Problem s laptopom

poruka: 26
|
čitano: 7.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Pozdrav, imam laptop naveden pod moj pc, sve mi je normalno radilo do prije par dana kada mi youtube videi cak i na najmanjoj rezoluciji trokiraju, laggaju, onako vrati se u sekundu nazad pa ponovno krene. Autocad mi je odlicno radio bez ijednog lagga, sad odjednom lagga ko lud, spor je, nemoze se nista radit, isto tako i excel steka i sve lagga, dali netko zna u cemu bi mogao bit problem?

Battlelog: gjurki
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 11:10 (Volvox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Evo sad napravio restart, radilo sve okej nekih 15 minuta i opet krenulo sve stekat.

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem s laptopom

aj ti, ne budi ti teško, navedi koliko si nakrcao HD i kad si ga posljednji put defragmentirao. i koliko je RAM-a u stroju. i koji OS (32 ili 64-bit). nakon toga idemo mic po mic riješiti problem. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 12:03 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Ajar kaže...

aj ti, ne budi ti teško, navedi koliko si nakrcao HD i kad si ga posljednji put defragmentirao. i koliko je RAM-a u stroju. i koji OS (32 ili 64-bit). nakon toga idemo mic po mic riješiti problem. 

 Koliko znam, od windowsa 7 se sama radi defragmentacija diska :) pise tu 8.5, evo slika dole.

Ostalo mi je slobodno jos 220gb od 1000, zeznuo sam se kod instaliranja windowsa nisam napravio dve particije nego jednu i sve je na njoj(ali do sad to nije pokazivalo neki problem, cekam da skupim neke novce pa cu si uzet ssd i ugradit ga pa cu onda windowse reinstalirat i to postelat kako spada :))

8gb rama ima, windows 8.1 64-bita :)

 

Ali evo sad vec nekih 20 minuta radim autocad, nakon 2 restarta i sve radi normalno, i excel i youtube. Kad dode do stekanja cujem da vent pocne malo jace radit.

Battlelog: gjurki
15 godina
offline
Problem s laptopom

dvije particije na HD-u su besmislica (možda je nekad - Win95 - imalo smisla) i to sigurno nema veze. ako ti ventilator ubrzava, znači da se naprava pregrijava za što mogu biti dva razloga: grafika (ako je odvojena, odn. CPU ako koristiš ugrađenu u i7) se grije preko dopuštene temperature i/ili se u stroju nakupilo prašine pa se sve skupa pregrijava. ovo što opisuješ ne ukazuje na softversku pogrešku (AutoCAD je hardverski iznimno zahtjevan). ako još nisi, instaliraj Speccy (besplatnu verziju - https://www.piriform.com/speccy) koji će, uz masu ostalih korisnih sitnica, prikazati temperature bitnih stavki (CPU, grafika, HD i možda matične, ako je podržano). za sad je temperatura najsumnjiviji uzrok problema. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Temperatura ti je problem, očisti od prašine unutra sve ili odnesi na servis ako sam neznaš. Što prije to bolje da nebi morali otkrivati još što će ti crknut od vrućine u budućnosti.

i za taj stroj od lapa kupi primjer: ovo, ako već nemaš. Duže će ti zvijer radit :)

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 17:49 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Hmm sumnjam da je prasina problem, jer imam laptop od 10. mjeseca, naci 7 mjeseci star. Sta se tice ventova ima dva venta ogromna i kao njegova najbolja karakteristika je to hladenje, koje je kao sta se tice laptopa najjace, stvarno ono izgledaju mocno ti ventovi iza :)

Sad cu malo mjeriti temperature pa cemo vidit :)

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

opet problemi s temp, neznam sta napravit, ima neki program s kojim mogu pojacat vent od cpua? 

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Volvox kaže...

opet problemi s temp, neznam sta napravit, ima neki program s kojim mogu pojacat vent od cpua? 

On sam regulira vrtnju po senzorima.

Rekao sam da je problem u temperaturi... možeš ako ti se da nositi na servis i tražiti rješenje ili kupiti cooling pad za 200-tinjak kuna da udara po njemu odozdo pa si miran... Uostalom to je dobro i da mu produžiš ukupni "život".

Seriously?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Ajar kaže...

dvije particije na HD-u su besmislica (možda je nekad - Win95 - imalo smisla) i to sigurno nema veze. ako ti ventilator ubrzava, znači da se naprava pregrijava za što mogu biti dva razloga: grafika (ako je odvojena, odn. CPU ako koristiš ugrađenu u i7) se grije preko dopuštene temperature i/ili se u stroju nakupilo prašine pa se sve skupa pregrijava. ovo što opisuješ ne ukazuje na softversku pogrešku (AutoCAD je hardverski iznimno zahtjevan). ako još nisi, instaliraj Speccy (besplatnu verziju - https://www.piriform.com/speccy) koji će, uz masu ostalih korisnih sitnica, prikazati temperature bitnih stavki (CPU, grafika, HD i možda matične, ako je podržano). za sad je temperatura najsumnjiviji uzrok problema. 

kakve ti GLUPOSTI pričaš?

Kako može biti besmislica imati 2 particije na hardu? uključi logiku! Ako krepa windows na jednoj particiji druga gdje su podaci ostaje netaknuta, i samo se zamjeni win! Nadalje post tvoj prije: Defragmentacija nema veze s vezom nikako na novijim računalima... ja nisam 5 godina defragmentirao komp i radi kao atomski sat. Defrag ničemu danas ne služi! Ukratko danas komp ne frag-a puno hard!

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 15:10 (compov).
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

a je*emu, nisam mislio da cu tako brzo morat kupovat te dodatke ili ga nosit na servis al sta je tu je, budem ga na servis odnesao onda i kupio to, pa nek se proba onda pregrijavat :)

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

I da, zasto ako senzori samo odreduju kolikom jacinom trebaju ventovi radit zasto onda ako prede 70 stupnjeva cpu sto mu ocito smeta i zato steka zasto se ne pojacaju ventovi, znam da kad igram igrice rade onako cuju se ko na kompu oni stock cooleri, bas ubijaju, a ovako kad gledam youtube video on ne hladi kako spada, prije bi rekao da je problem u senzorima nego ventovima, a i laptop ima 5 mjeseci, tesko da se vec prasine nakupilo..

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Problem s laptopom

Pozdrav.

Da ne otvaram novu temu...

Nekidan od legice mali stavio Win 7 32 Ultimate na Toshibu Satellite L40-14B a onda je na ekranu ostao samo natpis "TOSHIBA + njihov slogan". S tipkama F2 i F12 se nije moglo ući u "Setup"... Izgleda da je nešto hardverske prirode...

Par dana prije je stavio Winse ali na španjolskom jeziku, komp je djelovao ok... (osim što ne hablamo španjolski... porijeklo Winsa neću ni spomenuti ).

Ako netko ima savjet, bio bih zahvalan...

P.S. Komp je modificiran, na netu kažu da tvornički ima 120 GB hard a vidio sam da prijavljuje 320 GB. Nisam vidio ima li još kakvih odstupanja od tvorničkog izdanja.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Ja isto trebam savjet.

Prolio sam malo milkshakea po laptopu odmah sam ga ugasio i obrisao i nakon 10 minuta sam ga opet upalio  

Sve je radilo dobro nije bilo niceg pokvarenog osim misa  i ne mislim na mis s kojim upravljate mkslim na mis koji vidite na ekranu.

Cijelo vrijeme je bio u gornjem desnom kutu i kad bih ga pomaknu sam misem kojim upravljam on vi se na ekranu opet vratio u kut nikako da ga maknem a da se ne vrati  problem nije u misu s kojim upravljam jer kad ga iskljucim iz laptopa ovaj na ekranu je jos uvijek tamo u kutu .

Pomozite plz.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
vruca ruka kaže...

Ja isto trebam savjet.

Prolio sam malo milkshakea po laptopu odmah sam ga ugasio i obrisao i nakon 10 minuta sam ga opet upalio  

Sve je radilo dobro nije bilo niceg pokvarenog osim misa  i ne mislim na mis s kojim upravljate mkslim na mis koji vidite na ekranu.

Cijelo vrijeme je bio u gornjem desnom kutu i kad bih ga pomaknu sam misem kojim upravljam on vi se na ekranu opet vratio u kut nikako da ga maknem a da se ne vrati  problem nije u misu s kojim upravljam jer kad ga iskljucim iz laptopa ovaj na ekranu je jos uvijek tamo u kutu .

Pomozite plz.

 kratki spoj u touchpadu. trebaš čišćenje kompa iznutra od tekućine što prije jer ako korozira bit će još gore.... servis!

Seriously?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Spiridon kaže...

Pozdrav.

Da ne otvaram novu temu...

Nekidan od legice mali stavio Win 7 32 Ultimate na Toshibu Satellite L40-14B a onda je na ekranu ostao samo natpis "TOSHIBA + njihov slogan". S tipkama F2 i F12 se nije moglo ući u "Setup"... Izgleda da je nešto hardverske prirode...

Par dana prije je stavio Winse ali na španjolskom jeziku, komp je djelovao ok... (osim što ne hablamo španjolski... porijeklo Winsa neću ni spomenuti ).

Ako netko ima savjet, bio bih zahvalan...

P.S. Komp je modificiran, na netu kažu da tvornički ima 120 GB hard a vidio sam da prijavljuje 320 GB. Nisam vidio ima li još kakvih odstupanja od tvorničkog izdanja.

 ako je tako kako si napisao loša je instalacija windowsa. ponovno intaliraj win i daj ovoga puta nekome tko se razumije uštediti ćeš vrijeme i živce.

Seriously?
12 godina
online
Problem s laptopom

Jel misliš neke druge Winse ili se ovi već postavljeni mogu na ispravan način instalirati?

Ne radi DVD optika na laptopu pa mali stavlja preko USB-a (Winsi "zna se kako nabavljeni").

I, možda neobično pitanje, jel se mogu Windozi sa DVD-a kopirati (copy-paste ili sl.) na HDD pa prebaciti na USB stick?

Hvala kolega "compov" a i ostalima...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Spiridon kaže...

Jel misliš neke druge Winse ili se ovi već postavljeni mogu na ispravan način instalirati?

Ne radi DVD optika na laptopu pa mali stavlja preko USB-a (Winsi "zna se kako nabavljeni").

I, možda neobično pitanje, jel se mogu Windozi sa DVD-a kopirati (copy-paste ili sl.) na HDD pa prebaciti na USB stick?

Hvala kolega "compov" a i ostalima...

 nema copy paste windowsa :) trebaš program rufus instalirati i onda pomoću njega napraviti boot na usb stick. označiš mu iso file da digne na stick. onda resetiraš komp i botaš sa usba instalaciju kad sve to prođe i kad naklikaš po setupu šta ide imaš win. nema na čemu.

Seriously?
12 godina
online
Problem s laptopom

Jel bi radili Win 7 64 bit na Toshiba Satellite L40-14B? Evo specke -> http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l40-14b/

Moguće je da je laptop ojačan glede RAM-a (od frendice je - posudio bih ga od nje)... Njen sin je na njega stavio prije i probne Windowse 10 i mislim da su radili par dana...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Spiridon kaže...

Jel bi radili Win 7 64 bit na Toshiba Satellite L40-14B? Evo specke -> http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l40-14b/

Moguće je da je laptop ojačan glede RAM-a (od frendice je - posudio bih ga od nje)... Njen sin je na njega stavio prije i probne Windowse 10 i mislim da su radili par dana...

 ako ima minimalno 1 gb rama onda da radili bi onak ok, a sa 512 nema baš smisla.

minimal uvjeti za 7 http://windows.microsoft.com/hr-hr/windows7/products/system-requirements

 

Seriously?
15 godina
offline
Re: Problem s laptopom
compov kaže...
Spiridon kaže...

Jel misliš neke druge Winse ili se ovi već postavljeni mogu na ispravan način instalirati?

Ne radi DVD optika na laptopu pa mali stavlja preko USB-a (Winsi "zna se kako nabavljeni").

I, možda neobično pitanje, jel se mogu Windozi sa DVD-a kopirati (copy-paste ili sl.) na HDD pa prebaciti na USB stick?

Hvala kolega "compov" a i ostalima...

 nema copy paste windowsa :) trebaš program rufus instalirati i onda pomoću njega napraviti boot na usb stick. označiš mu iso file da digne na stick. onda resetiraš komp i botaš sa usba instalaciju kad sve to prođe i kad naklikaš po setupu šta ide imaš win. nema na čemu.

 -zapravo, to je copypaste.. sadržaja (+hidden/sys subfodlers..). Sva mudrost je (bilo koji medij) napraviti bootabilnim, diskpart, clear, create.. active i nakon tog copy.

Utilsi ne rade ništa 'čudnovatog' osim što juzer ne mora znati naredbe nego klika..

 

druga stvar, u win temi, ima ISO, ima DVD2USB MSov tool (jedina mana radi samo s nemodificiranim ISOima, polovicu pirata zato ne kopira.. tad može rufus i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2015 0:51 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
ihush kaže...
compov kaže...
Spiridon kaže...

Jel misliš neke druge Winse ili se ovi već postavljeni mogu na ispravan način instalirati?

Ne radi DVD optika na laptopu pa mali stavlja preko USB-a (Winsi "zna se kako nabavljeni").

I, možda neobično pitanje, jel se mogu Windozi sa DVD-a kopirati (copy-paste ili sl.) na HDD pa prebaciti na USB stick?

Hvala kolega "compov" a i ostalima...

 nema copy paste windowsa :) trebaš program rufus instalirati i onda pomoću njega napraviti boot na usb stick. označiš mu iso file da digne na stick. onda resetiraš komp i botaš sa usba instalaciju kad sve to prođe i kad naklikaš po setupu šta ide imaš win. nema na čemu.

 -zapravo, to je copypaste.. sadržaja (+hidden/sys subfodlers..). Sva mudrost je (bilo koji medij) napraviti bootabilnim, diskpart, clear, create.. active i nakon tog copy.

Utilsi ne rade ništa 'čudnovatog' osim što juzer ne mora znati naredbe nego klika..

 

druga stvar, u win temi, ima ISO, ima DVD2USB MSov tool (jedina mana radi samo s nemodificiranim ISOima, polovicu pirata zato ne kopira.. tad može rufus i sl.).

 Nećemo mu još komplicirati :) ali stoji što si rekao da :)

Seriously?
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Nije se rjesio problem, jer nije bio problem u toplini, sad stekaju videi na youtubu i na normalnih 40 stupnjeva cpu, neznam vise sta da radim, nepodnosljivo je, sve skoro radi tako usporeno, razmisljam o reinstallu windowsa.

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom

Zna li neko?

Battlelog: gjurki
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Problem s laptopom
Ponovno instaliraj windowse. Hard ti je uredu?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom
Gogy7 kaže...
Ponovno instaliraj windowse. Hard ti je uredu?

 A hocu nema mi druge, iako nisam se nadao da cu tako rano to morat, laptop imam 7 mjeseci i vec reinstall winsa, strah me da nije nesto hardverski...

Battlelog: gjurki
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice