Laptop mi ne prikazuje sliku

poruka: 19
|
čitano: 11.555
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Laptop mi ne prikazuje sliku

Updateao sam Bios,i nakon restarta ekran mi je crn,al ustvari prikazuje desktop itd,ali bez nekog svijetla se to ne vidi :S

sto da radim? da skinem bios kakav je bio i pokrenem ga ponovo?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

lol a jesam se zeznuo,stavio sam ovo pod vijesti xd

15 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

-što se ne prikazuje?

-... khmmm, što se prikazuje? Koji OS, koje računalo... što si radio s BIOSom, kakav bios, dali možeš vratiti predhodnu verziju itd.

I kakvo to svjetlo, noćna lampa? Kao kod policijskog istražitelja? .. malo pojasni.

 

- možda nije za vijesti, možda pod zanimljivosti iz svijeta ili neobične pojave..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

imam windows 7 64bit,skidao sam drivere i updajtove sa hp-ove stranice za laptop HP G62 a50SM  ,imam bios koji je bio prije u .exe fileu,dali je sigurno isntalirati bios iz windowsa?

osvjetljivao sam sa svijetlom od moba,laptop prikazuje windows ali ekran ne svijetli :(

15 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

-na notebooku (pošto nemaš floppy) se podrazumijeva flashanje iz windowsa, može i bootCD.. ali nema potrebe.

Flash neće ništa napraviti jer ne dozvoljava instalaciju stair verzije.. (to nije 100%.. možda radi). Uz to moraš biti priključen na stuju itd.

BIOS se ne dira bez konkretnog razloga.

 

Vjerojatnije da si uzeo neki krivi driver ili verziju za 32bit.

Ekran ne svijetli?... khmm (??).

Nema slike? dali se išta vidi, dali radi miš itd.

Dali se uopće pali notebook i windowsi?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Laptop mi ne prikazuje sliku

probaj stisnuti tipku fn + kod f7 i f8 bi trebalo bit neko sunce sa strelicom dolje za f7 , a sa strelicom gore f8 to je za osvjetljenje ekrana http://www.ukeyboard.co.uk/images/HP_NC4400_Laptop_Keyboard.jpg

znaci stiskas fn + f8 mozd kod tebe nije ta tipka ali nadjes i probas to za osvjetljenje

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

sumnjam da sam uzeo krivu verziju ,jer pise da je sve kompatibilno,a vidi se sve desktop ikone itd,i mogu ja pokretati programe itd,al ne vidim nista osim ako se ne priblizim ekranu i osvjetlim ga necim,i onda se jedva vidi :(

 

ono s tipkama za brightness ne pomaze

15 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

-aaa-haaa :)

- 'samo osvjetljenost' ekrana je problem.

-Dali je priključen na struju, dali ima razlike kad se struja uključi-isključi..

-u opcijama drivera bi trebalo biti i podešavanje svjetline (brightnes) ili GAMA (1.0-1.3)..., kao i fn-tipke za to. (plava Fn+nešto?)

-dali je kod paljenja slika normalna, ako je onda je neka od opcija drivera, ako nije onda može biti i fizičko oštećenje prema ekranu.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

uopce se nista ne vidi niti prilikom dizanja windowsa,ni kad je ukljucen u struju,vadio sam i bateriju ,ali to nista nije pomoglo,sad cu probati sa podesavanjem u opcijama,ali sumnjam u to

13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

nista od toga:( jedino da pokusam instalirati stariji bios :S ,al nezz kako je to jako opasno ...

14 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku
ninđa kaže...

nista od toga:( jedino da pokusam instalirati stariji bios :S ,al nezz kako je to jako opasno ...

probaj vratit stari bios i kad ga flashas odi u bios i postavi postavke ne default

15 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku
ninđa kaže...

nista od toga:( jedino da pokusam instalirati stariji bios :S ,al nezz kako je to jako opasno ...

- jednako je opsano kao i prvi put. Moguće posljedice upravo (ne)vidiš...

-usput pitanje, koji je bio razlog flashanja BIOSa i dali si to ikad prije radio.. -prvo samo resetiraj bios na defaultne postavke.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

nisam,al ako idem vratit postavke na default jel se onda moze sta gore desit?

15 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

-ne, jer resetiranje postoji zato.

 

btw, nakon flashanja BIOSa je također (u svim uputama) potreban reset na defaultne postavke.. - možda upravo to treba...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2010 22:15 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku

znaci udem u bios i to napravim? joj vec sam ga odlucio odnijet na servis,a sad bi tako rado iso probat to vratit na default ,a strah me svega sad uk

14 godina
offline
RE: Laptop mi ne prikazuje sliku
ninđa kaže...

znaci udem u bios i to napravim? joj vec sam ga odlucio odnijet na servis,a sad bi tako rado iso probat to vratit na default ,a strah me svega sad uk

nemreš s time ništa loše napravit ...

14 godina
offline
Laptop mi ne prikazuje sliku

Pozdrav!

 

 

Evo imam malo neriješiv problem.

Radi se o laptopu Fujistu 15,4 sa 1 gb ram i intel grafickom integriranom (mislim da ovo i nije bitno)

 

Uglavnom kada palim laptop (baterija bez ili bez) zna se desiti često da ekran ostane crn.

Tj. nema uopce onog prikaza bios post ili loga  ali vidim da okrene ventilator i hard te se lampice upale.

Tada nemogu dobiti sliku ni na izlazu za monitor.

 

a onda pri sljedcem od bezbroj paljenja  se se sve normalno digne i laptop radi bez problema.

 

Prvo sam mislio da je kontakt u pitanju ali dok radi i prenosim ga, mičem, okrečem  i tipkam i sve u redu ali kad opet pokusam upaliti javi se isti problem ali ne uvijek!

 

Meni  mirise na bios ili mozda na neki kontakt koji sluzi sam pri paljenju!

 

Svako savjet je dobrodosao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Laptop mi ne prikazuje sliku

Možda je neki kondenzator na matičnoj otišo. Nekako mi vuče na to.

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptop mi ne prikazuje sliku

Razmisljao sam i o tome. Popravit se sigurno moze ali neznam kome dati. Jer vecina servisa tj. 98% ce reci da je maticna otisla!

Ima li tko preporuku kod koga odnijeti u Zagrebu ili Splitu a moze i u Zadru?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice