Ubuntu kompatibilan 17" laptop

poruka: 4
|
čitano: 1.590
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ubuntu kompatibilan 17" laptop

U potrazi sam za novim laptopom koji će  bez problema vrtjeti minimalno Ubuntu 14.04.

 

Kod laptopa koji vrte linux je poznat problem sa pregrijavanjem a time i kraćim životnim vijekom, no postoje modeli koje bez tih problema, ja nemam pojma koji su to.

 

Laptop mi treba za programiranje, surfanje, slušati glazbu i ponekad pogledati film, to je sve.

 

Cijena do 600€.

 

Hvala na savjetima.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 21:34 (Nix).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ubuntu kompatibilan 17" laptop

Imas neke Dell modele koji se isporučuju sa Ubuntu 14.04.

Dell Precision M6800
10 godina
offline
Re: Ubuntu kompatibilan 17" laptop
Nix kaže...

U potrazi sam za novim laptopom koji će  bez problema vrtjeti minimalno Ubuntu 14.04.

 

Kod laptopa koji vrte linux je poznat problem sa pregrijavanjem a time i kraćim životnim vijekom, no postoje modeli koje bez tih problema, ja nemam pojma koji su to.

 

Laptop mi treba za programiranje, surfanje, slušati glazbu i ponekad pogledati film, to je sve.

 

Cijena do 600€.

 

Hvala na savjetima.

 

Nikada nisam imao problem sa pregrijavanjem na laptopu (dell, acer, asus, toshiba) koristeći linux. To su neki sitni bugovi prošlosti vrlo određenih modela. Uglavnom stvar prošlosti.

 

Uzmi bilo koji, a ako ti grafička i nije toliko bitna onda ti je najbolja opcija uzeti sa intelovom grafikom. Ja sam tako odabrao i nisam požalio jer laptop koristim za posao.

 

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Ubuntu kompatibilan 17" laptop

Da laptop isključivo za posao, tj programiranje web i mobile aplikacija , usput slušanje glazbe, pogledati video na youtube.

 

Zadnji laptop hp 6830s uzeo za Božić 2008, radio je besprijekorno do prošle godine, kada je stradala grafička, zbog pregrijavanja nakon što sam se prebacio na Ubuntu.  Popravio sam ga, ali to je sve neizvjesno. Sve ove godine uopće nisam pratio hardver, tako da su mi danas oznake procesora i sl totalna nepoznanica.

 

Hvala na dogovorima.

 

 

 

 

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice