Lenovo g505

poruka: 4
|
čitano: 5.548
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Lenovo IdeaPad G505

Kupila sam ovaj laptop http://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-IdeaPad-G505-59_422961/ iz razloga što mi je trebao jeftin laptop samo za surfanje i da ima dwd pržilicu.

Uglavnom laptop je spor i nikako nisam zadovoljna brzinom surfanja, moj laptop 8 godina star kojeg je pregazilo vrijeme, bučan je i pregrijava se je brži za surfanje. Kako vjerojatno ne mogu vratiti ispravan proizvod sa čijim preformansama nisam zadovoljna, zanima me što bih mogla napraviti da popravim stvar?

Da li bi windows 7 bilo bolje rješenje od win 8.1 koji je instaliran u njemu?

Ima amd e1 2100 procesor od 1 Ghz i valjda je to problem jer ima 4 gb rama i užasno sporo otvara stranice na internetu. Dođe mi da ga bacim kroz prozor

vala3
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 8:25 (vala3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo IdeaPad G505

zar nitko?

vala3
15 godina
neaktivan
offline
Lenovo g505
Koliko znam u roku 7 dana ga možeš vratiti bez ikakvog razloga, makar mislim da nezadovoljstvo proizvodom je prilično valjan razlog.
-meh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo g505

Procesor ima prenisku frekvenciju. 1 GHz je dobro za mobitel, ovdje nije (kao što vidiš i sama).

Pošto daju 5 godina jamstva na laptope do 31.3.2015. (to isto provjeri, da ne bude njihova spika: "Morate sami slati proizvođaču"), zamijeni za Lenovo ili Acer sa Intel Dual Core N2840, 4 GB RAM, 500 GB HDD, Win 8.1 - koštaju 2199 kn (100 kn više od tvog a procesor je upotrebljiv - ima i turbo do 2,58 GHz).

DVD-RW kupi vanjski kad skupiš love (ovdje iskusni kolega ihush spominje da ima i ta spravica) http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/racunar-ne-prepoznaje-vecinu-cddvd/213491.aspx   <-> pogledaj zadnji post u temi.

U temi za odabir prijenosnih računala pitaj isto, kolege imaju iskustva s laptopima, pa nek kažu jel bolje uzeti Lenovo ili Acer (ili nešto treće). Isto se raspitaj za ovu garanciju od 5 godina.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice