Preporuka laptopa do 5000 kn

poruka: 10
|
čitano: 3.915
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)

Dakle, situacija je (ozbiljno sjebana) ovakva braćo forumaši:

Posjedujem 4.5K kn, maksimalno cu uvatit do 5K, i jasno, triba iscidit najbolji laptop za pare.

 

Koristit cu ga za sljedece namjene (po prioritetima):

  • Internet/ E-mail / Office standardni zadaci (uvijek)
  • Photoshop CS5 (prečesto)
  • Visual Studio 2010 (počesto)
  • Prezentacije, konferencije i komunikaciju uopce, dakle treba imat nekakvu kameru :)
  • Igre ne igram

 

U čemu je problem?

Splićo se zagubija u moru modela, oznaka i prokletih uvrnutih nomenklatura i svega. Isfrustriran je time što nemoze naci review za konkretan model laptopa

a do sadašnje iskustvo ga je naucilo da je razlika od modela do modela često nebo i zemlja.

 

Što vas moli?

Da vaše opširno znanje i iskustvo unesete u svoje odgovore i pomognete mi odlučiti šta kupiti.

 

Trgovine di ga mislin kupit:

HgSpot ili Links. Ništa drugo nije u obziru.

Svejedno je di.

 

Unaprijed hvala braćo Slaveni. Pardon, forumaši!

<(°.°)>

Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 21:20 (Fearless).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)
Fearless kaže...

Dakle, situacija je (ozbiljno sjebana) ovakva braćo forumaši:

Posjedujem 4.5K kn, maksimalno cu uvatit do 5K, i jasno, triba iscidit najbolji laptop za pare.

 

Koristit cu ga za sljedece namjene (po prioritetima):

  • Internet/ E-mail / Office standardni zadaci (uvijek)
  • Photoshop CS5 (prečesto)
  • Visual Studio 2010 (počesto)
  • Prezentacije, konferencije i komunikaciju uopce, dakle treba imat nekakvu kameru :)

 

U čemu je problem?

Splićo se zagubija u moru modela, oznaka i prokletih uvrnutih nomenklatura i svega. Isfrustriran je time što nemoze naci review za konkretan model laptopa

a do sadašnje iskustvo ga je naucilo da je razlika od modela do modela često nebo i zemlja.

 

Što vas moli?

Da vaše opširno znanje i iskustvo unesete u svoje odgovore i pomognete mi odlučiti šta kupiti.

 

Trgovine di ga mislin kupit:

HgSpot ili Links. Ništa drugo nije u obziru.

 

Unaprijed hvala braćo Slaveni. Pardon, forumaši!

<(°.°)>

prije svega,zašt ose ograničavaš na te dvije trgovine??..plaćanje?..suzi izbor na HP i DELL..pavilion(HP) ili studio(DELL)

15 godina
offline
RE: Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)
Jer su mi najpraktičnije za bilo kakav servis. Plaćanje nije problem, stvar je čisto osobnog ukusa.

Ako naručim nešto iz Varaždina, onda mi je i servis u Varaždinu, a to mi nije baš na ruku :)
Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
14 godina
protjeran
offline
RE: Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)
Fearless kaže...
Jer su mi najpraktičnije za bilo kakav servis. Plaćanje nije problem, stvar je čisto osobnog ukusa.

Ako naručim nešto iz Varaždina, onda mi je i servis u Varaždinu, a to mi nije baš na ruku :)

dakle...ZG opcija...tu imaš sve...Mikronis i njegov servis su fantastični...ostali drugi ionako koriste MR servis(ZG) za m-san i Recro,koji su ionako najveći dileri..

 

sorry,rekao si Splićo...na tom području mi je nepoznato..Sramim se

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 21:19 (linuxjuzer).
15 godina
offline
RE: Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)
linuxjuzer kaže...
Fearless kaže...
Jer su mi najpraktičnije za bilo kakav servis. Plaćanje nije problem, stvar je čisto osobnog ukusa.

Ako naručim nešto iz Varaždina, onda mi je i servis u Varaždinu, a to mi nije baš na ruku :)

dakle...ZG opcija...tu imaš sve...Mikronis i njegov servis su fantastični...ostali drugi ionako koriste MR servis(ZG) za m-san i Recro,koji su ionako najveći dileri..

 

Hm, a sad ako je baš nevazno onda ok, zanemarite one trgovine, editat cu post :)

Je li to iskra krivnje, drska penetracija? Ili još jedan uzvik mojih osobnih nacija? Vidim kurve savjesti jezike kako klopoću, čujem njene tuste ruke kako štropoću, uzalud zaziva i Boga i vraga,
15 godina
neaktivan
offline
Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)

vidi ovog- LINK

 

otiđi do Trona i dogovori da ga oni nabave za tebe, pa tako servis pada na njih :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)
pod009 kaže...

vidi ovog- LINK

 

otiđi do Trona i dogovori da ga oni nabave za tebe, pa tako servis pada na njih :)

radije ne MSI...ako je mjesto blizine bitno,bolje u konikomu

 

http://www.konikom.hr/p9825/notebook-hp-pavilion-dv6-3040sm-wr793ea/product_info.html

15 godina
protjeran
offline
Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)

Ja bih OVAJ uzeo ;)

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Forumaši, prihrlite upomoć Splići :)
Fearless kaže...
Jer su mi najpraktičnije za bilo kakav servis. Plaćanje nije problem, stvar je čisto osobnog ukusa.

Ako naručim nešto iz Varaždina, onda mi je i servis u Varaždinu, a to mi nije baš na ruku :)

Moja najiskrenija preporuka ti je što se proizvođača tiće:HP,isto možeš uzeti u LINKS-u,nije da ih reklamiramCool,koliko vidim ti spadaš u kategoriju PROCONSUMEERA,što god to značilo,a sada za ozbiljno.Imao sam isti problem,izgubljen u moru proizvođača,modela,serija,kriptičnih oznaka itd...Trenutno posjedujem već drugi HP laptop,imam namjeru svakih 6-12 mjeseci zamijeniti računalo.Također sam umjereni "poslovni" korisnik,dosta se u radu koristim sa adobeovima alatima, nedavno sam obrađiva naslovnicu "tešku" 25 MB,PDF file iz Illustratora sve sami vektori,znaći nevidim kako ćeš PS opteretit(osim ako imaš sliku u RAW formatu veličine 900 Mb).Znači imam HP 4525s notebook,napravljen na novoj mobilno AMD VISION platformi,predstavljenoj u 5.mjesecu,lap je kupljen mjesec dan kasnije,radi se o standardnom 15.6"(ovih parsto piksela po  horizontali mi fali do bola,ali sam se naviknuo) notebooku, sa AMD HD530V mobilnoj grafici,koja usput rečeno na pristonom FPS vrti i CODMW2, BFBC2 kao i novu MafijuCool(primarna namjena mi nije igranje), dvojezgrenom AMD-u na 2.4 ghz i tom pridruženih 4 Gb DDR 3 memorije,kao i brzi 7.200 320Gb HD, također ima i 2MP web cameru i integriran mikrofon tako da će zadovoljiti i tvoje komunkacijske potrebe, konstantno sam na video konferenciji na Skypu,uz otvoren NetBeans,DW,AI,PS i Acrobat, plus glazba u pozadini.Što se pohrane tiće netko bi mogao prigovoriti na 320 Gb disk, i sugerirati na onaj od 500 GB, koji je pogađaš sporiji odnosno vrti se na 5.4 k RPM.Mobilnost mi je jako bitna, a i prijenosno računalo mi je primarno radno računalo,tako da ti iz svojeg iskustva mogu reći da sa nekim iz ove game prijenosnika nemožeš pogriješiti, istu seriju imasš u različitim konfiguracijskim varijantam,tako da možeš birati između Intel i AMD kao i opremljenosti.Ukoliko ti je veličina ekran bitna, ili imaš potrebu za veči uvijek na njega spojiti i 24" ekran ako isti naravno imaš.Svi prijenosnici iz HO 4525s serije su opremljeni sa HDMI i VGA priključkom,USB/E-SATA priključkom,WLAN-om naravno kao i žičnom gigabitnom mrežom,a za one nostalgične postoji imogučnost DIAL-UP-aNamigiva,napominjem da svi prijenosnici opremljeni fantastičnim tipkovnicama nalik na APPLE-ove.A što se servisa tiće, centralni servisi, odnosno glavni su ti u Zagrebu, odnosno u Rugvicama što je opet 30 km od Zagreba, tako da ti je nebitno gdje kupiš računalo.Ja sam naime iz okolice Varaždina, računalo sam kupio na neviđeno(točno sam znao što želim) iz Linksa u Rijeci, stiglo je sutradan, i sve je prošlo bez ikakvih problema.

 

Oprosti na poduljem postu, ali ako ti mogu pomoći...

 

 

EDIT:

@linuxjuzer; kakva je to g serija kod hp-a?!to mi "smrdi" na nekakvu g-sku seriju kakvu i Logitech ima

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2010 22:33 (alankish).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice