Toshiba A210-19J Satellite

poruka: 7
|
čitano: 5.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Toshiba A210-19J Satellite

Trebam kupiti laptop u iducih dva tjedna. Manje vise za sve, ali i da moze pokrenut koju igru.

Namjeravam uzeti u HGspotu jedan od ova dva (zavisi sta budu imali i mogli isporuciti u tom roku i zavisi od nacina placanja)

Inace kupujem u Vemilu, pa ne znam nacin placanja u HGspotu.

 

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=034862                     5120 kn

 

http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=03528                       4800 kn

 

 

A ako mi ne bude odgovarao nacin placanja u HGspotu ili ne budu imali doticne modele, uzeo bih ovo u Vemilu.

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=5530166            5700 kn

 

Molio bih ako netko zna ili je probao Toshibu pa da mi kaze kakva je tipkovnica, kuciste i sl.

A ako ima nesto bolje u tom rangu (+ 500kn) slobodno recite Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Toshiba A210-19J Satellite

Kupio sam ovu Toshibu. Vista je gore.

Htio bih staviti dual boot s XP, ali ne mogu naci na netu drivere za XP za ovaj model.

Da li je netko probao stavljati XP na ovaj model i da li zna gdje big mogao naci drivere?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Toshiba A210-19J Satellite

http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU

 

Tu ces sve naci driveri su setup avto xp

 

Ja ga imam isto pa nisam bas zadovoljan

 

A inace mozes na torrentima da downloadas XP Black edition u osnovi xp sa vista driverima za toshibe satellite

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 20:54 (Blister).
16 godina
offline
RE: Toshiba A210-19J Satellite

Hvala, uspio sam naci u meduvremenu drivere. I sav hardver radi.

Jedino nisam uspio osposobiti Fn tipke i jos par stvarcica.

Bez obzira sta sam ih skinuo pod driverima za ovaj model, javlja mi poruku da driveri nisu za moj hardver!?

 

Napravio sam Dual Boot s Vistom. Najsmjesnija stvar je da mi se u Visti kad stisnem tipku Fn dogodi memory dump i skrsi se Vista :)

To mi se tek nedavno pocelo desavati, prije je radilo normalno.

Zanima me onaj recovery cd sta dobijes s laptopom. Da li se na njemu nalazi Vista?

Razmisljam da stavim neku distribuciju Linuxa umjesto Viste, ali me zanima gdje se nalazi serijski broj od Viste i da li je uopce na tom cd-u.

 

U principu mislim da sam mogao kupiti i neki bolji laptop od ovoga za te pare, ali sta je tu je. Za ono sta mi treba je dovoljan, tipkovnica je stvarno ugodna, a i zvucnici se prilicno cuju.

 

Jedino sta me brine autonomija na bateriji od 1h. Mislim da to nije normalno, a ne znam da li to ulazi u garanciju.

15 godina
neaktivan
offline
Toshiba A210-19J Satellite

hmmm

jel možete napisati zašto je loš? Šta bi moglo biti bolje?

Odlučio sam se za njega i sad za svaki slučaj idem malo proguglat i vidim ovo:D

Jel znate neki bolji laptop za te novce?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Toshiba A210-19J Satellite

Pa mozes vidjeti sta sam do sada napisao. Nisam rekao da je los, ali mislim da sam mogao kupiti bolji za 6000kn.

Sad im je vjerovatno cijena jos pala. Zavisi za sto ti treba.

Meni je bilo bitno da ima ima neku jacu graficku, a ne integriranu. To je bio jedan od razloga zasto sam uzeo A210-19J (Ati HD2600).

Ako ti graficka nije toliko bitna onda u principu ne mozes promasiti s kupovinom.

 

Prvo me zasmetalo sto ima samo s predinstaliranom Vistom (to digne cijenu sigurno za 500 - 800kn)

Uspio sam naci sve drivere za XP. Ali ne mogu osposobiti Fn tipke i onaj dio na touchpadu (isto neke posebne tipke).

Baterija mi traje samo sat vremena (to je mozda specificno samo za moj primjerak, a ne cijelu liniju).

Ostalo je dobro. Tipkovnica je ugodna za tipkanje, zvucnici su dovoljno glasni (kod gledanja filmova, slusanja muzike i igranja igri).

Ekran je dobar. Da mi nije bilo hitno vjerovatno bih uzeo neki HP mozda cak i 17".

 

Pogledaj si jos postova po ovom forumu, zavisi i koliko love mislis izdvojiti za laptop.

Mozda ove stvari sto meni smetaju tebi nece smetati. Mozda ti neces instalirati XP. Vista radi ok, ukljucujuci sve funkcijske tipke.

Ok je laptop, ali prosvrljaj malo po netu, procitaj jos komentara i drugih postova.

16 godina
offline
Toshiba A210-19J Satellite

Mali update.

Nakon godinu i pol intenzivnog rada, preminula je graficka Plač.

Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice