Pitanje u vezi procesora na laptopu

poruka: 6
|
čitano: 1.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi procesora na laptopu

bok,znaci kupio sam ovaj laptop:http://www.emmezeta.hr/multimedija/informatika/notebook-racunala/39113/acer-e5-511-c47f-notebook/ on ima procesor 2,16 GHz,e sad na laptopu pise up to 2,41GHz,jel to znaci da se on moze nadogradit na 2,41Ghz.Posto se nerazmijem u to nista,zanima me dali se to moze napravit ,koliko kosta i jel neka razlika uopce?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Pitanje u vezi procesora na laptopu

jok,moze burstati frekvenciju do te koju si rekao,nema nadogradnje,ako je ploca ne podrzava.Uz nadogradnju na zesci proc,bi morao i hladjenje nadogradjivati,vukao bi jacu struju,pa ovo pa ono..zaboravi.Nema upgradea

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pitanje u vezi procesora na laptopu

Ima nadogradnje, ali neznam koliko ti je isplativa. Isli bi ovi procesori gore sa istim tdp Link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Pitanje u vezi procesora na laptopu

WTF..nadogradnja ovisi samo o ploci,koja je dopusta ili ne dopusta.Nekih limita uvijek ima,no iako bi ploca podzavala upgrade,morao bi jos mnoge stvari mijenjati.Onda je u startu trebao uzeti jaci stroj.,Laptopi u principu nisu custom made,kao desktopi i taueri,zato je to neisplativo,komplicirano,sa upitnom isplativoscu..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pitanje u vezi procesora na laptopu

Upgrade je moguč, uzme se procesor sa istim tdp i nema nikakvih drugih mijenjanja. Ovisi koji je bios gore na ploči i dali su novi procesori podržani. Bez konkretne informacije od Acera ne moze staviti noviji procesor jer nigdje ne pise koji su procesori podržani ali zato moze staviti stariji procesor unutra koji ima 4 jezgre a isti tdp. Slažem se ja da je bolje uzeti u startu jaci procesor ali u doba kupovanju mu je to bilo onda dovoljno 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Pitanje u vezi procesora na laptopu

Pa vidis da ima previse petljanja,koje ne garantiraju nesto,uvijek ce biti uskih grla,a o nekomatibilnosti da ne pricam..razmisljao sam i ja o svojem Pavilionu isto,ali odustao,jer svaka stvar sa sobom povlaci triput vise potencijalnih problema...nije samo TDP u pitanju..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice