Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

poruka: 41
|
čitano: 10.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Kad instaliram drajver za usb 3.0 host controller instalacija prodje uredno i sve OK.Međutim kad nešto nakon instalacije uključim u te portove ništa ne radi.U jednom od portova miš sija ali kursor se ne pomjera.I ne prikazuje mi uopšte device found dole kod sata.

U device manageru stoje uskličnici pored toga usb 3.0 host controller.

Nisam valjda spržio portove.Gurao sam samo vanjski HDD i usb stick.Drajver je skinut sa HP sajta za taj model laptopa.

OS je Windows 7 Ultimate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

krive drajvere si skinuo, ako bas ne zelis da ti microsoft to sam obavi, skini iobit driver booster

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:15 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Ma nisam krive drajvere skinuo,skinuo sa sajta proizvođača laptopa,baš za taj model.

evo drajvera:

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-envy-17-3000-notebook-pc-series/5145668/model/5205559

pod Renesas Electronics USB 3.0 Host Controller Driver

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:16 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

mislim da jesi, mozda krivu verziju os-a, ili 32 umisto 64 ili tako nes...a mozda su i oni nes zbrljali...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:17 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

odi u device manager, otvori usb hub, pa otvori njegove properties i nadji njegov hardware id...zatim guglaj taj id i skini korektne drajvere

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

Imaš TeamViewer,da vidiš šta se dešava?

6 godina
protjeran
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
Zelja kaže...

Imaš TeamViewer,da vidiš šta se dešava?

 

Ne, niti bih ga htio koristiti cak i da imam...gugl is your friend...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Ma čovjek je instalirao ovaj drajver i radilo je.Sada ne radi.Isti je OS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
Zelja kaže...

Ma čovjek je instalirao ovaj drajver i radilo je.Sada ne radi.Isti je OS.

https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-fix-usb-not-working-in-windows-7/

 

laptop ili stolni komp imash? jesi li dirao power saving opcije?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

Hmm pri kraju instalacije pise removing backup files i tu laptop smrzne.

6 godina
protjeran
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
Zelja kaže...

Hmm pri kraju instalacije pise removing backup files i tu laptop smrzne.

 

za sedmicu samu po sebi triba imati specijalne drajvere za usb 3.0...preporucio bih prelazak na desetku, osim ako ne koristis neki soft koji zahtijeva 7...

 

ako smrzne, znaci da nes nije proslo ok ili je nes drugo shebano negdje...provaj otici pod opcije energije (power saving) i stavi na maks potrosnju struje, pa onda provaj instalirat. Usput, jesi li vadio bateriju iz laptopa? Ili, da li imas preslab punjac za doticni?

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:31 (Gorstak79).
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

Ne podržava ovaj model Win 10.Samo sedmicu.Ček da vidim setovano je na balanced (recommended).Šta treba da uradim?

Punjač je orginalan za njega.Baterija se ne može vaditi samo odpojiti.Kakve veze to ima sada kad je do sad radilo pre instalacije ponovo OS-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 19:36 (Zelja).
6 godina
protjeran
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

AKo je baterija odspojena, a punjac preslab, onda je moguce da je sistem isklucio portove da sacuva struju...imas gore link di ti pishe sto mosh pokusat...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

Ne baterija nije odspojena,punjač je orginalan.

15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Pokušao ovo pod method pod 3 ali kažem ti opet smrzne na kraju instalacije drajvera.

Srećom laptop podržava Windows 8,za njega ne trebaju drajveri za usb 3.0 jelda?

Ali neću osmicu hoću da radi na sedmici kako je radilo i pre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

-za svaki OS, za svaki komad hardwarea.... trebaš odgovarajući driver, uz preduvijet, da je sve ispravno.

-krivi driver, kvar, nešto treće (malware i sl.).

-usb 3.0 radi bez drivera kao 2.0.. na čistom sysu, najefikasniji test, reboot-boot s nekog usb stikića ili vidiš ga u BIOSu, ako ga vidiš, tad nije kvar (soft problem), ako ga ne vidiš =kvar.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
ihush kaže...

-za svaki OS, za svaki komad hardwarea.... trebaš odgovarajući driver, uz preduvijet, da je sve ispravno.

-krivi driver, kvar, nešto treće (malware i sl.).

-usb 3.0 radi bez drivera kao 2.0.. na čistom sysu, najefikasniji test, reboot-boot s nekog usb stikića ili vidiš ga u BIOSu, ako ga vidiš, tad nije kvar (soft problem), ako ga ne vidiš =kvar.

 Mislim da je crkao kontroler,nema šta drugo biti.Kako mogu da ga vidim u BIOSU tj pronađem?

15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Pod system configuration u BIOS-u vidim samo USB Charging opciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

-boot mediji, npr pod bootorder, tamo možeš vidjeti vidi li ga BIOS ili bootaš neki live medij (linux, wininstall..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
Zelja kaže...

Ma nisam krive drajvere skinuo,skinuo sa sajta proizvođača laptopa,baš za taj model.

evo drajvera:

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-envy-17-3000-notebook-pc-series/5145668/model/5205559

pod Renesas Electronics USB 3.0 Host Controller Driver

<div style="display: block; position: absolute; overflow: hidden; margin: 0px; padding: 0px; opacity: 0; direction: ltr; z-index: 2147483582;"><input type="file" name="imgfile" multiple="" accept="image/*" style="position: absolute; right: 0px; margin: 0px; padding: 0px; font-size: 480px; font-family: sans-serif; cursor: pointer;"></div>

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

na nekim pločama, kad u bios-u uključiš (ili već je) "charging on/off", radi samo kad utakneš kabel za punjenjenjenje (dakle, jednosmjerno) a inače ne. imah takvijeh slučajevof. isključi to u biosu i moralo bi stalno raditi nutra/van (dvosmjerno). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 12:10 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

-ne (osim možda bug) .. žuti/zeleni eco-green/charge.. usb služi za punjenje dok je računalo isključeno, to je jedina razlika (ne mora PC-OS biti upaljen).

pa kad već spominjemo 'boje', crvena je za esata-usb mix (+epower ali ne u svima kao standard) dok je plava za usb3.0.. dok je običan bijeli port 2.0 tj to znači da mbo chipset može imati dva odvojena usb kontrolera kao za ide i sl. i da se sve može podesiti u BIOSu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

Ma nisam ja ništa čačkao u BIOS-u.Ne znam što raspravljate o tome.Ja znam da su portovi radili,da je lik skinuo isti drajver koji sam i ja skinuo i da nakon formatiranja i instalacije Windows 7 više ne rade.Jedino što sam spojio je externi HDD.

Imam 7 laptopa,računare imam od svoje 15 godine iako sam spržio usb kontroler externim diskom to je stvarno ali stvarno baksuzluk,jer ovako sranje i zajebanciju sa drajverima da ne rade još nisam vidio a instalirao sam windowse i drajvere na mnogim desktop računalima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 15:59 (Zelja).
6 godina
protjeran
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
Zelja kaže...

Ma nisam ja ništa čačkao u BIOS-u.Ne znam što raspravljate o tome.Ja znam da su portovi radili,da je lik skinuo isti drajver koji sam i ja skinuo i da nakon formatiranja i instalacije Windows 7 više ne rade.Jedino što sam spojio je externi HDD.

Imam 7 laptopa,računare imam od svoje 15 godine iako sam spržio usb kontroler externim diskom to je stvarno ali stvarno baksuzluk,jer ovako sranje i zajebanciju sa drajverima da ne rade još nisam vidio a instalirao sam windowse i drajvere na mnogim desktop računalima.

Ah, onda je vjerojatno prducnuo. 

Sve što se može pokvariti pokvari se. ne znam kako to ide u laptopima ali kad imaš 7 lapova vjerojatno imaš rezervnih dijelova.

Može se i kontroler s nekog neispravnog zalemiti ili upiknuti na tvoju ploču 

Ne znam, vjerojatno je to rješenje.

Za svaki iole normalan servis to je pis of kejk.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 17:05 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Sve moguče je probao jednostavno pojavi se uskličnik pored usb 3.0 host controller i ne radi ni jedan usb.Sumnja i on da je crknuo kontroler.ALI KAKO?ČIME,KAKO?Laptop sam upalio 5-6 puta i maksimalno koristio sat vremena.Mislim žalosno,plače mi se.

On kaže moguče je da sam ga vanjskim diskom spalio ali kako kad disk dobija napon sa ploče tj usb priključka a ne obrnuto.

Probat će eventualno da stavi Windows 8,ako tu ne bude radilo sve normalno onda je znak da je kontroler crkao.

Znači može se uzet kontroler sa bilo koje ploče i zaletovati s time da moram instalirat taj drajver?Ne mora tražiti isti kontroler?

On meni reče da treba naručivati baš taj kontroler ako je kontroler crkao.I pitanje isplatil se to.

Jer ima usb 3.0 hub sa 4 porta koji se spaja na usb 2.0 i daje 3.0 izlaze za 25 eura.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

-ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije drajvera

Šta ne?Ne može bilo koji kontroler?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

-imaš dva moguća odgovora.. 50% šanse, što misliš može ili ne bilo koji kontroler?

+ gdje bi spojio usb hub ako ti ne radi usb.. itd.

.. nosi majstoru / ne diraj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj
ihush kaže...

-imaš dva moguća odgovora.. 50% šanse, što misliš može ili ne bilo koji kontroler?

+ gdje bi spojio usb hub ako ti ne radi usb.. itd.

.. nosi majstoru / ne diraj.

 Pa usb hub bi spojio na usb 2.0 koji radi.Ne rade usb 3.0 priključci.

Ne znam ne letujem čipove po matičnim pločama laptopa,samo on zna može li drugi kontroler ili ne.On se bavi time,ako bude rekao da se naruči ne znam i hoće li i i naći jer je laptop poprilično star i da li se isplati meni zamjena ili da ga prodam za nekih 250 eur.

15 godina
offline
Re: Ne rade usb 3.0 portovi nakon instalacije draj

-prodaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice