Laptop slaganje komponenti

poruka: 6
|
čitano: 10.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Laptop slaganje komponenti

Da li netko zna je li moguće negdje u Zagrebu kupiti laptop po vlastitim specifikacijama,tipa kao slaganje stolnog PC-a

 

primjer : dođem u dućan i kažem im oću neku ZKLJ marku laptopu (jer se HP,DELL itd ne isplati kupovati jer za samu marku se placa 5 soma kuna lolcina)

              izaberem NO OS ! jer laptop sa OS-om dode 1.500kn vise (lolcina na kvadrat)

              izaberem taj i taj procesor ,te i te rame , tu i tu graficku i taj i taj HDD i oni kazu zoliko i toliko :)

 

Je li to moguće ? Ili do kraja zivota treba placati marku,OS i Intel proc za smece od laptopa koje dode tipa 8 somova ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop slaganje komponenti

Nece ici!

Nemozes ti to tako narucivat,pa procesor je npr. zalemljen na maticnu plocu.....hoces da ti to rade u npr. linksu...{#} Laptopa ima mali milion raznih cjena pa biraj ako ti ne odgovara kupi si stolni PC i slozij ga kak oces

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop slaganje komponenti

ma ne treba mi stolni,imam zvijer od stolnog ,pogledaj moj PC,treba mi super neki laptop,druga je stvar kupiti online po narudzbi neki laptop i odabrati koji proc hdd itd itd itd...ali kod nas na balkanu je to ocito nemoguce...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop slaganje komponenti

-dijelovi kao CPU, RAM i HDD se mogu tako slagati, opcije su još wireless i BT. .. jedino što je to 'rezervirano' za distributere.

-btw, nije razlika za OS 1.500kn (pro=1.400), normalna cijena 7-Home-OEMa je 900kn, često zbog sponzoriranja dosta manja razlika (ovisi o trgovcu cca 600kn).

Važna razlika, predinstaliran OS je već na HDDu (nema install medija) i distributer je time ograničen za HDD-uz model notebooka. Druga komponenta -CPU je zanemariva za notebook osim extremnih jeftino-vs-top modela, ostaje samo RAM i pravilo 'više je bolje', pa trgovac nagura 4GB bez obzira na potrebe.

 

Takav brandirani HP, Dell ... je vjerojatno jeftiniji nego što bi ispala cijena BareBone notebooka (vidi Končar seriju), jer smo premalo tržište za konkurentniju cijenu (direktne narudžbe iznad 1000kom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop slaganje komponenti
alienware?
MW2 : N'Dorphin // GRNDWR // HCTDM // HCSD // HCMSHPT
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop slaganje komponenti
8ax kaže...
alienware?

 das mi ti 20 somova za m17x ?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice