Prolio sam vodu po laptopu slucajno

poruka: 34
|
čitano: 53.724
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

ASUS N76VZ kupljen prije par dana, malo prolio vode ... ni jedan deci ... slucajno se desilo i napravio sam gresku sto sam ga samo malo obrisao o prosusio umjesto da sam ostavio dan dva da se dobro osusi... upalio ga windows radi ali na tipkovnici ne radi pola dugmica... sta radit? da ne saljem sad na garanciju, stari ce popiz*** ...

[url=http://sharecash.org/index.php?ref=IT8O][img]http://beta.sharecash.org/banners/728x90.gif[/img][/url]
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

ma posalji na garanciju i pravi se glup. nemas sta izgubit

pero
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

probaj ga sušiti sa fenom i okreni ga naopačke da bar malo vode proba izaći van

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Probaj ga prvo osusiti, mozda samo voda zeza kontakte. Ako ne proradi odnesi na garanciju, tipkovnice na laptopima se jako lako mjenjaju, pa ako i ne proradi nece biti preskupa zamjena.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

probacu malo susit ako nista, poslacu na garanciju ali sve mislim da ce je odbiti...

[url=http://sharecash.org/index.php?ref=IT8O][img]http://beta.sharecash.org/banners/728x90.gif[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno
Bokyyy kaže...

probacu malo susit ako nista, poslacu na garanciju ali sve mislim da ce je odbiti...

Dobro ga osusi i onda posalji, i nemoj nista govoriti o nikakvoj prolivenoj vodi.

Samo reci da su tipke odjednom prstale raditi.

14 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

jedino se pravit lud, jer pod garanciju spadaju stete nastale tokom normalnog kosristenja, znaci ne prihvataju slucajni zajeb ili tako nesto... al ajd probacu

[url=http://sharecash.org/index.php?ref=IT8O][img]http://beta.sharecash.org/banners/728x90.gif[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno
znači, prolivena voda po laptopu (cca pola deci ili manje), većinom po tastaturi, odmah sam uklonio vodu, koliko se dalo, laptop je radio cirka 3 minute dok sam ga obrisao i ugasio se, nakon 5 sati stajanja u riži, i okrenutog naopako, pokusao sam ga upaliti, ekran je radio, miš također, ali se prilikom učitavanja pojavio blue screen te se laptop opet ugasio..
Što da radim?!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Trebao si ga isti tren iskljucit odma, ne sleep mode ili tako nesto, nego direkt iskljucit, okrenut naopako i pustit da se susi na prirodnoj temperaturi, puno manje, i ako bi stete bilo u tom slucaju, ovako voda je usla na tople djelove i mozda, al mozda ih sitni deformirala, ili se spojila sa strujom i napravima kakvu manju, a mozda i vecu stetu...

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
11 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

A znam sad, skužio sam dok sam čitao prethodne postove, al u panici se nisam toga sjetio.. 
Kolika je vjerojatnost s obzirom na okolnosti, tj. to da se upalio i donekle radio, da je moguć oporavak nakon sušenja ? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Moj stari je prolio laptop vrucom kavom i to cijelu casu i nije bilo skoro nista, tj. na tipkovnici nije radio enter,delete i strijelice ali lako se rijesi samo otvoris tipkovnicu i pocistis vratis natrag i opet sve radi:).

 

Peace!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Ma da?  A vjerojatno ga je odmah isključio? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Ma negdje je zaostala vlaga i dolazi do "kurcšlusa".Trebalo bi nekako malo otvoriti lap(ne kritične dijelove,ali da zrak moe cirkulirati kroz njhega i tipkovnicu i samo se prirodno sušiti..Voda ide tamo gdje se čovjek ne bi niti nadao..

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno
redneck kaže...

Ma negdje je zaostala vlaga i dolazi do "kurcšlusa".Trebalo bi nekako malo otvoriti lap(ne kritične dijelove,ali da zrak moe cirkulirati kroz njhega i tipkovnicu i samo se prirodno sušiti..Voda ide tamo gdje se čovjek ne bi niti nadao..

Tocno to sam ja mislio, samo nisam naveo da bi trebalo otvorit bar tipkovnicu...pa da se susi na prirodnoj tempreaturi, sobnoj, nikako fenom ili poer peci ili negdje, jer ako na nesto mokro se stavi visoka temperatura u kratkom roku, lako je moguce da se taj dio deformira dok se susi...znaci prirodna sobna temperatura...makar imalo hladnije oko 18-20 al da nije pec, fen i sta sve ne...

FIFA 13 FUT Team: http://www.ea.com/intl/football/fifa-ultimate-team/show-off#gEex0KsOnIHku:pc
11 godina
protjeran
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

tako je darkside,nikakva žurba i grijanje fenom ili ne do Bog IC grijalicom.Prirodno i nekoliko dana ne dirati i paliti..

Inače,kad se nekome nešto prolije po tipkovnici lapa,ČUPAT KABEL ODMAH od napajanja,ili iskljčiti botuna na Sigurnosnoj letvi..

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 16:07 (redneck).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Da, al prilikom sušenja fenom sam koristio hladni zrak? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Svejedno,zrak ne može doći tamo gdje voda moe kliznuti..Kud žuriš,neće te nekoliko dana ne korištenja lapa napraviti nesretnikom..{#}..Jednostavno sama vlaga mora ispariti,..stavi lap na prozračno mjesto,gdje se ne kuha,niti išta isparava..

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Naravno da ne će, i nije nikakav problem, sušit će se na nekih 20-ak stupnjeva.. 
Samo je pitanje, kolika je vjerojatnost da će nakon toga proraditi? S obzirom na dosadašnje okolnosti.
a i pošto sam laik za kompjutere, ne razumijem se baš u njih, pa nisam vješt skidanju tipkovnice i slično :/ 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno
Someone_unknown kaže...

Samo je pitanje, kolika je vjerojatnost da će nakon toga proraditi? S obzirom na dosadašnje okolnosti.

Realno, mala.

11 godina
protjeran
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Pusti tipkovnicu,bitno da nije ništa u lapu otišlo.Vidjet ćeš kad se osuši..ako nije dokačilo baš elektroniku tipkovnice,sve bude radilo oke..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Evo zalio i ja svog HP probook 4720.

Dok zam zatvarao prozor, trknuo sam laktom malu flašu s vodom i zašpricalo po tipkovnici, najviše po numeričkom dijelu tipkovnice.

Laptop sam odmah okrenuo naopako i ugasio, obrisao papirnatim ručnikom.

Par sati poslije probam ga upaliti, laptop se upali ali se čuje bip bip bip.. prođe bios, dignu se Windowsi.

Izgleda da je neka od kursorkih tipki i oko entera u spoju jer kursor u Notepadu piči na dolje,

a pritskom na R hvata i br 4, te pritisdkom na U i br 7. Valjda su se slijepili kontakti u tankim listovima u tipkovnici.

Otvorio lap, na sreću ništa nije prošlo ispod tipkovnice.

Sad mi valja čekati dan - dva, dok se ne posuši, valjda će proraditi.

KUC KUC KUC {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

- kod ovakvih 'nezgoda' (pogotovo na notebooku i sl), odmah odspojiti struju i bateriju.

- što prije izvaditi HDD. (sve što se spašava je na njemu, ako je računalo i crklo, podatci su još možda živi.. u računalu su mu manje šanse za preživljavanje).

- ne paliti (provjeravati što se desilo..) prije nego se provjeri dali je sve suho. Tad pokušati bez HDDa, može samo BIOS ili LiveMedij.. ako se npr tipkovnica i sl blokira, tad se može pokušati progurati garanciju.

- Disk se može provjeriti na drugom računalu (ne bootati s njega!). Prikopčati ga nazad tek kad je notebook prošao 'test'.

 

-sigurno ima još pravila-preporuka, ali za početak je ovo dovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

najkorisnije jest..što dalje cugu od lapa..{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

mozda ce zvucit glupo,al stavi laptop u rizu,riza upija tekucinu,ostavi ga par dana,meni je tako prijatelj i mob i maticnu napravia,nevjerovatno al istinito 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Update vezan za moj post iznad:

 

Tipkovnica se nakon cca 2 tjedna "samosušenja" djelimično popravila: navedene tipke više ne dodaju i susjedne znakove, kursorske tipke sada reagiraju OK.

Ostao je problem: laptop kod bootanja bipa dok ne udje u Windowse, a onda ne rade Cut, Copy & Paste kombinacije, niti CTRL + ALT + V za @ znak.

Lijevi CTRL radi OK dok je desni izgleda non stop "pritisnut" tj ili u kratkom spoju zbog vlage ili su se kontakti slijepili.

Slicne tipkovnice su tako napravljena da se nedaju potpuno rastaviti kako bi se iznutrice skroz osusile,

a zajednicka karakteristika im je da većina nakon močenja ima iste simptome.

Čak i ako s vremenom prorade, velika je vjerojatnost da će nakon par mjeseci opet zaštekati zbog oksidacije jer se nikada potpuno ne osuše.

 

Naravoučenje: bilo kakvu tekućinu držati čim dalje od laptopa {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno
Krx kaže...

Update vezan za moj post iznad:

 

Tipkovnica se nakon cca 2 tjedna "samosušenja" djelimično popravila: navedene tipke više ne dodaju i susjedne znakove, kursorske tipke sada reagiraju OK.

Ostao je problem: laptop kod bootanja bipa dok ne udje u Windowse, a onda ne rade Cut, Copy & Paste kombinacije, niti CTRL + ALT + V za @ znak.

Lijevi CTRL radi OK dok je desni izgleda non stop "pritisnut" tj ili u kratkom spoju zbog vlage ili su se kontakti slijepili.

Slicne tipkovnice su tako napravljena da se nedaju potpuno rastaviti kako bi se iznutrice skroz osusile,

a zajednicka karakteristika im je da većina nakon močenja ima iste simptome.

Čak i ako s vremenom prorade, velika je vjerojatnost da će nakon par mjeseci opet zaštekati zbog oksidacije jer se nikada potpuno ne osuše.

 

Naravoučenje: bilo kakvu tekućinu držati čim dalje od laptopa {#}

Pa je uzmi si drugu tipkovnicu, ja da sam prolio vodu po njoj ne bi ju više nikada ni vraćao u laptop, niti je probao osušiti, odeš na Ebay, tamo ih ima more, fino kupiš, poštarina je besplatna, ugradiš i uživaš.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313&_nkw=HP+probook+4720+KEYBOARD&_sacat=0&_from=R40

 

Eto biraj. Ne vjerujem da budeš pronašao tipkovncu sa hrvatskim znakovima, ali bar će laptop radit ispravno.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 13:50 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno
Valentin17 kaže...

Pa je uzmi si drugu tipkovnicu, ja da sam prolio vodu po njoj ne bi ju više nikada ni vraćao u laptop, niti je probao osušiti, odeš na Ebay, tamo ih ima more, fino kupiš, poštarina je besplatna, ugradiš i uživaš.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313&_nkw=HP+probook+4720+KEYBOARD&_sacat=0&_from=R40

 

Eto biraj. Ne vjerujem da budeš pronašao tipkovncu sa hrvatskim znakovima, ali bar će laptop radit ispravno.

 

Hvala na linku, no vec sam bio nasao tocno taj artikal, a glavni problem mu je kao sto si i sam rekao: nema HR dijakritika.

Lap osim mene koristi i zena i dosta tipka pa bi taj nedostatak bio prevelik.

U servisu nova tipkovnica za navedeni model kosta oko 350 kn, a da ih se naci i na njuskalu puno povoljnije.

Ekipa dosta prodaje laptope u dijelovima, jedino postoji rizik da su i ti laptopi bili zaliveni.

 

Ja cu ovoj svojoj dati jos koji tjedan - evo jucer proradili i Cut Copy Paste.

Vjerojatno ce proraditi i ostalo, a ako crkne skroz zbog oksidacije, onda ili po novu ili na njuskalo.

13 godina
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

A zna da, pa recimo da sam na zvom mjestu ako ne bude radilo, ja bi dao tih 350 kn za novu, barem si siguran da će radit, ovako Njuškalo je isto kocka, je. neko može i šakom lupati po tipkovnici ili tko zna što još.

Valentin
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Prolio sam vodu po laptopu slucajno

Dižem prastaru temu, ali dogodilo se i meni...

 

Prolio sam vodu po Toshibi C660D. Nakon zamjene tipkovnice i lemlenja konektora na matičnoj kojeg sam uspio otgrnuti prilikom nestručnog rukovanja, delaju sve tipke, osim slova "V" koje radi isključivo kad je caps uključen. Također, altgr+v (tj. @) radi samo kad je caps uključen.

 

Za malo slovo "v" moram upaliti caps i držati shift. Gdje bi mogao ležati problem? Je li vjerojatno da je nova tipkovnica defektna? Ponavljam, sve ostale kombinacije rade.

 

Zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prolio sam vodu po laptopu slucajno

to sto si ti prolio niti deci vode nece mu biti nista jer vjerovatno imas ono sto imam i ja na laptopu ja sam svojega polio prije pol godine sa litrom gemista tipkovnicu sam susio tjedan dana te jos dan i danas neradi jedna tipkaa razlog tome sto mi laptop nije dobio jer ima zastitnu foliju(limenu moja) ispod tipkovnice tako da mozda si imo i ti ;)

 

Edit: sve sam sam odsarafio i neterebaju niki servisi bla bla

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2015 16:33 (Max333).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice