Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.038.922
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Laptopi do 3000kn će ti pokretati jedino stare igre i emulatore. 

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ima tko kakvih bonova za ekupi , gledam si asusove prijenosnike pa da ublažim udarac po novčaniku :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

 

Trebala bih laptop do 3.5 tisuće, za Adobe i Office, po mogućnosti sa Windowsima za Obrt za grafički dizajn i usluge pored Maca.

 

Hvaaala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ajme meni sta lenovo predstavi... y530, ispunjenje fantazije kako laptop treba izgledati...sreca pa nisam kupio y520, y720, Dell G3/G7, Acer Aspire 7 i slicne laptope koje sam bio ozbiljno razmatrao zadnjih tjedana

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2018 12:12 (tomko).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakva je kvaliteta tipkovnice na Asus VivoBook 15 X542UN-DM105 i ima li tipkovnica na tom laptopu osvjetljenje?

Imate li kakvu preporuku za laptop u tom rangu i s kvalitetnom tipkovnicom koja svijetli?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja sam narucio tog asusa, pa kad dodje, javim oko kvalitete tipkovnice, ali cini mi se da nem osvjetljenje..

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomko kaže...

ajme meni sta lenovo predstavi... y530, ispunjenje fantazije kako laptop treba izgledati...sreca pa nisam kupio y520, y720, Dell G3/G7, Acer Aspire 7 i slicne laptope koje sam bio ozbiljno razmatrao zadnjih tjedana

 Baš tako pa to je zbilja remek djelo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.6.2018 10:25 (mislioc).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel ovo neki sarkazam ili? :D

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bNeo kaže...

Jel ovo neki sarkazam ili? :D

 Ne baš su pogodili s tim laptopom.

13 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!
Tražim laptop za većinom poslovne stvari, PHPStorm, dizajn i slično,

i5, 8Gb RAM, 256 SSD + 1TB HDD s Windowsima već instaliranim.

Može preporuke?

I da, cijena do 6,7 tisuća, ako može naravno.

EUNE: 321Zdravko
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovako neargumentirano stvarno djeluje u najmanju ruku kao sarkazam...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
justbob kaže...

Ovako neargumentirano stvarno djeluje u najmanju ruku kao sarkazam...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
summus kaže...
justbob kaže...

Ovako neargumentirano stvarno djeluje u najmanju ruku kao sarkazam...

 ma cista perfekcija...evo neke stvari koje sam zahtijevao od laptopa a da su se jedino kod ovog modela svi ispunili:

1. Bijela boja slova na tipkovnici te popratno bijelo pozadinsko osvijetljenje.

2. Malo veći hod tipki te normalna velicina strelica, a ne kao npr u dell-ova.

3. Dobar raspored tipki, te popratno i njihov izgled (mislim da lenovo ima daleko najljepse tipke i raspored opcenito)

3. Relativno jednostavan pristup unutrasnjosti.

4. Mogucnost skidanja ventilatora za hlađenje odmah nakon skidanja donjeg poklopca, a ne kao npr. kod dellovih G5/G7 gdje moram rastavit komplet laptop da bih dosao do ventilatora i toplovodnih cijevi.

5. IPS panel sa minimalno 50% RGB (ovaj ima oko 70% ako se ne varam)

6. Što manje crvene boje na laptopu (ovaj je nema nikako)

7. Trackpad mora biti suptilno postavljen, bez nekih sjajnih ili šarenih obruba okolo (npr. svi gejmerski laptopi, a prije svega y520 koji je izravan prethodnik y530)

8. Solidni zvučnici

9. Dobro hlađenje

10. Što više priključaka otraga (ovaj ima sve prikljucke otraga)

11. Što jednostavniji i čišči dizajn

12. Različit od ostatka ponude prema kritetiju dizajna ( ovo je totalno drugačije od svega na tržištu)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2018 1:35 (tomko).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Drago mi je da si pronašao svoj idealan laptop, ja još nisam. Za sad mi je Asus Vivobook najbliže, ovaj model.

Iako se na ovoj temi već više puta pitalo za naovodno pregrijavanje i probleme sa hlađenjem ovog laptopa nitko još nije odgovorio

na to pitanje.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Slažem se za Y530. Prvi laptop koji može biti gamerski, a ne izgleda tako. Svi dosad su bili izvedeni sa groznim hlađenjem i masnim throttlingom. Aspire 7 je bio na putu ka dobrome, ali legion y530 je taman. 

Ide moj y520 u prodaju, nisu crveni akcenti i crveno osvjetljenje za mene. U knjžnici dok učim izgleda blago rečeno seljački

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
justbob kaže...

Kakva je kvaliteta tipkovnice na Asus VivoBook 15 X542UN-DM105 i ima li tipkovnica na tom laptopu osvjetljenje?

Imate li kakvu preporuku za laptop u tom rangu i s kvalitetnom tipkovnicom koja svijetli?

 

tipkovnica ima neki plasticni dozivljaj, ali nista strasno, ako ti je toliko bitna kvaliteta tipkovnice, najbolje da odes do neke trgovine s istim laptopom i isprobas

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kad bi trebo y530 stić u naše shopove? Ako već nije i koje su očekivane cijene za naše tržište?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ultrabookreview.com/20758-lenovos-legion-y530-y730/

 

ako je u US dostupan vec za 900tinjak doloresa, kod nas ce kroz mjesec/dva/tri za cca milju i po doloresa :) 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Striko2009 kaže...

https://www.ultrabookreview.com/20758-lenovos-legion-y530-y730/

 

ako je u US dostupan vec za 900tinjak doloresa, kod nas ce kroz mjesec/dva/tri za cca milju i po doloresa :) 

 neće...doći će kroz mjesec-dva i koštat će otprilike 150 dolara više nego što košta u USA...takva je situacija i sa DELL G3, pa nema razloga da bude drugačije i za Y530...dakle oko 1100 dolara za osnovni model što je manje od 8 000 kn

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav svima...trebao bi mi nekakav uredski laptop (znači uglavnom bi se koristio office,za internet i nešto malo multimedije eventualno) za oko 3000kn (par sto kn gore dolje je prihvatljivo)...dijagonala 15incha ili više i da po mogućnosti dođe sa windowsima.

U kojim uopće dućanima u Zagrebu je to dobro gledati/pratiti cijene budući da ih ima mali milijun? :) hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bzvz92 kaže...

pozdrav svima...trebao bi mi nekakav uredski laptop (znači uglavnom bi se koristio office,za internet i nešto malo multimedije eventualno) za oko 3000kn (par sto kn gore dolje je prihvatljivo)...dijagonala 15incha ili više i da po mogućnosti dođe sa windowsima.

U kojim uopće dućanima u Zagrebu je to dobro gledati/pratiti cijene budući da ih ima mali milijun? :) hvala!

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-es1-572-nx-gd0ex-052-core-i3-6006u-4gb-ssd-256gb-hd-graphics-15-6-led-fhd-linux-crno-014650297

 

Ovo je neloše, a sa windowsima za tu lovu ćeš dobiti zadnji šit

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bzvz92 kaže...

pozdrav svima...trebao bi mi nekakav uredski laptop (znači uglavnom bi se koristio office,za internet i nešto malo multimedije eventualno) za oko 3000kn (par sto kn gore dolje je prihvatljivo)...dijagonala 15incha ili više i da po mogućnosti dođe sa windowsima.

U kojim uopće dućanima u Zagrebu je to dobro gledati/pratiti cijene budući da ih ima mali milijun? :) hvala!

 prije bi isao na ovo, jaca vega grafika i ddr4 ram a i jaci proc

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati li se dati 1800kn za polovni laptop sa slijedećim specifikacijama:

 

LCD: 15.6" HD SLIM

Intel i5 5200u 2.2 GHz

RAM: DDR3L 4GB

HDD: 1 TB 2.5' 5400R SATA 

VRAM: 2GB

 

Intel HD 5500

NVIDIA GeForce 930m 

 

USB3.0 x 2 + USB2.0

HDMI

 

Audio SonicMaster

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
bzvz92 kaže...

pozdrav svima...trebao bi mi nekakav uredski laptop (znači uglavnom bi se koristio office,za internet i nešto malo multimedije eventualno) za oko 3000kn (par sto kn gore dolje je prihvatljivo)...dijagonala 15incha ili više i da po mogućnosti dođe sa windowsima.

U kojim uopće dućanima u Zagrebu je to dobro gledati/pratiti cijene budući da ih ima mali milijun? :) hvala!

 prije bi isao na ovo, jaca vega grafika i ddr4 ram a i jaci proc

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Baš sam došao to napisati, požuri, vikend akcija! 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molio bih vas za pomoć pri odabiru laptopa za gaming do 7500kn.Bitno da ima ssd, ips ekran i po mogucnosti gtx 1060 .

Im BATMAN !!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cika batmen kaže...

Molio bih vas za pomoć pri odabiru laptopa za gaming do 7500kn.Bitno da ima ssd, ips ekran i po mogucnosti gtx 1060 .

 https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-legion-y520-y520-15ikbn-cijena-80yy0065sc-156-intel-core-i5-7300hq-48597611

 

Kazes im jos da ti ubace m.2 SSD i sto se cijene tice bit ces ispod 7500kn, a imat ces sve sto zelis.

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok ljudi.

Trebam poneki prijedlog oko odabira prijenosnika.

Gledao sam malo sta ima na nasem trzistu i zagrijan sam za OVAJ.

Nisam tolko gledao cijene di je povoljnije posto sam jos u fazi trazenja.

Uglavnom, to je otprilike minumum sta zelim od hardvera.

Najbitniji su mi procesor i sta bolji (brzi) SSD.

Htio bi dobru kvalitetu izrade, da je lagan i dobra baterija. Bitno mi da se moze spojit na njega jos jedan il po mogucnosti 2 monitora.

Gledao sam da bi mi mozda bolje bilo ici na nesto sta u sebi ima i7 8750h, al mi rekose da to u ultrabookovima nece radit konstantno dobro zbog losijeg hladjenja.

Velicina ekrana mi dolazi u obzir sve od 13”-15.6”. Mogu i 17” al mi se ne svidja sto su preteski.

E sad. Mogo bi prec preko toga da nije ultrabook, al bi i dalje htio da mu je baterija dobra i kvaliteta izrade.

Nisam nesto ogranicen s cijenom, al bi volio da je do nekih 10k kuna. Nabasao sam na jos jedan zenbook sa i7 8750h koji dodje oko 13k kuna tako da preko toga ne dolazi u obzir.

 

Mozda najbolje po jedan prijedlog iz svake grupe. Sa i7 8550u i sa i7 8750h, pa cu procijenit sam kolko mi je stalo dat razliku u cijeni.

 

Hvala unaprijed za prijedloge.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 1:53 (rounder1984).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim da se ovaj prijenosnik (HP Pavilion 17-ab305nm 2ZG37EA / Core i5 7300HQ, DVDRW, 8GB, SSD 256GB, GeForce GTX 1050Ti 4GB, 17.3" FHD IPS) preporučio u više navrata. Ekipa koji ste ga kupili, može kakav feedback o stroju - multitasking, gaming, tih/glasan, da li se grije, kakav je ekran (ugodan za gledanje, iscrpljuje), baterija i sve što možete izdvojiti kao loše, pozitivno? Imam ga priliku kupiti za povoljne pare, pa je svaki komentar dobrodošao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...
roby27 kaže...
bzvz92 kaže...

pozdrav svima...trebao bi mi nekakav uredski laptop (znači uglavnom bi se koristio office,za internet i nešto malo multimedije eventualno) za oko 3000kn (par sto kn gore dolje je prihvatljivo)...dijagonala 15incha ili više i da po mogućnosti dođe sa windowsima.

U kojim uopće dućanima u Zagrebu je to dobro gledati/pratiti cijene budući da ih ima mali milijun? :) hvala!

 prije bi isao na ovo, jaca vega grafika i ddr4 ram a i jaci proc

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Baš sam došao to napisati, požuri, vikend akcija! 

 Ja gledam da ga u kosaricu ubacim i jos +4GB rama, za ove novce neznam jesam vidio bolji.

Sto vi mislite, da ili ne? Treba mi za filmove, serije ne gaming.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bump, ako moze savjet u vezi ove kupnje?? Akcija je do kraja dana, ozbiljno razmisljam o kupnji.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice