Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.15A?

poruka: 11
|
čitano: 2.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.15A?

Da li mogu koristiti navedeni punjač za laptop kojem treba 19.5V 6.15A bez neke opasnosti da će se grijati ili crknuti nešto ili na laptopu ili na punjaču?

Ili moram striktno imati punjač 19.5V 6.15 A?

Naravno utikač nije isti jer za laptop mi treba manja "igla" ali imam neki prelazni kabl sa šireg na manji utikač tj iglu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1

Što se napona i struje tiče možeš slobodno jer ovaj čak može dati malo više.

Svakako struja ne osvisi o punjaču već o tome koliko laptop traži.

To što je napon 1V manji neznači puno jer ionako u laptopu su "step-down" regulatori koji daju potreban napon za sav hardwer.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 12:49 (AF139).
15 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1

Da,ali mozda neke komponente na laptopu nece raditi na manjoj voltazi tipa procesor nece raditi na max frekvenciji?

mislim da sam taj problem imao sa slabijim punjacem za lenovo x230 ali tu su bili u pitanju wati tj snaga trebalo je 120w a ja imao 80w.

10 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1

Procesori  većinom rade na 1-2V ovisi o tipu , Ostali naponi na MBO su uglavnom  3.3V 5V i 12V tako da te to ne brine.

 

ps: Najbolji su orginalni za taj tip laptopa jer većinom se koristi na utikaču tri kontakta kako bi laptop prepoznao punjač pa pripazi za spajanje....

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 13:45 (AF139).
15 godina
online
Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.15A?

-veći problem je 'smart' chip.. proizvođač, zaštita (ne korisnika, nego proizvođačevih interesa).. tj rezultat, mada je to sve 'isto', ne radi baš uvjek. Polovica laptopova neće raditi s tuđim punjčem.. mada je struja ista ili adapter-konektor...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1

Ne znam,prodavač mi nudi taj punjač uz neki adapter/kabl tj prelaz sa šireg na uski utikač tj iglu na HP Envy laptopu.

Ali probali smo i laptop radi,puni bateriju.

Koliko je to sad sigurno koristiti ne znam jer mi ne nudi orginalni punjač,nema ga a on je poprlično skup.

Nudi mi ovaj od 6.5A.

6 godina
offline
Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.15A?

je li ti onaj laptop sada ima problema ,tj. nema punjač , pa mogao si uzet pošten laptop za tisucu , dvije

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1
Mr.ddevil kaže...

je li ti onaj laptop sada ima problema ,tj. nema punjač , pa mogao si uzet pošten laptop za tisucu , dvije

 Ne,taj laptop nisam ni kupio jer je razdvojen na gornjem lijevom cosku i ljepljen a kad se otvara puca na šarkama.Riječ je o HP Envy seriji.

Nudi mi drugi ocuvaniji ali sa touch ekranom za 400 eur opet bez orginalnog punjača nego ovaj zamjenski.

6 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1

ako ti treba za surfanje i pogledat koji yt video, to može svaki laptop odratid odlično ako ima ssd, pa moj ideapad, o kojeg sam vec prije spomenuo, od 15$ + ssd to odradi bez problema

Trust nobody, become the best !
7 godina
neaktivan
offline
Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.15A?

Ovisi o kojem se laptopu radi. Dellovi i HPovi noviji moju imati 3 pina. Jedan pin služi za detekciju vrste napajanja. Mislim da sve iznad 17V prolazi. Samo ako nema dovoljno ampera, kad radi baterija će se sporije puniti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Punjač 18.5V 6.5A za lap kojem treba 19.5V 6.1
andrijam kaže...

Ovisi o kojem se laptopu radi. Dellovi i HPovi noviji moju imati 3 pina. Jedan pin služi za detekciju vrste napajanja. Mislim da sve iznad 17V prolazi. Samo ako nema dovoljno ampera, kad radi baterija će se sporije puniti.

 HP Envy serija...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice