Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

poruka: 27
|
čitano: 9.623
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Kupio sam prošli tjedan Asus X750JB-TY020D sa i7-4700HQ procesorom i 4GB rama (HM86 chipset). Prema specifikaciji na stranici proizvođača (LINK) laptop podržava max 8GB rama. Što mi je malo čudno. Pogotovo ako uzmem u obzir da se po netu može naći X750JB model sa 16GB rama (LINK i LINK). Također, Aida64 javlja da je maksimalna količina memorije 32GB (slika u prilogu), no i to mi je sumnjivo jer laptop ima 2 utora za ram memoriju (znam, rastavljao sam ga), a nisam siguran da su napravili modul od 16GB rama :D I na crucialovoj stranici piše da podržava 16GB rama. 

 

Da imam 4 slota za ram memoriju, uzeo bih od frenda laptop i ubacio njegove rame da vidim jel to radi (2x4gb njegovih + 4gb mojih). No, imam samo dva slota, tako da mi to ništa ne znači, već moram uzeti module od 8GB (radi se o DDR3L memoriji). Kako taj modul košta oko 600kn, a 4GB košta oko 300kn, ne želim baciti 300kn tako što ću kupiti 1x8GB i skužiti da 1x8GB + 1x4GB (koje imam već) ne rade jer je max ram 8GB. A nemam kako isprobati. 

 

Također, frend je uzeo drugog asusa prošle godine, na stranici proizvođača piše da ima 2 slota za ram memoriju, dok on u laptopu ima 4 slota za ram memoriju. Toliko o vjerodostojnosti podataka

 

 

Zanima me - čemu vjerovati? Podacima na stranici proizvođača (možda netočni), podacima iz Aide (isto možda netočni) ili se ponadati da mogu unutra staviti 2x8GB rama kroz određeno vrijeme, jer postoje modeli sa 16GB rama na prodaju (gorenavedeni)?

 

Savjeti? Ima netko iskustva s tim?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 0:17 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
Najbolje ti je otici u neki ducan i isprobati na licu mjesta kod njih i ako ti pase onda kupiti.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

O da, da, kako ne...  {#}

Postoje single moduli od 16GB RAM-a već odavno iako su rijetko gdje dobavljivi, nažalost, pogotovo DDR3L. Osim toga, sama logika ti nalaže da mora postojati ako postoje ploče (konkretno, bazirane na X79 chipsetu, npr. X79A-GD65 (8D) ili Big Bang XPowerII od MSI-ja, ima ih par uglavnom) koje podržavaju max 128 GB RAM-a, a imaju 8 utora za RAM (8x 16 = 128 GB, dakle 16GB per slot).

Za tebe nije DDR3, nego DDR3L, vjerojatno bi ovako nešto bilo okej.

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Ne bi jer je 1333.... Radit će mu na nižoj....

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 5:14 (Oldy).
 
0 2 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

{#} Tek sad vidim koliko sam odsutan od tehnologije, da niti ne znam da postoji modul od 16GB :/

 

Ne trebaju mi moduli od 16GB (ionaku su preskupi, a i 32GB rama mi ne treba), ali 2x8GB je sasvim u redu :) 

 

Da rezimiramo, zanemarujem informaciju na stranici proizvođača i slobodno mogu staviti 2x8GB rama u laptop? Odnosno za početak kupiti 1x8 i upariti sa postojećim 1x4, pa ako baš bude potrebe za dodatna 4GB onda staviti još 1x8 umjesto ovog od 4gb? Jer nisam baš siguran da će mi trebati povećanje sa 12 na 16GB, toliko hardcore nisam, dok mi je 8GB knap... 

 

@patric_cro: da bih došao do utora za ram, moram raskopati čitav laptop i izvaditi matičnu, tako da mi to nije baš najzgodnije raditi u trgovini. A i sumnjam koliko njih bi dozvolilo da otvorim rame i ako ne pašu, da ih ne kupim :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 12:47 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

A zamisli sad sljedecu situaciju. Kupis jednu plocicu od 8 gb i uparis sa svojom od 4gb i laptop odluci ne raditi ili radi lose, izbacuje BSOD ili nesto slicno.

 

Hoces li onda kupiti jos jednu plocicu od 8gb istog proizvodaca (da imas 2x8gb) ili ces odustati od cijele ove price koja i da uspije donosi minimalne razlike u svakodnevnom radu?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Znam. Ali 12 ne donosi mi baš "minimalne" razlike u odnosu na 8 (odnosno 4 koje sad imam) prilikom korištenja virtualnih računala. Ili photoshopa. 

 

Trenutno sa "svakodnevnim" programima zauzeće rama mi je blizu 3GB. Da ne spominjem programe koji su željni rama... Ja moram kupiti dodatni ram - zato pitam, nije mi problem kupiti 1x8 i kasnije još 1x8, ali ako će to raditi. Ako neće, onda moram uzimati 1x4, što će biti ok, ali zašto ne uzeti 1x8 pa imati 12 ukupno? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
Val kaže...

{#} Tek sad vidim koliko sam odsutan od tehnologije, da niti ne znam da postoji modul od 16GB :/

 

Ne trebaju mi moduli od 16GB (ionaku su preskupi, a i 32GB rama mi ne treba), ali 2x8GB je sasvim u redu :) 

 

Da rezimiramo, zanemarujem informaciju na stranici proizvođača i slobodno mogu staviti 2x8GB rama u laptop? Odnosno za početak kupiti 1x8 i upariti sa postojećim 1x4, pa ako baš bude potrebe za dodatna 4GB onda staviti još 1x8 umjesto ovog od 4gb? Jer nisam baš siguran da će mi trebati povećanje sa 12 na 16GB, toliko hardcore nisam, dok mi je 8GB knap... 

 

@patric_cro: da bih došao do utora za ram, moram raskopati čitav laptop i izvaditi matičnu, tako da mi to nije baš najzgodnije raditi u trgovini. A i sumnjam koliko njih bi dozvolilo da otvorim rame i ako ne pašu, da ih ne kupim :)

ADM hr to rade! Ja iso pa mi ponudili :D (ugradnju i povrat novca ako ne sljaka)

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
15 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

-podržana količina RAMa je stvar chipseta (+CPU) i BIOSa. Ako Asus službeno kaže max 8, tad je na njihovom notebuku to max. Provjeri ver.BIOSa, changelog obično baš to naglasi.

-dali je sam modul kompatibilan, može biti svašta, važna je gustoća i single-double side. Neke MBO s max 8GB /4dimm čak prepoznaju jedan modul od 8GB i normalno rade, prepoznaju i višak ali ga ne možeš koristiti. Po tomu je bolje uzeti 1x8GB i probati.

-pazi da je Low power (1.35V), brzina je sporedna.

-manje trgovine obično hoće napraviti traženu uslugu. Dođi, pitaj, kupi ako radi. KISS kaže da je to jedino rješenje.

Jedini je (realni) problem koliko je komplicirano rastavljanje, stvarno neobično da su oba dimma nedostupna. Ako i platiš neki sitni servis (do 50kn) to je prihvatljivo.

 

-Aida ima nick, lying bitch.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.1.2014 23:31 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Ma znam da oni kažu max 8, ali se na netu mogu naći primjerci koji se novi prodaju sa 2x8gb. Pogledat ću changelog. Nazvat ću pa pitat, nije problem 

 

Prilažem slike, čisto ako nekoga zanima kako X750JB izgleda iznutra. Na drugoj slici se vidi kako su oba modula s donje strane i da je potrebno vaditi matičnu ploču, što je potrebno i da bi se došlo do drugog utora za HDD/SSD

1 1
11 godina
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

koji glupi laptop svaki normalan laptop ima pristup ramu i hdd odozada i do njih se dolazi odvrtanjem jednog srafa.

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Da, notebook. A ovo je kao ultrabook. 17.3". Nema mi baš logike, no dobro :D

 

Pitao sam u prosatu (kada sam kupovao) za ugradnju rama, no rekli su mi da ne ugrađuju u taj model jer je prekomplicirano. 

 

Čak je i baterija ugrađena :/ doduše, da se zamijeniti, ali moraš rastaviti laptop. Kad sam ju vidio koliko je malena, smijeh me uhvatio. 4 ćelije na 47W TDP proc i 17.3" ekran. Na kraju, pisao sam u vlaku seminar 2:20h i baterija je ostala na oko 35-37% sa prognozom od još sat i pol. Nisam mogao vjerovat da toliko drži, ali eto, izgleda da je ipak dovoljna za neki normalan rad bez punjača. Ili je haswell toliko štedljiv? Doduše prema HWMonitoru potrošnja CPU-a mi se kreće oko 6-10W ovako za surfanje i faks, a za preko 30ak W stvarno mora biti nešto zahtjevno pokrenuto

 

 

 

 

EDIT: da ne radim dupli post:

 

Palo mi je na pamet da probam undervoltat CPU, da bih dobio manje temperature u loadu i manju potrošnju. Instalirao sam Intelov XTU i započeo sa spuštanjem napona jezgre procesora. Kako se radi o Haswell arhitekturi koja ionako u sebi ima razne tehnike smanjenja potrošnje procesora, cilj mi je bio naći najnižu voltažu na kojoj CPU radi stabilno, pa da barem smanjim temperature i potrošnju u full loadu, jer u idleu se on sam ionako brine za to (barem koliko ja znam). Samo jedna napomena: na slici možete vidjeti da je Core Voltage ostao na defaultu - ne dopušta mi promjenu te vrijednosti, vjerojatno upravo zbog dinamičnog moda koji sam mijenja napon, tako da sam ja podešavao Dynamic CPU Voltage Offset, odnosno za svaki napon koji bi bio defaultan za određenu frekvenciju jezgre, stavio sam da bude određen iznos mV manje.

 

Smanjivao sam napon i došao do stabilnog rada na -90mV od defaultne. Sve preko toga se rušilo (laptop se resetirao). Temperature su inače (po defaultu), pod Prime95 i 8 threadova oko 88-90°C pod max opterećenjem. Uzmite u obzir da živim u studentskoj sobi kraj radijatora kojeg ne mogu zatvoriti, sjedim u potkošulji i kratkim hlačama i kuham se.

 

Smanjivanjem napona za 90mV temperature su pale za nekih 10ak stupnjeva. 

 

Kako se u XTU-u mogu povećati množitelji, reko možda bih mogao malo i overclockati procesor. Vratio sam napon jezgre na default i množitelj sa defaultnog 34x/33x/32x/32x (1core/2cores/3cores/4cores) sam povećao na najviše dopuštene 36x/35x/34x/34x. Odvrtim prime95, temperature odoše na preko 95°C, reko previše, gasim. Smanjujem napon u koracima po 10mV, vrtim prime95 i ako je sve ok, još smanjujem voltažu. Dođem do -80mV, i laptop se resetira nakon manje od minutu. Vratim na -75mV i ostavim 2 sata prime95 pod punim opterećenjem, vratim se, sve radi kako sam i ostavio.

 

Dakle, na 0,949V (-0,075V od defaultnog), multiplier povećan na 36x/35x/34x/34x (sa 3,2GHz na 3,4GHz za sve četiri jezgre na 100%) CPU radi na ~88-90°C (defaultne vrijednosti isto oko 89°C) i troši oko 35W (na defaultnim vrijednostima je znao otići i do 40W pod prime95).

 

Zaključak: smanjivanjem napona jezgre i povećanjem multipliera procesoru pada potrošnja (za oko 5W), radi brže (0,2GHz više), dok temperatura ostaje ista. Do throttlanja CPU-a nije došlo (vidljivo iz grafa).  

 

Imate u prilogu slike, vidi se na svakoj napon jezgre, temperatura i potrošnja. Vrijednosti su se kretale oko onih što piše pod Value, ono pod MAX je uglavnom bio jedan peak pa je to ostalo zabilježeno, ali uglavnom su vrijednosti nešto manje (osim na zadnjoj slici, zaboravio sam uslikati pa sam slikao nakon zaustavljanja prime95). Imate na svakoj slici u XTU dolje lijevo graf sa temperaturom, opterećenjem i brzinom CPU-a pa možete vidjeti kako su se kretale temperature. Početni grafovi su po 5min svaki, dok zadnji prikazuje 1h (testiranje trajalo 2 sata). 

 

Prvotni cilj mi nije bio brži procesor, ionako ovog ne mogu zagušiti, već smanjenje temperatura i potrošnje. No malo sam promijenio početne želje kad sam vidio kako to sve radi, pa sam ostavio množitelje na 36x/35x/34x/34x uz manju potrošnju i iste temperature. Ionak u idleu radi na ~42-45°C u ovoj vrućoj sobi. 

 

Po meni je ovo dokaz da X750JB, iako ultrabook, ima izvrsno hlađenje te procesor koji je sposoban raditi brže uz manju potrošnju. Ako sam ikome dao ideju da nešto slično kod sebe napravi i npr smanji temperature ili produži trajanje baterije, meni je jako drago :) Naravno, uvjet je da matična ploča podržava Intelov Xtreme Tuning Utility, no ja sam imao sreće da moja podržava :)

 

1. default Vcore, 36x/35x/34x/34x (4x3,4GHz), temp 93°C, potrošnja 44,5W 1. default Vcore, 36x/35x/34x/34x (4x3,4GHz), temp 93°C, potrošnja 44,5W
2. -60mV Vcore, 36x/35x/34x/34x (4x3,4GHz), ~88°C, potrošnja 38,8W 2. -60mV Vcore, 36x/35x/34x/34x (4x3,4GHz), ~88°C, potrošnja 38,8W
3. -70mV Vcore, 4x3,4Ghz, 89°C i 38W potrošnja 3. -70mV Vcore, 4x3,4Ghz, 89°C i 38W potrošnja
4. -75mV, 4x3,4Ghz, 89°C i 36W potrošnja 4. -75mV, 4x3,4Ghz, 89°C i 36W potrošnja
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.1.2014 21:41 (Val).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Razmišljam o kupnji modela Asus X750JB (cpu i7 4700HQ), čini mi se jako dobrim izborom za ono što trebam, ali prvotno bih povećao rame sa 4 na 8 gb i pošto na stranicama proizvođača piše "Dual HDD Support(Optional)" i ubacio bih uz postojeći 1tb hard dodatni ssd u laptop (po mogućnosti svoj ssd koji sam već kupio). Kako bih volio da to odradi dućan/servis, imate li iskustva ili znate da neki od dućana to može odraditi tako da zadržim jamstvo?

 

EDIT: poslao sam i par mailova, pa da vidimo što će prodavači odgovoriti...

last.fm/user/jolly_bravo
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.2.2014 20:48 (jollyb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Napišem cijelu litaniju i slučajno pobrišem tekst :/

 

Dakle:

 

U Notebookshopu (prosat), gdje sam i kupio laptop, su mi odgovorili da ne rade ugradnju rama na tom modelu jer je prekomplicirano i neka se javim servisu (dali su mi ovaj mejl: http://hr.s1see.com/). Odustao sam od toga i otvorio laptop; tad još nije bilo video tutoriala, ali sada imaš jedan odličan

, na kojem možeš vidjeti sve. 

 

SSD ugradi u secondary slot (onaj slobodni ispod matične) jer se manje grije, a primary slot ima bolji protok zraka pa je HDD hladniji, dok se SSD ne grije toliko... Nemoj napraviti istu pogrešku kao i ja (ugradio drugi HDD jer još nisam kupio SSD) i sistemski HDD sam prebacio u secondary slot (da primary ostane za SSD kasnije, jer se matična mora vaditi pa reko da to odmah napravim).  

 

Sad imam sistemski HDD na secondary slotu koji mi u idleu stoji na 45°C i potegne do 50°C, a na primary slotu je bio oko 33-35°C, znači nekih 10-12°C više, samo zbog protoka zraka (isti HDD). Kad uzmem SSD, on ide na secondary, a ovaj HDD vraćam na primary, čisto da se ne grije toliko. 

 

Ako te još nešto zanima pitaj.

 

Sretno :)

15 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

-čini mi se nelogično ugradnja dodatnog hdda u kontekstu snižavanja napona i trajanja baterije + temp, .. ext.usb hdd pogotovo na 3.0 je tad logičniji..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 10:13 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Da, ali kad nosim laptop, UVIJEK je hard sa mnom. A eksterni treba ponijeti sa sobom... A na tom hardu ionako držim stvari koje mi nisu toliko često potrebne, tako da je taj hard većinu vremena ugašen (win8 power management). 

Da ne spominjem činjenicu da mi je laptop 3 tjedna spojen na struju i onda ga koristim u vlaku 3 sata dok idem doma i 3 sata za dva dana ponovno kad se vraćam na faks. I onda opet 3 tjedna na punjaču. A neda mi se eksterni uštekavat/ištekavat svako malo, a smeta mi stalno uštekan ako laptop prebacujem na relaciji krevet-stol.  Tako je bar kod mene :)

 

A i 2.5" HDD radi na 5V x 200-300mA = 1-2W, što će mi na bateriju, u najgorem slučaju, utjecati smanjivanjem 5-10min. A baterija mi izdrži preko 4 sata sa i7-4700HQ i 17.3" ekranom (čitanje PDF ili tipkanje u wordu). Isprobano više puta, samo sam u postavkama power managementa stavio da je max cpu opterećenje 15%. Još kad bi se koja jezgra mogla ugasiti {#} Ali ionako mi putovanje vlakom traje 2:15h-3:00h (ovisno koji vlak), tako da mi je ova baterija i više nego dosta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 0:00 (Val).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
Val kaže...

Napišem cijelu litaniju i slučajno pobrišem tekst :/

 

Dakle:

 

U Notebookshopu (prosat), gdje sam i kupio laptop, su mi odgovorili da ne rade ugradnju rama na tom modelu jer je prekomplicirano i neka se javim servisu (dali su mi ovaj mejl: http://hr.s1see.com/). Odustao sam od toga i otvorio laptop; tad još nije bilo video tutoriala, ali sada imaš jedan odličan

, na kojem možeš vidjeti sve. 

 

SSD ugradi u secondary slot (onaj slobodni ispod matične) jer se manje grije, a primary slot ima bolji protok zraka pa je HDD hladniji, dok se SSD ne grije toliko... Nemoj napraviti istu pogrešku kao i ja (ugradio drugi HDD jer još nisam kupio SSD) i sistemski HDD sam prebacio u secondary slot (da primary ostane za SSD kasnije, jer se matična mora vaditi pa reko da to odmah napravim).  

 

Sad imam sistemski HDD na secondary slotu koji mi u idleu stoji na 45°C i potegne do 50°C, a na primary slotu je bio oko 33-35°C, znači nekih 10-12°C više, samo zbog protoka zraka (isti HDD). Kad uzmem SSD, on ide na secondary, a ovaj HDD vraćam na primary, čisto da se ne grije toliko. 

 

Ako te još nešto zanima pitaj.

 

Sretno :)

Hvala na videu, prema tome bih i ja mogao ugraditi rame i hdd, ali radije bih zadržao garanciju negoli sam to radio... Čak bih bio i voljan uzeti neki drugi model asusa (min i5, ne xxxxu verzije), samo da mi u dućanu ugrade ssd dodatni i da bude barem 6gb rama

last.fm/user/jolly_bravo
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Ne gubiš garanciju ako sam ugradiš SSD i RAM :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.2.2014 23:53 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
Val kaže...

Ne gubiš garanciju ako sam ugradiš SSD i RAM :)

Gdje to piše crno na bijelo? :)

last.fm/user/jolly_bravo
15 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
jollyb kaže...
Val kaže...

Ne gubiš garanciju ako sam ugradiš SSD i RAM :)

Gdje to piše crno na bijelo? :)

 -to je predviđeno od strane proizvođača, dozvoljeno. Neki distributeri su stavljali zaštitnu markicu.. više ne stavljaju jer je nezakonito. Isključivo modeli koje korisnik ne može sam otvoriti.. naravno, trgovac pokušava zaraditi još malo.

Drugim riječima, ako nestručnim rukovanjem dođe do oštećenja tad je korisnik kriv, tj takav kvar ne pokriva garancija. Garancija je stvar između kupca i proizvođača tj distributera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
ihush kaže...
jollyb kaže...
Val kaže...

Ne gubiš garanciju ako sam ugradiš SSD i RAM :)

Gdje to piše crno na bijelo? :)

 -to je predviđeno od strane proizvođača, dozvoljeno. Neki distributeri su stavljali zaštitnu markicu.. više ne stavljaju jer je nezakonito. Isključivo modeli koje korisnik ne može sam otvoriti.. naravno, trgovac pokušava zaraditi još malo.

Drugim riječima, ako nestručnim rukovanjem dođe do oštećenja tad je korisnik kriv, tj takav kvar ne pokriva garancija. Garancija je stvar između kupca i proizvođača tj distributera.

Kaže prodavač:

Poštovani,

Za seriju X750JB – ugradnje se odrađuju jedino u ovlaštenom servisu / ili sami pošto se razumijete ( provjerite dali gubite jamstvo )

Kontakt servisa: http://hr.s1see.com/kontakt/


Ovlašteni servis kaže:

Poštovani,

Ukolko model ima "vratašca" za pristup, ne. Ako se mora skidati cijeli poklopac ili vaditi ploča onda gubite jamstvo.

 

A sad, imam li pravo sam prčkati ili ne, ne znam. Nemam se vremena natezati s njima kada dođe do kvara i stvaranja dodatnih troškova :/ Radije ima platim da stave dodatne rame i ssd. Znam da će mi ovaj laptop trajati, vidite na kakvoj konfiguraciji životarim :D

last.fm/user/jolly_bravo
15 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)
jollyb kaže...
.

Ovlašteni servis kaže:

.... Ako se mora skidati cijeli poklopac ili vaditi ploča onda gubite jamstvo.

 

.

 -možeš li do RAMa na 'jednostavan' način? Taj odgovor je odgovor.

 

-extended verzija, ako odgovarajućim alatom otvoriš uređaj, bez oštećenja, tad proglasi sam sebe, stručna-ovlaštena osoba i jednostavno ne govoriš (kad nešto crkne) da si jednom davno sam ugradio RAM. Ako nešto pokvariš, potrgaš, ogrebeš.. pa nemoj. Ovo je IT forum, tema.. predpostavka je da ipak juzer zna ugraditi ram bez da napravi štetu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Što u slučaju da ja svoj laptop odnesem na čišćenje prašine u neki servis? Oni ga rastave, očiste i garancija još uvijek traje. Za par tjedana ja se javim jer mi nešto ne radi i oni meni kažu da ne priznaju garanciju jer je laptop otvaran. Tko? Ja? Nisam ja otvarao laptop. Tko će to dokazati?

U ovom slučaju, tko će dokazati da sam ja ugrađivao rame/ssd u laptop, ako ja kažem da je bio na čišćenju u nekom servisu? Napomena: postoji naljepnica između heatsinka i procesora "Warranty void if removed". I ta naljepnica je po meni ono što prekida garanciju ako se strga. Sve ostalo - a-a. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Kaže prodavač:

Poštovani,

Za seriju X750JB – ugradnje se odrađuju jedino u ovlaštenom servisu / ili sami pošto se razumijete ( provjerite dali gubite jamstvo )

Kontakt servisa: http://hr.s1see.com/kontakt/


Ovlašteni servis kaže:

Poštovani,

Ukolko model ima "vratašca" za pristup, ne. Ako se mora skidati cijeli poklopac ili vaditi ploča onda gubite jamstvo.

 

 

nebi bio prvi put da u Hrvatskoj "neki" zakon netko tumači kako hoće il "on" razumije.

 

ja imam Alienware, mora se skidat čitava donja plastika za ugradnji hdda ili memorije.... isto tako i čišćenje.

sam Dell kaže da je to dozvoljeno. na upit kad sam kupovao sam laptop iz USA dal će se garancija moć ostvarit u Hrvatskoj, mislim da mi je tad Dell poslao da je njima Mikronis servis.... ako se nevaram, i u slučaju bilo kakvih problema da se slobodno javim njima.

 

sad zašto je Asus drugačiji neznam.

 

Može bit jedino problem kao kod Apple proizvoda gdje ih je u biti i (praktično) nemoguće otvoriti bez ovlaštenog servisa.

Ali ako proizvod ima normalne vijke koji se otvaraju po uradi sam principu, nevidim taj problem.....

 

 

HD Portal - pogled u svijet visoke rezolucije www.hdportal.eu
16 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Ukoliko nekog zanima - 1x4gb samsung + 1x8gb kingston rade kao urica u laptopu, iako je na službenim stranicama navedeno da je max ram supported 8GB. 

 

Ugradio i ostavio 4 sata da vrti prime95 sa svih 12gb iskorištenih (99% je bilo zauzeće cijelo vrijeme) - sve stabilno. 

Imao sam priliku kupiti novo neotpakirano 8gb ddr3l sodimm 1600MHz  za 400kn preko oglasnika, pa sam i uzeo :)

 

eto, i taj problem smo razjasnili 

12gb ram 12gb ram
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Šta misliš jeli vrijedna razlika u lovi pa otići na ovaj model http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/asus-prijenosno-racunalo-g750jw-t4031-173-intel-core-i7-t4031-240-ghz__4216141?

 

mislim u smislu hlađenja i7 4700 pri zahtjevnijim dionicama,da bolju grafičku i ne spominjem...jel se grije kad se ubaci dodatan ssd itd

 

Kakav je protokol za ubacit ssd i dodatan keks rama od 8 gb u ovaj jači model g750 jer vidim da je to u ovome x750  prava pokora?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Laptop max RAM (ASUS X750JB i7)

Malo da bumpnem temu:

 

Imam srecu da mi je riknuo jedan cip na maticnoj ploci - serviser je rekao moguca zamjena tog cipa sa poslom i dijelovima do 150€.

 

Jel imate kakvih preporuka za kupnju maticne ploce ili netko od sudionika u ovoj temi iskustva sa izmjenom dijelova za ovaj model laptopa?

 

Hvala.

last.fm/user/jolly_bravo
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice