, ubacio sam maticnu u pecnicu iako sam bio skeptican i prvi puta to radim..proradila je {#}

Ne znam koliko ce trajati ali tko mi garantira da bi mi polovna duze radila od ove sada.. uzet cu cooler za lap i paziti da se ne pregrijava.. sto drugo nego sretno joj bilo.

Pozdrav

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvar na laptopu
plug-in kaže...

Hvala ti na pomoci, ubacio sam maticnu u pecnicu iako sam bio skeptican i prvi puta to radim..proradila je {#}

Ne znam koliko ce trajati ali tko mi garantira da bi mi polovna duze radila od ove sada.. uzet cu cooler za lap i paziti da se ne pregrijava.. sto drugo nego sretno joj bilo.

Pozdrav

Druge nemaš.{#}

Valentin
13 godina
neaktivan
offline
Kvar na laptopu

Imam slican problem ali sa HPom  pavilion dv5. ad ga upalim ekran crn nista ne pokazuje samo blinkaju caps lock i num lock. Gledo sam i na HPovoj stranici kazu da je do CPUa(CPU not functional) Sad on nekad upali nakon par pokusaja (ko golf 1 ),nekad nece nakon 20 puta a nekad uopce ne pali je li moguce da je problem do maticne da je onaotisla pa javlja tu gresku jer ne znam sta je vjerojatnije da ce CPU otic ili maticna? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 14:17 (Gigx0n).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na laptopu
Gigx0n kaže...

Imam slican problem ali sa HPom  pavilion dv5. ad ga upalim ekran crn nista ne pokazuje samo blinkaju caps lock i num lock. Gledo sam i na HPovoj stranici kazu da je do CPUa(CPU not functional) Sad on nekad upali nakon par pokusaja (ko golf 1 ),nekad nece nakon 20 puta a nekad uopce ne pali je li moguce da je problem do maticne da je onaotisla pa javlja tu gresku jer ne znam sta je vjerojatnije da ce CPU otic ili maticna? 

Otisla ti je graficka jedina solucija ti je reflow (privremeno i jeftinije rjesenje) mozes ga napravit i sam pomocu pecnice riskantija metoda od heat guna ili reball  (skuplje i trajno rjesenje).Javi se u pp ako si zainteresiran.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 14:40 (Mezethys).
13 godina
neaktivan
offline
Kvar na laptopu

Je li govoris iz iskustva ili nagađaš? Jer po hpu graficka nije iako je sve moguce, jer nekad pali a nekad ne {#}

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&docname=c01443366 tu pise da treba blinkat 4 puta ako je graficka u pitanju. Ako je reballing u pitanju mogo bi sam to napravit samo treban nac stencilse na ebayu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvar na laptopu
pozz, imam problem sa laptopom, naime kad ga upalim sve 5 dok ne dodje do dijela na ekranu kad se Windowsi loadaju i tako stoji non-stop, bez ikakvog pomaka?

molimo bih pomoć ako netko zna u ćemu je problem

tnx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kvar na laptopu
Senijad kaže...
pozz, imam problem sa laptopom, naime kad ga upalim sve 5 dok ne dodje do dijela na ekranu kad se Windowsi loadaju i tako stoji non-stop, bez ikakvog pomaka?

molimo bih pomoć ako netko zna u ćemu je problem

tnx

Vjerovatno neki softwerski problem.

 

1. Kod paljenja laptop, kad prođe BIOS (prije loga OSa) počni stiskati F8, odaberi Last good known configuration.

 

2. Probaj

.

 

3. Ako ni to pomogne, skini si Hirens Boot CD, snimi ga na CD, bootaj računalo sa toga CDa, pokreni MiniXP, spasi podatke i napravi reinstall OSa.

 

EDIT: U slučaju da neće da pokrene ni MiniXP onda se javi ponovno.

 

Pogledaj i ovo.

 

 

U opisu imaš link za skinut Hirens Boot CD.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2013 16:36 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na laptopu
Gigx0n kaže...

Je li govoris iz iskustva ili nagađaš? Jer po hpu graficka nije iako je sve moguce, jer nekad pali a nekad ne {#}

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&docname=c01443366 tu pise da treba blinkat 4 puta ako je graficka u pitanju. Ako je reballing u pitanju mogo bi sam to napravit samo treban nac stencilse na ebayu.

Iz iskustva na servis mi najvise dolaze hp-ovi laptopi.Znaci on se pali ali samo se cuje vent i nema slike ? Malo si me zbunio je nisam sad skuzio jel se vent upali svaki put ili? Ako se vent svaki put pali i nema slike onda je gpu jel imas preheater jel ce se bez toga vjerovatno savit maticna,a i puno je teze skinut gpu s maticne.Trebao bi nesto ovako za kvalitetan lagan i siguran reball KLIK taj ja imam odlican je.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
12 godina
offline
Re: Kvar na laptopu

koliko kosta to cudo? Gdje se moze nabaviti?

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na laptopu
plug-in kaže...

koliko kosta to cudo? Gdje se moze nabaviti?

Na ebayu imas jefitinjih i skupljih modela cijenu su ti od 1500$ do 3500$ plus shipping nekih 1000.Meni je po ovog frend oso u njemacku tad jos nismo bili u eu pa bi me prelijepo odrali na carini cijena jel bila koliko se sjecam oko 13 000 kn.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
13 godina
offline
Kvar na laptopu

Je.. bome dobra cijena za tako nešto, za to kupiš 2 ili 3 prosječna laptopa, pa kad ti ode jedan, samo mijenjaš.

 

Ali opet, tko se malo doma hoće bavit s time{#}, može proći.

Valentin
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvar na laptopu
Valentin17 kaže...

Je.. bome dobra cijena za tako nešto, za to kupiš 2 ili 3 prosječna laptopa, pa kad ti ode jedan, samo mijenjaš.

 

Ali opet, tko se malo doma hoće bavit s time{#}, može proći.

slazem se hahaha

Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
13 godina
neaktivan
offline
Kvar na laptopu

Samo da javim da sam sad reflow napravio i upalio iz prve. Hvala Mezethys-u na dijagnostici.  Ako se desi greska opet javim ti se za reballing jer mi se ipak ne da zezat sa tim jer sam se namucio sa ps3 tek iz 3 sam uspio poravnat kuglice bez da se spoje.Btw kolka je cijena ako se smije znat, moze na pm.

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na laptopu
Gigx0n kaže...

Samo da javim da sam sad reflow napravio i upalio iz prve. Hvala Mezethys-u na dijagnostici.  Ako se desi greska opet javim ti se za reballing jer mi se ipak ne da zezat sa tim jer sam se namucio sa ps3 tek iz 3 sam uspio poravnat kuglice bez da se spoje.Btw kolka je cijena ako se smije znat, moze na pm.

Super da radi bas mi je drago nadam se da ce potrajat sto duze ;).Moze svakako evo pise ispod moga posta koliko je reball.Lp kolega ako bi ipak htio radit sam reball mogu ti ja posudit stencile

 

EDIT:Sto se tice ovoga kolika je cijena rework stanice bome je paprena ali vjerujte s time se kroz 3-4 mjeseca povrate ulozeni novci naravno uz znanje dobru volju i strpljenje.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2013 14:49 (Mezethys).
10 godina
neaktivan
offline
Kvar na laptopu

pozdrav, ja također imam problema s touchpadom na laptopu, riječ je u laptopu Acer aspire e1-571g.. kad se windows pokrene touchpad radi normalno ali čim uzmem laptop u ruke, odnosno podignem ga sa stola više ne radi kako treba, odnosno počne štekati, onda kad ga restartiram opet sve radi normalno.. jel se tko od vas susreo s nečim sličnim?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kvar na laptopu

Imam Laptop HP G7000 , prije par dana nema slike na displeju , displej svjetli ali se ništa ne vidi na njemu.

Kad spojim na eksterni monitor ,sve radi normalno i ima normalnu sliku .

Da li je to do kabela koji spaja monitor i matičnu ili je otišla matična ploca tj. grafička na njoj? Ili je ipak otišao displej ?

Ovo je model HP G7000 (bez web kamere )

 

 

franc
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kvar na laptopu
Zna li itko sto bi moglo biti, kad uđem na laptop na internet nece da mi otvori niti jednu stranicu nije do interneta, al primjetila sam da u kutu desnom kao ona mala zastavica na njoj mi stoji X inače nikad nije.
Pa dali itko zna, hvala unaprijed. :)
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice