Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

poruka: 49
|
čitano: 12.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru...bitno

Pozdrav, evo doista mi je bitna bilo kakva pomoć ovdje ili bilo kakav savjet nekoga tko se kuži u laptopte bolje nego ja. Dakle tražim laptop kao zamjenu za desktop pc i laptop mi je praktično potreban za surfanje netom i gledanje filmova i muziku. Ipak kako bi ovo bio moj prvi laptop bitna mi je kvaliteta izrade, tj kućišta i trackpada, a najbitnije mi je da bude brz i stabilan do cjenovnog limita koji iznosi 6000 kn. Gledao sam da model ima Core i5 i 4GB RAM-a i ispod tog ne idem, a grafička za igranje ili nešto mi nije bitna dok HDD nalazim oko 500GB što mi je za početak dosta. Ono što me još zanima a u što se ne kužim je zagrijavanje samog uređaja i modeli koji su po tom pitanju bolji definitivno su favoriti u mom odabiru. Tražio sam dosta po nabava.net ali tražim ovdje vašu pomoć jer ne razumijem razlike između nekih modela pa ako imate savjet bio bih vam jako zahvalan.

 

Modeli koje sam izdvojio: http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/asus-a52jt-sx180v-156-core-i5__1045461

                                        http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-thinkpad-edge-15-nvlj3cd-156__1107821

                                        http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-aspire-5745g-464g50mnks-lxpty02364-156__1149361      ako imate još neki prijedlog samo dajte, hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru...bitno

hm, ako oćeš da ti bude zamjena za desktop ond amoraš ciljat na 17'' ili 15'' ali onda možeš počet razmišljat o dodatnom ekranu. inače što se tiće kvalitete izrade ja tu preferimam lenovo, druga stvar koju volim kod lenova je trackball kojim je neuporedivo lakše upravljat nego samim trackpadom..

 

e sad, dao si neki zahtjeve ali nis dovoljno precizirao pa da viidmo u kojem se smjeru diskusija razvija. dotle, pogledajovaj lenovo 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 13:18 (strahec.luka).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

pa ovaj lenovo mi se sviđa, ali ima li šanse da dođe s Windowsima 7 ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna
dcvele12345 kaže...

pa ovaj lenovo mi se sviđa, ali ima li šanse da dođe s Windowsima 7 ?

 lenovo s windowsima 7

 

stavio sam bez windowsa jer ekipa uglavnom traži bez OS-a. nacija pirata :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2011 13:21 (strahec.luka).
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

hehe bio sam i ja ''pirat'' , al necu vise. Znači misliš da bi ovaj lenovo zadovoljio po brzini ono za potrebe surfanja samo i nešto multimedije? Nisam nikakav profić za kompove nit mi je potreban poslovno, a po cijeni i dizajnu mi se jako sviđa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

onda uzimaj,za to što ti treba je i više nego dovoljno.

 sigurno ćeš dobit još prijedloga od drugih diskutanata al po meni je to best buy.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

što onda na kraju misliš/te između tog lenovo-a (oko 5.9k) i http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-aspire-5745g-464g50mnks-lxpty02364-156__1149361 kojeg mogu dobit za 700-800 kn manje? Je li Acer slabiji po nečemu posebno?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

evo ti tu usporedba.

 

razlika je u procesorima i grafičkoj. ACER ima bolju grafulju a lenovo procesor. i windowsima al to je zanemariva razlika.

ne znam, ja sam fan lenova jer me služi već 5 godina (i onaj najjstariji t60 što imam doma i novi thinkpad edge 13). al ako i uzmeš acer nećeš pogriješit.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

sad za koji tjedan bi trebo doc asus k53 a specifikacije su mu: i7 sandy bridge

                                                                                                   4gb ram

                                                                                                    500 gb disk

                                                                                                  15.6" ekran

                                                                                                  graficka nvidia gt 540 1 gb

                                                                                                   windows 7 ultimate

                                                                                                  2 godine garancije

                                                                                                  cijena je 5999 kn u technomarketu

 

taj laptop je recenziran u proslom bug-u i ja mislim da je puno bolji izbor od tog lenova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

Za 6000 kn mislim da je best buy K53SV (i dobio je dobru recenziju u Bugu)

 

Jedini problem je dobavljivost. Zvao sam technomarket prošli tjedan i pitao za taj model i lik mi nije znao reći kad će biti u prodaji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

Tih Asusa sa sandy bridge procevima nem nigdje. Čak ih je i vani teško nabaviti. Ali kad dođu (nadam se uskoro) čine se kao dobra prilika.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna
Nisam Rus kaže...

Za 6000 kn mislim da je best buy K53SV (i dobio je dobru recenziju u Bugu)

 

Jedini problem je dobavljivost. Zvao sam technomarket prošli tjedan i pitao za taj model i lik mi nije znao reći kad će biti u prodaji.

 pa to sam napiso ja u postu iznad tvog. kad sam pito u temi o tom broju bug-a kad ce taj laptop doc u technomarket onda mi je jedan covjek iz bug-a odgovorio da je kontaktiro asus i da su rekli za tjedan-dva.

14 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

evo da malo oživim temu..zna li itko kada će kod nas biti dostupni ti asusi k53? od zadnjeg posta ovdje je prošlo spomenutih tjedan-dva pa me zanima ima li nekih inf? To je best-buy, ali ja nažalost nemam vremena za čekati ako se radi o još 2-3 tjedna ili više

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

e to sad i mene zanima jer je vec trebo doc a nigdje ga nema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna
dcvetko kaže...

evo da malo oživim temu..zna li itko kada će kod nas biti dostupni ti asusi k53? od zadnjeg posta ovdje je prošlo spomenutih tjedan-dva pa me zanima ima li nekih inf? To je best-buy, ali ja nažalost nemam vremena za čekati ako se radi o još 2-3 tjedna ili više

jep i mene zanima taj lapotop, izgleda stvarno moćno, a nije preskup.

 

i da li  mi možete preporučiti nešto moćnije ako ima u rangu 6000-6500kn?

laptop bi bio korišten za net, ponekad igre i svakakve sporedne aktivnosti (multimedia, chat, office...).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

evo sad sam zvao technomarket u Zagrebu i žena mi odmah odbrusi da nemaju taj model niti znaju išta o njemu..onda sam zvao onaj broj 0800 300 400 il kak vec i spoji me s njihovom poslovnicom u Osijeku. Čim sam spomenuo asus lik je znao o čemu se radi pozvao drugog lika koji mi je rekao da ga čekaju, ali da je pošiljka zapela kod distributera. U Italiji i Nizozemskoj se prodaje na veliko, a kod nas kao dolazi...i onda šok. Pitam lika radi li se tu o čekanju još tjedan-dva ili mjesec-dva i on mi kaže da je puno vjerojatnije mjesec-dva čekanja. Ne znam sad koliko tu ima istine, ali glupo mi je čekat toliko. Pa evo ako netko zbilja ima neki super model za 6-6.5k kuna neka kaže...jer dva mjeseca ne mogu čekat a ovaj asus sam baš htio uzet

 
0 0 hvala 2
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

dva mjeseca je previse a mozda ce ga bit u nekom drugom ducanu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

ne znam stvarno, oni se kunu da prvo u RH dolazi kod njih...ja bi ga probao naći negdje vani, ali ne ide mi baš

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

ma i ja bi ga kupio. ajd nek neko predlozi neki slican model do 6000 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

Ja sam u potrazi za modelom N73sv još od kad je izašao BUG koji je imao test G73 i N53 modela.

Nigdje ih kod nas nema. Zvao sam na nekoliko mjesta i raspitivao se, dobio svakakve informacije (dolazi za tjedan dana - mislim da ih je prošlo oko 8) itd.

U tom redosljedu nazivanja netko mi je bio odgovorio da će to po njegovom iskustvu kod nas biti dostupno ili krajem 6 ili početkom 7 mjeseca.

Tad sam mislio da lik nema pojma o čemu priča, ali sad mi se čini da je info točna.

 

Meni se čini da ću ja uskoro u Sloveniju po laptop, jer ovo nema smisla, a čini mi se da će mu i cijena biti prenapuhana u početku, zbog veće potražnje (možda sam u krivu).

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

ajde daj link od nekog slovenskog jeftinog dučana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna
mar123 kaže...

ajde daj link od nekog slovenskog jeftinog dučana.

  http://www.dinokomp.si/  (nije bas nesto jeftiniji nego u nas, jbga, ali nađe se katkad nešto na akciji)

  http://www.ditech.at/    (Beč, neke stvari su jeftinije, a neke skuplje- zavisi sto uzimaš,zapališ i za 3h si tamo,platiš carinu i doviješ povrat poreza po povratku)

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.4.2011 18:46 (Caesar et Brutus).
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

nije bas jeftiniji od nasih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

Mene osobno zanima ovaj laptop .

Sumnjam da će kod nas biti jeftiniji, jer koliko sam uspio viditi u prošloj seriji nije bilo modela s fullHD rezom i i7 procom. Inače u Sloveniji je nešto jeftinije nešto skuplje, zavisi šta tražiš i na šta naletiš, definitivno nije sve jeftinije, samo što nekad imaju veći izbor.

Ovaj model ima sve šta trenutno tražim i cijena mi je ok (nešto iznad 8000 kn).

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

sad sam kontaktirao mikronis i rekli su da ce modeli iz k53 serije doc do kraja tjedna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

žalosno je samo šta to stalno govore..ja sam vec par dana u kontaktu s dobavljačem i čini se da možda neće niti biti u prodaji modela s i7 procesorom...vidio sam već negdje da ima k53 modela ali samo s i3 procesorom..nije to to onda

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

meni je covjek reko da ce bit onaj model iz bug-a u prodaji do kraja tjedna. reko je da su njemu dobavljaci tako rekli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

daj Bože da je tako XD...makar ne znam više šta da vjerujem, sve nešto čudno u vezi tog laptopa

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

ma ja cak razmisljam da uzmem onog acera iz novog bug-a. on ima 6 gb ram, 640 gb disk, i i5 sandy, i gt540 a kosta 5,300 kn i dobavljiv je

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptop (zamjena za desktop PC) do 6000 kuna

cekaj cekaj koji je to model??? di je dobavljiv?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice