Laptop nece da se upali

poruka: 4
|
čitano: 4.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Laptop nece da se upali

Pozdrav svima

Juce sam kupio polovan laptop TERRA mobile e2103, jutros sam ustao da popravim sistem tj. da podignem novi (windows 7) sve je radilo, nije bio spojen na punjac, znaci sistem se instalirao, laptop se restartovao nakon instalacije windowsa i dosao do log-a windows 7 i naglo se ugasio, posuljao sam da je baterija i spojio ga na punjac ali nije htjeo upaliti. Sacekao sam neko vrijeme "da se napuni", nije htjelo opet, probao sam izvaditi bateriju spojiti na punjac ali nije htjeo upaliti, jedno zapazanje: prije nego sto ubacim punjac u laptop, lampica na punjacu je upaljena (miruje) a kada spojim u laptop, lampica na punjacu treperi. Jel moze vasa pomoc? da li je do punjaca? ili je laptop otisao? Ja mislim da je prethodni vlasnik pravio nesto na punjacu jer vidim da je malo sredjivan u onom dijelu gdje ulazi u laptop, i da kada hocu da ubacim punjac u laptop pri dodiru sa laptopom dodje neki spoj (sjevne). da li je do punjaca?

Nemam zamjenu punjaca ( da trazim od frenda), ima u blizini jedan "majstor " pa vjerovatno kod njega ima punjac koji odgovara laptopu

Ako treba neka slika, postavi cu

Hvala...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop nece da se upali

eh..

 

Istekaj adapter iz struje, ustekaj adapter u laptop, nakon toga ustekaj u struju, tako ces izbjec iskre, ako ne radi, onda zeza ili utor na laptopu ili sam adapter. Malo probaj pritisnut konektor, ako ni onda ne radi il ga vrati liku ili nosi nekom da ti to pogleda, neces sam znat slozit.

Inace mozes multimetrom izmjeriti napon na adapteru pa vidjet jel odgovora vrijednostima koje pisu na njemu i otvorit laptop te pogledat u kakvom je stanju utor.

Samo oprezno da ti se ne rastope konektor i utor i kaj sve ne ako je neki ozbiljniji problem.

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop nece da se upali

Hvala Ante,  probao sam al ne funkcionise, sto je najgore ne pokazuje na laptopu da se puni ili da je ukljucen u struju, zato me strah da nije nesto crklo na laptopu, al sve je radilo lijepo, proba cu kupiti drugi punjac mislim da je do njega, pa javim

9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop nece da se upali

Odnio sam kod majstora, kaze da je otisla neka dioda i zato nece da se puni, spaljena valjda

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice