Molim strucna misljenja oko kupnje HP 15?

poruka: 4
|
čitano: 2.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Molim strucna misljenja oko kupnje HP 15?

Radi se o slijedecem laptopu http://www.ekupi.hr/HP-Intel4GB500GBWin81-15-r099sm-K8N04EA-prijenosno-racunalo-485016.aspx

I da kazem nesto o sebi, nisam od igrica niti ga planiram koristit za bog zna sta, dosad sam imala Hp Probook 4520s, ali je star vec 4-5 godina, sve radi solidno, ali se pregrijava, susti i zna dosta laggat i crashat, i iskreno malo mi ga je dosta. E sad, koliko je ovaj doticni sa linka gore bolji od mog sadasnjeg, ako netko zna, isplati li mi se iskoristit priliku za kupit ovaj jeftin laptop ili da skupim lovu za nesto bolje/skuplje? kazem, ne treba mi nista specijalno ali opet..da je ok. sto se koristenja tice, najvise se sluzim youtube-om, online filmovima, skidanjem filmova/glazbe, i samo mi je bitno da je brz, da se ne pregrijava ko lud i to je to. hvala!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Molim strucna misljenja oko kupnje HP 15?

Probook koji već imaš je poprilicno mocniji laptop od ovog jeftinog.

Prije par dana sam kupio Acer ES1-512, laptop sa istim procesorom (koji btw pokreće veliku većinu jeftinih laptopa)

jer mi je trebalo nešto prenosivo sa dobrim trajanjem baterije. Na performanse nemam zamjerki,

sasvim solidna masina za web, yt, libre office i slicno. Linuxu od pritiska tipke za paljenje do upotrebljivog desktopa treba nekih 8 sekundi sa SSD-om.

Ali je opet u poređenju sa i5-450 koji imas u Probooku, sigurno primjetno sporiji.

Tako da moj savjet je da Probook otvoriš, očistiš prašinu, promijeniš termalnu pastu, staviš friške Windowse i trebao bi biti brži nego ikada.

Za poprilično brže iskustvo korištenja dodaj i SSD (50-tak eura za 60 giga).

 

Ako se ipak odlučiš na novi laptop donjeg razreda preporuka ide za moj Acer. Što se performansi tiče identičan je bilo kojem drugom laptopu

sa Intelom N2840, ali baterija po reviewima traje preko 6 sati. Ovo nisam još potvrdio u praksi, ali prema iskustvima sa drugim Acerovima modelima

trebalo bi biti jako blizu istine. Tastatura je odlična, kvaliteta izrade solidna za cijenu, samo je ekran očajan što moraš očekivati u tom cjenovnom

razredu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Molim strucna misljenja oko kupnje HP 15?
zwrksi kaže...

 dosad sam imala Hp Probook 4520s, ali je star vec 4-5 godina, sve radi solidno, ali se pregrijava, susti i zna dosta laggat i crashat, i iskreno malo mi ga je dosta. E sad, koliko je ovaj doticni sa linka gore bolji od mog sadasnjeg, 

 

Nadji nekoga tko se bavi održavanjem prijenosnika, odnesi mu svoj stari na kompletan program manikure i pedikure, odnosno čiščenja i zamjene termalne paste. Glavni razlog pregrijavanja tvog probooka je sigurno prljavština koja se nakupila iznutra i onemogučuje adekvatno hlađenje te se laptop kako se ne bi oštetio, gasi, usporava i sve to u nadi da bi se manji zagrijavao.

 

4520S ima sasvim solidne komponente za ono što tebi treba sve dog ne crkne, samo laptop kao i svaku tehniku, treba održavati.

 

Kao primjer što se vrlo vjerojatno dogodilo imaš sliku u privitku ovog posta - ova "rebarca" bi trebala biti kompletno prohodna kako bi prijenosnik mogao raditi optimalno, nakon što se nakupi prašine kao na slici u prilogu ventilator mora doslovno duplo jače/više/glasnije raditi kako bi kroz "preostali" prohodan prostor mogao progurat dovoljnu količinu zraka kako bi komponente unutra ohladio.

 

S tim da ako je taj rebrasti dio kompletno zaštopan, ventilator može vrtit idučih 10g i neče biti nikakvog učinka s obzirom da zrak koji gura kroz ta rebarca nema kako izaći van te se laptop pregrijava, ruši i gasi :)

 

Ako si iz ZG, za čiščenje se možeš javiti i meni na PM.

Dell Precision M6800
9 godina
neaktivan
offline
Molim strucna misljenja oko kupnje HP 15?

@darkydark, cistila sam ga vec (ventilator) i neko vrijeme je bio tih, ali sad je opet došlo do toga da nadjačava buku radova na cesti.. sto se tice modela 4520s, moj cak nema performanse i procesor vecine ovih modela, nego P4500 @1,8 ghz, mislim solidan je on, ali kad ljudi cuju koji je model automatski zakljuce da je i3, i4 i slicno, sto nije. Buduci da sam ga otvorila i ventilator cistila sama, ne znam kakve su cijene pa bi te zamolila da mi kazes koliko bi me sve to kostalo? i ciscenje i cijeli tretman da ga vratim u zivot?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice