[REVIEW] Acer 7530G

poruka: 3
|
čitano: 4.326
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[REVIEW] Acer 7530G

Za krizmu sam dobio ovaj laptop s kojeg sada tipkam, i moram reći da je uistinu jako dobar, barem po mojim dojmovima. Pa da krenemo sa nekim specifikacijama:

 

AMD Athlon 64 X2 QL-65

17" XVGA CrystalBrite Ekran

GeForce 9400 M

3 Gb DDR2 RAMa

320 GB HDD

DVD-+RW

WLAN b/g/n

TV Tuner

 

Prvo bih progovorio o samom vanjskom dizajnu prijenosnika i o povezanim stvarima. Prijenosnik je oku ugodan, nijedan njegov element nije prenaglašen, ne izgleda kao Las Vegas ali ima dovoljno svjetlećih elemenata. "Acer" natpis na poleđini ekrana samog prijenosnika je osvijetljen bijelom bojom, te stvara zanimljiv 3D efekt. Određene tipke su prigodno osvjetljene, a dominiraju pretežno plava i ponekad narančasta boja. Materijali i sama izvedba je jako dobra i uvjerljiva, poklopac se ne uvija na pritisak. Sam poklopac je glossy, što je vizualno privlačno, ali su problem otisci prstiju i prašina. Sve u svemu jako dobro, pohvala za dizajn i kvalitetu, a glavna zamjerka dolazi na račun poklopca koji se prelako prlja.

 

Tipkovnica je iznenađujuće dobra i ugodna za pisanje, a nudi i puni numerički dio koji je neizmjenjen. Touchpad i podloška za ruke je izrađena od posebnog materijala koji, navodno, pomaže da ne dođe do bolova u zglobovima. U praksi se pokazalo da je taj dio stvarno ugodan pod zapešćima. Touchpad je dovoljno velik i nalazi se tamo gdje treba biti, ali je problem u tome što ga je potrebno isključiti kombinacijom Fn+F7 da ne smeta tijekom tipkanja. Između dvije tipke touchpada se nalazi čitač otiska prstiju, ali o tome nešto kasnije. Do određenih korisnih tipki se dolazi putem kombinacija Fn+F(BROJ) tipki. Sa strane se nalaze i tipke za uključivanje WLANa, Bluetootha, maila, browsera i sl.

 

Sama konfiguracija je iznenađujuće jaka i mogu se igrati novije igre na medium/high. Za usporedbu PES 10 se igra na svemu MAX, CoD 6 također pristojno. Procesor je dosta dobar, RAMa ima taman, grafička se sastoji od SLIa 9100 i 9300 te ima 256/512 MB VRAMa. Harddisk ima dovoljno mjesta, a WLAN je odličan. Ekran je kristalno čist i jako dobar... Zamjerka ide jedino povećanom zagrijavanju.

 

Dodatci su jako jako dobri. TV Tuner podržava DVB-T, dolazi s antenom, adapterima i daljinskim, laptop posjeduje Subwoofer te mnoštvo konektora (HDMI, VGA, puni 5.1 zvučnički sustav, 4 USBa)

Spomenuo bih i odličan čitač otiska prsta koji omogućava kriptiranje accounta i fileova te ih jedino vi možete otklučati.

 

Malo sam se žurio, slike dolaze sutra...

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
[REVIEW] Acer 7530G

Jedno pitanje samo,kako koristiti Tv tuner?Imam baš ovaj model laptopa.

Instaliram drivere,spojim ga,lijepo zakačim za ekran i šta sad?Trebam program skinut neki ili kako? Uopće nemam iskustva sa time tako da svaka pomoć je dobrodošla :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.6.2010 14:09 (mancekk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: [REVIEW] Acer 7530G
mancekk kaže...

Jedno pitanje samo,kako koristiti Tv tuner?Imam baš ovaj model laptopa.

Instaliram drivere,spojim ga,lijepo zakačim za ekran i šta sad?Trebam program skinut neki ili kako? Uopće nemam iskustva sa time tako da svaka pomoć je dobrodošla :D

Imaš Windows Media Center, odi na karticu TV i tamo pronađi programe ;)

Prodajem razne računalne komponente, sastavljam konfiguracije i ponude, detekcija i otklanjanje kvarova, čišćenje računala od virusa, reinstalacija Windowsa i drugih OS-a. Obratite mi se na PM.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice