Laptop pregrijavanje

poruka: 22
|
čitano: 19.525
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Laptop pregrijavanje

Kupio sam prije godinu dana HP6830s i prezadovoljan sam njime,samo se prelako zagrijava,nez u cemu je problem jel u postavkama ili nesto drugo.Prije i nije bas al u zadnje vrijeme da,od igrica na njemu igram samo cod2 multiplayer na najnizim postavkama al se opet pregrijava.Nekad se cak i ugasi sam kad se pregrije,a plastika bude toliko vruca da mogu ispec jaje an oko na njoj.Molim pomagajte da ne srusim laptop do kraja?

 

edit:e da i kad gledam video pregrijava se

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2010 11:48 (eragon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje
Problem je vjerojatno u prašini, ili ga kompresorom ispuši ili bar usisavačem. Ako je potrebno skini poklopac s donje strane/iza. Ako se bojiš da ćeš nešto sje*at, odnesi u neki servis.
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje

dobro to cu probat,al u mene se ventilator pali cim se pokrene video,cim upalim nesto graficki manje  zahtjevno i radi ko sivonja,puse prevruc zrak.Dok m ise to nije dogadjalo mozda prvih par mjeseci otkad sam ga kupio...

15 godina
offline
Laptop pregrijavanje

Tu na poslu imam HP nc6320 i čim nešto više radim ili samo sufram (čitam postove na ovom forumu), speed fan mi očitava temperaturu C2D procesora čak do 85°C, a vent vrti ko lud.

Doma imam isti HP kao i ti, zna se isto tako zagrijavati (ne znam sada točno kolika mu je max. temperatura), ali do sada mi se nikad nije ugasio radi pregrijavanja (nijedan od navedenih).

 

Mislim da je zagrijavanje normalno (osim kad se počne gasiti-tada već treba tražiti uzrok), ipak je sva ta elektronika (CPU+GPU+HDD i ostale komponente) u skučenom prostoru bez mogućnosti adekvatnog hlađenja kao kod normalnih PC-a

 

Koliko ti je star laptop? Možda ti se na hladnjaku nakupilo prašine?

Gdje ga koristiš - na stolu, na kauču, krevetu, imaš li tepih na podu? Od ovog ti ovisi koliko ti prašine uvuče ventilator na hladnjak tokom dužeg perioda, jer prašina koči protok zraka, a sa tim i hlađenje.

 

Pogledaj i u task manager-u da li ti koji proces previše ne opterećuje procesor, možda neki virusić radi nepodopštine. Mršti se

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Laptop pregrijavanje

opet po n-ti puta...KORISTITE cool padove za lapove...pazite da se zračni kanali ne prekriju ili blokiraju bilo čime...ako se intenzivno koristi procesor ili grafička,št opodrazumijeva jako zagrijavanje korištenje cool padova je obavezno...

vočajte ovo,pa si nabavite..

http://www.associatedcontent.com/image/150878/index.html?cat=15

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje
Ako su mu temperature prije godinu dana bile ok, onda mu sada ne treba nikakav cooling pad nego neka ga očisti od prašine.
Ako ga koristiš na koljenima, stavi nešto tvrdo ispod, neku 'dasku' ili već nešto.
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje
linuxjuzer kaže...

opet po n-ti puta...KORISTITE cool padove za lapove...pazite da se zračni kanali ne prekriju ili blokiraju bilo čime...ako se intenzivno koristi procesor ili grafička,št opodrazumijeva jako zagrijavanje korištenje cool padova je obavezno...

vočajte ovo,pa si nabavite..

http://www.associatedcontent.com/image/150878/index.html?cat=15

Cool padovi su porez na budale. Ako se na heatsinku napunilo prašine nikakav cool pad ne može poboljšati protok zraka jer zrak jednostavno ne struji preko rebara hladnjaka nego se lagano probija kroz prašinu. Ako se laptop nije pregrijavao dok je bio nov znači da mu je hlađenje adekvatno dobro riješeno i samo ga trebaš očistiti.

 

Jedinu primjenu za coolpad vidim ako se laptop koristi u krevetu ili u krilu pa da posluzi kao podloga da ne srče prašinu iz deke, ali opet za to je dovoljan komad šperploče.

 

Pogotovo ako se zalis na to da ti je laptop preglasan zadnje što ti treba je još par ventilatora da zuje :D

 

Još jedan pristup koji bi preporučio ako bas ne zelis ocistit heatsink jer se protivi tvojoj religiji ili što vec je da downlockiras procesor. Ako radi na 2.5 Ghz, ti ga softwerski ograniči na 2.0 ghz i nece se toliko grijati a pad performansi neces ni osjetiti.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje

Laptop imam nesto vise od godinu dana,sto se tice virusa nisu 100 % jer to redovito pratim,najcesce ga koristim u boravku na stolu i u sobi znaci navecer mozda koja 3-4 sata,laptop stavim na krevet i pazim da dole podloga bude ravna,radi strujanja zraka.A gasi mi se uvijek kad sam u igri,znaci kad je opterecenje veliko.Ne događa se to bas cesto nego kad bas ne izlazim iz igre,kad duze vrijeme igram,a reko sam vam vec da samo cod2 igram.Hvala na pomoci,prvo cu probat prasinu ispuvat fenom ili necim slicnim,a poslije cemo vidit...

14 godina
protjeran
offline
RE: Laptop pregrijavanje
Glamdring kaže...
linuxjuzer kaže...

opet po n-ti puta...KORISTITE cool padove za lapove...pazite da se zračni kanali ne prekriju ili blokiraju bilo čime...ako se intenzivno koristi procesor ili grafička,št opodrazumijeva jako zagrijavanje korištenje cool padova je obavezno...

vočajte ovo,pa si nabavite..

http://www.associatedcontent.com/image/150878/index.html?cat=15

Cool padovi su porez na budale. Ako se na heatsinku napunilo prašine nikakav cool pad ne može poboljšati protok zraka jer zrak jednostavno ne struji preko rebara hladnjaka nego se lagano probija kroz prašinu. Ako se laptop nije pregrijavao dok je bio nov znači da mu je hlađenje adekvatno dobro riješeno i samo ga trebaš očistiti.

 

Jedinu primjenu za coolpad vidim ako se laptop koristi u krevetu ili u krilu pa da posluzi kao podloga da ne srče prašinu iz deke, ali opet za to je dovoljan komad šperploče.

 

Pogotovo ako se zalis na to da ti je laptop preglasan zadnje što ti treba je još par ventilatora da zuje :D

 

Još jedan pristup koji bi preporučio ako bas ne zelis ocistit heatsink jer se protivi tvojoj religiji ili što vec je da downlockiras procesor. Ako radi na 2.5 Ghz, ti ga softwerski ograniči na 2.0 ghz i nece se toliko grijati a pad performansi neces ni osjetiti.

pročitaj cijeli post pa se onda pravi pametan,ok??..prašinu neću niti spominjati jer se podrazumijeva njeno čišćenje..jednu primjenu cool pada???...ajde stvarno bubaš...ljudi znaju nabrijati na neku igru lap,pa mali vent non stop radi,cool pad ako je ispod uključen BITNO ZNA SPUSTITI TEMPERATURU...a tim i produžiti vijek trajanja lapa...odnosno komponenti koje su sklone zagrijavanju..kažeš porez na budale???..ono sad si stvarno ispao kuuuul...Belji se...porez na budale je ono kad investiraš 5000-8000kn u lap,pa ti onda radi tvoje nadobudnosti pregori i onda plaćaš popravak(van servisnog roka)-e tada je to onaj tvoj porez...sto kuna dati da bi s zaštitio lap po meni je sjajna investicija...a št ose tiče buke..pa pazi da od 2-3 prilično tiha venta ne oglušiš..ako se to desi ja ti plaćam liječenje...Nevinašce...za zadnji komentar ti skidam kapu...iako,ovlašteni servi da mu promjeni termičku pastu,po meni je bolje rješenje...

15 godina
neaktivan
offline
Laptop pregrijavanje

LINK

 

Na linku se nalaze rezultati testa hladjenja 8 razlicith coolpadova. Mislim da je bitno za primjetiti da je najbolji rezultat dao pasivni coolpad bez ikakvih ventilatora. 

 

Kao osnova testa je uzeta temperatura CPU-a, što je i je jedino relevantno kada govorimo o hladjenju laptopa. Testovi koji mjere teperaturu podnozja laptopa mozda i pokazuju znacajni utjecaj coolpadova ali to se odnosi samo na onaj dio price kada drzimo laptop u krilu a i na samo mjerenje znacajno utjece strujanje zraka oko sonde.

 

Nadalje određeni dio laptopa uopce nema usis ventilatora na dnu (mac racunala npr.) pa je za njih coolpad totalini FAIL :D

 

PS. meni se recimo svidja ova stvarcica

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2010 17:34 (Glamdring).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Laptop pregrijavanje

ja držim laptop na stolu,a kakvo je riješenje ako je usis zraka sa strane

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje
blackalbum kaže...

ja držim laptop na stolu,a kakvo je riješenje ako je usis zraka sa strane

 

Usis nikad nije sa strane.

14 godina
offline
RE: Laptop pregrijavanje
linuxjuzer kaže...

opet po n-ti puta...KORISTITE cool padove za lapove...pazite da se zračni kanali ne prekriju ili blokiraju bilo čime...ako se intenzivno koristi procesor ili grafička,št opodrazumijeva jako zagrijavanje korištenje cool padova je obavezno...

vočajte ovo,pa si nabavite..

http://www.associatedcontent.com/image/150878/index.html?cat=15

 To ti sve ovisi od laptopa do laptopa (o materijalu izrade donje podloge). Evo ja sam dao 250 kn za Cooler Mastera w2 i nije mi spustio temperaturu ni za jedan stupanj. Jedina stvar koju je napravio jest buka od zujanja ventilatora.

A ako već idete kupovat postolje, rađe si ga sami napravite od ventilatora, kabela i kutije. Ima na YouTubeu puno filmića vezano za to. Uštedjet ćete novce, a efekt će po meni biti puno bolji. 

14 godina
offline
RE: Laptop pregrijavanje

@Glamdrong

 

 

 

Jel ima ovoga kod nas kupiti? i moj hp je pomalo počeo pregrijavati...

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 2:01 (Oldy).
14 godina
offline
RE: Laptop pregrijavanje
Glamdring kaže...

 

Usis nikad nije sa strane.

Moj Acer 7740G ima manji usis odozdo i dva usisa sastrane (prednje i zadnje).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop pregrijavanje

Taj puno usisava, da nije to usisavač? ali cekaj, pa i usisavac ima ispuh negdje...  sta bi to moglo bit onda....  :S

15 godina
neaktivan
offline
Laptop pregrijavanje

dajte molim vas pomozite, da ne moram otvarati novu temu...

 

imam laptop toshiba a300, star je godinu dana, i u zadnjih mjesec dana počeo se užasno zagrijavati

pa eto izmjerio sam temperaturu- u idle je 60 C, a nakon 20 min igranja CoD4 čak 100 C!

jel ima nekakvo rješenje za smanjivanje temperature?

i jel ima za kupit taj cool pad za moj model laptopa?

kako najjednostavnije tu prašinu očistim?

 

 

U SOVJETSKOJ RUSIJI....................POTPIS PIŠE TEBE!!!////Ako treba Gospode evo primi zavjet moj uzmi život od mene, pa ga podaj njoj!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.6.2010 11:39 (SPAWNK4MPER ti mama).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop pregrijavanje

@Šef je  napiso šta treba.

Trebali bi rastavit i očistit prašinu, ili odnijet u servis bar dvaput godišnje

Stari avijatičar...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Laptop pregrijavanje

Pozdav svima, iman isti problem ka i većina vas na ovoj temi.

Nadalje, kupia san i podlogu ali je s njon bilo jos gore jer je onda bio mali razmak od poda pa se više grijalo.

Šta da radin, kako sam očistit pračinu?

fala

For he to-day who will shed his blood with me Shall be my brother; be he ne'er so vile
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptop pregrijavanje

Moj službeni HP nc6320 se isto počeo pregrijavati čim bi nešto zahtjevnije radio (pa čak i surfanje). Onda sam upotrebio svoja pluća, nisam imao komprimirani zrak, i što sam jače mogao puhao, u više navrata, u isphuh. Da ste samo vidjeli koliko je prašine izletilo sa donje strane gdje je usis (ventilator). Iznenađen Od tada je temperatura do nekih 60-tak stupnjeva, a prije do 85-90. Čak se je jednom uspio izgasiti od pregrijavanja. Mršti se Isto sam napravio i sa HP 6830s kojeg imam kod kuće. Samo njega sam bio i rastavio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop pregrijavanje

Jel istina da nije bas preporucljivo drzati laptop na krevetu jer se nebi dovoljno hladio i samim time vise podlozan kvarovima? 

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop pregrijavanje
maxy0 kaže...

Jel istina da nije bas preporucljivo drzati laptop na krevetu jer se nebi dovoljno hladio i samim time vise podlozan kvarovima? 

Da, ni u krilu ga isto nije pametno držati. Ako bi već išao s njim na krevet ispod njega bi trebao postaviti neku tvrdu podlogu (poput knjige s tvrdim koricama) tek tako da se omogući normalan protok zraka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice