Pregrijavanje laptopa

poruka: 39
|
čitano: 16.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

U utorak bih trebao odnijeti laptop u servis da mi promjene termalnu pastu na CPU,zanima me da li će mi to pomoći da se temperature snize da ne trošim novce bezveze i koliko bi me moglo koštati?

Riječ je o HP NX 6710b

Hvala svima na odgovorima

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa

Naravno da će pomoći. Mogao si i sam ako si spretan u rastavljanji i sastavljanju pogledati koji video na youtubu i sam očistiti laptop od prašine i promjenit pastu

11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

E hvala na brzom odgovoru,probao sam ga sam očistiti ali zapeo sam kod skidanja switch covera,ali zbog sigurnosti sam ga odlučio odnijeti u servis.

Nije mi problem platiti 100-200kn da mi netko promjeni pastu.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...

E hvala na brzom odgovoru,probao sam ga sam očistiti ali zapeo sam kod skidanja switch covera,ali zbog sigurnosti sam ga odlučio odnijeti u servis.

Nije mi problem platiti 100-200kn da mi netko promjeni pastu.

 

Onda bolje da ga odneseš na servis nego da sam polomiš nešto.

Uglavnom pomoći će dosta mjenjanje paste i čišćenje od prašine

13 godina
offline
Pregrijavanje laptopa

Ovaj laptop se jako lako otvar,a, ja sam mijenjao pastu na 6715b, to je potpuno isto kao kod 6710b, to je ništa prema recimo 6730s gdje treba skinut ekran, zatim izvadit matičnu i onda sa donje strane matične skinut heatsink.

Valentin
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

OK,reci mi kako si skinuo switch cover?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...

OK,reci mi kako si skinuo switch cover?

Evo tu ti sve piše.

 

http://www.net-isle.com/blog/hardware/cleaning-hp-6715b-laptop/

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

cek,jel odvijačem moram gurat prema gore ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...

cek,jel odvijačem moram gurat prema gore ili?

Odvijač ide u nekakvi utor (rupu) ispod Switch covera (slika 1), laganim pritiskom odvijača prama dolje Switch cover mora ispast iz ležišta.

 

 

slika 1 slika 1
Slika 2 Slika 2
Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

Evo odlucio sam odnijeti laptop sutra u links,zanima me da li ce mi pomoci promjena termalne paste i ciscenje jer je laptop star 3godine.Temperature CPU idu preko 60C u nekom loadu,a u idle ide oko 53-55C.Ovo mi je jako bitno da nedajem novce ako mi nece pomoci.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...

Evo odlucio sam odnijeti laptop sutra u links,zanima me da li ce mi pomoci promjena termalne paste i ciscenje jer je laptop star 3godine.Temperature CPU idu preko 60C u nekom loadu,a u idle ide oko 53-55C.Ovo mi je jako bitno da nedajem novce ako mi nece pomoci.

 

Mora ti to pomoć, inače laptop se čisti svakih godinu dana a ne svake 3.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

ok,javiti cu kakve su temperature kada se vrati!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrijavanje laptopa

To ti je zbog okolne(ambient) temperature.Previsoka je sada ljeti a laptopi imaju slabo hladenje jos ako je neki stariji procesor koji se više grije tada nastane kaos.

Svakako uradi sve sto su ti ostali predlozili

ivek
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa
i moj laptop u posljednjih par dana pati od pregrijavanja.cpu - prosjećna temperatura je 49-50 C,system temperatura - 54 C,hard disk - 49 C(poslije igranja prelazi i 55 C).čudno mi je to što je laptop već bio na servisu(prije 4 mjeseca),uzrok "kvara" je bilo pregrijavanje komponenti.i sad opet jednake simptome ima{#} znam da i ove vrucine uvelike utjecu na temperaturu laptopa.koliko je uopće pametno igrati igre po ovakvom vremenu?

koristio sam program zvan speccy.....zanima me koliko su ove temperature opasne za laptop,i koja temp bi bila "normalna" za zdravo funkcioniranje laptopa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa

Kada ocistis laptop (u vlastitoj reziji ili servisu) svakako za ove vruce dane preporucujem da nabavis notebook cooling pad!

13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
hitmanovich kaže...
i moj laptop u posljednjih par dana pati od pregrijavanja.cpu - prosjećna temperatura je 49-50 C,system temperatura - 54 C,hard disk - 49 C(poslije igranja prelazi i 55 C).čudno mi je to što je laptop već bio na servisu(prije 4 mjeseca),uzrok "kvara" je bilo pregrijavanje komponenti.i sad opet jednake simptome ima{#} znam da i ove vrucine uvelike utjecu na temperaturu laptopa.koliko je uopće pametno igrati igre po ovakvom vremenu?

koristio sam program zvan speccy.....zanima me koliko su ove temperature opasne za laptop,i koja temp bi bila "normalna" za zdravo funkcioniranje laptopa...

To uopće nisu visoke temp., pogotovo nakon igranja, da vidiš kod mene na HP 4525s kad nakon surfanja internetom ide do 55*C, a kod igranja igara do 80-85*C.

 

Ovo kod tebe je super, ići će to i više od toga i to nije ništa čudno za laptop.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

bok ljudi, imam acer aspire 5738G i u zadnje vrijeme mi se dosta grije, neki dan sam igrao HL2 i očito zbog pregrijavanja se ugasnuo

sad za vrijeme surfanja EVEREST pokazuje CPU na 48° C, GPU stupanj više

ali osjetim "pod prstima" da se nekad zna zagrijati na više i pri normalnom radu, star je skoro 2 godine

e sad zanima me da li neko ima iskustva s otvaranjem i čišćenjem od prašine i zamjenom paste tog modela, koliko je složeno?

nisam baš laptop nikad otvarao, ali mi nije strano prčkanje po elektronici :)

mala je caka kaj još imam garanciju, tim otvaranjem i čišćenjem vjerojatno ju gubim?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
problem je što kad se zagrije,igra odjednom počne štekati
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
hitmanovich kaže...
problem je što kad se zagrije,igra odjednom počne štekati

Ostavi se igranja na laptopu, bolje si kupi stolni pc sa buldožerom i radeon hd7850 pa da vidiš onda igranje.

 

EDIT: GeraltTheWhite imaš video kako se čisti treba rasturit cijeli laptop, bolje ga dat na servis pa neka to oni srede, ali ako misliš pokušat, tvoja volja

 

PART 1:

 

 

PART 2:

 

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2012 22:24 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
hehe laptop nije star ni godinu dana,tako da nema teorije za kupnju stolnog računala.ja sam prezadovoljan ovim laptopom što se tiće gaminga....vecinu igara igram na medium/high postavkama.kak se ćini,svaka 4 mjeseca ću ga morati čistiti od prašine,da bi funkcionirao kako treba
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

Pozdrav svima.Novi sam u svijetu prijenosnih računala i zanima me par stvari vezano uz uređaj koji sam kupio prije nekoliko dana.Naime radi se o Netbook račualu Asus x101. Mene zanima koliko dugo Netbook računalo smije tokom dana raditi kada ga se drži uključenog u struju bez baterije.Evo malo konkretnih podatatka o samom uređaju.ASUS X101- Operativni sustav Linpus LITE for MeeGo-CPU N455 @ 1.66 GHz-SISTEM MEMORI 1024 MB-HARD DRIVE 8 GB-BATTERI LI-Ion RATING 10.8 V 2600 mAh,28 WH Tri ćelije-BIOS VERSION O502.Znači zanima me koliko sati tako smije raditi,ja dosta dugo budem na internetu.I još nešto.Web kamera koliko sam shvatio na ovom modelu ima samo mogućnost snimanja fotografija,ali ne i videa,može li se to nekako riješiti skidanjem nekog softwera ili za video snimanje trebam kupiti vanjsku kameru.I zanima me da li taj nedostatak video snimanja može utjecati na to da ne mogu ostvariti video poziv preko Skypea kada ga jednom instaliram.Unaprijed hvala na svim odgovorima,ako su pitanja malo glupa,ispričavam se,početnik sam u svijetu prijenosnika.Ovaj sam kupio jer samo surfam,ne pržim,ne igram igrice,samo sam na Faceu,portalima,Wikipediji i slično,a ovaj moj Netbook  je od 10 inča,veće mi ni ne triba,jer mi je ovo praktično i za mene taman.Isto,kupio sam za ventilator,ili cooling pad,kako li se već zove,metalne je površine,,160 kn da ga rashlađuje,koliko to pomaže isto me zanima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2012 12:49 (ritter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

evo samo da javim laptop se danas vratio sa čišćenja odnosno promjenjena je termalna pasta i ispuhan je.

Bio je u Links servisu i cijena je prihvatljiva 200kn.

 

Moze LOCK

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...

evo samo da javim laptop se danas vratio sa čišćenja odnosno promjenjena je termalna pasta i ispuhan je.

Bio je u Links servisu i cijena je prihvatljiva 200kn.

 

Moze LOCK

Eto drago mi je da si riješil.

Valentin
11 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

Evo i temperatura,tjekom surfanja i gledanja videa ne prelaze 52C

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...

Evo i temperatura,tjekom surfanja i gledanja videa ne prelaze 52C

E to je sada već nešto, a ne onako kako je bilo prije. Samo pazi da ge ne stavljaš na deku ili na neku prašnjavu površinu.

 

Dobro ga je barem svakih ako ne godinu dana onda svake dvije očistit kompletno i promjenit pastu, na taj način mu se može produžit i vijek trajanja.

 

Bravo.

Valentin
12 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje laptopa

"spasio" sam svoj laptop pomoću knjige,koju imam za podlogu.temperature su znatno niže i što je najvažnije nemam problema u igrama.svakako ga planiram odnijeti u servis prije kraja jednogodišnje garancije,samo da ga očiste od prašine,koje sigurno ima.trenutna temperatura procesora je 40 C,harda 43 C i grafičke 45 C

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 18:14 (hitmanovich).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
hitmanovich kaže...

"spasio" sam svoj laptop pomoću knjige,koju imam za podlogu.temperature su znatno niže i što je najvažnije nemam problema u igrama.svakako ga planiram odnijeti u servis prije kraja jednogodišnje garancije,samo da ga očiste od prašine,koje sigurno ima.trenutna temperatura procesora je 40 C,harda 43 C i grafičke 45 C

Temperature nisu strašne,preporučujem ti Links Servis,cijena 200kn,kompetno čišćenje i promjena termalne paste.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
tomo4vk kaže...
hitmanovich kaže...

"spasio" sam svoj laptop pomoću knjige,koju imam za podlogu.temperature su znatno niže i što je najvažnije nemam problema u igrama.svakako ga planiram odnijeti u servis prije kraja jednogodišnje garancije,samo da ga očiste od prašine,koje sigurno ima.trenutna temperatura procesora je 40 C,harda 43 C i grafičke 45 C

Temperature nisu strašne,preporučujem ti Links Servis,cijena 200kn,kompetno čišćenje i promjena termalne paste.

 

Može to i za puno manje novce... No ipak tamo dobiješ račun :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa

Meni laptop ide do 95C,nosim ga na čišćenje neznam točno model ali proc. je pentium dual core t2330 i neka intel grafa.Koliko ce mi to smanjiti temperaturu?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje laptopa
AxeAwesome kaže...

Meni laptop ide do 95C,nosim ga na čišćenje neznam točno model ali proc. je pentium dual core t2330 i neka intel grafa.Koliko ce mi to smanjiti temperaturu?

 To nitko nemože znati,ali sigurno će biti manja.

Moja procjena iznad 50 C.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice