Puknut ekran na laptopu

poruka: 34
|
čitano: 58.783
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HP compaq 6730s

nedavno sam dobio nov laptop i jedno dijete ga je srušilo i on tad radi pola ekrana . mislim da je pukao ekran ?

može li se to popravit i kolika je cijena ?  ili  može li se nabavit novi isti ekran ??? ako ne iskoristio bi ga tako da bi ga spojio na obični monitor,je li to problem ,laptom ima taj vga izlaz

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
puknut ekran na laptopu !!!!!

Ekran se može nabaviti i relativno lako zamijeniti, cijene ti se kreću između 1200-2000 kn.

 

Ako ti radi samo pola ekrana, pukao ti je panel negdje i to nije popravljivo, dakle samo zamijena dolazi u obzir.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2010 23:44 (nCh!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: puknut ekran na laptopu !!!!!
Ekrani su ti još jeftiniji ako naručuješ s eBaya, samo pazi kod koga
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP compaq 6730s

Dosta ti je to skupo kod nas, npr. prije jedno pola godine priki mi je puka ekran na laptopu (neka Toshiba) i cijena popravka u servisu je bila 3600kn, tako da smo odlučili potražit novi i našli ga u nekoj firmi u Kanadi, naručili, platili karticom (sve skupa sa shipingom oko 160$) i kad jer stiga smontirali. Evo ti link pa vidi !

I see banned people.
16 godina
offline
Puknut ekran na laptopu

Reci koji laptop ja imam par ekrana viška

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

HP compaq 6730s

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Najpametnije je ako znaš koga kompetentnoga da ti odradi zamijenu napraviti slijedeće.

 

Kontaktiraj HP hrvatska putem e-maila, pojasni im poteškoću i zamoli da ti daju serijski broj dijela (ekrana) koji ti treba.

Kada dobiješ serijski broj ekrana za tvoj model, javi se s tim upitom u Recro d.o.o. u zagrebu te vidi cijenu i jesu li ti voljni poslati na kućnu adresu (inače rade samo veleprodaju).

 

Ukoliko ti paše cijena i znaš nekoga tko bi ti mogao ugraditi ekran to ti je to. Recro ne prihvača plaćanje pouzećem tako da ćeš morati ekran platiti općom uplatnicom unaprijed te će ti ga oni nakon toga poslati. Ja sam imao par narudžbi otamo i sve fino i korektno, nisam naišao na problem niti jedan put s njima, a i oni su generalni uvoznik servisnih dijelova za hp za područje Hrvatske.

ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati - Flegma
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Puknut ekran na laptopu

Mislim da imam za taj.

Na poslu su mi, javim ti sutra sigurno

 

Pozdrav

 

EDIT:

Brate jesam glup pa piše mi model u prvom postu Belji se

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.5.2010 1:30 (Exploder).
14 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Meni je ekran treperio na laptopu hp nx610 i kupio sam od jednog tipa i zamjenio si sam. Nije problem samo trebas polako da nesto ne slomis.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Puknut ekran na laptopu

kaliko te je koštao i je li bio nov ?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Puknut ekran na laptopu

kontaktirat ću , znaš li koliko bi me sve izašlo kad bio kupio preko  ebaya

15 godina
neaktivan
offline
RE: Puknut ekran na laptopu
Ovisi o cijeni ekrana i shippinga. I o tome da li će ti naplatit carinu ili ne...
Ingame: (_.:BRUNO:._) ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
odjavljen
offline
RE: Puknut ekran na laptopu
veki101 kaže...

Meni je ekran treperio na laptopu hp nx610 i kupio sam od jednog tipa i zamjenio si sam. Nije problem samo trebas polako da nesto ne slomis.

Ako treperi, rijetko je do samog ekrana. U pravilu je do pozadinskog (neonka) koje je puno jeftinije od kompletnog ekrana.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknut ekran na laptopu
Daj mi molim te reci jel imas ekran za acer 5320 15.4" i koja je cijena ??
15 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Isplati li se popravljat ekran na Compaqu 6735b? Cura ga je nekak pri vrhu prejako primila i stisnula pa je puknuo ekran, sad koliko točno-ne znam, nisam palio i provjerio.

Usput, bavi li se tko u Zagrebu otkupom laptopa? Da ga prodamo za neku i siću ako može ukoliko se ne isplati popravljati. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Puknut ekran na laptopu
John_Doe_11 kaže...

Isplati li se popravljat ekran na Compaqu 6735b? Cura ga je nekak pri vrhu prejako primila i stisnula pa je puknuo ekran, sad koliko točno-ne znam, nisam palio i provjerio.

Usput, bavi li se tko u Zagrebu otkupom laptopa? Da ga prodamo za neku i siću ako može ukoliko se ne isplati popravljati. 

Ja se bavim i otkupom i popravkom ja imam hp 6735s kojemu je totalka skurena maticna pa moram vidit jel pase lcd na tvoj za cijenu cemo se lako dog.Ugradnja ti je besplatna.Javi mi se u PP ako si zainteresiran.

Regen Servis Reball Akcija 250kn
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2013 21:48 (Mezethys).
11 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Imam laptop Acer aspire 5349 puknuo mi je ekran tj.kada je ugasen vidi se crta gdje je oštećen,gdje nabaviti ekran?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Puknut ekran na laptopu

ebay. rastavi ekran tj odvoji ga od kučišta laptopa te na naljepnici na ekranu ti piše model po kojem kupiš novi ekran

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

isti problem imam, eto prije pola sata mi kci bacila laptop na pod i ekran ne radi,razlile se boje, e sad ja znam za zamjenu i sve to, ne muci me to al imam pitanje,neznam dal spada tu al cjenila bi ako tko odgovori,naime zanima me dal se daju izvuc van podaci i kako,konkretno , slike? ostale mi sve slike od klinaca gore??? hvala

model je hp compaq presario cq 56

x-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 13:45 (Faith..).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Puknut ekran na laptopu

Najlakse ga je spojiti za pocetak na neki drugi monitor i vidjet dal sve sljaka. Ako je i komp riknuo, onda treba izvaditi disk i sa nekim adapterom (ili ga puknuti direktno u neki desktop) prebaciti slike.

12 godina
offline
Puknut ekran na laptopu

ako je laptop pao dok je radio moguće je i da se hdd oštetio ali svejedno probaj napraviti ono što je kolega iznad mene napisao

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

ok,hvala.vam, mislim da nije osteceno,nadam se, a recite mi jel bi upalilo da ga spojim na onaj stari ekran , mislim na onaj kakvi su nekad ekrani bili na starim komp,ne lcd? 

x-)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Puknut ekran na laptopu

Ako laptop ima VGA izlaz, radit će normalno i na starom CRT monitoru, eventualno ćeš morati spustiti rezoluciju (npr. 1024 × 768).

Isto tako, ako je laptop skroz mrtav (ne može se uključiti) uvijek se može izvaditi hard disk iz njega i staviti u neko eksterno kućište te USB-om spojiti na neki drugi PC da se pokušaju spasiti podaci.

 

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 19:01 (KaeR).
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

hvala ljudi.. pokusam sutra.. upaliti se da tak da mislim danema stete osim ekrana..

x-)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

sve uredno radi ,hvala Bogu.. jucer zvala zenu koja prodaje isti takav lap za djelove i prvi dan prodala bas ono sto mrni treba,ekran i bateriju i to za samo 150 kn, skoro me strefilo....

x-)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Prije nekoliko dana ekran mi je skroz pobijelio, sliku vidim samo kad pomičem ekran i to jedva. Moram ekran držat rukom da bi mogla vidit sliku. Zna li netko u čemu je problem? I isplati li se uzet novi ekran? Laptop je HP Probook 4510s.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Problem je flat kablu probaj nac na njuskalu i takvim stranica flat kabal pa ga zamjeni ili nosi u servis

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Puknut ekran na laptopu

ako je kabel, on se lako naruči sa ebaya za 35€

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Puknut ekran na laptopu

Pozz,imam i ja jedno pitanje u vezi ekrana.

Kada sam cistio stvari,spustio sam ekran na stol

i nisam vidio da su dole stvari i malo mi se okrebao.

Pa me sada zanima da li postoji nesto da se ta ogrebotina ne vidi.

Nije jako ali nervira {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Puknut ekran na laptopu

Pozdrav! ovako posjedujem dell xps 12 i puklo mi je prednje staklo na ekranu znaci samo staklo ekran radi i reagira na dodir ko sto i treba pa me zanima zna li netko gdje bi se dalo nabaviti staklo kod nas (na ebay-u nisam našao)ako neko zna za ducan može i link.!

unaprijed hvala

kihr
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice