Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.054.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultrabook za programiranje

Lijepi pozdrav,

 

htio bih kupiti neki prijenosnik (u pravom smislu te riječi) sa dobrim hardwareom za oko 8000 kn.

Bilo bi lijepo kada bi imao 500 GB SSD i više od 12 GB RAM-a. 

 

Glavna namjena je programiranje. Mislim da grafička kartica nije nužna, štoviše htio bih je izbjeći ako bi to smanjilo masu i grijanje, a povećalo izdržljivost baterije.

 

Ono što sam našao do sada je sljedeće:

 

Lenovo IdeaPad Yoga 530 - tu planiram zamijeniti SSD nakon kupnje

 

Acer Swift 3

 

Lenovo Thinkpad Edge E480

 

Bio bih zahvalan na bilo kakvom komentaru ili sugestiji u vezi predloženih modela ili nekog drugog koji mi je možda promaknuo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 18:28 (dr.SheldonCooper).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Budget varijanta laptopa za gejming do 8000kn, znaci da vrti sve naslove..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ovaj laptop mi se cini solidan, no za 150kn vise dobijes jacu grafiku, stvarno ti se onda isplati jos za tih 150kn uzet OVAJ, zasto ne to uzeti? 

 Ovaj ima bolju bateriju od ovog. Treba mi za programiranje laptop, neću igrice igrat.

https://www.youtube.com/channel/UCHNkNjt29IcBcQaCgEsmeqw
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ljudi, 

Prijatelj mi je upisa Građevinu i sad mu treba laptop do 4000 kn, nije gamer, najvise za skolu i tu i tamo koji film...

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?se=1092155,115054

 

Ugl, što jači proc, ssd i ram. Neka se rastegne malo da ima i5 8250u 8gb ram i ssd. Na trećoj godini će Autocad koristiti u svakom kolegiju, a CPU i RAM su mu tu najbitniji

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, molim vas pomoć pri odabiru, izbor sužen na ova dva modela ali može i preporuka alternative:

 

Acer Aspire 3

ASUS VivoBook X540UV

 

Naginjem mrvicu prema Asusu zbog više rama. Laptop je za studenticu, znači surf, multimedija, office. Ne treba grafička, ne treba Win. Obavezno jedino SSD. Uzeo bi nešto s najboljim ekranom u tom budgetu (3.500 - 4.000kn) pa ako ima nešto bolje slobodno preporučite. Može i neki EU shop. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
invicto13 kaže...

Pozz ljudi, 

Prijatelj mi je upisa Građevinu i sad mu treba laptop do 4000 kn, nije gamer, najvise za skolu i tu i tamo koji film...

Hvala :)

 https://www.centro.hr/acer-aspire-a315-41-r8tp-15-6-fhd-1920x1080-amd-ryzen-5-2500u-up-to-3-66ghz-8gb-ddr4-256gb.aspx

 

u rangu ili bolji od intel i5 8250u, pogotovo iGPU

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tommmyyy kaže...

Pozdrav, molim vas pomoć pri odabiru, izbor sužen na ova dva modela ali može i preporuka alternative:

 

Acer Aspire 3

ASUS VivoBook X540UV

 

Naginjem mrvicu prema Asusu zbog više rama. Laptop je za studenticu, znači surf, multimedija, office. Ne treba grafička, ne treba Win. Obavezno jedino SSD. Uzeo bi nešto s najboljim ekranom u tom budgetu (3.500 - 4.000kn) pa ako ima nešto bolje slobodno preporučite. Može i neki EU shop. Hvala!

 ovaj model bi trebao imati IPS ekran ako gledamo po brojčanoj oznaci A5-515-51g

 

https://www.mikronis.hr/acer-aspire-a515-51g-intel-core-i3-6006u-2-00ghz-4gb-256gb-ssd-dvdrw-linux-15-6-full-hd-nvidia-geforce-mx150-2gb-p-n-nx-gpeex-018.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-5-A515-51G-7200U-MX150-FHD-Laptop-Review.240090.0.html

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
iSammy kaže...

Dobar model i dobre karakteristike.

Evo jedan mrvu skuplji, više manje iste karakteristike, samo drugi proizvođač uz godinu jamstva više:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-hp-15-da0018nm-4pp67ea-156-fhd-intel-core-i5-8250u-up-to-34ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-ge/0381923/product/

 

Mada ne bi pogriješio ni da uzmeš tog Acera.

osim sto ima zastarjelu grafu mx110 = 920mx i upitan panel TN ili IPS definitivno preskup za ono sto nudi

 

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-MX110-GPU-Benchmarks-and-Specs.258058.0.html

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav, gledam si kupit nekakav laptop cijene oko 3000kn, ovaj je malo skuplji https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-aspire-3-nx-gnpex-004.aspx ali nije strasno ako vrijedi tih novaca pa me zanima sta mislite o njemu..znaci meni laptop iskljucivo koristi za surfanje i gledanje filmova i to je vise manje to..i volio bi da sto duze moze koristit dok nije na punjacu, a ne da mi crkne nakon sat i pol ..inace imam vec acer laptop i otkad sam ga kupio prije nekih 6-7 godina odma se dosta grijao, ne znam kakvi su sad acer laptopi..slobodno i preporucite neki bolji, nije da se previse razumijem u laptope :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tictactoe kaže...

pozdrav, gledam si kupit nekakav laptop cijene oko 3000kn, ovaj je malo skuplji https://www.sancta-domenica.hr/notebook-acer-aspire-3-nx-gnpex-004.aspx ali nije strasno ako vrijedi tih novaca pa me zanima sta mislite o njemu..znaci meni laptop iskljucivo koristi za surfanje i gledanje filmova i to je vise manje to..i volio bi da sto duze moze koristit dok nije na punjacu, a ne da mi crkne nakon sat i pol ..inace imam vec acer laptop i otkad sam ga kupio prije nekih 6-7 godina odma se dosta grijao, ne znam kakvi su sad acer laptopi..slobodno i preporucite neki bolji, nije da se previse razumijem u laptope :D

 Rekao bih da trenutno od svega sto sam gledao i preporucivao ljudima bi ovaj bio u tom cijenovnom rangu jedan od boljih.

N5000 quad core je bolji od i3 6006U procesora, 8GB RAM memorije, SSD od 256GB, 17,3 incha ekran dobijes, a isto tako je opet, iako je stara, mx110 bolja grafika od integrirane intel HD.

Prijatelju i sestricni sam preporucio taj laptop i sigurno ce ga uzeti dok ga ima na lageru.

Kovačić
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

može preporuka nekog laptopa cca 7000 kuna. Uglavnom ga koristim za multimediju, lagani photoshop ali volio bi i da mogu zaigrat Overwatch/Heroes of the Storm na 60fps :) Također bi bilo super da je 17inch monitor jer mi nije bitna prenosivost.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

CPU-wise je i5 8250u bolji od ryzena 2500u. Za autocad pogotovo, u mom iskustvu je optimiziraniji znatno za intelove setupe. IGPU je nebitan za ono što će raditi na građevini jer se radi 2D

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
iSammy kaže...

 

Koliko vidim više-manje su isti. Nećeš previše požaliti što ovaj drugi ima manji SSD kad imaš zaseban HDD za pohranu (a sumnjam da ćeš trpati neke igre ili hrpu softvera na SSD).

Drugi je vjerojatno skuplji zbog Pro verzija Windowsa, za koju opet sumnjam da ćeš vidjeti razliku.

Pavilion su ti ajmo reći kućni/osobni modeli a Probook su business modeli, i teoretski kvalitetnije izrade. 

 

Do tih saznanja sam i sam došao tako da je kupljen probook prije nego si dao svoj odgovor.

Bila je žurba za naručit.

Svakako hvala na trudu. 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

CPU-wise je i5 8250u bolji od ryzena 2500u. Za autocad pogotovo, u mom iskustvu je optimiziraniji znatno za intelove setupe. IGPU je nebitan za ono što će raditi na građevini jer se radi 2D

 ma to su price fanboya koji nista ni ne znaju osim za intel. taj ryzen je dobar za autocad

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/7yqviu/ryzen_2400g_for_professionals_rendering_in/

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne kažem za to, kažem za građevinu gdje se sve radi 2D u autocadu koji je optimiziran za intelove procesore. Na amd platformi ima bugova, glitcheva i čudnog renderiranja kada sam koristio za faks. Na intelu ne. Govorim konkretno za ACAD 2D crteže, molim te ne razuvjeravaj me u nešto što koristim na dnevnoj bazi...

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Gledam ovaj laptop:

https://www.ekupi.hr/Acer-Predator-Helios-300-PH317-52-54NA-NHQ3EEX014-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1329062.aspx

Cijena s popustom:

6.228,76kn

 

Svjestan sam da nema ssd i da ću za to morati otvoriti novčanik ostalo mi djeluje ok.

Gledam da je dobar proc a i5 8300 je...

Gledam da je 1050 ti... bolje od 1050 dok mi je 1060 izvan bužeta.

ima 17 inch monitor što je plus...

 

Ne planiram se ludo igrati na tome, ali prošli laptop je imao neku bijednu intelovu integriranu grafiku na kojoj nisu radili ni heroes of might and magic 3 (nešto nije imala pa brdo stvari nije radilo). Ako hoću zaigrati npr divinitiy original sin, npr sarcraft 2,  poe ili možda pubg na low (sada imam na pc-u radeon 280x pa igram na low) da imam mogućnost.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma trazi ih odmah da ti SSD ugrade, probaj im poslati upit. To je jako dobra cijena omjera ulozeno-dobiveno.

Neki najjeftiniji, za manje od 350kn ih imas od 120gb, svakako dovoljno da bacis gore windows i podatke, a ostalo trpas na HDD.

Kovačić
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitanje svih pitanja je da isti ima 2 tb tvrdi disk, dakle ništa od klasićnog 2,5 incnog ssd jer je to mjesto okupirano, ne preostaje ništa drugo osim m2 ssd e sada hoće li se oni s time htjeti zajebavati.

Gledao sam tutorial na netu relativno je lako, ali problem je gubi li se garancija ako se skida donja maska?

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Yunfy-man kaže...

Pitanje svih pitanja je da isti ima 2 tb tvrdi disk, dakle ništa od klasićnog 2,5 incnog ssd jer je to mjesto okupirano, ne preostaje ništa drugo osim m2 ssd e sada hoće li se oni s time htjeti zajebavati.

Gledao sam tutorial na netu relativno je lako, ali problem je gubi li se garancija ako se skida donja maska?

 Zato imas kontakt pa ih pitaj. Ako ce htjeti, na m 2 sam i mislio.

Kovačić
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo šaljem mail kada odgovore postati ću u ovu poruku.

 

Edit:

 

Poštovani,

imamo povratne informacije za Vas.

Uslugu ugradnje nažalost ne nudimo.

Ugradnja SSD-a se mora obaviti u ovlaštenom servisu, jer se inače gubi jamstvo.

S obzirom da M.2 PCIe SSD kapaciteta 256GB košta otprilike 500kn na više i da je ugradnja otprilike 200kn, možemo Vam ponuditi sljedeći model:

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Predator-Helios-300-PH317-52-79PY-NHQ3EEX012-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1329066.aspx

 

Dolazi s kombinacijom 1TB diska i 256GB SSD-a, a ima i jači procesor, dok je razlika u cijeni (kada se uzme u obzir cijena SSD-a i ugradnje) otprilike 500kn.

Ukoliko imate dodatnih pitanja, stojimo Vam na raspolaganju.

Zahvaljujemo Vam se na iskazanom povjerenju.

Srdačan pozdrav,

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2018 14:27 (Yunfy-man).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Silent horror1992 kaže...
iSammy kaže...

 

Koliko vidim više-manje su isti. Nećeš previše požaliti što ovaj drugi ima manji SSD kad imaš zaseban HDD za pohranu (a sumnjam da ćeš trpati neke igre ili hrpu softvera na SSD).

Drugi je vjerojatno skuplji zbog Pro verzija Windowsa, za koju opet sumnjam da ćeš vidjeti razliku.

Pavilion su ti ajmo reći kućni/osobni modeli a Probook su business modeli, i teoretski kvalitetnije izrade. 

 

Do tih saznanja sam i sam došao tako da je kupljen probook prije nego si dao svoj odgovor.

Bila je žurba za naručit.

Svakako hvala na trudu. 

 

 koliko je taj probook u hrvatskoj? vidim da je na ovom tvom linku 619eura

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tictactoe kaže...
Silent horror1992 kaže...
iSammy kaže...

 

Koliko vidim više-manje su isti. Nećeš previše požaliti što ovaj drugi ima manji SSD kad imaš zaseban HDD za pohranu (a sumnjam da ćeš trpati neke igre ili hrpu softvera na SSD).

Drugi je vjerojatno skuplji zbog Pro verzija Windowsa, za koju opet sumnjam da ćeš vidjeti razliku.

Pavilion su ti ajmo reći kućni/osobni modeli a Probook su business modeli, i teoretski kvalitetnije izrade. 

 

Do tih saznanja sam i sam došao tako da je kupljen probook prije nego si dao svoj odgovor.

Bila je žurba za naručit.

Svakako hvala na trudu. 

 

 koliko je taj probook u hrvatskoj? vidim da je na ovom tvom linku 619eura

 

Tamo je i kupljen.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tictactoe kaže... 

 koliko je taj probook u hrvatskoj? vidim da je na ovom tvom linku 619eura

https://www.nabava.net/search.php?q=ProBook+440+G5

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Ne kažem za to, kažem za građevinu gdje se sve radi 2D u autocadu koji je optimiziran za intelove procesore. Na amd platformi ima bugova, glitcheva i čudnog renderiranja kada sam koristio za faks. Na intelu ne. Govorim konkretno za ACAD 2D crteže, molim te ne razuvjeravaj me u nešto što koristim na dnevnoj bazi...

 o kojem je laptopu rijec na faksu sa amdom? ne vjerujem da je globalan problem, moze biti samo slab model laptopa, single chanel ram, premalo rama ili problem sa driverima, natrpanim OS-om itd. 

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Yunfy-man kaže...

Evo šaljem mail kada odgovore postati ću u ovu poruku.

 Moze, napisi tu pa da znamo za ubuduce sta reci ljudima ako bi htjeli uzet laptop na ekupi.

Kovačić
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sa istim specifikacijama kod nas nema ttog laptopa.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako netko od Vas ima Heliosa ili kojeg drugog Acera, postoji li naljepnica sa zadnje strane koja služi za dokazivanje garancije od strane Acera?

Iskreno 200 kuna nedam za 5 šarafa i umetanje ssd-a.

 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijenosnik za gejming do 7000-8000kn??

 

Display bolje 17" ali moze i 15"

SSD 256gb

Nije mi bitan dizajn bitne su iznutrice..

 

Moze li preporuka? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice