Novi HP 15 - sporiji od starog HP 15

poruka: 4
|
čitano: 746
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Novi HP 15 - sporiji od starog HP 15

Vidno sam razočaran nakon tri mjeseca korištenja novijeg modela HP-15 serije koji sam kupio jer je stari HP-15 bio dosta osnovne konfiguracije i izašla mu je garancija, ima problema s mrežnom karticom, itd. Trenutna konfiguracija je AMD A6-6310 četverojezgreni procesor 1,8 GHz po jezgri (Cache 2 MB), Radeon R7 M360 s 2 GB zasebne memorije, 4 GB DDR 1600 MHz RAM-A, 1 TB e-SATA hard. Operativni sustav je Win 10 verzija iz rujna 2016. Sporo mi diže Windowse, dosta treba da pokrene programe kao Firefox, Thunderbird, Word ili Photoshop. Ne koristim ga za ništa zahtjevno osim povremeno igranje starijih igrica, obradu slika u Photoshopu, surfanje netom, slušanjem glazbe i gledanjem filmova. Nemam brdo nepotrebnih programa ili aplikacija otvorenih u pozadini da mi proždiru memoriju. Ne znam u čemu je problem, nisam očekivao raketu od laptopa za te pare ali onak, nisam ni u ludilu mislio da će biti tako spor. Stari HP ima dvojezgreni Intel procesor sa 2 GHz i cacheom 2 MB, integriranu Intel grafiku, 4 GB DDR rama i 500 GB hard, operativni sustav Win 8.1 tvornički i usporedno za iste programe je dosta brži od novog HP-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 13:28 (Fyodorovich Dragunov).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi HP 15 - sporiji od starog HP 15

Spor disk za pocetak?

 

Iako, najradije bih okrivio win10 i rekao instaliraj linux XD.

Linux, Arch Linux.
14 godina
offline
Novi HP 15 - sporiji od starog HP 15

Pa prebaci si podatke na vanjski disk, skini si najnovije drivere iBIOS za laptop, napucaj taj BIOS, i reinstaliraj si Windowse na čisto, bez HP bloatwarea...

 

kad instaliraš windowse 10, nakon prvog restarta, na prvom ekranu koji traži interakciju sa tobom (možda je zapravo prvi na kojem se želi spojiti na WiFi) gdje postavljaš postavke privatnosti, ne klikaj kao trenirani majmun "koristi preporučene postavke" u donjem desnom kutu, nego lijevo od toga "Prilagodba"...

 

tu imaš 3 ekrana s prekidačima, sve ih prebaci na  lijevo (ugasi) osim najgornjeg na 3. ekranu, za "Smart screen" provjeru aplikacija skinutih s Interneta to možeš poslije iskopčati nakon što instaliraš antivirus...

 

i onda redom chipset driveri, diskovni podsustav, mreže, zvuk, video....

 

ako hoćeš, tj. ako si prilikom instalacije napravio više particija, možeš prebacitiprofile, tj. Users mapu na D disk, da ti C: ostane samo za Windowze i programe...

 

Kad sve instaliraš, možeš si recimo optimizirati koje servise podiže, provjeri Black Viperovu stranicu ili skini Sordum ESO

 

http://www.sordum.org/8637/easy-service-optimizer-v1-2/

 

 

Generalno, zbilja će ti bolje raditi nego tvornički intalirani windowsi (e sad ne znam je li kupljen s OEM Windowsima ili ti je neki "stručnjak" instalirao krekane)

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Novi HP 15 - sporiji od starog HP 15

Sam sam si instalirao i podešavao Windowse. Bio je Free DOS kad sam ga kupio.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice