Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.219
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marina78 kaže...

Pozdrav,
pročitala sam zadnjih nekoliko stranica i vidim da se vrte otprilike slični zahtjevi mojima, no imam nešto veći budžet, pa ako može netko pomoći savjetom:

trebam laptop prvenstveno za programiranje između ostalog i igara u Unityju,
super ako ima SSD i HDD
da ima dobru tipkovnicu (veliki enter i strelice da mu je svaka zasebno...ili je ovo sad već kao da želim muzičku?)
HDMI 2.0 utor (ovo valjda svi noviji imaju?)
Po mogućnosti s Windowsima
Veličina ekrana, hm, imala sam do sads 15.6" i ta veličina mi je sasvim ok.
Dobra dedicirana grafička bi bila super, samo da nema onda problem pregrijavanja...
I ne bih da izgleda kao gaming laptop jer mi treba u poslovne svrhe :D

Budžet do 10k

 

Hvala unaprijed svima :) 

Pogledaj si još i Acer Aspire 7 i Asus VivoBook Pro modele.

Mislim da bi zadovoljili tvoje potrebe (osim ako nešto zahtjevniji gaming nije na vrhu liste prioriteta), a i dosta su jeftiniji od tvog planiranog budžeta.

 

Što se tiče tipkovnice (veliki enter i zasebne strelice), bojim se da to sve više spada u "muzičku" kako kažeš...mene pogotovo živciraju strelice koje su većinom ili "stopljene" s ostatkom tipki ili bolno minijaturizirane...

 

Također, ako ne planiraš često nositi laptop (odn. ako će većinom služiti kao desktop replacement) i ne namjeravaš koristiti monitor, razmisli i o 17'' modelima - puno su ugodniji za rad.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bzvz92 kaže...
maks0806 kaže...

Jesi li firma da ti treba original?

Imaš keyeva za 6$

Ako poznaješ studenta imaš i besplatno. 

 ma za firmu da, recimo :)

 I dalje nema odgovora? :)

5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop. naravno :D

Zanima me što ,mislite o ovome?

ASUS FX503VD-E4150T, i5 (7300HQ), 256 SSD, 8GB RAM, GTX1050, win10
za 7.690 novaca. Možda bi ga mogla dobit mrvicu jeftnije (za cca 6500).
link: ASUS FX503VD E4150T

Ili ako stručnija forumska populacija ima neku bolju preporuku. U tom rangu. Treba mi nešto pouzdano što neće crknit za godinu-dvije, da je mogu igrat igrice, gledat filmove i sl.. Svakako bi htjela da ima SSD, ekran može 15.6''. Bilo bi idealno ako ima unaprijed instalirne windowse, a i ako nema (snaćićemose :D )


U obzir bi došlo i nešto skuplje (do recimo 8500+-koja kuna)

Idealno bi bilo da ne izgleda kao gejmerski laptop :D ali ako nema te opcije može štogod.


U principu sam fleksibilna što se svega tiče. Bitno mi je samo da je kvaliteta on point.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,

 

Evo treba mi laptop do 4000kn pa sam nasao nekoliko pa Vam molim za mišljenje.

Faks, multimedija, photoshop i povremeno igrica neka.

Hvala puno!

 

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-i5-7200u-4gb-1tb-gfmx150-2gb-15-6-linux-crni-nx-gpcex-022/proizvod/227023

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-020-ryzen-5-2500u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-linux-crno-014650323

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-520-80yl00b5sc-core-i3-7100u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-940mx-15-6-led-fhd-dos-sivo-014620297

 

https://www.hgshop.hr/asus-vivobook-x540-x540uv-dm016/proizvod/233685 

 

 

 

Ili imate koji drugi na umu?

Hvala puno! LP!

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 20:11 (hogar315).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako misliš igrati nekad nešto, svakako gledaj sa MX 150 grafičkom

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

briši post

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 22:41 (mislioc).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ramonche kaže...

Tražim laptop. naravno :D

Zanima me što ,mislite o ovome?

ASUS FX503VD-E4150T, i5 (7300HQ), 256 SSD, 8GB RAM, GTX1050, win10
za 7.690 novaca. Možda bi ga mogla dobit mrvicu jeftnije (za cca 6500).
link: ASUS FX503VD E4150T

Ili ako stručnija forumska populacija ima neku bolju preporuku. U tom rangu. Treba mi nešto pouzdano što neće crknit za godinu-dvije, da je mogu igrat igrice, gledat filmove i sl.. Svakako bi htjela da ima SSD, ekran može 15.6''. Bilo bi idealno ako ima unaprijed instalirne windowse, a i ako nema (snaćićemose :D )


U obzir bi došlo i nešto skuplje (do recimo 8500+-koja kuna)

Idealno bi bilo da ne izgleda kao gejmerski laptop :D ali ako nema te opcije može štogod.


U principu sam fleksibilna što se svega tiče. Bitno mi je samo da je kvaliteta on point.

 

 https://www.mikronis.hr/hp-omen-gaming-15-dc0021nm-intel-core-i5-8300h-2-30ghz-8gb-256gb-ssd-1tb-hdd-w10-15-6-full-hd-nvidia-geforce-gtx-1050ti-4gb-p-n-4tu38ea.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Evo meni bi trebala pomoc. Molio bih vas za savjet. Treba mi laptop 15', volio bi da ima IPS cim bolji ekran te najnoviji i5 procesor. Igrice igram rekreativno.
SSD obavezan. 8 GB rama.
Sluzio bi uglavnom za lagani gaming, poneko obradjivanje fotografije.
Nije nuzno ali bilo bi dobro da ima osvjetljenu tipkovnicu i numericku tipkovnicu.
Cijena oko 6500 kn (moze plus minus parsto kuna)
Ja sam iskopao ovaj samo sta bi morao kupiti jos SSD pa se povecava cijena.
https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-omen-gaming-15-dc0016nm-4tu32ea-156-fhd-ips-60hz-intel-core-i5-8300h-up-to-40ghz-8gb-ddr/0385103 Molim pomoc i hvala unaprijed
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 22:42 (Sneeesh).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HP Pavilion 17 pitanje

Pozdrav!

 

Imam brzo pitanje glede HP Pavilion 17 2ZG37EA ( i5 7300HQ, 8GB, SSD 256GB, GeForce GTX 1050Ti 4GB, 17.3" IPS) koji mi je primamljiv jer mi je uletila prilika za 5400kn. No, o HP-u sam u zadnje vrijeme čuo samo najgore (grozna ventilacija, maksimalno zakomplicirana promjena dijelova, problemi sa biosom...) pa me zanima ima li tko iskustva iz prve ruke sa navedenim laptopom? Općenito sa HP Pavilion serijom?

Kao alternativnu razmatram Dell 7577 ( i5 7300HQ, 8GB, 1 TB HDD, GeForce GTX 1050 4GB, 15") koji je skuplji za 1100 kn, pa me zanima da li je ušteda od 1100 vrijedna rizika uzimanja HP-a.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ekipa, može li neka preporuka za budućeg studenta računarstva? :D nešto između do 4000 kn ako je moguće.. znači ugl za faks, tu i tamo partija league of legendsa, ništa pretjerano zahtjevno po mome mišljenju, hvala! 😃
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ASUS FX503vm ja sam se nakon silnog guglanja i traženja odlučila za ovaj. Vjerojatno će me izić oko 6.000-7, a to mi se čini  kao dobar deal :D

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Vec nekoliko mjeseci se iskreno mucim s odabirom laptopa pa sam odlucila ovdje ostaviti poruku i cuti vasa misljenja i prijedloge :)

 

Do sada sam imala laptope u cjenovnom rangu do 3000kn i kako mi je stari lap na izdahu, spremna sam uloziti u neki bolji - cjenovni rang do max. 7000kn i da nije HP 😂

 

Trebam laptop ovih karakteristika:

- i5 ili i7 procesor

- 8 - 12GB RAM

- veca memorija (u najboljem slucaju 1TB hard i SSD)

- dobar ekran (da je mat i da se ne dogadja da je pretaman usprkos max brightness)

- pristojni zvucnici

- dobra baterija

- dobra tipkovnica

- uglavnom bih ga koristila za multimediju, office i te stvari. Ne treba biti gaming laptop, ali ako ima dobre specifikacije, moze i biti.

 

Mislila sam uzeti - ACER Aspire 5 NX.GWJEX.015, nakon sto godina razmisljanja.

 

Hvala unaprijed na prijedlozima! 😄

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 7:02 (Rain07).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rain07 kaže...

Pozdrav!

 

Vec nekoliko mjeseci se iskreno mucim s odabirom laptopa pa sam odlucila ovdje ostaviti poruku i cuti vasa misljenja i prijedloge :)

 

Do sada sam imala laptope u cjenovnom rangu do 3000kn i kako mi je stari lap na izdahu, spremna sam uloziti u neki bolji - cjenovni rang do max. 7000kn i da nije HP 😂

 

Trebam laptop ovih karakteristika:

- i5 ili i7 procesor

- 8 - 12GB RAM

- veca memorija (u najboljem slucaju 1TB hard i SSD)

- dobar ekran (da je mat i da se ne dogadja da je pretaman usprkos max brightness)

- pristojni zvucnici

- dobra baterija

- dobra tipkovnica

- uglavnom bih ga koristila za multimediju, office i te stvari. Ne treba biti gaming laptop, ali ako ima dobre specifikacije, moze i biti.

 

Mislila sam uzeti - ACER Aspire 5 NX.GWJEX.015, nakon sto godina razmisljanja.

 

Hvala unaprijed na prijedlozima! 😄

 

 Mislim da je ovaj Acer dobar (možda i predobar) s obzirom na potrebe koje si navela.

Ne znam na što točno misliš pod "te stvari", ali ako tražiš laptop za multimediju i office možeš skoro pa prepoloviti budžet.

 

Još jedna preporuka - ako laptop ne namjeravaš često prenositi ili spajati na monitor, razmisli i o 17'' modelima (puno su ugodniji za rad, pogotovo ako više vremena provodiš za računalom).

Npr. ovaj Asus VivoBook Pro (8. gen Intel procesor, 8GB RAM-a, 1TB HDD + 256GB SSD, MX150 GPU, dobar ekran, pozadinski osvijetljena tipkovnica).

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Voljela bih imati i opciju da bez problema koristim Photoshop i slicne programe za uredjivanje slika/videa. Ne zelim laptop s kojim mogu samo na FB i YT, osim ako zelim cekati sto godina da se neki program upali ili da steka ili nece uopce raditi.

 

Odlucila sam se za malo jaci laptop upravo zato, da ulozim malo vise i imam vise mogucnosti rada na njemu.

 

Koji je po vama najbolji/najisplativiji laptop u tom cjenovnom rangu, od 5 do 7k? Mozda je tako lakse za odgovoriti :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 16:20 (Rain07).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj Asus VivoBook Pro koji ti je predložen ti je najbolji izbor, i MX150 je sasvim dovoljna za sve što si navela. Dobra je stvar i što kasnije možeš nadograditi RAM (na 16GB) ako ti bude trebalo.

Ako baš sada hoćeš jači da se osiguraš za budućnost evo ti ovaj sa GTX 1050 i 16GB RAM-a + Win 10 što ti sa dostavom dođe jeftinije od navedenog maksimuma. Ili ovaj koji ti je 800 Kn skuplji od navedenog maksimuma, ima malo jači procesor ali 8GB RAM-a manje. U svakom slučaju neki Vivibook ili Vivibook Pro su ti najbolja opcija za to što si navela, ako hoćeš proći jeftinije može i Acer i HP koji su lošiji izbor iz više rzloga ali su jeftiniji.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znas li mozda kako to ide u vezi carine? Nikada nisam narucivala tehniku izvana (ako se odlucim za taj, moram razmisliti jos).

 

EDIT: Gledam recenzije za predlozeni Asus, baterija mu je u banani. Next! 😂

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 20:46 (Rain07).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitanje o procesoru pri nabavi laptopa. Je li ovaj i5-8250U sa 1.6 i turbo do 3.4 GHz može uzrokovati često paljenje ventilatora i bučenje?
Biram između ova dva modela:

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-520-15-intel-core-i5-8250u-1-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-4gb-p-n-81bf009xsc.aspx

https://www.mikronis.hr/lenovo-ideapad-520-15-intel-core-i3-7100u-2-40ghz-8gb-256gb-ssd-dvdrw-freedos-15-6-full-hd-nvidia-geforce-940mx-4gb-p-n-80yl00hbsc.aspx

Nekako mislim da se pri običnoj upotrebi, tipa Office, filmovi, glazba i sl. ta razlika  u procesoru neće osjetit i manje su šanse da ovaj i3 ima problema sa bučenjem ili? Negdje sam čitao da zapravo ovaj i5 uzrokuje tiši rad laptopa, a ne glasniji tako da ne znam više, zna li netko?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Trebao bih preporuku za neki laptop do 7500 - 8500kn.

 

Korištenje:

 

 - u uredu za front end development (ponekad malo korištenje photoshopa)

 - kući za svašta, od multimedije do ponekad igranja.
 

Specifikacije:

 - i7 ili i5 quad

 - min 8GB rama

 - SSD must, ako postoji mogućnost + HDD

 - dobar display, ok wifi adapter i obavezan at least 1 HDMI


Gledao sam ovog:


Dell Inspiron 5770 DINS17FHDi716SHGU

 

Hvala! :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 21:17 (Mitsu).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz,

treba mi laptop oko 5k kuna.
Za studnenticu, znaci vecinom je web i office programi nista specijalno i zahtjevno.
Bez gaminga :)

Neki osnovni zahtjevi bi bili sto bolja baterija i ne vise od 15" (13" dolazi u obzir).

Zahvaljujm ekipa :)

Acta, non verba.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa!

Može li preporuka laptopa do oko 4000kn? Office, youtube, filmovi. Hvala najlipša!

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji od ova dva uzet u CU ?

Ili možda nešto treće da je do 600e i 14 incha.

 

https://www.computeruniverse.net/products/90727061/hp-pavilion-14-bf114ng.asp

 

https://www.computeruniverse.net/products/90716670/hp-probook-440-g5-3kx79es.asp

 

Nije bitno što ima veći ssd ovaj prvi.

Koji je kvalitetniji u globalu.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

Može preporuka za laptop i7 procesor, zaslon 17.3, min 12gb rama... Laptop bi služio najviše za crtanje i modeliranje u 3d alatima. Buđet nekih 7 000-8 000kn. Laptop ne bih nešto puno nosio nego bi većinom služio za rad od doma... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
https://www.youtube.com/channel/UCHNkNjt29IcBcQaCgEsmeqw
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
schwarz3108 kaže...

pozz,

treba mi laptop oko 5k kuna.
Za studnenticu, znaci vecinom je web i office programi nista specijalno i zahtjevno.
Bez gaminga :)

Neki osnovni zahtjevi bi bili sto bolja baterija i ne vise od 15" (13" dolazi u obzir).

Zahvaljujm ekipa :)

 Ovo je vjerojatno najbolja solucija od 14" sa najnovijom serijom procesora, 8GB RAM-a, a baterija 4 celije do 10 sati rada. 256GB SSD unutra.

Fox Mulder kaže...

Pozz ekipa!

Može li preporuka laptopa do oko 4000kn? Office, youtube, filmovi. Hvala najlipša!

 Ovdje pokusao sam ti gledat u tom rangu cijene da imas najnoviju seriju procesora sa bar 8gb RAM memorije.

Druga solucija je da uzmes 7. generaciju (i5 7200U) koji su ovdje pa da probas vidjet opciju sa nekim SSD-om.

strojar007 kaže...

Pozdrav ekipa,

Može preporuka za laptop i7 procesor, zaslon 17.3, min 12gb rama... Laptop bi služio najviše za crtanje i modeliranje u 3d alatima. Buđet nekih 7 000-8 000kn. Laptop ne bih nešto puno nosio nego bi većinom služio za rad od doma... 

 Ovdje imas zapravo sveukupno 4 laptopa koji odgovaraju tvojim potrebama, a da su u budzetu. Ukoliko ne zelis gamerski laptop, onda jos manje tako da pogledaj sta ti od ovih pase i sta ti se svidja.

Ovi DELL-ovi ti imaju jedini najnoviju seriju procesora, a i 2TB+256SSD, a i grafika bi to trebala izdrzati takodjer.

 Ovaj laptop mi se cini solidan, no za 150kn vise dobijes jacu grafiku, stvarno ti se onda isplati jos za tih 150kn uzet OVAJ, zasto ne to uzeti? 

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 12:47 (acmilan2).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
schwarz3108 kaže...

pozz,

treba mi laptop oko 5k kuna.
Za studnenticu, znaci vecinom je web i office programi nista specijalno i zahtjevno.
Bez gaminga :)

Neki osnovni zahtjevi bi bili sto bolja baterija i ne vise od 15" (13" dolazi u obzir).

Zahvaljujm ekipa :)

 

Prošla mi je gomila studentskih laptopa kroz ruke i stvarno mi je žao kad vidim što sve ljudi zbog manjka znanja kupuju.

Evo preporuke s pretpostavkom da ti ne treba Windows na njemu (isplativija je kupovina bez njega).

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-da0018nm-4pp67ea-156-fhd-intel-core-i5-8250u-up-to-34ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-ge/0381923/product/

 

 

Fox Mulder kaže...

Pozz ekipa!

Može li preporuka laptopa do oko 4000kn? Office, youtube, filmovi. Hvala najlipša!

 

https://www.centro.hr/acer-aspire-a315-41-r8tp-15-6-fhd-1920x1080-amd-ryzen-5-2500u-up-to-3-66ghz-8gb-ddr4-256gb.aspx

 

Denis* ga je opjevao u posebnoj temi - pa slobodno pročitaj

 

Silent horror1992 kaže...

Koji od ova dva uzet u CU ?

Ili možda nešto treće da je do 600e i 14 incha.

 

https://www.computeruniverse.net/products/90727061/hp-pavilion-14-bf114ng.asp

 

https://www.computeruniverse.net/products/90716670/hp-probook-440-g5-3kx79es.asp

 

Nije bitno što ima veći ssd ovaj prvi.

Koji je kvalitetniji u globalu.

 

Koliko vidim više-manje su isti. Nećeš previše požaliti što ovaj drugi ima manji SSD kad imaš zaseban HDD za pohranu (a sumnjam da ćeš trpati neke igre ili hrpu softvera na SSD).

Drugi je vjerojatno skuplji zbog Pro verzija Windowsa, za koju opet sumnjam da ćeš vidjeti razliku.

Pavilion su ti ajmo reći kućni/osobni modeli a Probook su business modeli, i teoretski kvalitetnije izrade. 

 

 

strojar007 kaže...

Pozdrav ekipa,

Može preporuka za laptop i7 procesor, zaslon 17.3, min 12gb rama... Laptop bi služio najviše za crtanje i modeliranje u 3d alatima. Buđet nekih 7 000-8 000kn. Laptop ne bih nešto puno nosio nego bi većinom služio za rad od doma... 

 

12GB radne memorije vrlo rijetko nađeš u ponudama (često sa starijim inačicama procesora).

Preporučam ti da uzmeš sa 8GB pa kasnije sam nadogradiš još 8GB, jer sa željenim karakteristikama i 16GB RAM-a poprilično premašuješ max budžet od 8000kn.

 

https://www.centro.hr/prijenosno-racunalo-acer-v-nitro-vn7-793g-54n5-nh-q25ex-014.aspx

 

 

Dobar model i dobre karakteristike.

Evo jedan mrvu skuplji, više manje iste karakteristike, samo drugi proizvođač uz godinu jamstva više:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-da0018nm-4pp67ea-156-fhd-intel-core-i5-8250u-up-to-34ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-ge/0381923/product/

 

Mada ne bi pogriješio ni da uzmeš tog Acera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 12:46 (iSammy).
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop do 3000 kuna u svrhu igranja igrica,prvenstveno Call of Duty 2 MP i Hooligans Game.

PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijenosnik do 4000 kn.

Veličina do 15'.

Namjena sve svašta, najviše internet, filmovi ...

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
Fox Mulder kaže...

Pozz ekipa!

Može li preporuka laptopa do oko 4000kn? Office, youtube, filmovi. Hvala najlipša!

 Ovdje pokusao sam ti gledat u tom rangu cijene da imas najnoviju seriju procesora sa bar 8gb RAM memorije.

Druga solucija je da uzmes 7. generaciju (i5 7200U) koji su ovdje pa da probas vidjet opciju sa nekim SSD-om.

 

Kovačić
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zanima me kupnja laptopa koji podrzava windows 7, nije za mene vec za oca. Zasto win 7, jer bi mu sluzilo za pisanje i gledanja nekih videa a nije bas otac dobro potkovan za komp osim najosnovnijih stvari pa ga ne zelim izlagat stresu nekontroliranog instaliranja autoupdejtova i autorestarta i izgubljenih satova pisanja i slicno. Znam da sve novije konfiguracije dolaze s win10, vise manje, i/ili nemaju podrsku drivera za win 7. Naisao sam na 2 laptopa u linksu pa ako mi mozete kazat da li navedeni podrzavaju win7/win8 ili samo 10.

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-dell-inspiron-3552-pentium-n3710-dvdrw-4gb-500gb-hd-graphics-15-6-led-hd-linux-crno-014240024 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gntex-087-quadcore-n4200-4gb-ssd-256gb-hd-graphics-15-6-led-fhd-linux-crno-014250136

Hvala :)
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice