Problem s laptopom

poruka: 25
|
čitano: 5.178
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Imam nekoliko problema, imam laptop star nekih godinu dana i sad mi je jako usporio, sporo otvara stranice na internetu, te na youtubu dugo učitava video, te čuje mi se ventilator kako radi, nebih resetiro windows jel mislim da nema neke potrebe za to, skinio sam neke programe sa čišćenje ali nije ništa pomoglu, hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem s laptopom

Jel ima kakvih viroza na njemu?

Jesi li defragmentira hard disk?

Cuje se vent znaci dosta se zagrijava i tribalo bi ga ocistit.

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Odi u pravitelj zadataka i pogledaj si performanse...Javi što piše!!

jaaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

physical memory 

total 11725

cached 8814

availble 8441

free 0

 

 

Kernel memory 

paged 299

nonpage 90

 

System 

handles 21223

threads 938

processes 64commit 3/22

 

defragmetiro sam disk ali je sve skoro isto

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Aj slikaj u upravitelju zadataka performanse i procese (tipkom PrtSc) zatim odeš u bojanje zaljepiš i spremiš sliku ;)

jaaa
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 12:56 (pajapatak1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

evo

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 20:39 (marko293).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Problem s laptopom

Jedno pitanje: Šta će ti spyhunter ? On niš drugo ne radi osim što jede memoriju tu vidim 600Mb.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom

a  maknut ću ga 

9 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Daj pogasi sve procese koji netrebaju raditi....!(desni klik miša pa stablo završetaka procesa)

pogasi ovo: SpyHunter4
          IDMan-sve procese
          loloGoverno
          ETDC
          RAVCpl64
          pcee4
      (i te druge procesee koi netrebaju raditi) 
          
          
Zatim skini neki CCclean da pogasiš programe koji se dižu s windowsima da ih nemraš opet gasit. 
link:  https://www.piriform.com/ccleaner/download

jaaa
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 11:37 (pajapatak1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem s laptopom

Očisti ga od prašine.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s laptopom
marko293 kaže...

evo

 -na vidljivom dijelu je download manager, 25%.. i čudiš se zašto sporo otvara www..

-svaki soft, driver, utils.. ima raznih opcija, dodataka, često nepotrebnih, updateri ... sve to korisnik treba već prilikom instalacije odabrati. Ako se samo klika next, tad je to normalna posljedica. Nije problem jedan takav nepotrebni dodatak ali tog može biti hrpa i tad i najjače konfiguracije štucaju. (pa do nekog driver-hardvare problema).

-instalacija CCa... to je još jedan dodatni soft/utils. On neće juzera spasiti od ponavljanja istih grešaka, on će samo počistiti smeće. To ako juzer ima nešto sreće/znanja, ponekad juzer CCom ubije OS tj registry.. CC nije kriv, kriv je user jer CC je samo alat.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Usporio? Hmm, ne znam jel moguće da je system restore napunio disk memoriju abnormalno. Možda bi valjalo provjerit check point list.

MSC, the greatest ever
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Problem s laptopom

System restore points se mogu sigurno obrisati sa Ccleanerom osim zadnje zbog sigurnosti sustava.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Problem s laptopom

Evo da ne otvaram novu temu.

 

Isto problem s laptopom,nije bas star ali nije ni nesto posebno.Prvo bio je spor,ali ubacio sam mu rama jos i sad je ok,ali grije se nenormalno.

Samo sto ga upalim i nek stoji bez ista da radi ugrije se ko pekara,ventilator puse mores kosu osousit ispod njega.

Ne kontam sta moze bit,jer sam win nanovo podigao,nije nista instaliravanood gluposti,gledam upravitelja zad. nema nista da zdere memoriju ili da je zauzece procesora velika,a ventilator vrti punom snagom.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - cohr23
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2015 10:18 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem s laptopom

A kad je hladnjak ociscen?

Ako neznas sam odnesi nekom tko zna il na servis jer njemu je ocito vrime za temeljito ciscenje i promjenu paste.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Problem s laptopom

hladnjak nije ociscen nikad vjerovatno,niti je pasta mijenjana...a nije moj laptop pa zato nisam htio ni dirat nista.

LoL: SirHectorDeMaris , battlelog - cohr23
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem s laptopom
hrka11 kaže...

hladnjak nije ociscen nikad vjerovatno,niti je pasta mijenjana...a nije moj laptop pa zato nisam htio ni dirat nista.

 Dok ga se ne ocisti zaboravi nize temperature stavise samo mogu rast dok ne crkne nesto.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
odjavljen
offline
Problem s laptopom

Stavi novu pastu i očisti ga od prašine ako nastavi s pregrijavanjem onda će nešto da crkne.

Avast! IS + MBAM Premium + Sandboxie + Hitman Pro :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom

Ak se ventilator jako cuje onda obavezno ocistit od prasine.Tak uvijek pocne pa ak se ne sanira na vrijeme vecinom ode graficka i na kraju maticna.

9 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Pozdrav,

 

 

Da ne otvaram drugu temu pa ovako...

 

 

Laptop je star 8 god, radi se o Benq laptopu. Radio normalno bez problema svih godina, osim sto je baterija otisla (naravno) pa je stalno na kabel-napajanju. 

Kod paljenja se upali monitor koji nudi normalni mod, safe mod... Koji god kliknem krene vrtiti, ono pojavi se windows, vrti i  bukvalno sekundarno se pojavi plavi zaslon i momentalno ga vrati na zaslon sa modovima. U čemu bi mogla biti kvaka, da  li da bacam ili da probam cackat ?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Problem s laptopom

Mozes li uci u safe mode i staviti minidump negdje da vidim šta je problem. Minidump se nalazi u C:/Windows/Minidump.

Avast! IS + MBAM Premium + Sandboxie + Hitman Pro :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s laptopom

-prvo moraš otkriti dali je kvar (HW) ili neki soft problem..

Ako je kvar tad nema čačkanja tj jedino popravak/zamjena npr HDDa. Nakon 8 godina za očelivati je kvar, popravak u servisu je ugl neisplativ ali barem za diagnostiku/prijedlog možeš probati.

-ako nije kvar, tad je neki software problem. Koji? Bilo što, ugašeni XP (ne govoriš koji OS), driver, virus-malware.. sve to zaobiđeč bootanjem s nekim bootabilnim medijem. Za prvu ruku može CD-XPa pa vidiš dali radi, može i reinstall (male šanse da sredi stvar). Najzgodnije je neki LiveBoot npr Hirens/miniPE ili linux npr Ubuntu.. ubaciš, bootaš i vidiš. Ako je HDD ispravan možeš spasiti podatke ili izvaditi HDD.. ako je neispravan tad će raditi probleme dok ga ne izvadiš ali s livemedijom će barem ostatak proraditi.

 

-kad otkriješ nešto više može nastavak...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Problem s laptopom

Pozdrav

 

Ne želim otvarati novu temu pa cu ovdje postaviti pitanje.
Sinoć sam radio defregmentaciju diska (Defraggler) i nakon zavšetka kapacitet diska mi je drastično opao, s 140gb (od 700gb) na 20gb.
Zna li itko u čemu je problem?

Beatus non est,qui habet,quae cupit,sed qui non cupit,quae non habet.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Problem s laptopom

Ocisti disk sa Wide Disk Cleaner i sve sys restore tačke sa CCleanerom.

Avast! IS + MBAM Premium + Sandboxie + Hitman Pro :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem s laptopom

Wise cleaner i Ccleaner nije upalia.
Nakon google-anja naisa sam na ovaj post, to napravia i izgleda je upalilo.

Izgleda je stvorilo shadowlist na disku i tribalo je ukljucit VSS

Beatus non est,qui habet,quae cupit,sed qui non cupit,quae non habet.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice